Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, T.m.p1 napisał:

Co rozumiesz przez połączenie?

Musi dojść do kariogamii czy nie? 

Chyba jest oczywiste jest, że chodziło mi o powstanie zygoty ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, musichunter1x napisał:

Głupich ludzi nauczamy, ponieważ mają potencjał stania się mądrym.
Dzieci wychowujemy, ponieważ mają potencjał stania się dorosłym.
Przestępcom dajemy drugą szansę, ponieważ mają potencjał na bycie dobrym.
Płody zabijamy, ponieważ mają potencjał rozwinięcia się w człowieka, który mógłby być niewygodny?

Prawo bazuje na faktach, nie na przypuszczeniach. Jeśli kręcisz się nocą koło sklepu, to cię nie zwiną, bo masz "potencjał do kradzieży".

Płód może się prawidłowo rozwinąć, albo i nie (strzelam, w 25% występuje poronienie we wczesnym etapie ciąży z przyczyny nieprawidłowego rozwoju płodu).

Reszta to żonglerka językowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, GregM00 napisał:

Prawo bazuje na faktach, nie na przypuszczeniach. Jeśli kręcisz się nocą koło sklepu, to cię nie zwiną, bo masz "potencjał do kradzieży".

Płód może się prawidłowo rozwinąć, albo i nie (strzelam, w 25% występuje poronienie we wczesnym etapie ciąży z przyczyny nieprawidłowego rozwoju płodu).

Reszta to żonglerka językowa.

Czy przypuszczeniem jest, że jeśli proces rozwoju płodu nie zostanie zakłócony to rozwinie się z niego człowiek?
Wszystko jedno czy zakłóceniem będzie natura czy człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, musichunter1x napisał:

Odsyłam do mojego dłuższego komentarza. Kiedy twoim zdaniem powstaje proces, który tworzy potencjał rozwinięcia się człowieka?

Twoje pytanie rodzi zbyt wiele innych, jeszcze bardziej fundamentalnych aby odpowiedź na nie była taka prosta. Gdyby byle random z internetowego forum mógł strzelić na zawołanie zadowalającą odpowiedzią to nie byłoby żadnej dyskusji. Jeśli chcesz o tym dywagować to zapraszam na priv. Nie ma sensu zaśmiecać i tak już podgrzanego do czerwoności offtopu.

Teraz, musichunter1x napisał:

Chyba jest oczywiste jest, że chodziło mi o powstanie zygoty ;) 

W tym wątku nic nie jest oczywiste. Pewnie sam to zauważyłeś. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

I kolejny klasyk, nieskalany myślą: 

https://tvn24.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-o-protestach-i-obronie-kosciolow-komentarz-posla-pis-marka-suskiego-4734483

"O oświadczenie prezesa Kaczyńskiego był pytany w Sejmie jego bliski współpracownik Marek Suski. Na pytanie, jak rozumieć i interpretować słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości, poseł PiS odpowiedział: - Jak sobie chcecie, ludzie.

- To jest wzywanie do obrony. Atakują ci, którzy przychodzą, wydzierają się - tłumaczył. Dopytywany, czy Kaczyński chce uspokoić, czy zaostrzyć sytuację, Suski odparł: - Oczywiście, że uspokoić."

Dla takich Suskich, czyli gdzieś 3/4 pisowego elektoratu wszystko jest proste. Pozostala 1/4 ma do ich rozwiewania tvpis.

Odnosnie tego "orendzia", które wczoraj wygłosił prezes polski, to znalazłem taką opinię, która dobrze wyjaśnia dlaczego Kaczynski robi to co robi i czemu jego wizja Polski to jest kopia PRL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Myst napisał:

 a na kretynów bawiących się w żołnierzy w ramach WOT to chyba logiczne, że nie ma co liczyć.

Akurat ci kretyni  WOTu przy okazji walki  covid robią robotę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, RyszardGTS napisał:

Nowicka u Rachonia "Jedziemy" :

"Człowiek dopiero jest po porodzie, aż do momentu porodu nie jest człowiekiem, jest płodem" :rotfl: 

Albo,  "aborcja dla każdej kobiety na życzenie!" :E no i co chwilę strzelała fochem w stylu "zaraz wyjdę [wyłączy kamerkę]" (jak nie będzie po mojemu i na moje ;) )

I choćby z tego powodu, takich postaw, to co zrobił Kaczyński jest czystym draństwem (napisałbym inaczej, ale jeszcze byś mi bana wsadził). Był jakiś stan względnej równowagi, siedziało to na beczce prochu, ale nikt przy loncie nie majstrował. Ten musiał odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Akurat ci kretyni  WOTu przy okazji walki  covid robią robotę.

