Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, krzyyss napisał:

Nie żal będzie mi biskupów jak dobiorą sie i im do doopy, bo to chyba ostatni moment, by odcięli kościół od tej zadymy, by dali jasny przekaz "dla nas życie jest największą wartością jako dla katolików, ale prawo świeckie nie my stanowimy i nie my decydujemy o kształcie państwa".

Nie biskupi, ale chyba 2 wywiady widziałem gdzie koloratkowi całkiem sensownie brzmieli. No cóż, tam też nie ma monolitu, ale głos oficjalny to tylko od tych na samej górze.
Nie wiem, przydałaby się jakaś odnowa (niekoniecznie w duchu św. :) ) żeby tą górę uprzątnąć, najlepiej jakby Franciszek ich zaorał za pedofilię, ukrywanie i mataczenie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protest widziałem z bliska, ludzi ogrom, hasła te same co zawsze. Policja z boku nie ingerująca wcale w to co sie dzieje. Bo nie ma po co. Kościoła nie tknął nikt a część protestu odbywała się obok niego, jeden pijany łeb zaczął podskakiwać policjantom, osoby protestujące uciszyły go i same zaprosiły funkcjonariuszy bo delikwent robił się agresywny. 

To tyle jeśli chodzi o to rzekome niszczenie mienia i atakowanie kościołów. Nie przekreślam tego, że wszędzie znajdą się tacy, którzy mogą do takich czy innych incydentów się posunąć ale to dotyczy wszystkich manifestacji i protestów. To nie jest jakiś monolit.

Nie brakowało osób starszych, "dziadki są z wami" a 99% uczestniczących nawet nie myślała o tym aby coś niszczyć czy wykazywać jakąkolwiek fizyczną agresje. Miasto nie małe.

Instytucje kościele powinny odciąć się całkowicie od tego co się dzieje a kierujący protestami zadeklarować, że nie będą w żaden sposób niszczyć miejsc kultu. To być może ukróci niepotrzebne spięcia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Camis napisał:

Zmiana strategii, i bardzo dobrze, słownie niech sobie wykrzykują co chcą ale bez ataków na kościoły i jakiś dewastacji mienia. 

 

Bardzo dobry pomysł jak to zderzyć z orędziem naczalnika.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni na ulicach słyszę "to jest wojna!", "trzeba obalić rząd i wprowadzić legalną aborcję!" więc co to jest jak nie nawoływanie do bandyterki i nienawiści? Trzeba brać odpowiedzialność za to co się krzyczy, potem jest płacz bo jeden z drugim dostał pałą od policjanta. No przecież sami do tego doprowadzają. Dzisiaj w sejmie miała odbyć się debata, ale oczywiście lewica ma w tym swój cel i zamiast przystąpić do rozmów to w cały czas prowokowała, potem zablokowała mównicę i nie dopuściła do dalszych obrad. Najlepsze, że w przerwie podczas wywiadu stwierdzili, że to rząd prowokuje. Co innego robią, a co innego mówią. Typowe, dla takich środowisk.

To co aktualnie dzieje się na ulicach, nie ma nic wspólnego z protestem tych kobiet, które chciały walczyć o zmianę tej ustawy. W tym momencie są to tylko powódki polityczne. Opozycja chce na tym ugrać sobie politycznie, każda taka manifestacja, robienie dymów i destabilizacja jest im na rękę. Problem w tym że ten motłoch na ulicach nie czyta ustaw, konstytucji i nawet nie chce zbadać sprawy. Jest pełno filmów z protestów, gdzie ludzie nie wiedzieli dlaczego protestują i nawet co oznacza transparent który niosą. Żeby było śmieszniej, wcześniej te same osoby protestowały przeciw zmienianiu konstytucji, a teraz same są za zmianą. Tak samo nagonki na kościół, że księża to pedofile, nie prawda, to pedofil w sutannie, tak samo jak pedofil, który jest lekarzem, strażakiem czy policjantem. Niestety, niektórzy tego nie rozumieją i narzucają taką narracje jaka jest im wygodniejsza do ich światopoglądu, często mylnego.

25 minut temu, Kaczkofan napisał:

Każdy akt wandalizmu  - nieważne z której strony - będę potępiał i nie znajdzie mojego poparcia. Rozumiem jednak wku*** i frustrację protestujących ludzi, przez ostatnie 5 lat widziałem jak władza dzieli społeczeństwo, co rusz wskazując nowe cele do ataku swoim poplecznikom. Decyzja tzw. TK przelała czarę goryczy. Dziś Kaczyński nie zrobił  nic, by sytuację załagodzić, a wysyłanie bojówek PiS do obrony kościołów to zachęta do mordobicia i niczego więcej. 

