Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Trepcia napisał:

Nooo! Bardzo duzo! Masz nacje niemiecka, rosyjka, polska, wloska. Dla poczatkujacego gracza najlepiej zaczac od rosyjskich czolgow bo sa najbardziej OP ale wala kartoflami :E

Chyba mamy tutaj weterana, mi się wot już znudził bardzo dawno to nabijanie punktów jest męczące ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wot był fajny tak do wersji 0.8.8 czy coś koło. Byłem unicumem ? Ale potem został sprowadzony do poziomu WOT... Macierewicza :E

 

Myślicie, że wprowadzą stan wyjątkowy? oby bez zakazu poruszania się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, GregM00 napisał:

WOT ma czołgi? :)

 

W otchłani internetu znalazłem zdjęcia jednego z czołgów WOT-u. Podobno mają ich całą dywizję :szczerbaty:

0004N5N05LJVTH1M-C122-F4.jpg0004N5MU9K4W50N7-C122-F4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kaiketsu napisał:

Myślicie, że wprowadzą stan wyjątkowy? oby bez zakazu poruszania się...

Jeśliby wprowadzili, to:

"Jeżeli ktoś w tym czasie, powodu ograniczenia praw i swobód, poniósł straty finansowe lub stracił majątek, może ubiegać się o odszkodowanie. Odszkodowanie za okres trwania któregokolwiek ze stanów wypłaca przedsiębiorcom Skarb Państwa."

Dlatego do tej pory przynajmniej nie było pisowi śpieszno, żeby taki stan wprowadzić, woleli jak firmy padały od lockdown'u.
Ale teraz mają trochę nóż na gardle. Tylko co to zmieni? Stan może trwać 90 dni, potem sejm może go jednorazowo przedłużyć na kolejne 60 dni. 5 miesięcy, przeczekamy zimę.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Uwaga - trwa pilna mobilizacja WOT, wprowadzają ich w stan najwyższej gotowości i ściągają ludzi do koszar. Jutro ma się coś stać. Nie wiem dokładnie co. Mogę tylko zgadywać, że być może będzie wprowadzony stan wyjątkowy. 

Jakoś w to nie wierzę. Z drugiej strony w możliwość ukręcenia łba sprawie najeżdżającego na protestantów pracownika ABW też nie wierzyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nemar napisał:

Jakoś w to nie wierzę. Z drugiej strony w możliwość ukręcenia łba sprawie najeżdżającego na protestantów pracownika ABW też nie wierzyłem. 

Nie ta skala.

Rzecz jasna pis nie zachowuje się racjonalnie moim zdaniem. Są mocno przymurowani do stołków, jakby nie rozumieli zasad działania demokracji. Jeśli ktoś tam stracił kontakt z rzeczywistością, to mamy problem. Pozostaje jeszcze nadzieja w trzeźwość tych, którym wydają polecenia. Można zawsze powiedzieć "nie".

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś aż sobie zobaczyłem z ciekawości po wiadomościach na tvn co serwuje tvp... Niesamowite jest w jak różny sposób można pokazać obecne demonstracje. Ubiegając pytania i jedni i drudzy nie kłamali w swoich przekazach.  T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, GregM00 napisał:

Jeśliby wprowadzili, to:

"Jeżeli ktoś w tym czasie, powodu ograniczenia praw i swobód, poniósł straty finansowe lub stracił majątek, może ubiegać się o odszkodowanie. Odszkodowanie za okres trwania któregokolwiek ze stanów wypłaca przedsiębiorcom Skarb Państwa."

Dlatego do tej pory przynajmniej nie było pisowi śpieszno, żeby taki stan wprowadzić, woleli jak firmy padały od lockdown'u.
Ale teraz mają trochę nóż na gardle. Tylko co to zmieni? Stan może trwać 90 dni, potem sejm może go jednorazowo przedłużyć na kolejne 60 dni. 5 miesięcy, przeczekamy zimę.

