Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
5 minut temu, eagle napisał:

Zaletą Judaizmu jest to że nie jest religią prozelicką i ja mam świętą zasadę że ch... mnie obchodzi co kto robi u siebie w domu pod warunkiem że nie wchodzi do mojego. Nie mam w genach nawracać kogoś do czegoś ale jednocześnie mam alergię gdy ktoś to próbuje robić z kimś. obojętnie czy jakiś lewak atakuje babcię z różańcem czy łysy miłośnik krzyża pacyfikuje lewicę. 

Ja wychodzę z założenia, ze mój dom moją twierdzą. Też to jak wychowuję dzieci. Skoro za taką twierdzę uznaję swój dom, swoją rodzinę, swój sposób na wychowanie dzieci, to to samo chcę uszanować u drugiego. Chcę mieć swoje przekonania, swoje metody wychowania dzieci i uważam, że mam do tego prawo. Jeśli jestem katolikiem, mam do tego prawo. Wiele razy już tu na forum pisałem, że nasza kultura (europejska) nie jest jedyną na tym globie, nie uznaję jej nawet za jedynie słuszną, że są inne i inni mają prawo do nich. Przy tych ciążach wiele razy pisałem, mam gdzieś co inni robią, nie zrobię tego ja, ale nie potrafiłbym oceniać kobiety która to zrobi. Mało tego, nawet Albańczyków nie mam zamiaru nawracać, gdzie ich prawo zwyczajowe pozwala uśmiercać dzieci (islam, nie tylko w Albanii to możliwe). Nie lubię tych, którzy mają monopol na jedynie słuszną wizję świata, na jedynie słuszny system wartości. Może gdyby nie nawracano innych na jedynie słuszną modłę, to świat byłby lepszy. Niestety, katolicyzm jest "ekspansywny", jest ta "misja nawracania", ale uważam, że nie jest to tak agresywne, by musiało iść w wojnę.

Co do końcówki cytatu - też ironicznie piszę, nich ONR-wcy nawalają sie z wojującą lewicą, jedni drugich warci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Radar28 napisał:

Popieram protest przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym, ale trzeba zachować kulturę i kierować protesty tam, gdzie to ma sens.

Nie wiem, czy nie robimy błędu, próbując to interpretować po męsku.

Po kobiecemu - może chodzi po prostu o wyładowanie nagromadzonych przez lata frustracji. Rewolucja - wyjść i pokazać, co możemy zrobić, jeśli dalej nas będziecie olewać. Adresowane do bazowych centrów wiedzących, co lepsze dla kobiet i jak mają żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, bowipl napisał:

Generalnie masz rację, jednakże ktoś przecież wyniósł na piedestał w/w gentlemanów - trudno się dziwić że ich "przedstawicielstwom" niższego szczebla też czasem się oberwie.

Tych na samej górze to najczęściej komuchy jeszcze za PRL. Skworc czy Michalik (?) to klasyk tutaj, starzy kapusie SB. Do znudzenia, jeszcze raz - ci na niższym szczeblu robią co mogą by Janiaka, Skworca, Dziwisza, Jędraszewskiego, wcześniej Petza, Wielgusa, Głódzia i im podobnych z siodła wysadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Klakier1984 napisał:

Tak to będzie wyglądać jest akcja jest i reakcja. Gdzieś już padają hasła, że protestujący na pierwszego listopada chcą odwalić coś "extra" Jeżeli druga strona się faktycznie zmobilizuje to będziemy mieli krwawe halloween.  Pomijam już, że gdyby wpadli na pomysł rozwalania cmentarzy to nic im już dupska nie uratuje.

Ja słyszałem tylko, że we środę "strajk" a w piątek odwiedziny w Wawie. Czemu mieliby rozwalać cmentarze, pomysł dość dziwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Trepcia napisał:

Co Ty tam wiesz, w nogach spisz.

U nas na wsi rozbudowywany jest kosciol i wszystko leci z datkow parafian. Pieniadze szerokim strumieniem to ida do klechy z Torunia.

U mnie w miasteczku nie. I w pobliskich również nie. Za to wierchuszka kościelna lokalna jest na ty z władzami. 

