Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Narodowy czempion jak zwykle trafnie:

 

SdFyuPu.png

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś mądry stanąłby na czele tych protestów i zaczął nawoływać do:
-Utrzymania wyboru w przypadku ciężkich sytuacji
-Do wspólnego protestowania wraz z rolnikami, przedsiębiorcami itd...
-Zachęcanie do protestu, jako sprzeciwu manipulacjom rządu i nagonce przez wyciąganiu tematu aborcji w takim czasie, próbując wykorzystać kobiety do odwrócenia uwagi
-Unikania działania w emocjach i prowokacji, prowadzącej do dalszej eskalacji konfliktu ludzi
-Znalezienia kunsztownych okrzyków i porzucenie "to jest wojna" itd...
-Wstrzymania orzeczenia TK do czasu zakończenia debaty społecznej i specjalistów, bez udziału rozemocjonowanego tłumu, który może wybrać spokojnych przedstawicieli lub samemu wyciszyć się i zacząć myśleć nad rozwiązaniami, także tymi pozaaborcyjnymi, jak np. poprawa bytu niepełnosprawnych oraz zrobienie listy placówek gdzie można oddać takie dziecko.
Wtedy mógłbym jako tako ich wesprzeć, pod warunkiem niedopuszczenia wpływu polityków, którzy już się zweryfikowali negatywnie, a szczególnie tych nawołujących do eskalacji i dalszych emocji.
Najważniejszy jest sprzeciw zrobienia z siebie narzędzia do odwrócenia uwagi i podzielenia społeczeństwa.

Edytowane przez musichunter1x
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta cała lempart psuje tylko ten strajk. Powinni ją wypie$%%^ na sam początek  :E

Ciekawe czy antifa z Niemiec przyjechała?

Edytowane przez مارتشين

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Krzysztof-Jackowski-To-ostatni-czas-naszej-swobody-.-Co-stanie-sie-w-poniedzialek

"W PiS-ie nastąpi decyzja, która będzie miała związek albo z panem Kaczyńskim - albo coś się z panem Kaczyńskim stanie, albo z całym PiS-em."

Marzyć każdy może.. ;)

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, مارتشين napisał:

Niestety ta cała lempart psuje tylko ten strajk. Powinni ją wypie$%%^ na sam początek  :E

Ponoć niektórzy już krzyczą do niej, aby "wyszła".
Ten awatar Gman-a zaczyna mi sugerować, że to ja powinienem być osobą, która zrobi mały "nudge"(szturchnięcie, nawiązuję do zakończenia HL:Alyx). :E 
"“The right man in the wrong place can make all the difference in the world.”

Edytowane przez musichunter1x
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, musichunter1x napisał:

Gdyby ktoś mądry stanąłby na czele tych protestów i zaczął nawoływać do:
-Utrzymania wyboru w przypadku ciężkich sytuacji
-Do wspólnego protestowania wraz z rolnikami, przedsiębiorcami itd...
-Zachęcanie do protestu, jako sprzeciwu manipulacjom rządu i nagonce przez wyciąganiu tematu aborcji w takim czasie, próbując wykorzystać kobiety do odwrócenia uwagi
-Unikania działania w emocjach i prowokacji, prowadzącej do dalszej eskalacji konfliktu ludzi
-Znalezienia kunsztownych okrzyków i porzucenie "to jest wojna" itd...
-Wstrzymania orzeczenia TK do czasu zakończenia debaty społecznej i specjalistów, bez udziału rozemocjonowanego tłumu, który może wybrać spokojnych przedstawicieli lub samemu wyciszyć się i zacząć myśleć nad rozwiązaniami, także tymi pozaaborcyjnymi, jak np. poprawa bytu niepełnosprawnych oraz zrobienie listy placówek gdzie można oddać takie dziecko.
Wtedy mógłbym jako tako ich wesprzeć, pod warunkiem niedopuszczenia wpływu polityków, którzy już się zweryfikowali negatywnie, a szczególnie tych nawołujących do eskalacji i dalszych emocji.
Najważniejszy jest sprzeciw zrobienia z siebie narzędzia do odwrócenia uwagi i podzielenia społeczeństwa.

