Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Radar28 napisał:

Rzecz w tym, że teraz władza może w sposób metodyczny pozbyć się prowodyrów protestów poprzez zwyczajne respektowanie prawa nawet jeśli tylko tam, gdzie im wygodnie. Co w tym wszystkim będą widzieć normalsi? Ktoś złamał prawo i za to odpowie - nic więcej. W takiej sytuacji nie będzie mobilizacji a może i wręcz przeciwnie, bo władza ma na czym budować agresywny obraz protestów a to nikogo nie zachęci. Kreowanie męczenników w tej sytuacji będzie sztuczne i ludzie to wyczują od razu. Więcej tego, dzięki głupiej akcji najeżdżania na konkretnego policjanta osoby wydające rozkazy będą bezkarne, bo temat medialnie już umarł.

Jeśli agresja ze strony państwa miałaby ruszyć zwykłych ludzi, to musi być wyraźna i nijak nie może dać się jej podpiąć pod racjonalne działania. Co przesądziło o sukcesie Martina Luthera Kinga? Ściśle pokojowy charakter demonstracji i wyzbycie się jakiejkolwiek agresji. Normalni ludzie muszą widzieć kontrast: racjonalne protesty kontra agresywna i nielogiczna władza. Jeśli protestującym puszczają nerwy albo chcą na teraz zaraz sprawiedliwości choćby idąc na skróty, to już przegrali, bo ludzi do siebie nie przekonają.

Z normikami ten miecz ma dwa ostrza. Z jednej strony widzą agresywną władzę postępującą w pewnym stopniu tak jak na Białorusi, z drugiej nie wiedzą co sądzić o (bzdurnych) wyjaśnieniach władzy, która postępuje nie tylko wbrew prawu, ale też nie ma podstaw prawnych by interweniować siłowo czy kierować akty oskarżenia.

Reszta jest dla każdego do zobaczenia. Dla jednego parcie tłumu na policjantów jest wszczynaniem burd, dla innego typowym zachowaniem tłumu w okolicznościach tworzenia tzw. kotłów. Jeszcze inni przywiązują dużą wagę do wulgaryzmów wypowiadanych przez protestujących (ojejku).

Agresja jest wyraźna, bo policja od kilku miesięcy łamie prawo, czemu konsekwentnie wtóruje prokuratura. Mówi się tu także o nieinterweniowaniu w sytuacji, w której narodowcy biją demonstrantów - jest to zaniechanie organu powołanego do chronienia obywatela. Dla mnie to już dawno przekroczyło wszelkie granice standardów europejskich, ale inny człowiek obserwując to będąc niezdecydowanym pewnie czeka aż będą z pałami ganiać tych ludzi, wyrzucać z uczelni itd. Ruchy protestujące mają z reguły to do siebie, że są niekoordynowane. To oczywiste, że sprowokowane będą przynajmniej po części reagować proporcjonalnie - np. gdy odpycha się policjanta nawalającego jakąś osobę. Tutaj zawsze odpowiedzialność ponosi policja, bo też ona ma tutaj przewagę - taktyka, przygotowanie prawne, środki przymusu bezpośredniego, ograniczanie i łamanie praw demonstrujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YPsNI2u.png

:lol2: 

 

 

No i ruszyło dziś śledztwo odnośnie publikacji danych i wizerunku funkcjonariuszy oraz kierowaniu w ich kierunku gróźb na społeczniościówkach np: fejsbuczek.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno skończy się jak z Giertychem i ze stwierdzeniem przez sąd, że do przestępstwa nie doszło. Ostatnio jakaś 14 latka podobno dokonała jakiejś zbrodni(według Policji), a sąd widział to inaczej... Tak to wygląda w państwie bezprawia, gdzie służby mają zastraszać obywateli. Wymyśla się też powód z dupy, a żeby wejść do adwokata i przejrzeć jego dokumenty, nośniki. Można się cieszyć, że nie doszło do przejęcia całkowitego sądownictwa, a i sędziowie okazali się ludźmi prawymi(nie licząc wyjątków, które deklarują wierność partii, a nie państwu...). W Policji, jak i w wojsku dokonała się czystka i przywieziono w teczkach dziwnych ludzi z prowincji... Awanse są szczególnie "ciekawe" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26537236,wojtyla-jako-szef-nadwislanski-styl-menadzerski-plus-tropienie.html#s=BoxOpImg3#BoxWOpImg1

