Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się ukazało:
7nIefF2.png

Od 28 października policja dostaje support, szykują się na ten planowany zjazd piątkowy w W-wie.

Od kiedy Solidarność 80 wyraziła poparcie, to zaczynam się zastanawiać, jak realne jest odstawienie PiSu od koryta w niedługiej przyszłości, a nie za 3 lata. Gdyby tak jeszcze kilka grup społecznych się przyłączyło. Całkiem to by dobrze podziałało jak kubeł zimnej wody pewnie na kolejne 20 lat rządów różnych ekip, że jak suweren się ... to nie ma przebacz. Bo to nasze państwo trzeba w wielu aspektach mocno poprawić.
Praktycznie od początku III RP politycy stworzyli taką lekko dziwną odmianę demokracji, w której wyborca niewiele może, ot, raz na 4 lata wybory, na które partie dostają kasę z budżetu, a wódz sam układa listy wyborcze (o JOWach można zapomnieć). Projekty obywatelskie - do zamrażarki, albo tak jak teraz, odwalone po pierwszym czytaniu. Referenda - nie ma. Rozwiązanie parlamentu - tylko przy braku ustawy budżetowej. Mocno zakonserwowany system, żeby obywatele za dużo nie mogli "przeszkadzać" w dojeniu koryta i układaniu państwa pod siebie.

Edytowane przez BlindObserver
Nie klnij! (ostatnie ostrzeżenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, forfun napisał:

Ta sprawa pokaże wielu ludziom(bo kto interesował się tematem ten wie), że żyjemy w państwie wyznaniowym... nie mówię tylko o umocowaniu kościoła katolickiego u nas, o poddanych mu politykach(to nie tylko PiS), o prawie tworzonym po akceptacji hierarchów, ale w XXI wieku, w roku 2020, kobieta nie może skorzystać z nowoczesnych usług medycznych, bo publiczna jednostka ochrony zdrowia i lekarze mogą powołać się na akt zwany "klauzula sumienia". W normalnym(nie wyznaniowym) państwie ktoś taki byłby eliminowany ze służby zdrowia, a dyrekcja danej placówki zostałaby wypier... na zbity pysk. Nie mówię już o tym, że po prostu coś takiego by nie istniało. Lekarz, lekarz ma się opierać na swojej wiedzy i nauce(osiągnięciach współczesnego świata w medycynie), a nie na swojej wierze. Jeżeli nauka jest u niego na drugim miejscu to nie może praktykować. Nie chcę iść do lekarza i zastanawiać się czy on mi pomoże, czy nie, a może zaszkodzi bo będzie się kierował wiarą. To jest po prostu oburzające. Kobiety muszą szukać ośrodka, w którym zostanie im zrobiona legalna aborcja... od innych(publicznych!) są wyrzucane. Gdzie my k*rwa żyjemy? Kto to do tego doprowadził?

Jak dobrze że napisałeś o medycynie i o nauce

Medycyna zna przypadki gdzie dziecko które miało się urodzic np bez reki czy nogi, urodziło sie całkowicie zdrowe 

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakiś profesor się w tvn24 wypowiada, że nie można wiązać wzrostu zakażeń z demonstracjami. Potem ten sam koleś na  pytanie prowadzącego odpowiada, że to policja przyczyni się do wzrostu liczby zakażeń bo spycha demonstrantów do kupy. Cała prawda całą dobę ?  

22 minuty temu, crush napisał:

Bezmózgie krypto-homoseksualne małpy z ONRu i pochodnych?

fight fire with fire, a niech się tam eksterminują

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, GregM00 napisał:

 Bo to nasze państwo trzeba w wielu aspektach mocno poprawić.

Mógłbyś je wymienić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damian-32 napisał:

Mógłbyś je wymienić ? 

Dodałem do wcześniejszego postu kwestie związane z samym systemem demokratycznym.

A poza tym to, co się tutaj w miarę stale przewija, czyli pozwolenie ludziom na samostanowienie o sobie, bo to jest wartość nadrzędna. Bez tego jesteśmy cały czas cywilizacyjnym skansenem Europy. Rozwój cywilizacji nie stoi w miejscu, społeczeństwa muszą się zmieniać tak jak zmienia się zapatrywanie na rzeczywistość. Będzie to oznaczało poluzowanie związku z KK, bo ta instytucja jest wielkim hamulcowym jeśli o taki postęp idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie się to rozwijać to szykuje się jakaś wojna domowa.