Napisane w punkt! Podzielam Twój punkt widzenia w 100%, na początku popierałem protest, ale osobiście mnie roznosi dewastacja pomników i bezmyślne bazgranie budynków, władza również mnie roznosi od środka, ale to już nie od dziś. Razi to zresztą wiele osób, które owe protesty jeżeli by nie poparły, to na 100%, by go nie negowały (osoby bez jasno wyrobionego zdania). Tutaj i Kaczor zachowuje niski poziom, ale i część tych protestujących się do tego dostosowuje. Robienie demolki, to nie jest wyjście, a niszczenie pomnika PW, to już dla mnie cios poniżej pasa. Generalnie obrót spraw przyjął niekorzystny według mnie bieg, ale jestem doprawdy bardzo ciekawy, co przyniesie przyszłość.

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maxpower napisał:

Realnie patrząc, to ci strajkujący ludzie nie zmienią nic w Polsce.

Być może pokażą, że Polska wcale nie jest narodowo-katolicka, a inny punkt widzenia to nie jest jakieś lewackie ekstremum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maxpower napisał:

Realnie patrząc, to ci strajkujący ludzie nie zmienią nic w Polsce.

Realnie patrząc to już zmienili słupki poprcia dla pisu na tak niskie, jak dawno nie było.

Zmieniać to może dopiero kolejny parlament.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, musichunter1x napisał:

Gdyby ktoś mądry stanąłby na czele tych protestów i zaczął nawoływać do:
-Utrzymania wyboru w przypadku ciężkich sytuacji
-Do wspólnego protestowania wraz z rolnikami, przedsiębiorcami itd...
-Zachęcanie do protestu, jako sprzeciwu manipulacjom rządu i nagonce przez wyciąganiu tematu aborcji w takim czasie, próbując wykorzystać kobiety do odwrócenia uwagi
-Unikania działania w emocjach i prowokacji, prowadzącej do dalszej eskalacji konfliktu ludzi
-Znalezienia kunsztownych okrzyków i porzucenie "to jest wojna" itd...
-Wstrzymania orzeczenia TK do czasu zakończenia debaty społecznej i specjalistów, bez udziału rozemocjonowanego tłumu, który może wybrać spokojnych przedstawicieli lub samemu wyciszyć się i zacząć myśleć nad rozwiązaniami, także tymi pozaaborcyjnymi, jak np. poprawa bytu niepełnosprawnych oraz zrobienie listy placówek gdzie można oddać takie dziecko.
Wtedy mógłbym jako tako ich wesprzeć, pod warunkiem niedopuszczenia wpływu polityków, którzy już się zweryfikowali negatywnie, a szczególnie tych nawołujących do eskalacji i dalszych emocji.
Najważniejszy jest sprzeciw zrobienia z siebie narzędzia do odwrócenia uwagi i podzielenia społeczeństwa.

Kto miałby to być? jakiś mydłek pokroju tego byłego kandydata na prezydenta w kolorowych okularkach, próbującego się lansować lepiej niż niejedna pogodynka? A może jakiś inny z KO, żeby go zagadali i zamemłali och-ach-negocjacjami? Lempart jest w tej chwili właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Mnie kupiła jasnym odcięciem się od antyszczepów, mimo że w tym ciemnogrodzie naszym to są dziesiątki tysięcy osób. Nie szuka poparcia byle gdzie i od byle kogo. Może ich doprowadzić do zwycięstwa.

"Wstrzymać" orzeczenia TK z tego co wiem się nie da, jak już zapadło. Trzeba by konstytucję zmieniać.

Jeżeli chodzi o hasła: mają mnóstwo świetnych haseł, dziesiątki świetnych haseł. To są wg mnie najlepsze hasła jakie kiedykolwiek widywałem na demonstracjach. Bez jojczenia, lamentu, płakania. Prosty przekaz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, adashi napisał:

Lempart jest w tej chwili właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Mnie kupiła jasnym odcięciem się od antyszczepów, mimo że w tym ciemnogrodzie naszym to są dziesiątki tysięcy osób. Nie szuka poparcia byle gdzie i od byle kogo. Może ich doprowadzić do zwycięstwa.