Z tego co kojarzę, podstawą prawną do uzyskiwania odszkodowań po wprowadzeniu stanu wyjątkowego nie jest konstytucja tylko ustawa ( o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela), którą rządzący mogą zmienić przez noc a nową treść napiszę Jacek Sasin ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, gotrunks napisał:

Z tego co kojarzę, podstawą prawną do uzyskiwania odszkodowań po wprowadzeniu stanu wyjątkowego nie jest konstytucja tylko ustawa ( o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela), którą rządzący mogą zmienić przez noc a nową treść napiszę Jacek Sasin ;)

Na całe szczęście "ojcowie założyciele" byli przewidujący :)

Art. 228

6. W czasie stanu nadzwyczajnego nie mogą być zmienione: Konstytucja, ordynacje wyborcze do Sejmu, Senatu i organów samorządu terytorialnego, ustawa o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ustawy o stanach nadzwyczajnych.

 

Rzecz jasna warto pamiętać, że to są tylko zapisy na papierze. Żeby te zapisy działały, to odpowiednio duża grupa ludzi musi je honorować. Jeśli pis poumieszcza swoje szumowiny na wszystkich możliwych miejscach, to tymi zapisami można sobie dupę podetrzeć. TK Przyłębskiej jest tego przykładem.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GregM00 napisał:

No to popatrz tak. Zrzucamy się wszyscy obowiązkowo na abonament RTV. A potem pis robi tam narrację korzystną dla swoich celów. Wszyscy płacimy podatki, z nich idą pensje dla policjantów, którym pis wydaje rozkazy. Teraz mają plany takie same co do prokuratorów.
Zauważasz, że coś jest nie tak? Te wszystkie rzeczy są przez nas opłacane i powinny służyć wszystkim, czyli inaczej być bezstronne wobec faktów.

Nie ma czegoś takiego i nie będzie bezstronnej telewizji publicznej tak długo, jak długo będzie ona w jakikolwiek sposób powiązana z rządem. Sam fakt istnienia obowiązkowego abonamentu świadczy o tym, że telewizja ma jakiegoś właściciela (w tym wypadku przedstawiciela narodu, który tak naprawdę potrzebuje mandatu na poziomie pakietu kontrolnego, aby rządzić CAŁYM społeczeństwem) a to co wyemituje w mniejszym lub większym stopniu będzie zależało od jego widzimisię. PiS w swojej bezczelności tylko dosadnie to obnaża.

Najbliżej telewizji publicznej jest stacjom prywatnym, a i one mają przecież swoje preferencje. Ponadto jest KRRiT, która jeszcze na te preferencje ma możliwość wpływać.

To samo dotyczy policji, prokuratorów, sędziów i tak dalej. Docelowo wszystko to będzie się układać podług preferencji partii rządzonej. Szczególnie jak ta partia porządzi dłużej niż jedną kadencję.

PiS to wszystko po prostu bardzo ładnie uwydatnia.

PO robiło pewne rzeczy powoli, w gumowych rękawiczkach. Jeśli potrzebowali kogoś do obsadzenia określonego stanowiska, to szukali kogoś o odpowiednich kwalifikacjach, ale też takich aby ich poglądy pasowały do ich wizji rzeczywistości. PiS chciał to robić szybciej, na już, natychmiast, i z tymi kwalifikacjami to tak różnie bywało. A nawet w takiej sytuacji protesty opozycji nie rzadko są zwykłym kwikiem świń tracących określone wpływy. Jak się zmieni władza, to znowu będzie rotacja, ale nie na fachowców, tylko na fachowców, którym bliska jest określona wizja rzeczywistości.

Nawet gdyby ci sędziowie, prokuratorzy, komisarze policji i tak dalej byli wybieranie w powszechnych wyborach, to nie byliby tacy zupełnie bezstronni. Bliżej by im było po prostu tej części społeczeństwa i ich poglądów, której w danej chwili jest najwięcej.