Ja już pisałem wcześniej, że również uważam, że zaostrzanie tej ustawy jest złe, ale nie można w taki sposób destabilizować kraju. Powtórzę, protest ten traci wartość, zahacza o łobuzerstwo i chamówę, jeżeli ingeruje we własność prywatną. To samo tyczy się niszczenia kościołów, czy pomników. Nie ma tutaj żadnego usprawiedliwienia, nie ma od tego odwołania. Co to ma znaczyć? Chcecie doprowadzić do anarchii? Ja tylko ostrzegam, bo w tym momencie, to bydło na ulicach ma za dużo pozwalane i strasznie prowokuje, tego żadna telewizja aktualnie nie pokazuję, ale gdy dojdzie do prawdziwych zamieszek, albo włączy się w to ta druga strona, to będzie faktycznie wojna, ta wojna o którą lewica sama się tak bardzo prosi. Wówczas telewizja będzie pokazywała tych biednych, grzecznych protestujących, którzy są tak bardzo teraz poszkodowani.

Edytowane przez Jack White
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, GregM00 napisał:

Nie biskupi, ale chyba 2 wywiady widziałem gdzie koloratkowi całkiem sensownie brzmieli. No cóż, tam też nie ma monolitu, ale głos oficjalny to tylko od tych na samej górze.
Nie wiem, przydałaby się jakaś odnowa (niekoniecznie w duchu św. :) ) żeby tą górę uprzątnąć, najlepiej jakby Franciszek ich zaorał za pedofilię, ukrywanie i mataczenie.

Od samego początku tej zadymy piszę, że stanowisko purpuratów i wiernych w tej sprawie są skrajnie różne, że tu idą różne interesy, to idiotę i pisiora ze mnie robicie, w tym i Ty.  Jadę Wam tutaj nazwiskami biskupów i kardynałów, którym lewica podaje rękę robiąc wjazdy na kościoły, a wy mi swoje ciągle nawijaliście, że to ma być wojna z katolstwem i kościołem, bo ono temu winne.

Wojny z katolstwem lewica dzisiaj nie wygra, jeszcze nie te proporcje, a że byłaby to wojna i ideologię, to byłaby brutalna. Katola nie pozwolą wam zniszczyć świątyń. za to wysadzić z siodła Kaczyńskiego, to wielu z nich by chciało. Tylko dlaczego tak to cięzko zrozumieć? Dlaczego wierni muszą wam wyjść z transparentem przed katedrę? Dlaczego policjant musi to powiedzieć wprost? A to hasło "na kościoły przyjdzie czas" też ma swoją wymowę, ta strona nie jest partnerem do czegokolwiek, dzisiaj wspólne cele, jutro nóż w plecy. Ja byłbym za tym, by kosciół się od tego odciął, a lewica do ostatniej kropli krwi z kibolami na barykadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Flik napisał:

Może jakby walnął pięścią w stół (ale tak na serio, a nie jakieś pohukiwania i straszonko wyjściem z koalicji) to PIS by się cofnął?

Tymczasem oni proponują stworzyć ustawę z dokładnie taką samą przesłanką jaką teraz zakwestionował TK

Do czołgów to może się nie posuną (mam nadzieje), ale nie wygląda to ciekawie. To wystąpienie prezesa (brońmy Kościołów), chyba jeszcze tylko zaogni sytuacje.

Jeżeli czytałeś te wszystkie postulaty to wychodzi na to, że w najbliższym czasie konflikt między władzą, a protestującymi będzie tylko eskalował. Nawet gdyby ukręcono łeb decyzji TK, to wychodzi na to, że protestujących liderek to nie zadowoli, a nie wydają się one być skłonne do kompromisu-chcą całą rękę. Jedyna nadzieje, to że ktoś ogarnięty im wytłumaczy, że w żadnym państwie żaden rząd nie zaakceptował by takiej litanii żądań, nie przy relatywnie tak małym poparciu społecznym.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jack White napisał:

....przeciw zmienianiu konstytucji, a teraz same są za zmianą. Tak samo nagonki na kościół, że księża to pedofile, nie prawda, to pedofil w sutannie, tak samo jak pedofil, który jest lekarzem, strażakiem czy policjantem. Niestety, niektórzy tego nie rozumieją i narzucają taką narracje jaka jest im wygodniejsza do ich światopoglądu, często mylnego.

A ja Ci dodam, żę Debil w Sejmie to nadal Debil.

Debil nie nadaje się do sprawnego zarządzania Państwem.

