Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
7 minut temu, VAMET napisał:

Mnie tylko dziwi jedna sprawa z tą obroną życia przeciwników aborcji, że im nie przeszkadza fakt, że zdrowe dziecko z gwałtu można już przerwać i zabić.

Jedziesz po bandzie z uproszczeniem. Przeszkadza, ale od tego daleka droga, do wymuszania czegoś na kobiecie, czy dokładania jej czegoś, np nowej traumy. Ja nawet nie potrafiłbym potępić kobiety, która zabije noworodka tuż po urodzeniu. iby zbrodnia, morderczyni, tylko dla mnie albo coś ostro z psychiką nie tak (więc cięzko karać), albo ostro otoczenie zawaliło i to ono powinno oberwać. Podobnie patrze na rozszerzone samobójstwa. No zbrodnia, ale to zazwyczaj otoczenie zawaliło, a póxniej sklasyfikowało tak a nie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xtn napisał:

Jest to krok w dobrą stronę ale czemu tej decyzji nie pozostawić sumieniu... przecież podobno żyjemy w kraju gdzie katolicy stanowią >90%...

Jakby się zastanowić nie jest głupie. Przynajmniej część z tych światłych kobiet nie obarczało by świata swoim potomstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, GregM00 napisał:

Nie ktoś, tylko ja i pisałem o postępie cywilizacyjnym, bo to fakt. Prawa pracownicze, prawa kobiet, itd. Ktoś ;) żeby to przykryć zaczął gadać o komunistycznych totalitaryzmach.

No tak, Ty. Od razu totalitaryzmy komunistyczne, a może raje komunistyczne? Bo skoro ideologia dobra, to gdzieś te raje oparte na tej ideologii muszą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

1 minutę temu, Trepcia napisał:

Brzmi jak przewrot wojskowy.

Ja mam takie przeczucie, że to co na naszym podwórku się dzieje, to będzie pikuś z tym, co na świecie się stanie. Mam jakieś dziwne przeczucie, że coś nadchodzi. Boże, gadam jak Jackowski, niech mnie ktoś uszczypnie :D :banan:

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Camis napisał:

Jak dla mnie to nic nie zmienia.

To co stoi w szerokim artykule OkoPress opisującym całą historię:

"W PiS panuje natomiast przekonanie, że Przyłębska z Krystyną Pawłowicz i innymi sędziami ograniczy wyrok do płodów ze stwierdzonym zespołem Downa i w sentencji wyroku nakaże parlamentowi przeformułowanie zapisu ustawowego tak, by jednak zezwalał na aborcję z powodu wad letalnych, czyli tych, które nie dają szans na przeżycie dziecka.

„Wielki strateg” nie przewidział, że pisząca uzasadnienie wyroku Pawłowicz wykorzysta swoją szeroką wiedzę prawniczą i wyraźnie wskaże, że takie różnicowanie w prawie jest niekonstytucyjne."

 

Czyli jakiej by ustawy nie napisali, to nieopublikowany wyrok mówi, że różnicowanie (zespół Downa/pozostałe wady letalne) jest niekonstytucyjne.
Robią wrzutkę, żeby ktoś to łyknął. Czyli realnie nie ma woli, jest narracja.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

W czasie epidemii, kiedy branża targowa przeżywa gigantyczny kryzys, dwie poznańskie parafie wyszły z roszczeniami wobec Międzynarodowych Targów Poznańskich. Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa oraz parafia św. Marcina chcą zwrotu części nieruchomości u zbiegu ulic Bukowskiej, Grunwaldzkiej i Święcickiego.

 

2eRHccd.png

 

https://poznan.eska.pl/kosciol-ma-roszczenia-wobec-mtp-jaskowiak-to-kolejny-cios-jestem-zbulwersowany-aa-fTXG-7aWa-yLPG.html

 

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, rainy napisał:

Co do Marksa i Engelsa, to ideolodzy komunizmu nigdy specjalnie mnie nie interesowali, ale nie przypominam sobie, aby proponowali eksterminację Żydów czy Słowian.

Nie, no tak daleko nie szli. Marks nie cierpiał Żydów i czarnuchów (Hitler też, ale poszedł nieco dalej), a teoria Engelsa z grubsza polegała na tym, ze Słowianie za głupi, by można było stosować u nich idee socjalistyczne/komunistyczne (więc Hitler sprowadził do roli taniej siły roboczej). Oczywiście, nie jest to coś co ich w głównej mierze określało, ale jeśli ktoś lubi jednoznaczne kryteria i kogoś z lewicy wyklucza, bo coś miał "nielewicowego", to ja wskazuję na "nielewicowy" rasizm u Marksa i Engelsa.

Nie robię tego przesadnie poważnie, w żadnym wypadku nie robię z nich prawicowych rasistów. Ironicznie tylko pokazuję, ze w wielu wypadkach te podziały są trudne, że lepiej nie klasyfikowac tak jednoznacznie.

ps

a przepraszam, jako jednoznacznie lewicową i socjalistyczną ideologię proponuję traktować chrzescijaństwo

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, GregM00 napisał:

Jak dla mnie to nic nie zmienia.