Bo to jest robota nie na hurra, ale na powolne i systematyczne budowanie. Moim zdaniem słusznie że nie dopuściła polityków, bo oni są bardziej nastawieni na spijanie efektu i lansowanie siebie. A tu jest potrzebna bardziej praca u podstaw.

Kwestia aborcji wskazała po prostu oczywistą rzecz, że to państwo nie jest dla obywatela. Bo słucha bardziej np. hierarchów KK niż zwykłych ludzi. Do tego jest silne do słabych, a słabe do silnych - ale to już pewnie każdy wie.

To co wielu konstytucjonalistów podnosiło - TK nie ma legitymacji do decydowania za obywateli. Od tego jest sejm, na którego skład wpływamy w wyborach.

Edytowane przez GregM00
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, adashi napisał:

Kto miałby to być? jakiś mydłek pokroju tego byłego kandydata na prezydenta w kolorowych okularkach, próbującego się lansować lepiej niż niejedna pogodynka? A może jakiś inny z KO, żeby go zagadali i zamemłali och-ach-negocjacjami? Lempart jest w tej chwili właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Mnie kupiła jasnym odcięciem się od antyszczepów, mimo że w tym ciemnogrodzie naszym to są dziesiątki tysięcy osób. Nie szuka poparcia byle gdzie i od byle kogo. Może ich doprowadzić do zwycięstwa.

"Wstrzymać" orzeczenia TK z tego co wiem się nie da, jak już zapadło. Trzeba by konstytucję zmieniać.

Jeżeli chodzi o hasła: mają mnóstwo świetnych haseł, dziesiątki świetnych haseł. To są wg mnie najlepsze hasła jakie kiedykolwiek widywałem na demonstracjach. Bez jojczenia, lamentu, płakania. Prosty przekaz.

Kto to miałby być? Ktokolwiek niezepsuty polityką, wykazujący się silną logiką oraz charyzmą lub może to być tłum podobnych ludzi ;) Ktokolwiek z partii politycznych jest rzecz biorąc spalony, ponieważ ma zepsuty wizerunek, jeśli nie przez realia czynów to przez media.

"Wstrzymać" można  odkładając opublikowanie. Już nie raz mieliśmy podobne cyrki z "lodówkami".

Niestety pozytywne hasła są u mnie zagłoszone "Wyp....", "To jest wojna" oraz inne nawołujące do dalszego rozemocjonowana, a nie namyślenia.
"Ciężki wybór heroizem, nie przymusem" jest to chyba lepsze hasło niż "moja macica moja sprawa"? Wymyśliłem to w 5 sekund, więc można poprawić :E 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, musichunter1x napisał:

Gdyby ktoś mądry stanąłby na czele tych protestów i zaczął nawoływać do:
-Utrzymania wyboru w przypadku ciężkich sytuacji
-Do wspólnego protestowania wraz z rolnikami, przedsiębiorcami itd...
-Zachęcanie do protestu, jako sprzeciwu manipulacjom rządu i nagonce przez wyciąganiu tematu aborcji w takim czasie, próbując wykorzystać kobiety do odwrócenia uwagi
-Unikania działania w emocjach i prowokacji, prowadzącej do dalszej eskalacji konfliktu ludzi
-Znalezienia kunsztownych okrzyków i porzucenie "to jest wojna" itd...
-Wstrzymania orzeczenia TK do czasu zakończenia debaty społecznej i specjalistów, bez udziału rozemocjonowanego tłumu, który może wybrać spokojnych przedstawicieli lub samemu wyciszyć się i zacząć myśleć nad rozwiązaniami, także tymi pozaaborcyjnymi, jak np. poprawa bytu niepełnosprawnych oraz zrobienie listy placówek gdzie można oddać takie dziecko.
Wtedy mógłbym jako tako ich wesprzeć, pod warunkiem niedopuszczenia wpływu polityków, którzy już się zweryfikowali negatywnie, a szczególnie tych nawołujących do eskalacji i dalszych emocji.
Najważniejszy jest sprzeciw zrobienia z siebie narzędzia do odwrócenia uwagi i podzielenia społeczeństwa.