Wywiad z Obirkiem. Były ksiądz, ma "od zawsze" alergię na Wojtyłę, więc na to trzeba brać poprawkę (na co zresztą sam zwraca uwagę). Jak już przy kościele jestem, to ciekawostka z krakowskiego podwórka - Franciszek wyciął trochę numer Jędraszewskiemu i na biskupa pomocniczego mianował mu misjonarza (Polaka) z Brazylii, miast zwyczajowo jakiegoś karierowicza z kurii. Nie znam tego ostatniego, ale jeśli brać pod uwagę specyfikę kościoła południowoamerykańskiego (czego Franciszek jest doskonałym przykładem, chodzi mi głównie o podejście do seksu i mamony), to Jędraszewski może mieć ciężki żywot z "pomocnikiem".

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Trepcia napisał:

Przeczytaj sobie ksiazke Obirka - Dlaczego odszedlem z Kosciola, moze sie rozjasni czemu jest taki anty.

Książki nie czytałem, ale pewnie jest warto, bo ma łeb na karku. Wywiady z nim zawsze lubię poczytać, dlaczego cięty na Wojtyłę, domyślam się, w tym wywiadzie też nieco jest. Dla mnie kiedyś było niezrozumiałym, dlaczego np taki Tischner został na uboczu, a kariery robiły miernoty. Obirek ładnie tłumaczy dlaczego (ja mechanizm zrozumiałem już dawno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Trepcia napisał:

W skrocie, byl w tym srodowisku, widzial jak to jest i nie mogl sie z tym pogodzic.

To wie chyba każdy, dla kogo nazwisko Obirka nie jest anonimowe ;) Drobiazgów/szczegółów (czy opisywał konkretne sytuacje) nie znam.

edit

też tematyka "kościelna"

https://wiadomosci.wp.pl/list-dzialaczy-opozycji-ws-gulbinowicza-klamliwy-nonsens-6578869350837120a

Zerknąć sobie na nazwiska, kto Gulbinowicza broni do upadłego. Bynajmniej nie są to moherowe pisiory. Najmniejszym jego problemem jest współpraca z SB, bo tą pewnie ma za sobą połowa biskupów z tamtych czasów. I nawet nie wiem co u Gulbinowicza gorsze, to ze sam "ulegał słabościom", czy to, że na kluczowe stanowiska promował podobnych sobie. Jego protegowani to między innymi Tyrawa, Janiak, Głódź, Kowalczyk. A ci robili to samo na niższym szczeblu, promowali księży o bardzo określonych preferencjach. I niestety, przy nich taki Obirek się nie zmieści.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parenaście lat i nikogo nie będzie obchodzić kto kogo krył czy bronił ani z czym współpracował. 

Laicyzacja raczej zepchnie na bok cały kościół a nie tylko nazwiska związane z jakimiś aferami. Niektórzy się łudzą, że jeśli posprząta się tu i tam to kościół ponownie zyska na uznaniu i będzie stanowił autorytet.

Heh. Nie. Nie sądze. Jest szansa, że ogromne grono dzisiaj żyjących pokoleń doczeka spokojnie całkowitej i kompletnej laicyzacji.

https://www.pewforum.org/2018/06/13/the-age-gap-in-religion-around-the-world/

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@T.m.p1 Kościół katolicki - i większość odłamów chrześcijaństwa  - sam się zaora. Moja siostra ma problem z ochrzanianiem drugiego syna i dopuszczeniem pierwszego do komunii, bo - uwaga - ksiądz biskup nie udzieli ani pierwszego, ani drugiego dopóki rodzice nie wezmą ślubu kościelnego :E Cywilny nie wystarczy.

W ten oto bardzo prosty sposób stracili czterech parafian. Jeszcze może z jedno pokolenie i wreszcie nastąpi rozdzielenie władzy i kościoła.