A co już zaczęli rozstrzeliwać tych dla których zabrakło respiratorów?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Myst napisał:

A co już zaczęli rozstrzeliwać tych dla których zabrakło respiratorów?

Jeszcze nie na razie wymazy ogarniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, T.m.p1 napisał:

Twoje pytanie rodzi zbyt wiele innych, jeszcze bardziej fundamentalnych aby odpowiedź na nie była taka prosta. Gdyby byle random z internetowego forum mógł strzelić na zawołanie zadowalającą odpowiedzią to nie byłoby żadnej dyskusji. Jeśli chcesz o tym dywagować to zapraszam na priv. Nie ma sensu zaśmiecać i tak już podgrzanego do czerwoności offtopu.

W tym wątku nic nie jest oczywiste. Pewnie sam to zauważyłeś. ;) 

Temat już dość mocno przemyślałem, ale niestety, wtedy nie prowadziłem archiwum, aby pokazać źródła. Nie ukrywam, że jestem fanem "efektu motyla", a takim motylem może być dla mnie każdy człowiek.
Miałem kiedyś dylemat czy brak człowieka też  jest "motylem" i doszedłem do wniosku, że tak, ale należy umożliwić jego powstanie, na tyle ile jest to możliwe, ponieważ rodzice są odpowiedzialny za zapoczątkowanie procesu jego rozwoju... To czy urodzi się zdrowe jest również pochodną warunków życia jego rodziny, za co chociaż w części są odpowiedzialni. Co więcej obecność człowieka może mieć większy wpływ na realia niż jego brak, ale to loteria... choćby taki Nick Vujicic.

Chyba rzeczywiście mogę zostawić głębsze rozmyślania na priv :E

Edit. 
A może jednak głębsze przemyślenia, powinny lecieć na forum publiczne, aby podnieść poziom debaty społecznej?

Edytowane przez musichunter1x
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jack White napisał:

No przecież jak to było "WOJNA JEST!" "żaden *uj mnie nie zagłuszy" ?

Konstytucja gwarantuje prawo do manifestowania, a kibolskie bydło nie może atakować innych osób.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, HellOnEarth napisał:

Konstytucja gwarantuje prawo do manifestowania, a kibolskie bydło nie może atakować innych osób.

A protestujące bydło może atakować innych? blokować ulicę? niszczyć samochody? pomniki?

  • Confused 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to są wyborcy pisu i oni są ponad prawem, tak jak ta partia, to są Pany, sam tak powiedział największy Prezes.

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jack White napisał:

A protestujące bydło może atakować innych? blokować ulicę? niszczyć samochody? pomniki?

Z relacji wynika, że to kibolskie bydło kogoś zaatakowało. Do szpitala w trójmieście trafił też chłopak pocięty przez jakiegoś pis-wariata.

 

Blokować ulicę - mogą.

Pomniki nie zostały zniszczone :)

 

 

I wciąż - kibolskie bydło nie może nikogo atakować. Czemu tego nie rozumiesz?

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Trepcia napisał:

A co, feministki napisza nowa konstytucje?

Postulatów nie czytał? Odwołują rząd i powołują sobie radę konsultacyjną. Skąd mam wiedzieć na jakie jeszcze pomysły wpadną :] może któraś kaczorowi pozazdrościć i się królową ogłosi ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, musichunter1x napisał:

Edit. A może jednak głębsze przemyślenia, powinny lecieć na forum publiczne, aby podnieść poziom debaty społecznej?

Poczytaj ostatnie posty to sam sobie odpowiesz.. ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Trepcia napisał:

A co, feministki napisza nowa konstytucje?

Klakier. I trzeba będzie spie***lać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, HellOnEarth napisał:

Konstytucja gwarantuje prawo do manifestowania, a kibolskie bydło nie może atakować innych osób.

Jeszcze dziś na gw czytałem, że kibice są z kobietami.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jack White napisał:

A protestujące bydło może atakować innych? blokować ulicę? niszczyć samochody? pomniki?

Jeśli ktoś łamie prawo na to jest paragraf, a nie żeby jego bić, a jak widać partia, ba władza na to przyzwala, dała nawet ku temu jasny sygnał w orędziu przedstawionym przez Jarka, na wzór Jaruzelskiego.
Niby to partia katolicka, ale jak widać eskalują konflikt, brak chęci rozwiązania itp.

 

Cytat

"Moralnym obowiązkiem chrześcijanina jest deeskalacja konfliktu, a nie jego wzmaganie" – napisał w liście do wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak

Jak widać, PiS to partia katolów, którzy nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem.
Krótko:"Modli się pod figurą a diabła ma za skórą" tak można opisać PiS i Jarka.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...