Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Damian-32 napisał:

Ludzie sa dziwni, byli chrzczeni a tak ujadaja na kościół.

 

Problem w tym że nikt ich nie pytał czy chcą dostąpić tego dobrodziejstwa.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bowipl napisał:

Problem w tym że nikt ich nie pytał czy chcą dostąpić tego dobrodziejstwa.

A w czym to komu przeszkadza ? w niczym to nikomu nic nie ujmuje.

Chyba że ktos już tak jest anty do kościoła że nawet ten sakrament mu przeszkadza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Everyman napisał:

Policja to najbliższy ludziom reprezentant administracji rządowej. Zachowuje się jak ta władza, bo ona nim kieruje, w zasadzie bespośrednio poprzez rozkazy, dzięki strukturze hierarchicznej.

Praktycznie teraz tak. Teoretycznie nie powinna, bo nadzór nad policją to nie zlecanie rozkazów, ale kwestie orgranizacyjne. Są ustawy o policji, które określają jak i kiedy powinna działać.
To co napisałem wcześniej, to nie było usprawiedliwianie, ale wskazanie, że jeśli ci poszczególni polismeni nie zważają na konsekwencje wobec swojej bierności, to widać ktoś im tak kazał. A ponieważ w tym kraju nigdy nie wyciągano konsekwencji to działań poprzednich ekip, to widać wydaje im się, że taka bezkarność będzie wieczna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza, nie przeszkadza - nie o to tu chodzi tylko o świadomy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Damian-32 napisał:

A w czym to komu przeszkadza ? w niczym to nikomu nic nie ujmuje.

Chyba że ktos już tak jest anty do kościoła że nawet ten sakrament mu przeszkadza .

Kłopot w tym, że KK (jego hierarchia w PL) posługując się jako argumentem liczbą ochrzczonych rości sobie prawo do decydowania o charakterze tego kraju (w ich imieniu w domyśle). A zwykły katolik na to nie ma wpływu, bo jego rolą w KK jest słuchać i być posłusznym. Dlatego nasze państwo jest do tego podobne aktualnie, szary obywatel ma niewielki wpływ na cokolwiek, o czym przekonały się parę dni temu kobiety. Zbieżność obu nie jest przypadkowa. Chcąc to państwo uwolnić i oddać obywatelom, trzeba je w sporej części uwolnić od wpływu hierarchii KK.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, GregM00 napisał:

Kłopot w tym, że KK (jego hierarchia w PL) posługując się jako argumentem liczbą ochrzczonych rości sobie prawo do decydowania o charakterze tego kraju (w ich imieniu w domyśle). A zwykły katolik na to nie ma wpływu, bo jego rolą w KK jest słuchać i być posłusznym. Dlatego nasze państwo jest do tego podobne aktualnie, szary obywatel ma niewielki wpływ na cokolwiek, o czym przekonały się parę dni temu kobiety. Zbieżność obu nie jest przypadkowa. Chcąc to państwo uwolnić i oddać obywatelom, trzeba je w sporej części uwolnić od wpływu hierarchii KK.

Pytanie tylko co ludzie rozumieją pod pojęciem wolności . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Klakier1984 napisał:

To teraz tylko czekać aż stan wojenny wprowadzą...

tia ...

chyba co najwyżej wyjatkowy, ale i tak pewnie było by wycie jeszcze wieksze niz jest teraz.

Ludzie muszą się w końcu ogarnąć i zrozumieć że nie tylko ulica jest do rozwiązywania sporów i problemów.

 

Edytowane przez Damian-32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja w Katowicach, całkiem niezła kulturka, na głowie staną "prowokatorzy" a policja w Katowicach nie da się sprowokować, chyba z sześciu policjantów nagrywa tłum by nie było "policja bijooo niewinnych".