+ Coraz więcej osób otwiera oczy na afery związane z osobami stojącymi za kościołem. Wątpię żeby kolejne pokolenia były tak skłonne do uczęszczania w życiu religijnym (chórek, jasełka, kolędowanie, które chyba całkowicie już wymarło, bo nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem kolędników, bycie ministrantem i uczęszczanie na dodatkowe zajęcia w kościele etc). Już jest cała masa "wierzących, nie praktykujących" a stąd już prosta droga do pozbycia się kościołów i całej mafii, która za nim stoi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Deniryer napisał:

@T.m.p1 Kościół katolicki - i większość odłamów chrześcijaństwa  - sam się zaora. Moja siostra ma problem z ochrzanianiem drugiego syna i dopuszczeniem pierwszego do komunii, bo - uwaga - ksiądz biskup nie udzieli ani pierwszego, ani drugiego dopóki rodzice nie wezmą ślubu kościelnego :E Cywilny nie wystarczy.

W ten oto bardzo prosty sposób stracili czterech parafian. Jeszcze może z jedno pokolenie i wreszcie nastąpi rozdzielenie władzy i kościoła.

+ Coraz więcej osób otwiera oczy na afery związane z osobami stojącymi za kościołem. Wątpię żeby kolejne pokolenia były tak skłonne do uczęszczania w życiu religijnym (chórek, jasełka, kolędowanie, które chyba całkowicie już wymarło, bo nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem kolędników, bycie ministrantem i uczęszczanie na dodatkowe zajęcia w kościele etc). Już jest cała masa "wierzących, nie praktykujących" a stąd już prosta droga do pozbycia się kościołów i całej mafii, która za nim stoi.

zła wola człowieka i tyle tutaj nawet najlepszy kościoł nie pomorze.

Ale też dziwnie że ludzie tak boją się ślubu kościelnego 

Edytowane przez Damian-32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Deniryer napisał:

Moja siostra ma problem z ochrzanianiem drugiego syna i dopuszczeniem pierwszego do komunii, bo - uwaga - ksiądz biskup nie udzieli ani pierwszego, ani drugiego dopóki rodzice nie wezmą ślubu kościelnego :E Cywilny nie wystarczy.

W ten oto bardzo prosty sposób stracili czterech parafian. Jeszcze może z jedno pokolenie i wreszcie nastąpi rozdzielenie władzy i kościoła.

 

Spróbujcie może w innej parafii. Na marginesie-wydaje mi się, że młodsze pokolenie duchownych patrzy na to już inaczej, bardziej życiowo.

Pozostając w temacie:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2887352124922198&id=100009423168348

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Deniryer napisał:

@T.m.p1 Kościół katolicki - i większość odłamów chrześcijaństwa  - sam się zaora. Moja siostra ma problem z ochrzanianiem drugiego syna i dopuszczeniem pierwszego do komunii, bo - uwaga - ksiądz biskup nie udzieli ani pierwszego, ani drugiego dopóki rodzice nie wezmą ślubu kościelnego :E Cywilny nie wystarczy.

W ten oto bardzo prosty sposób stracili czterech parafian. Jeszcze może z jedno pokolenie i wreszcie nastąpi rozdzielenie władzy i kościoła.

+ Coraz więcej osób otwiera oczy na afery związane z osobami stojącymi za kościołem. Wątpię żeby kolejne pokolenia były tak skłonne do uczęszczania w życiu religijnym (chórek, jasełka, kolędowanie, które chyba całkowicie już wymarło, bo nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem kolędników, bycie ministrantem i uczęszczanie na dodatkowe zajęcia w kościele etc). Już jest cała masa "wierzących, nie praktykujących" a stąd już prosta droga do pozbycia się kościołów i całej mafii, która za nim stoi.

Może nie tyle zaorze, co będzie sporo mniej wierzących. Przetrwało 2 tys lat, to jeszcze trochę przetrwa. Ale powinno być i pewnie będzie odcięte od polityki, czy od władzy.

Co do biskupa - no Obirek to właśnie tłumaczy, to co Ty opisujesz. Od siebie nie wymagają nic, od innych dużo. Sam może mieć kochankę/kochanka, a po innych będzie sobie używał za brak kościelnego. Znajoma w takim związku żyje, ze swoim proboszczem nieco na pieńku ma, ale dzieci chrzci i komunię mają. Więc problem lokalnego biskupa, jak dam przy nim przymiotnik, to Evil lub Rysiek kolejne pstrzeżenie mi zasadzą.