Bezstronność to mrzonka, mit, który nigdy nie znajdzie odzwierciedlenia w rzeczywistości a PiS udowodnił, że telewizja publiczna powinna być zlikwidowana, albo sprywatyzowana. Tylko wtedy jej przekaz też nie będzie taki bezstronny, będzie po prostu maksymalizujący zyski.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, nemar napisał:

Jakoś w to nie wierzę. Z drugiej strony w możliwość ukręcenia łba sprawie najeżdżającego na protestantów pracownika ABW też nie wierzyłem. 

Kurcze, nie wiem czy było ale tam jest jednak grubsza akcja. Aby ukręcić łeb sprawie musiała interweniować góra bo szeregowy prokurator jednak chciał postawić zarzuty. 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Suchy211 napisał:

 

Pełna zgoda. Wydaje mi się, patrząc na te postulaty sędziów z IUSTITIA, że jakimś pomysłem byłaby bezpośredniość wyborów do tych kluczowych ciał, np. przy okazji wyborów do parlamentu(EU), lokalnych.

Plus zdecydowanie JOWy, bo ich największym plusem jest niezależność od wodza partii, który układa listy, a większa odpowiedzialność indywidualna danego posła za to, jak głosuje.

Przecież to, co teraz widzimy, to jeden Yaro i wierna świta. A tam każdy poseł jest z wyborów ludzi. Jak to możliwe, że wierność jest wodzowi? Bo on umieszcza na listach, to jest być albo nie być.

16 minut temu, Suchy211 napisał:

Nawet gdyby ci sędziowie, prokuratorzy, komisarze policji i tak dalej byli wybieranie w powszechnych wyborach, to nie byliby tacy zupełnie bezstronni. Bliżej by im było po prostu tej części społeczeństwa i ich poglądów, której w danej chwili jest najwięcej.

 

Niby dlaczego? Sędziego ocenia się podług wyroków. Prokuratora - za jego robotę w ściganiu przestępstw. Szefa policji - za skuteczność. Nie bardzo widzę, jak tutaj wyznawane poglądy miałyby rzutować na fachową pracę tychże.

 

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, nemar napisał:

Kurcze, nie wiem czy było ale tam jest jednak grubsza akcja. Aby ukręcić łeb sprawie musiała interweniować góra bo szeregowy prokurator jednak chciał postawić zarzuty. 

LINK

Takie są przecież dzisiejsze "standardy". To samo było z panią prokurator Ewą Wrzosek, której nie podobał się tryb przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Jeśli chodzi o ogólny obszar wymiaru sprawiedliwości to już nic mnie nie zdziwi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, GregM00 napisał:

Na całe szczęście "ojcowie założyciele" byli przewidujący :)

Art. 228

6. W czasie stanu nadzwyczajnego nie mogą być zmienione: Konstytucja, ordynacje wyborcze do Sejmu, Senatu i organów samorządu terytorialnego, ustawa o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ustawy o stanach nadzwyczajnych.

 

Rzecz jasna warto pamiętać, że to są tylko zapisy na papierze. Żeby te zapisy działały, to odpowiednio duża grupa ludzi musi je honorować. Jeśli pis poumieszcza swoje szumowiny na wszystkich możliwych miejscach, to tymi zapisami można sobie dupę podetrzeć. TK Przyłębskiej jest tego przykładem.

Przy niedoszłych wyborach majowych była taka pogawędka zrobiona przez UJ, z wybitnymi prawnikami, gdzie omawiano między innymi kwestie stanów wyjątkowych i odszkodowań. Kwestie stanów wyjątkowych, ich wpływ na procedury wyborcze i kwestie odszkodowań omawiała o ile pamiętam prof Łętowska (nie, to nie jest pisior). I niestety nie zgodziłaby się z Tobą co najmniej w dwóch kwestiach, pierwsza, to że "ojcowie założyciele" byli mocno przewidujący, bo w kwestii epidemii i stanów wyjątkowych postawiła tezę dokładnie odwrotną (że te stany wyjątkowe nie pasują do epidemii, bo nie przewidzieli czegoś takiego). A druga, to uzależnianie odszkodowań od wprowadzania stanów wyjątkowych. Z tego co pamiętam jej wykład prawny tutaj, to dla przedsiębiorców jest bez większej różnicy, czy ten stan wyjątkowy wprowadzony, czy nie, stosuje się tylko wtedy inny paragraf. O ile mnie pamięć nie myli, to ona współtworzyła nawet to prawo i z perspektywy czasu mówiła też o tym, co dzisiaj zrobiłaby inaczej/co można by poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wszystkie karty odkryte? :E
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-27/dymisja-rzadu-i-w-pelni-legalna-aborcja-postulaty-strajku-kobiet/

