Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, krzyyss napisał:

Porównaj sobie skalę.

W jakim sensie? Chcesz porównywać jedno państwo do kilkunastu? Zwłaszcza, iż było ono solidnie wyludnione, po serii niekończących sie wojen/konfliktów w XVII wieku.

Szacuje się, iż w I Rzeczpospolitej było to 3-4 tys. ofiar, wobec  około 60 tys. w całej Europie. To niewątpliwie mało chwalebna statystyka jak na państwo bez stosów.

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzyyss napisał:

Ja myślę, ze nas jeszcze dwa inne nieszczęścia dopadły. W 1920 bolszewicy z naszym katolstwem i burżuazją nie zrobili porządku (a jak mogło być wtedy cudnie u nas), a w 1989 hołota rozwaliła tak piękny ustrój u nas, wolny od wpływów KRK i taki fajny lewicowy.

Nie wiem czym się bulwersujesz. Nie uważasz że wprowadzenie w życie rozwiązań których wprowadzenie sam postulujesz jak: cyt. "Wyprowadzenie religii ze szkół, odcięcie finansów kościoła od państwa, piętnowanie zażyłości polityczno-kościelnych" byłoby zdecydowanie łatwiejsze? Prawdopodobnie nawet nie byłoby za bardzo czego teraz odkręcać gdyż przy braku klimatu politycznego uniknęlibyśmy podpisania konkordatu. Zresztą hierarchiczny "beton" na który tak pomstujesz nie spadł nam przecież z księżyca, korzenie zapuścił i był dopieszczany przez lata przez pana Wojtyłę.

Edytowane przez bowipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jack White napisał:

Kwiat postępowej młodzieży. Brak słów.

TIK TOK ;) Panie, tam jest takie rakowisko że "czacha dymi", po drugie sporo jest robione celowo i robi się kopie tego samego po tysiąc razy bo ktoś miał sukces klikalności to ja też spróbuję może się uda.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jack White napisał:

Szalejąca rozjuszona dzicz, która łamie prawo i zakłóca porządek codzienny, łącznie z ruchem ulicznym. Na większości protestów widzę tylko gówniarzy niszczących miasta i wykrzykujących hasła które ktoś im wymyślił, tępe marionetki. Tym sposobem nic nie zdziałacie a tylko pogorszycie sytuację, od soboty będą przez was kolejne obostrzenia. A jak będzie trzeba to wojsko ich rozpędzi. Potem będzie płacz, że wojna ?

Niszczących miasta? Nie pomyliłeś tego aby z jakimś marszem niepodległości czy czymś takim?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, adashi napisał:

Niszczących miasta? Nie pomyliłeś tego aby z jakimś marszem niepodległości czy czymś takim?

To jest najlepsze, że te same osoby które tutaj czepiają się bluzgów, przy marszach niedorozwiniętych próbowały ich tłumaczyć. Wystarczy sięgnąć do postów z choćby 2018. :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 23:22, adashi napisał:

Niszczących miasta? Nie pomyliłeś tego aby z jakimś marszem niepodległości czy czymś takim?

Daj sobie spokój. Nie warto.. ;)

ONR'y i cała reszta rozstawili się pod kościołami aby wielce bronić katolicyzmu a protestujących brak. Bo poszli gdzie indziej. 

Edytowane przez T.m.p1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to się powinno bronić Polski przed Kaczorem to jest chory człowiek po tym co dzisiaj powiedział to brak słów. To co powiedział to było jak jawne nawoływanie do wojny domowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lokiju napisał:

 

Wojna polsko-polska jest od dawna, wojna o stołki, jedni zrobią wszystko by oderwać kogoś od koryta a drudzy zrobią wszystko by się przy korycie utrzymać. Każdy pretekst do podniesienia temperatury jest dobry, a wszystko robią to rączkami społeczeństwa.

Czy to PIS to czy PO to ja widzę sporo "starej daty komuchów"... jak to ciężko oderwać od koryta (niektórzy nawet będą kilka razy barwy zmieniać aby tylko utrzymać się na fali... i przy korycie).