9 minut temu, Radar28 napisał:

W najlepszym wypadku jest bierne, ale purpuraci dawno już nie są autorytetami poza głęboką prowincją a i tam różnie wygląda. Krzyyss też jest przecież tym katolem, ja z resztą też i czekamy obaj aż wreszcie będzie można pociągnąć ich wszystkich do odpowiedzialności. Powiem więcej, jestem za pełnym rozdziałem Kościoła od państwa włącznie z usunięciem lekcji religii ze szkół, które służą jedynie wyprowadzaniu grubej kasy od państwa. Takich ludzi jest znacznie więcej. Popieram protest przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym, ale trzeba zachować kulturę i kierować protesty tam, gdzie to ma sens.

No to i ja znam takich ludzi. Tyle, że na 5 takich przypada 15 bijących czołem o marmury. 

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, RyszardGTS napisał:

To katolstwo jest zarządzane przez jakieś mityczne bóstwo czy przez ludzi? no pewnie że przez ludzi. Więc niech właśnie idą dymić tam gdzie mieszkają/są ludzie którzy mają wpływ na prawo/zasady kościelne czy też prawo państwowe (do domków biskupów czy też domków/biur posłów/poselskich).

I robią to, tylko nieco bardziej cywilizowanymi metodami niż lewactwo. Myślisz, że dlaczego Dziwisz, Janiak i Głódź polecieli z posady? A jak ktoś nie potrafi inaczej niż cegłą, to przynajmniej adres własciwy podaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacznę chodzić na wszystkie protesty ze względów zdrowotnych ;-) Człowiek przez tą pracę zdalną to całkiem sadłem zarośnie (programista to najbardziej szkodliwy zawód świata ;-)), a tak to pochodzę sobie, pokrzyczę, spalę trochę kalorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Czemu do mnie startujesz tymi pytaniami? Co mnie obchodzą wasze ***owskie metody :D

Żadne pytanie, stwierdzenie faktu. Jesteś tutaj szczęśliwym człowiekiem, bo jakie się nieszczęście nie trafi, to wiadomo kto winien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, krzyyss napisał:

Co do końcówki cytatu - też ironicznie piszę, nich ONR-wcy nawalają sie z wojującą lewicą, jedni drugich warci.

Już niedługo ;) 

Była akcja "wejdziemy bo tak" do kościołów to teraz będzie reakcja "a jednak nie wejdziecie bo tak" do kościołów.

Jeżeli uznamy że zasady i styl działania w takich "starciach/prowokacjach" wspomnianej "wojującej lewicy" będą podobne do antify w usa to "wojująca lewica" już przegrała i stoją na straconej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, eagle napisał:

pokrzyczę, spalę trochę kalorii.

na mecze hokeja po to kiedyś chodziłem, dobre były :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, krzyyss napisał:

Ja wychodzę z założenia, ze mój dom moją twierdzą. Też to jak wychowuję dzieci. Skoro za taką twierdzę uznaję swój dom, swoją rodzinę, swój sposób na wychowanie dzieci, to to samo chcę uszanować u drugiego. Chcę mieć swoje przekonania, swoje metody wychowania dzieci i uważam, że mam do tego prawo. Jeśli jestem katolikiem, mam do tego prawo. Wiele razy już tu na forum pisałem, że nasza kultura (europejska) nie jest jedyną na tym globie, nie uznaję jej nawet za jedynie słuszną, że są inne i inni mają prawo do nich. Przy tych ciążach wiele razy pisałem, mam gdzieś co inni robią, nie zrobię tego ja, ale nie potrafiłbym oceniać kobiety która to zrobi. Mało tego, nawet Albańczyków nie mam zamiaru nawracać, gdzie ich prawo zwyczajowe pozwala uśmiercać dzieci (islam, nie tylko w Albanii to możliwe). Nie lubię tych, którzy mają monopol na jedynie słuszną wizję świata, na jedynie słuszny system wartości. Może gdyby nie nawracano innych na jedynie słuszną modłę, to świat byłby lepszy. Niestety, katolicyzm jest "ekspansywny", jest ta "misja nawracania", ale uważam, że nie jest to tak agresywne, by musiało iść w wojnę.

Co do końcówki cytatu - też ironicznie piszę, nich ONR-wcy nawalają sie z wojującą lewicą, jedni drugich warci.

Powiem "ekumenicznie" Amen. lubię się zgadzać ;-) mam to samo zdanie. Lewica niestety strasznie lubi wszystkich "bronić" w tym Żydów. A ja mam ochotę im powiedzieć żeby mnie nie bronili żeby się odemnie odpier...Potem czytam jak jakaś pani co kocha bardziej zwierzęta niż ludzi pisze mi o holokauście dzików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eagle napisał:

Ja zacznę chodzić na wszystkie protesty ze względów zdrowotnych ;-) Człowiek przez tą pracę zdalną to całkiem sadłem zarośnie (programista to najbardziej szkodliwy zawód świata ;-)), a tak to pochodzę sobie, pokrzyczę, spalę trochę kalorii.