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, GregM00 napisał:

Pełna zgoda. Wydaje mi się, patrząc na te postulaty sędziów z IUSTITIA, że jakimś pomysłem byłaby bezpośredniość wyborów do tych kluczowych ciał, np. przy okazji wyborów do parlamentu(EU), lokalnych.

Plus zdecydowanie JOWy, bo ich największym plusem jest niezależność od wodza partii, który układa listy, a większa odpowiedzialność indywidualna danego posła za to, jak głosuje.

Przecież to, co teraz widzimy, to jeden Yaro i wierna świta. A tam każdy poseł jest z wyborów ludzi. Jak to możliwe, że wierność jest wodzowi? Bo on umieszcza na listach, to jest być albo nie być.

 

Niby dlaczego? Sędziego ocenia się podług wyroków. Prokuratora - za jego robotę w ściganiu przestępstw. Szefa policji - za skuteczność. Nie bardzo widzę, jak tutaj wyznawane poglądy miałyby rzutować na fachową pracę tychże.

 

1. JOWy tak nie działają - wystarczy popatrzeć na Wielką Brytanię, gdzie scena polityczna jest zdominowana przez dwie największe partie. Kandydatów niezależnych po prostu tam nie ma. Tak samo przecież w Polsce już mamy JOWy do Senatu i jak to wygląda? Gdzie ci niezależni od partyjnych wodzów politycy?

2. Gdyby ludzie umieli w wolnych wyborach obiektywnie oceniać pracę wybieranych osób, to nie mielibyśmy teraz takiego politycznego bagna. Zawsze niestety można poglądami zmieniać efekty swojej pracy a jeśli do tego jest się ocenianym przez wyborców a nie poprzez bardziej ścisłe reguły, to tym więcej jest pola do manewru.

Edytowane przez Radar28
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kepler334 napisał:

marsze nic nie daja. wladza i tak ma to wszystko w dupie. 

To fakt, ale władza właśnie się zastanawia, czy w tym "wszystkim" nie zapodziała się tam gdzieś przypadkiem jakaś petarda i co gorsza zapałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Myślicie, że wprowadzą stan wyjątkowy? oby bez zakazu poruszania się...

Defekuję na jakiekolwiek ewentualne zakazy poruszania się, jak to wprowadzą to naród szybko pokaże co o tym myśli :szczerbaty:

Cytat

Nie mogę powiedzieć. Powiem tylko tyle, że moja najbliższa rodzina jest dosyć przejęta sytuacją i to nie na żarty.

@EvilKillaruna Prześpimy to zobaczymy jutro. Obyś nie miał racji, ale w sumie wcale się nie zdziwię gdyby to zrobili. Taki urok życia w państwie w którym nie wiesz co Cię czeka jutro.

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narodowa pissda i kibol płacze jak policja go zawija, ale kobietę obić potrafił (ma obrażenia powyżej 7 dni, będzie sprawa karna):.

Cytat

HIT! Aresztowany narodowiec za bicie strajkujących kobiet krzyczy do policjantów "jestem z wami panowie".

https://www.facebook.com/groups/976398119539288/permalink/986374088541691/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym lockdownem juz zadluzyli kraj na 2-3 pokolenia jesli zrobią cos takiego drugi raz to gospodarka tego juz nie wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...