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Słoneczko Narodu zobaczy, że nikt kościołów już nie atakuje to obwieści pewnie nowe orędzie wskazując potrzebe przegrupowania sił na rzecz obrony PiSowskich siedzib/sejmu. Teraz pytanie jak wiadome środowiska na to zareagują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RyszardGTS Wiem, że wojna polsko-polska jest od dawna ale dzisiejsze słowa to było jawne  nawoływanie do wojny takiej prawdziwej w, której poleje się krew a nie, że ktoś pokrzyczy na facebooku.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lokiju napisał:

 

Tak... bo Sikorski albo Tusk nie rzucali ostrymi agresywnymi słowami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Google Maps pokazuje protesty w Polsce. Spontanicznie stworzone narzędzie

Od teraz na Google Maps znajdziemy interaktywną, stworzoną przez internautów mapę, na którą naniesiono miejsca, godziny i lokalizacje protestów przeciw wyrokowi "Trybunału Konstytucyjnego" w sprawie aborcji z przesłanek embrio-patologicznych. Mapa obejmuje wiele miast w Polsce i poza granicami kraju.

Po kliknięciu danego wydarzenia znajdziemy także link do jego facebookowego odpowiednika. Na mapie można także zobaczyć dane dotyczące już minionych protestów, wystarczy wybrać odpowiednią datę i rozwinąć listę lokalizacji. Interaktywną mapę znajdziemy tutaj.

Mapa powstała dzięki użyciu narzędzia My Maps, które pozwala na tworzenie własnych map i udostępnianie ich. Mapa została już wyświetlona ponad 940 tys. razy.

 

2FPWeqN.png

 

https://www.dobreprogramy.pl/Google-Maps-pokazuje-protesty-w-Polsce.-Spontanicznie-stworzone-narzedzie,News,111666.html

 

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1h3TNKF4l_PX0TS8epH_91aHrFC2AOpRZ&client=safari&ll=52.07004128669017%2C19.587333751550176&z=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, RyszardGTS napisał:

Tak... bo Sikorski albo Tusk nie rzucali ostrymi agresywnymi słowami...

Trudno bym pamiętał wszystko co Sikorski i Tusk powiedzieli ale co do słów Kaczora, który jest w rządzie i nawołuję głosujących na Pis oraz zwolenników Pisu by walczyli o Polskę i naród Polski bo inaczej przestanie istnieć to jeszcze czegoś takiego nigdy nie słyszałem.

Edytowane przez lokiju
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Tak... bo Sikorski albo Tusk nie rzucali ostrymi agresywnymi słowami...

Rozumiem, że to w ten sposób będzie się odbywać dyskusja? A bo za PO to i tamto a Tusk taki owaki...Z łaski swojej, przytaczaj od razu kontrargument a nie na zasadzie "wiem, ale nie powiem".

Dla przypomnienia, to PiS teraz rządzi i to ich rozliczamy. Tak samo jak PO rządziło w swoim czasie i oni byli na bieżąco rozliczani oraz krytykowani.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lokiju napisał:

Tak na prawdę to się powinno bronić Polski przed Kaczorem to jest chory człowiek po tym co dzisiaj powiedział to brak słów. To co powiedział to było jak jawne nawoływanie do wojny domowej...

hmmm ciekawe kto tam teraz po miastach gania z wojną na transparentach

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lokiju napisał:

(...) to jeszcze czegoś takiego nigdy nie słyszałem.

Google stoi dla ciebie otworem, wystarczy że poszukasz a słuchania masz że ho ho, sporo się nasłuchasz wypowiedzi POwców (czy podczas ich rządów lub po tym jak zostali oderwani od koryta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje ustalić kto te wojnę chce w końcu wywołać.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Google stoi dla ciebie otworem, wystarczy że poszukasz a słuchania masz że ho ho, sporo się nasłuchasz wypowiedzi POwców (czy podczas ich rządów lub po tym jak zostali oderwani od koryta).

Tylko wiesz jakoś mało mnie to teraz obchodzi bo rządzi w tej chwili Pis i z tego co pamiętam tak się wypowiadali jak to oni będą dużo lepsi od PO.... Zresztą ja patrzę na całą sprawę szerzej niż Pis-Po nie jestem za żadną z tych partii.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Klakier1984 napisał:

Próbuje ustalić kto te wojnę chcę w końcu wywołać.

I jak Ci idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lokiju napisał:

Tylko wiesz jakoś mało mnie to teraz obchodzi bo rządzi w tej chwili Pis i z tego co pamiętam tak się wypowiadali jak to oni będą dużo lepsi od PO....

Oni nie byli ani lepsi ani gorsi, są tacy sami. Wypowiedzi PO czy PIS są na równi i na równi by sobie wydrapali oczy (rękami narodu, bo przecież nie on  POwiec albo PISowiec, bo jeszcze by zarzuty dostał, a on to ma stołek dostać a nie zarzuty).

W tym kraju trzeba coś nowego i nie związanego z komuchami (a ciężko będzie bo wgryzieni mocno i trzymają się pazurami).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...