Zapodaję najpopularniejsze hasło ostatnich dni, 90% "dorosłej młodzieży", jak katarynka - "wypier.....ać!!!"

Zapamiętać i powtarzać w kółko ;) (kreatywność nie jest wskazana, tak samo jak próby nawiązania dialogu, po prostu... "WYPIER.......AĆ!!" :E ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Zapodaję najpopularniejsze hasło ostatnich dni, 90% "dorosłej młodzieży", jak katarynka - "wypier.....ać!!!"

Zapamiętać i powtarzać w kółko ;) (kreatywność nie jest wskazana, tak samo jak próby nawiązania dialogu, po prostu... "WYPIER.......AĆ!!" :E ) 

Do inteligencji tych protestów może się coś mi w mózgu zatrzeć .... Może pójdę na ten ONR tam będę musiał przynajmniej ćwiczyć sprint ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, krzyyss napisał:

I robią to, tylko nieco bardziej cywilizowanymi metodami niż lewactwo. Myślisz, że dlaczego Dziwisz, Janiak i Głódź polecieli z posady? A jak ktoś nie potrafi inaczej niż cegłą, to przynajmniej adres własciwy podaję.

Chwała im za to, tyle że te ich miękkie metody jak widać niespecjalnie skuteczne. Nie jestem na bieżąco, ale czy Głódź, Dziwisz i im podobni nie polecieli (ze wszystkimi honorami oczywiście) ze względu na osiągnięcie ichniego wieku emerytalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, GregM00 napisał:

Nie wiem, czy nie robimy błędu, próbując to interpretować po męsku.

Po kobiecemu - może chodzi po prostu o wyładowanie nagromadzonych przez lata frustracji. Rewolucja - wyjść i pokazać, co możemy zrobić, jeśli dalej nas będziecie olewać. Adresowane do bazowych centrów wiedzących, co lepsze dla kobiet i jak mają żyć.

Nie wiem za bardzo, co ma do tego wszystkiego płeć. Raz, że nie tylko kobiety biorą udział w tych protestach a dwa, że jest masa niby facetów, którzy wyładowują swoje frustracje gdzie popadnie.

Bardziej jednak obstawiam, że po prostu przy skali tych protestów i ewentualnie dopiero się tworzącej organizacji, ludzie miewają różne głupie pomysły, żeby "coś zrobić, ale niekoniecznie istotne co". Jednocześnie pod każdą taką sytuację chętnie się podpinają ludzie, którzy lubią każdą zadymę.

A tak trochę na rozładowanie napięcia tutaj, tak o pisaniu po murach:

https://www.youtube.com/watch?v=IIAdHEwiAy8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eagle napisał:

Do inteligencji tych protestów może się coś mi w mózgu zatrzeć .... Może pójdę na ten ONR tam będę musiał przynajmniej ćwiczyć sprint ;-)

Wygodny dresik założysz, dobry dresik to nie ma to tamto :] no i w ONRze chyba jednak jest większa realna tolerancja, a nie tylko "medialna na pokaz" ;)

 

comment_CZbVzAnNs31uFZphsj98RopdMhIvyaBt

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, RyszardGTS napisał:

Wygodny dresik założysz, dobry dresik to nie ma to tamto :] no i w ONRze chyba jednak jest większa realna tolerancja, a nie tylko "medialna na pokaz" ;)

Mam czapkę z takim emblematem Golani Sheli- Brygada Golani. KIlka razy miałem przyjemność przemykać w niej na patelni gdy zbierał się tam Marsz Niepodległości. Cale szczęście nie spotkałem po drodze miłośnika symboliki wojskowej bliskiego wschodu ;-) Bo inaczej musiał bym gnać co sił przed siebie :-) Czasami mam pytanie od ludzi po co noszę "te sznurki" czyli cicit. Ale generalnie w Wawie żyje się na luzie. Dlatego nie lubię jak mnie ktoś chce na siłę bronić i wmawiać mi na jak to jestem gnębiony i poniżany przez Polaków Katolików. To samo z sąsiadami. Mam mezuzę przed swoimi drzwiami, nikt nigdy mnie nie zaczepił, nie pomalował mi drzwi. A kościół w okolicy pomalowali...