Przecież ten punkt 1 to aktualne postulaty PiS czy Bosaka ?. Jesteś pewien, że dokładnie śledzisz o co w ogóle biega?

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Camis napisał:

 

Kurdę, albo Rzepliński ma demencję, albo ktoś to totalnie zmanipulował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nemar napisał:

Przecież ten punkt 1 to aktualne postulaty PiS czy Bosaka ?

Ponoć w samym uzasadnieniu TK piszą o potrzebie doprecyzowania ustawy, więc to nic nowego. Parę dni temu ludzie z partii/klubu "Porozumienie" pisali o zajęciu się przypadkami śmiertelnymi. Konfederacja przy podpisywaniu wniosku do TK ~rok temu, chodziło o rozpatrzenie poprawności aborcji przy PODEJRZENIU min. DOWNA, a nie cięższych przypadków.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GregM00 napisał:

Kurdę, albo Rzepliński ma demencję, albo ktoś to totalnie zmanipulował.

Jednak stawiam na opcję numer 2. Jak potrafią działać media, to dobrze wiemy. Co więcej, coś tak elementarnego jak autoryzacja wywiadów chyba w ogóle w Polsce zanikło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One się namyślały przez 3 czy 4 lata. Chodziły do sejmu, zbierały jakieś podpisy, zgłaszały projekty. Zostały zlane. Więc spróbują rozstrzygnąć to na ulicach.

Z dwóch haseł, które zaproponowałeś na demonstrację chciałbyś to pogrubione? Raczysz żartować? "Kot może zostać - reszta wyp...", "No kaczorze, koniec laby, teraz cię dopadną baby", "Módlcie się, żeby im się okresy nie zsynchronizowały".

Zestaw kilku innych niezłych na przykład tutaj:

https://poranny.pl/najlepsze-i-najoryginalniejsze-hasla-z-protestow-kobiet-w-calej-polsce-uczestnicy-demonstracji-sa-kreatywni-ale-nie-przebieraja/ga/c1-15261206/zd/46204262

Chyba nie doceniasz siły szydery skierowanej na ten rząd, który usiłuje ich nastraszyć. 

Edytowane przez adashi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radar28 napisał:

Jednak stawiam na opcję numer 2. Jak potrafią działać media, to dobrze wiemy. Co więcej, coś tak elementarnego jak autoryzacja wywiadów chyba w ogóle w Polsce zanikło.

Czytałem źródło wywiadu, było pytanie o autoryzację.

3 minuty temu, Camis napisał:

FQ4VtnG.png

Myślisz, że wicepremier testuje sprawność policji w zakresie utrzymania bezpieczeństwa? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, musichunter1x napisał:

Ponoć w samym uzasadnieniu TK piszą o potrzebie doprecyzowania ustawy, więc to nic nowego. Parę dni temu ludzie z partii/klubu "Porozumienie" pisali o zajęciu się przypadkami śmiertelnymi. Konfederacja przy podpisywaniu wniosku do TK ~rok temu, chodziło o rozpatrzenie poprawności aborcji przy PODEJRZENIU min. DOWNA, a nie cięższych przypadków.

Tzw. TK zakazał wszystkiego i tu racja. PiSowi i konfie chodziło tak naprawdę o Downa i podobne. Tu też racja. I przecież tu jest też jak najbardziej spór z protestującymi. Gdyby przyjęli  Twój punkt 1 to mogliby się rozejść, albo musieli zmienić cel protestu bo miedzy nimi, a brunatnymi sporu o aborcję by nie było.

4 minuty temu, Radar28 napisał:

Jednak stawiam na opcję numer 2. Jak potrafią działać media, to dobrze wiemy. Co więcej, coś tak elementarnego jak autoryzacja wywiadów chyba w ogóle w Polsce zanikło.

Chciałbym w to wierzyć. Ale jest mi trudno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...