2mNGUgH.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Stan wyjątkowy, wszystkich pozamykają w domach i już nikt nikogo nie rozjedzie ;)

Gwoździami drzwi zabiją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, 209458 napisał:

Gwoździami drzwi zabiją :D

Żarty, żartami ale dziś w nocy pis się zbiera to niech tym razem coś na szybko na tym kolanie spłodzą żeby kobiety wróciły do domów ;) bo całe rodziny głodem już przymierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Klakier1984 napisał:

Właśnie jakiś profesor się w tvn24 wypowiada, że nie można wiązać wzrostu zakażeń z demonstracjami. Potem ten sam koleś na  pytanie prowadzącego odpowiada, że to policja przyczyni się do wzrostu liczby zakażeń bo spycha demonstrantów do kupy. Cała prawda całą dobę ?  

Zapewne powiedział tak z sympatii do protestujących. Dodatkowo jeśli powiedział dokładnie tak jak napisałeś, to miał rację w tym znaczeniu, że obecnego wzrostu zakażeń (który powinien być widoczny od jutra) nie można wiązać z tymi protestami (ich efekty będą wstępnie widoczne za 4-5 dni). 

Skala protestu jest gigantyczna, widzę to na żywo w Krakowie oraz w relacjach z innych miast. Tak więc niestety będzie to istotne źródło zakażeń. Ale mimo wszystko myślę, że warto protestować nadal, żeby ta kato-pislandia trochę otrzeźwiała. Zdrowotnie tak czy inaczej będzie przez pewien czas przewalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szambo napisał:

To na bank nim zostanie.

Zależy od PSLu. Rzecznika można powołać tylko za zgodą Senatu, a tam PiS nie ma większości.

Godzinę temu, crush napisał:

Bezmózgie krypto-homoseksualne małpy z ONRu i pochodnych?

Tak, już się skrzykują.

58 minut temu, GregM00 napisał:

Od kiedy Solidarność 80 wyraziła poparcie, to zaczynam się zastanawiać, jak realne jest odstawienie PiSu od koryta w niedługiej przyszłości, a nie za 3 lata.

Niewielkie. Solidarność 80 to nie jest ta główna Solidarność, co stoi u boku PiSu.

59 minut temu, GregM00 napisał:

(o JOWach można zapomnieć)

To akurat bardzo dobrze bo JOWy to niesłychanie toksyczny system wypaczający politykę i wyniki wyborów.

47 minut temu, Damian-32 napisał:

Medycyna zna przypadki gdzie dziecko które miało się urodzic np bez reki czy nogi, urodziło sie całkowicie zdrowe 

Bo na jednym badaniu ręka była odwrócona? Bez przesady, dziś medycyna jest na tyle zaawansowana, skany USG w 3D mają taką rozdzielczość, a na zakończenie robi się rezonans o takiej dokładności że nie ma opcji by popełnić błąd. Jest 99,999% pewności co do wad płodu zanim się go usunie.

3 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Żarty, żartami ale dziś w nocy pis się zbiera to niech tym razem coś na szybko na tym kolanie spłodzą żeby kobiety wróciły do domów ;) bo całe rodziny głodem już przymierają.

Nic nie spłodzą. To znaczy jakoś rozróżnią że aborcja płodu letalnego będzie dalej nielegalna (i nie będzie jej można nigdzie zrobić), ale nie będzie karana i rozpoczną wilką kampanię z orędziami i billboardami jaki to mamy świetny kompromis. Mam nadzieję, że ludzie nie dadzą się nabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, adashi napisał:

Zapewne powiedział tak z sympatii do protestujących.

Zgadza się. Jednak profesura mimo wszystko zobowiązuje. Z troski o zdrowie dodawał też, że policja zamiast używać gazu pieprzowego powinna przypominać protestującym o dystansie i maseczkach :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Klakier1984 napisał:

Żarty, żartami ale dziś w nocy pis się zbiera to niech tym razem coś na szybko na tym kolanie spłodzą żeby kobiety wróciły do domów ;) bo całe rodziny głodem już przymierają.