 flat,750x,075,f-pad,750x1000,f8f8f8.u1.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, RyszardGTS napisał:

Wygodny dresik założysz, dobry dresik to nie ma to tamto :] no i w ONRze chyba jednak jest większa realna tolerancja, a nie tylko "medialna na pokaz" ;)

 

 

Dresiki niebawem będą passe, lepiej wyrychtować sobie gustowny mundurek - najlepiej wz.33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
52 minuty temu, eagle napisał:

Nie przekręcaj moich słów. To było w odniesieniu do bananowej młodzieży i protestów anty czy za aborcją. Tych o których napisałeś nie widziałem dzisiaj. Nigdy bym nie pozwolił sobie na nazwanie jakoś ciężko pracujących ludzi tracących swoje posady i biznesy więc uważaj w swoich opiniach ok i czytaj coś nim się "wylejesz".

Nie przekręcam tak napisałeś a pretensje to miej do PiSu i Kaczyńskiego. Widocznie metoda dziel i rządź działa bo obarczasz winą nie tych co trzeba.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wompierz napisał:

Nie przekręcam tak napisałeś a pretensje to miej do PiSu i Kaczyńskiego. Widocznie metoda dziel i rządź działa bo obarczasz winą nie tych co trzeba.

 

 

Przestań mi wmawiać co napisałem. Jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to nie moja wina. Weź swoje żale do rządzących wylewaj nie do mojego rękawa bo mnie to nie interesuje. A zdania na temat braunów, margotów, olszańskich i reszty błaznów z lewej i prawej strony nie zmienię i nigdy nie dam się wciągnąć w sztuczne spory generowane przez tvn razem z tvp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eagle napisał:

Mam czapkę z takim emblematem Golani Sheli- Brygada Golani. 

 

Ale jak? Ty taki centrysta, żadne protesty Cię nie interesują - wulgarność i wandalizm ble, a tu takie promowanie morderców po jednej ze stron konfliktu Izrael - Palestyna? Po co? Kogo to obchodzi? Niech się nawzajem wytłuką jak zwierzęta, niczym katole z lewakami. Nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

Ale jak? Ty taki centrysta, żadne protesty Cię nie interesują - wulgarność i wandalizm ble, a tu takie promowanie morderców po jednej ze stron konfliktu Izrael - Palestyna? Po co? Kogo to obchodzi? Niech się nawzajem wytłuką jak zwierzęta, niczym katole z lewakami. Nie? 

A kto Ci powiedział że ja jestem centrysta? A poza tym katole z lewakami niech robią co chcą, ale Katolicy i Lewica to raczej ktoś inny niż ci o których piszesz.  A do drugiego - Nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, eagle napisał:

Mam czapkę z takim emblematem Golani Sheli- Brygada Golani.

Podobno ostre chłopaki :) Chyba generał Jariw w filmie "Monachium", wtedy szef wywiadu wojskowego był wcześniej dowódcą tej brygady. No, a że "potężny odwet na winnych za masakrę w Monachium" (operacja Gniew Boży) poszedł od góry i była to dla Izraela sprawa wręcz honorowa to Jariw mając znajomości i doświadczenie na pewno użył chłopaków z Brygady Golani i ich doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radar28 napisał:

...

Gdyby w Polsce panował zdrowy rozdział państwa od Kościoła, to teraz nikomu by nie przyszło do głowy wiązać KRK z decyzją TK.

...

Tak długo jak kościół ma swoje zdanie i ma swoich wiernych, to po prostu chyba nie jest możliwe. Jest to po prostu kolejna grupa której trzeba się podlizać. Nie wiem jak by ten rozdział miał wyglądać. Zakaz poruszania tematów politycznych i światopoglądowych pod groźbą konsekwencji z kodeksu karnego?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, RyszardGTS napisał:

Podobno ostre chłopaki :) Chyba generał Jariw w filmie "Monachium", wtedy szef wywiadu wojskowego był wcześniej dowódcą tej brygady. No, a że "potężny odwet na winnych za masakrę w Monachium" (operacja Gniew Boży) poszedł od góry i była to dla Izreala sprawa wręcz honorowa to Jariw mając znajomości i doświadczenie na pewno użył chłopaków z Brygady Golani i ich doświadczenia.

Nie mają nic wspólnego z wywiadem i operacjami specjalnymi. To typowa frontowa jednostka z dużymi sukcesami. Co do אהרן רבינוביץ' יריב to zgadza się dowodził Brygadą Golani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...