To co stoi w szerokim artykule OkoPress opisującym całą historię:

"W PiS panuje natomiast przekonanie, że Przyłębska z Krystyną Pawłowicz i innymi sędziami ograniczy wyrok do płodów ze stwierdzonym zespołem Downa i w sentencji wyroku nakaże parlamentowi przeformułowanie zapisu ustawowego tak, by jednak zezwalał na aborcję z powodu wad letalnych, czyli tych, które nie dają szans na przeżycie dziecka.

„Wielki strateg” nie przewidział, że pisząca uzasadnienie wyroku Pawłowicz wykorzysta swoją szeroką wiedzę prawniczą i wyraźnie wskaże, że takie różnicowanie w prawie jest niekonstytucyjne."

 

Czyli jakiej by ustawy nie napisali, to nieopublikowany wyrok mówi, że różnicowanie (zespół Downa/pozostałe wady letalne) jest niekonstytucyjne.
Robią wrzutkę, żeby ktoś to łyknął. Czyli realnie nie ma woli, jest narracja.

Właśnie miałem o tym napisać. Dla mnie ten projekt Prezydenta też nic nie zmienia. Bez skasowania tego orzeczenia/zmiany Ustawy Zasadniczej, będzie to tak czy inaczej, zanegowanie tego co orzekł TK.

" Czyli jakiej by ustawy nie napisali, to nieopublikowany wyrok mówi, że różnicowanie (zespół Downa/pozostałe wady letalne) jest niekonstytucyjne." No bo ochrona życia, to ochrona życia. Nieważne jakie ono jest.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

6 minut temu, Trepcia napisał:

Nalej sobie szkockiej i wylacz internet :)

Dzisiaj mam zaplanowane picie z żoną :D na wieczór! :D Ona zawsze pada po powąchaniu kapsla od piwa, ale bądźmy dobrej nadziei :D :banan:

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Brzmi jak dwa piwa dla Ciebie :D

Jeszcze nie napisał, po jakim czasie on pada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

4 minuty temu, Trepcia napisał:

Brzmi jak dwa piwa dla Ciebie :D

1 minutę temu, krzyyss napisał:

Jeszcze nie napisał, po jakim czasie on pada ;)

Ehehehehehehehe... Tak, to fakt, dawno żem nie pił i pewnie kondycja kiepska, ale przynajmniej nadążę się położyć za żoną, ehehehehehehe... ;)

...ale tak wracając do tej fantastyki i np. do Nostradamusa, to on zawsze o Francji najczulej i najwięcej pisał. A ponoć 3/4 populacji francuskiej ma umrzeć w 48 godzin. Może jak się połączy to z wizją Jackowskiego o masowym oddawaniu krwi w Polsce i na świecie w listopadzie, to jeb... w nas jakaś asteroida i akurat w Francji. A ten cały wielki zderzacz hadronów pod jakimi państwami biegnie?

Czekajcie tylko, co ja będę wtedy za banialuki wypisywał na forum po kilku głębszych :banan:

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzyyss napisał:

Z KrK zróbcie mi skrajnie lewicową i internacjonalistyczną sektę/ugrupowanie/organizację, to nie zaprotestuję. Przecież ideologia wręcz wypisz wymaluj bliska ideom socjalistycznym. Brak podzialów rasowych/klasowych/dowolnie innych, pełen internacjonalizm, wrażliwosć społeczna i dzielenie się z biednymi itd, itd Dlaczego tu tego nikt mi nie zrobił, a grzechy KrK przypisuje się prawicy? ;)

Ale jak to nikt nie zrobi? Nie słyszałeś nigdy o nurcie tzw. Teologii Wyzwolenia? Jest popularny, zwłaszcza w Ameryce Południowej, ale dość mocno zwalczany przez centralę w Watykanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, krzyyss napisał:

A dwa, do tej pory i tak było to zostawione sumieniu, nikt nie ścigał wycieczek aborcyjnych, znakomita większość katolików będzie przeciwna karaniu kobiet za jakąkolwiek aborcję.

Myślę, że ta "znakomita większość katolików" będzie przeciwna też burzeniu domów tych kobiet :)
Wróć, przecież nie ma w prawie burzenia domów i karania kobiet za aborcję :)
Karze się osoby pomagające w aborcji (lekarzy), a kobietę się zostawia samej sobie, bez pomocy.
Napisz, co katolicy myślą o zniesieniu karania lekarzy, to był postulat, żeby znieść odpowiedzialność karną dla nich - jako rozwiązanie aktualnej sytuacji.