Raczej nic nie wymodzą. Powrót do tego co było to chyba już nie przejdzie.
Czytałem dziś taką opinię, że Jarek mógłby odciąć się od TK Przyłębskiej (przyznać, że jest obarczony wadą prawną), pozwolić sejmowi na całościowy wybór nowych sędziów "ponad podziałami". No ale w ten sposób straciłby kontrolę nad TK. Jeśli nie to, to prawnie nie ma możliwości odkręcenia orzeczeń TK (nawet jak są pseudo-TK), a jakiej ustawy nie klepną, to w myśl zapadłego orzeczenia będzie niezgodna z konstytuacją (bo TK oznajmił, że płód > matka). Teoretycznie możnaby zmienić konstytuację, ale do tego trzeba 2/3 i mam nadzieję, że opozycja na to nie pójdzie. Z tego co wiem, to przykaz od protestujących do opozycji był taki, że mają się trzymać drugiego szeregu, nie wychylać i niczego nie wypracowywać z PiSem. A że to kobiety organizują całą akcję i to głównie przez organizacje pozaparlamentarne - to może być że będzie solidarność.

Ale sam jestem mocno ciekawy, jak Jarek będzie próbował z tego wyjść, bo to stary lis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policji przekazano sugestię nie używania gazu pieprzowego przeciwko tym demonstracjom. Zresztą policjanci mają też swój rozum i wiedzą, że to nie rgb+/- tylko o wiele poważniejsze kwestie.

Krakowski kler czuje się chyba co najmniej nieswojo. Na takich "liniowych" nabożeństwach, z relacji osób które na takie chodzą, w ogóle tej kwestii szerzej nie poruszają, poza uogólnionym "módlmy się za...". No i jak zobaczyłem ten potrójny kordon policyjny przed pałacem biskupim (mimo, że naprawdę nikt na ten pałac nie próbował nacierać), to pomyślałem sobie, że to będzie dla nich naprawdę trudna próba i koniec pewnych złudzeń.

Kwestia ewentualnego ogłoszenia stanu klęski żywiołowej wygląda dość zabawnie. Jednym z rozważanych aspektów jest to, że wszyscy to zleją i co wtedy zrobić.

Ano właśnie. Gdzie nasz wicepremier od spraw bezpieczeństwa... :)

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To potem będę już chyba informacje musiał czerpać z telewizji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2020 o 19:41, adashi napisał:

Policji przekazano sugestię nie używania gazu pieprzowego przeciwko tym demonstracjom. Zresztą policjanci mają też swój rozum i wiedzą, że to nie rgb+/- tylko o wiele poważniejsze kwestie.

 

Nie przeceniałbym rozumu policjantów. Efekt to działanie RPO, który ostro zareagował na pierwszy dzień (czwartek). Rozesłał od razu pisma (m.in. do policji) z info, że jego obserwatorzy będą monitorować protesty, przypomniał jak policja powinna się zachowywać (proporcjonalne użycie środków w stosunku do zachowania protestujących, a nie gaz jak we czwartek) plus ... dokładną wykładnię, że rządzący rozporządzeniem nie mogą zabronić zgromadzeń spontanicznych, bo konstytucja jest precyzyjna, takie ograniczenie musi mieć rangę ustawy. Więc na całe szczęście jest jeszcze niezależny od pisu RPO ze sporymi uprawnieniami.

 

Edytowane przez BlindObserver
Nie klnij!
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorne spotkanie w siedzibie PiS. Ciekawe co "wielki strateg" wymyśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że skala tych protestów kontrintuicyjnie zmniejsza prawdopodobieństwo ogłoszenia stanu klęski żywiołowej.

Ogólnie wydaje się, że jest spory ferment na prawicy, skala protestu jest dla nich kompletnie zaskakująca i obawa o stołki się włącza. Użycie ONR-u z przystawkami jako źródeł prowokacji wg mnie jak najbardziej jest opcją, choc naturalnie skrót ONR nigdzie nie pada wprost. No i siła Naczelnika zaczyna być momentami przynajmniej w żartach kwestionowana. A jak takie coś się już zacznie, to się chyba nie skończy. Pan Gowin naturalnie już się próbuje ustawiać na różne potencjalne przyszłe opcje - samo życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, GregM00 napisał:

Raczej nic nie wymodzą. Powrót do tego co było to chyba już nie przejdzie.
Czytałem dziś taką opinię, że Jarek mógłby odciąć się od TK Przyłębskiej (przyznać, że jest obarczony wadą prawną), pozwolić sejmowi na całościowy wybór nowych sędziów "ponad podziałami". No ale w ten sposób straciłby kontrolę nad TK. Jeśli nie to, to prawnie nie ma możliwości odkręcenia orzeczeń TK (nawet jak są pseudo-TK), a jakiej ustawy nie klepną, to w myśl zapadłego orzeczenia będzie niezgodna z konstytuacją (bo TK oznajmił, że płód > matka). Teoretycznie możnaby zmienić konstytuację, ale do tego trzeba 2/3 i mam nadzieję, że opozycja na to nie pójdzie. Z tego co wiem, to przykaz od protestujących do opozycji był taki, że mają się trzymać drugiego szeregu, nie wychylać i niczego nie wypracowywać z PiSem. A że to kobiety organizują całą akcję i to głównie przez organizacje pozaparlamentarne - to może być że będzie solidarność.

Ale sam jestem mocno ciekawy, jak Jarek będzie próbował z tego wyjść, bo to stary lis.

Wątpię żeby pis się zdecydował na zmianę konstytucji żeby teraz ratować sytuację. Z drugiej strony gdyby do tego doszło i oficjalnie poprosili by o głosy opozycji w tej sprawie to trochę dziwnie by wyglądało gdyby ci im w tej konkretnej kwestii odmówili.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Wątpię żeby pis się zdecydował na zmianę konstytucji żeby teraz ratować sytuację. Z drugiej strony gdyby do tego doszło i oficjalnie poprosili by o głosy opozycji w tej sprawie to trochę dziwnie by wyglądało gdyby ci im w tej konkretnej kwestii odmówili.

Jeśli grają pod kolejne wybory za 3 lata, to zdecydowanie odmówią, bo sytuacja osłabia PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to pis jest skonfliktowany chyba ze wszystkimi grupami społecznymi prócz kościoła więc nie wiem skąd poparcie ciągle koło 40% ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki. Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. Pozdrawiam.
    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
    • Ale jak wyjedziesz dalej  jak nie masz  aktualnych dokumentów  ? W jaki sposób znajdziesz prace ,mieszkanie  , jak się zarejestrujesz  jako uchodźca   wojenny  ,  jak  zawnioskujesz  o bonusy   socjalne .... Zwykłe zatrzymanie /konrola przez policję   i nie masz aktualnych papierów i już jesteś zatrzymany . A   na pewno   w najbliższym  czasie będzie   jeszcze wiekszy focus służb na  UA  i kontroli będzie więcej  na ulicach  .   Żeby się odwołać też  trzeba mieć  konkretny i mocny argument  ,wiadomo ze będa próby  ... ale wystarczy zobaczyć    kto i w jakim wieku  wyjeżdża  na zachód . Młodzi  mężczyźni w wieku 20-25lat  to największa  grupa . I od samych ukrinców wiem ze  aby wyjechać bez  problemu  wystarczy 1200€   i masz papier z ich WKU       
    • Dzięki za odp. Najnowszy Office w wersji Home & Student. Opcja z RTX 4080 Super na pokładzie bardziej mi odpowiada. Pozwoliłem sobie wczytać koszyk z morele z zeszłego roku: https://www.morele.net/inventory/info/e12f63f5/ Rzuć proszę okiem na powyższy config. Jako CPU wybrałem wówczas Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K), teraz zaproponowałeś Procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 OEM. Na co postawić? Co do mnie, chyba mam większą słabość do Intela, ale odłóżmy sentymenty na bok ; -). Przy wyborze nie kierujmy się też ceną (+/- 300-400zł różnicy mogę przełknąć), ale wydajnością oraz który z tych CPU lepiej będzie współpracować z Nvidią. Inne propozycje także mile widziane. Oczywiście zmiana CPU domagać się będzie zmiany MOBO. Rok temu pod Intela wybrałem: Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX Przypomnę, że monitor, który GPU musi obsłużyć to niniejsza bestia: https://mi-home.pl/products/mi-curved-gaming-monitor-34 Dalej, potrzebuję SSD minimum 2T, zasilacz (czy 750W wystarczy, by udźwignąć kompa z peryferiami?), Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) vs Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 LD5BU016G-R6000GDLA, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306) vs Chłodzenie procesora Arctic Freezer 36 Black, pozostaje kwestia dobrej obudowy i chłodzenia.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...