W Jastrzębiu mała demonstracja pod kościołem a później chyba poszli pod siedzibę posła Matusiaka. No i jak zwykle wielu osobom "po komunie zostało machanie rączkami i szarpanie człowiekiem", starsza kobieta miała spokój w swoim życiu to na własne życzenie nie będzie miała - myślała że można szarpać ludźmi albo "trącać" ich parasolem. Była mocno zdziwiona gdy policja pobierała dane od obu stron "agresora" i "pokrzywdzonych", że policja powtarza kilka razy a do niej nie dociera "co by droga pani te panie nie robiły to nie ma pani prawa do naruszania ich nietykalności cielesnej". Eh, starszym osobom to ciągle te rączki latają a później płacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kwiat młodzieży polskiej będzie coraz bardziej agresywny i uznają, że nie chcą dopuścić do regularnych walk z policją to przynajmniej stanem wyjątkowym mogą się posłużyć żeby wszystkich w domach "pozamykać" i jeszcze nam powiedzą, że to w ramach walki z covid :]

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też były jakieś protesty (25 tys miasto). Troszke młodzieży tak 15-18 lat z okrzykami je...PIS maszerowało pod komisariat Policji (nie czaje czemu tam).  Z drugiej strony u mnie nie ma żadnych struktur PIS, chociaż jest poseł z mojego miasta.

W sumie poza werbalną, żadnej agresji nie było (widziane na FB).

Dla mnie wyglądało to trochę groteskowo.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, takie rzeczy to się w zimie wprowadza. A śniegu nie będzie do marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Flik napisał:

U mnie też były jakieś protesty (25 tys miasto). Troszke młodzieży tak 15-18 lat z okrzykami je...PIS maszerowało pod komisariat Policji (nie czaje czemu tam). Dla mnie wyglądało to trochę groteskowo.

Sam wiek mówi za siebie, w tym wieku to norma że chca się wyszaleć, pokazać, gorzej jak przez takiego rodzina cierpi z powodów np mandatów, no ja bym chyba wyszedł z siebie gdybym miał młodszego brata który poszedłby na jakąś smieszną demonstracje a potem przyszedłby do domu jakiś mandat do zapłacenia .

Latem chyba przy borówkach albo innych sezonowych pracach odpracowywał.

Edytowane przez Damian-32
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Policja w Katowicach, całkiem niezła kulturka, na głowie staną "prowokatorzy" a policja w Katowicach nie da się sprowokować, chyba z sześciu policjantów nagrywa tłum by nie było "policja bijooo niewinnych".

 

Dokładnie. Biorąc pod uwagę czego wysłuchują w swoim kierunku to naprawdę podziwiam spokój i opanowanie. Protestujących by chyba tylko zadowoliło jakby policja najlepiej do spółki z wojskiem jakiś przewrót zrobiła bo tak sobie wymyślili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Damian-32 napisał:

Pytanie tylko co ludzie rozumieją pod pojęciem wolności . 

 

To już trzeba ludzi pytać.

 

12 minut temu, Damian-32 napisał:

Ludzie muszą się w końcu ogarnąć i zrozumieć że nie tylko ulica jest do rozwiązywania sporów i problemów.

O ile jest z kim je rozwiązywać. Bo jak nie ma - to pozostaje albo płacz w domu i beznadziejność albo ulica. Moim zdaniem drugie lepsze.

Poza tym żadna partia to nie jest monolit. Myślę, że jak to potrwa jakiś czas, to zobaczymy jak PiS zacznie się sypać, bo nikt nie idzie do władzy, żeby ją stracić. Zyskają ci, którzy w porę zdążą się obrócić i ustawić z wiatrem. Tak było i pewnie będzie. Już Gowin zaczął podchody, a to dopiero 4-ty dzień.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Flik napisał:

U mnie też były jakieś protesty (25 tys miasto). Troszke młodzieży tak 15-18 lat z okrzykami je...PIS maszerowało pod komisariat Policji (nie czaje czemu tam). 