Debila trzeba usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jack White napisał:

Tak samo nagonki na kościół, że księża to pedofile, nie prawda, to pedofil w sutannie, tak samo jak pedofil, który jest lekarzem, strażakiem czy policjantem.

Jeżeli naprawdę nie widzisz różnicy, to mogę co najwyżej współczyć, przedstawicieli wymienionych zawodów nikt nie będzie przerzucał z parafii do parafii, tylko po to, aby chronić ich przed odpowiedzialnością karną.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jack White napisał:

Jest pełno filmów z protestów, gdzie ludzie nie wiedzieli dlaczego protestują i nawet co oznacza transparent który niosą.

Nawet, na tvn dziś pokazywali- dziennikarz pyta jakiegoś młodocianego co tu robi " protestuję w sprawie zakazu aborcji i .....(tu chwila namysłu) w ogóle o wolność).... no ale młodość ma to do siebie, że się lubi wyszumieć nie można mieć pretensji, że wielu z nich daje się instrumentalnie wykorzystywać. Ciekawe czy  w momencie rozpoczęcia protestu wiedzieli, że walczą np o aborcję na życzenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jack White napisał:

Tak samo nagonki na kościół, że księża to pedofile, nie prawda, to pedofil w sutannie, tak samo jak pedofil, który jest lekarzem, strażakiem czy policjantem. Niestety, niektórzy tego nie rozumieją i narzucają taką narracje jaka jest im wygodniejsza do ich światopoglądu, często mylnego.

Różnica jest taka, że lekarz pedofil dostanie wyrok. A nie przeniesienie do innego szpitala gdzie nadal będzie "leczył" dzieci a NFZ będzie publicznie na obowiązkowych, cotygodniowych spotkaniach dla pacjentów ogłaszał że zgłoszenie gwałtu to atak na szpitale.

Edytowane przez Boldwyn
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzyyss napisał:

A to hasło "na kościoły przyjdzie czas" też ma swoją wymowę, ta strona nie jest partnerem do czegokolwiek, dzisiaj wspólne cele, jutro nóż w plecy. 

Ja mam nadzieję że nie chodzi tutaj o niszczenie fizycznie budynków, czy zakłócanie obrzędów itp., tylko w przyszłości zabieganie o to by rozdział kościoła od państwa nie był zupełną fikcją jak to jest obecnie.

Edytowane przez bowipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Klakier1984 napisał:

Jeżeli czytałeś te wszystkie postulaty to wychodzi na to, że w najbliższym czasie konflikt między władzą, a protestującymi będzie tylko eskalował. Nawet gdyby ukręcono łeb decyzji TK, to wychodzi na to, że protestujących liderek to nie zadowoli, a nie wydają się one być skłonne do kompromisu-chcą całą rękę. Jedyna nadzieje, to że ktoś ogarnięty im wytłumaczy, że w żadnym państwie żaden rząd nie zaakceptował by takiej litanii żądań, nie przy relatywnie tak małym poparciu społecznym.

Lempart, Nowackiej, Wielgus i Jachirze chcesz to tłumaczyć? Powtórzę się, gdyby prości wierni powtórzyli w wielu miejscach numer z transparentem w Białymstoku, to purpuraci i PiS natychmiast wymiękną, zobaczą, że nie mają "rzędu dusz" za sobą, że są nadzy i bezbronni. Lewica też dostałaby sygnał - to nie wasz teren.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, bowipl napisał:

Ja mam nadzieję że nie chodzi tutaj o niszczenie fizycznie budynków, czy zakłócanie obrzędów itp., tylko w przyszłości zabieganie o to by rozdział kościoła od państwa nie był tylko zupełną fikcją jak to jest obecnie.

Niestety jestem przekonany, że jest inaczej, że będzie chodziło o wycięcie i zmarginalizowanie "katoli". Tu będzie zawsze konflikt wartości między tymi grupami, bo on jest wpisany w "drabinkę wartości". Jeśli obie grupy trzymają się z dala od siebie, to pół biedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Zostawić te kościoły w spokoju, odebrać PiSowcom jedyny argument. Tak to teraz powinno wyglądać.

Lewacy są na to zbyt tępi. Wolą atakować kościoły, blokować miasto i atakować każdego kto nie jest z nimi. Jeszcze parę dni takich wybryków i ludzie będą mieli tego na tyle dosyć że będą klaskać jak policja z wojskiem to w końcu spacyfikuje. 