Jakbyś chciał przeprowadzić ściganie wycieczek aborcyjnych? Jesteśmy w strefie Schengen, nie ma granic, wczesna ciąża ledwie widoczna, a poza granicami PL inna normalność.
Nie pisze się prawa, którego nie da rady wyegzekwować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, 209458 napisał:

Ale jak to nikt nie zrobi? Nie słyszałeś nigdy o nurcie tzw. Teologii Wyzwolenia? Jest popularny, zwłaszcza w Ameryce Południowej, ale dość mocno zwalczany przez centralę w Watykanie.

To też są wypaczenia, dlatego Watykan te skrzywienia zwalcza. A że sam Watykan skrzywiony? To w niczym nie przeszkadza, dwie skrzywione ideologicznie frakcje, które sie zwalczają, to w komunizmie wręcz naturalne.

Ja proponuję wrócić do pierwotnego chrześcijaństwa, to (chyba) było wolne od skrzywień ideologicznych.

5 minut temu, GregM00 napisał:

Jakbyś chciał przeprowadzić ściganie wycieczek aborcyjnych? Jesteśmy w strefie Schengen, nie ma granic, wczesna ciąża ledwie widoczna, a poza granicami PL inna normalność.
Nie pisze się prawa, którego nie da rady wyegzekwować.

 

bzdety piszesz. Ciąż, które były do udowodnienia, a zniknęły byłoby aż nadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Cytat

Paryżanie uciekają z miasta w obawie przed drugim lockdownem

Mieszkańcy Paryża wczoraj masowo opuszczali stolicę kraju przed planowanym lockdownem, który dziś wchodzi w życie. Inni postanowili spędzić ostatnią noc w restauracjach - przed ich zamknięciem.

Źródło

Nie :D ...to nie ma związku z poprzednim wpisem o Nostradamusie ;) Chyba czas najwyższy znowu zaopatrzeć się w srajtaśmę przed poniedziałkiem.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, krzyyss napisał:

ps

a przepraszam, jako jednoznacznie lewicową i socjalistyczną ideologię proponuję traktować chrzescijaństwo

Gdyby być w takim razie konsekwetnym, należałoby by Cię określić jako komunistę lub w najlepszym razie/przypadku jako socjalistę lub socjal-demokratę, gdyż o ile się nie mylę, jesteś katolikiem.

A mówiąc całkiem poważnie, nauczanie Jezusa, faktycznie w dużym stopniu było lewicowe, jeśli patrzeć ze współczesnej perspektywy.

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

PROWOKACJA w Warszawie !!! Wstępna Analiza

Tak władza nas oszukuje, sama perfidnie wywołuje prowokacje, by mieć pretekst do brutalnych aresztowań na zwykłych pokojowo nastawionych obywateli !!!

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, krzyyss napisał:

bzdety piszesz. Ciąż, które były do udowodnienia, a zniknęły byłoby aż nadto.

Powtarzam, nie każe się kobiet, tylko pomocnictwo.

Czyli co, zawijamy kobietę na komendę i przesłuchujemy? Na jakiej podstawie, jeśli nie popełniła przestępstwa? :)

Widzisz jakąś dobrą wolę tam, gdzie technicznie nie da rady.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... pomiędzy gadaniem o piwie a wieszczeniem globalnej katastrofy zrobiliście mi smaka na Koniec Świata. Nawet w Polsce niełatwo je dostać, bo robią je tylko raz na jakiś czas, a co dopiero tu gdzie siedzę. Jakby ktoś miał szczęście trafić na to cudo w sklepie, to gorąco polecam, ale i ostrzegam: w ogóle nie czuć w smaku, jak mocne to piwo faktycznie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, GregM00 napisał:

Powtarzam, nie każe się kobiet, tylko pomocnictwo.

Czyli co, kobietę na bęben i przesłuchujemy? Na jakiej podstawie, jeśli nie popełniła przestępstwa? :)

Widzisz jakąś dobrą wolę tam, gdzie technicznie nie da rady.

Ja tylko uściślę, że ciąż usuniętych za granicą w ogóle nie można ścigać niezależnie czy jest to u nas karalne czy nie. Ściga się jedynie za przestępstwa popełnione na terytorium RP.

Edytowane przez nemar
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

6 minut temu, Kamiyan napisał:

@VAMET Tabletki wzięte?

:D Widzę, że spostrzegawczość nie jest Twoją mocną stroną, przecież widać, że jeszcze nie wzięte! :D ...wysłałem do Wodza, bo jemu bardziej potrzebne. A co mogę dać Wodzowi, jak nie moje Werther's Original! :P ...czekaj, to była reklama, wróć! :banan:

Poza tym żona mi tu krzyczy nad uchem, że "...nie może brać, bo wieczorem pije!" :P:D

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Camis

Dlaczego mnie nie zdziwi jeżeli okaże się to być reporter TVP ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nemar napisał:

Ja tylko uściślę, że ciąż usuniętych za granicą w ogóle nie można ścigać niezależnie czy jest to u nas karalne czy nie. Ściga się jedynie za przestępstwa popełnione na terytorium RP.

No ale napisać można, żeby ignoranci łyknęli. ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...