Zadyma dla zadymy. Wszystkich takich świrów powinni wyłapywać z tych demonstracji ale jak widać nie chcą zaogniać sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Klakier1984 napisał:

Zadyma dla zadymy. Wszystkich takich świrów powinni wyłapywać z tych demonstracji ale jak widać nie chcą zaogniać sytuacji.

No i co, wyłapią, po 48h najdalej zwolnią, a świry przyjdą znowu, bardziej wkurzone. Zamiast tak głupio gadać lepiej nic nie gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

+1 Dokładnie co do słowa.

 

@reszta

Panowie, ja zawsze zakładam że rozmawiam z ludźmi myślącymi i świadomymi tego co robią. Jesli proszę o brak wulgaryzmów to przeklinając pokazujecie, że macie mnie głęboko w poważaniu. To że sobie wrzucicie kilka epitetów z gwiazdkami, nie sprawia że magicznie ich nie ma i nikt nie wie co dane słowo oznacza. Dlatego po raz kolejny apeluję, żebyście przestali rzucać mięsem na prawo i lewo, bo zachowujecie się nie tylko jak banda chamów i dzieciaków, ale jeszcze dajecie się nakręcać dokładnie tak jak pisze @nemar. Wszyscy są wściekli, ja także, ale nie wyżywam się i nie odreagowuję na forum łamiąc - i tak zdezaktualizowany - regulamin.

Teraz widzisz za co mają sobie regulamin.

Tak samo z protestującymi za nic mają sobie obecny stan, prawo.

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GregM00

To masz w tym samym poście napisane, że nie robią tego by nie zaogniać sytuacji.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raiders napisał:

Jak chcesz coś załatwić u klechy to idziesz jak do supermarketu   300-1000zl i załatwisz każde zaświadczenie ,akt  czy co tam chcesz ,kwestia kwoty  "co łasla "

 

Akt sakramentu małżeńskiego  który się nigdy nie odbył  w kościele to koszt 1200zl   :E

Unieważnienia już też wprowadzili do cennika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Damian-32 napisał:

Teraz widzisz za co mają sobie regulamin.

Tak samo z protestującymi za nic mają sobie obecny stan, prawo.

Kolego szanowny. Ludzie nie są dla rządu, rząd jest dla ludzi. Całość tworzy państwo. Ale władza pochodzi od ludzi. Prawo, pośrednio też. Prawo nie jest po to, żeby ludzi trzymać w ryzach. Prawo ma ludziom służyć, podobnie jak reszta instytucji państwa. Nieprzypadkowo wszyscy płacimy podatki, żeby to państwo mogło działać w tym wypłacać pensje dla policji.

Przemyśl to, a wszystko stanie się jasne :)

To, do czego doszliśmy ostatnimi czasy, to jakiś regres państwa - przestało ono służyć obywatelom (vide policja przygląda się jak draby ciągną starszą osobę, pomimo prawa przyjętego za pośrednią zgodą obywateli), a wręcz zaczęło o nich decydować (a powinno być dokładnie na odwrót).

Edytowane przez GregM00
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, GregM00 napisał:

To już trzeba ludzi pytać.

 

O ile jest z kim je rozwiązywać. Bo jak nie ma - to pozostaje albo płacz w domu i beznadziejność albo ulica. Moim zdaniem drugie lepsze.

W naszym ustroju jaka jest inna opcja poza ulicą? Nie jestem zwolennikiem zadym, ale jaka jest inna sensowna opcja?

 

10 minut temu, Klakier1984 napisał:

Zadyma dla zadymy. Wszystkich takich świrów powinni wyłapywać z tych demonstracji ale jak widać nie chcą zaogniać sytuacji.

Z tego co widziałem, to raczej nie było powodów do zatrzymań. Wszystko było w miare spokojnie. Tylko, te nieco starsze dzieci jakoś mi tam po prostu nie pasowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...