Edytowane przez Zdzisiu
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, krzyyss napisał:

Lempart, Nowackiej, Wielgus i Jachirze chcesz to tłumaczyć? Powtórzę się, gdyby prości wierni powtórzyli w wielu miejscach numer z transparentem w Białymstoku, to purpuraci i PiS natychmiast wymiękną, zobaczą, że nie mają "rzędu dusz" za sobą, że są nadzy i bezbronni. Lewica też dostałaby sygnał - to nie wasz teren.

Tych Twoich mitycznych nie-katoli publicznie nie ma, oni siedzą cicho i mają to w dupie, a ruszają w obronie budynku. 

Ty chcesz pertraktować z osobami biernymi w tych kwestiach i to jest absurd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zdzisiu napisał:

Lewacy są na to zbyt tępi. Wolą atakować kościoły, blokować miasto i atakować każdego kto nie jest z nimi. Jeszcze parę dni takich wybryków i ludzie będą mieli tego na tyle dosyć że będą klaskać jak policja z wojskiem to w końcu spacyfikuje. 

Przesadzasz. To nie jest żaden monolit ale u siebie nie widzę żadnych prób czy oznak dewastowania miejsc kultu. Blokowanie miasta mi nie przeszkadza, w końcu poniekąd o to w tym chyba chodzi? Fizycznych ataków na kogokolwiek również nie widziałem. W każdej grupie manifestacyjnej / protestującej znajdą się wybryki, tego się nie uniknie. W kolejnych dniach okaże się w jaką stronę to zmierza.

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Zdzisiu napisał:

Lewacy są na to zbyt tępi. Wolą atakować kościoły, blokować miasto i atakować każdego kto nie jest z nimi. Jeszcze parę dni takich wybryków i ludzie będą mieli tego na tyle dosyć że będą klaskać jak policja z wojskiem to w końcu spacyfikuje. 

W tym właśnie problem, za tępi by to zrozumieć. Gdyby nie byli tacy tępi i wojowniczy, to Kaczyński dawno byłby na emeryturze politycznej (albo w pierdlu). Starczy posłuchać Lempart, Nowackiej, Wielgus czy Jachiry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zdzisiu napisał:

Lewacy są na to zbyt tępi. Wolą atakować kościoły, blokować miasto i atakować każdego kto nie jest z nimi. Jeszcze parę dni takich wybryków i ludzie będą mieli tego na tyle dosyć że będą klaskać jak policja z wojskiem to w końcu spacyfikuje. 

Mówisz o tych samych małpach co krzyczą "kto nie skacze ten z policji" i są wiecznie przez policję prowokowani na tych ich marszach zj***ów? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Camis napisał:

Zmiana strategii, i bardzo dobrze, słownie niech sobie wykrzykują co chcą ale bez ataków na kościoły i jakiś dewastacji mienia. 

 

ydp0UXQ.png

QoJvhlT.png

iLnorFK.png

 

Piękne, nie walczcie z rakiem tylko z przerzutami :)

Ale ma to sens, na kościół przyjdzie czas i to dużo szybciej niż wszyscy myśleli, mam nadzieje że tymczasowo się zastosują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Trepcia napisał:

Wkoncu!!!

Trepcia, nie w końcu, to tak tępe, że nie tylko nie widziało tego od początku, że musiano podać im na tacy, że musieli miejscami poczuć, ze bez twardej walki się nie obejdzie, ale i tak zapowiadają rozliczenie z kościołami w przyszłości. Lewusów bym zostawił w ich dziele, kościół powinien być od tego i od polityki odcięty, to nie jego rola.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, krzyyss napisał:

Trepcia, nie w końcu, to tak tępe, że nie tylko nie widziało tego od początku, że musiano podać im na tacy, że musieli miejscami poczuć, ze bez twardej walki się nie obejdzie, ale i tak zapowiadają rozliczenie z kościołami w przyszłości. Lewusów bym zostawił w ich dziele, kościół powinien być od tego i od polityki odcięty, to nie jego rola.

Musiało być. KK musiał dostać przekaz, żeby się cofnął, bo będzie boleć. To jedno.
Drugie, KK się sam nie odsunie, bo nigdy nigdzie w historii KK tak się nie działo. To jest to o czym sam pisałeś, jego ekspansywny charakter. To państwo musi nałożyć kaganiec i potem pilnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Trepcia napisał:

Zawsze na poczatku mowisz wiecej, niz chcesz osiagnac aby bylo z czego zbijac. Nigdy nie negocjowales warunkow jakiejs umowy?

Z terrorystami się nie negocjuje :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Klakier1984 napisał:

Z terrorystami się nie negocjuje :> 

Dokładnie. Dlatego won z purpuratem i PiSdzielcami. 

  • Like 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...