Humorystycznie trochę. Jeden z Salezjanów kiedyś opisywał jak to u niego na wsi, gdzieś tam w Południowej Ameryce. Przeciętna rodzina to facet, kobieta, jakieś dzieci kobiety z kimś tam, jakieś dzieci tego faceta z kimś tam, plus jakieś dzieci wspólne, wszystko ładnie do kościoła chodzi. I tu już nawet nie w tym problem był, by tych ludzi do kościoła nie wpuścić, ale gdyby zrobił im ostrą krytykę tego, to miałby pusty kościół. I to trochę widać u Franciszka, właśnie takiego biskupa pomocniczego chciałbym u Jędraszewskiego. I nie dlatego, by pochwalać taki wzór rodziny, a dlatego, że i Jezus (załóżmy, że był) grzeszników z kościoła nie gonił.

edit

Flik, takie numery są od samego początku religii w szkole. U mnie w technikum religia do szkoły weszła w 4 klasie technikum, przez 3 lata wstecz znałem tego katechetę, dostał szkolny dziennik i mu odwaliło. Po czwartej klasie ok połowa klasy zażądała od niego świadectwa końcowego z deklaracją rezygnacji w V klasie, same chłopaki, bez rodziców już, dorosłe. By było śmieszniej, w mediacjach dyrekcji i szkoły między nami, a nim, facet szedł jak na ścianę i twardy opór. Zmieniono go, przyszedł ktoś inny, problemy jak ręką odjął. Dlatego ja nigdy nie opowiem się za religią w szkołach.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 14:50, Bono[UG] napisał:

Nie sądzę, żeby władza była na takiej pozycji, żeby bez problemu zwalniać policjantów. Mamy za duże braki w kadrach, żeby się w takie rzeczy bawić. No chyba że kilku wybranych i nagłośnienie sprawy w celu zastraszenia ale może to dać odwrotne skutki i pójdą masowe wypowiedzenia.

Tak, wierzysz w to że ludzie dobrowolnie zrezygnują z pracy z powodów ideologicznych? I to jeszcze w czasie pandemii, przed kryzysem które tak naprawdę dopiero nadejdzie a już rynek prywatny masowo bankrutuje z wyjątkiem kilku branż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, T.m.p1 napisał:

Jeszcze parenaście lat i nikogo nie będzie obchodzić kto kogo krył czy bronił ani z czym współpracował. 

Laicyzacja raczej zepchnie na bok cały kościół a nie tylko nazwiska związane z jakimiś aferami. Niektórzy się łudzą, że jeśli posprząta się tu i tam to kościół ponownie zyska na uznaniu i będzie stanowił autorytet.

Heh. Nie. Nie sądze. Jest szansa, że ogromne grono dzisiaj żyjących pokoleń doczeka spokojnie całkowitej i kompletnej laicyzacji.

https://www.pewforum.org/2018/06/13/the-age-gap-in-religion-around-the-world/

Raczej idzie w kierunku tego co jest np w Irlandii. Tam mało kto chodzi do kościoła a samych budynków kościelnych jak na lekarstwo. Co prawda w szczątkowej formie, ale istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zdzisiu

Tak wierzę, że jak się pracowników dostatecznie dociśnie, to pokażą środkowy palec i rzucą papierami.
W policji jakoś super się chyba nie zarabia, żeby się trzymać stołka wszelkimi siłami. Jak ktoś nie jest głąbem, to robotę znajdzie.

Masowe bankructwa? Jakoś tego nie widać poza rozrywką, turystyką, czy gastronomią, część handlu detalicznego. I to też nie powiedziałbym, żeby było masowe. Odpadają ci, co nie potrafią się dostosować, przestawić się na działalność w sieci, z dowozem itp.

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Spada zaufanie do policji. Już co trzeci obywatel jej nie ufa

Co trzeci Polak nie ufa policji – wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 20-21 listopada 2020 roku przez IBRIS na zlecenie Interii. W porównaniu do badania z 2017 roku zaufanie społeczne do policji spadło o ponad 20 pkt. proc.

https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-sondaz-dla-interii-co-trzeci-polak-nie-ufa-policji,nId,4874689

 

FVC9q7B.png

 

9YLg91f.png

 

 

No bardzo dziwne że nie ufamy milicji, tituszki karakana ?

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się w Camisa pobawię  ;)

 

Cytat

To byłby prawdziwy szok! Przeciwniczka wypowiedzenia konwencji stambulskiej została oskarżona o stosowanie przemocy przez Michała Sz. ps. Margot!

Jest pikantnie hohoho :? nie wiedziałem, że z Suchanow jest taki ogier.

 

https://zyciestolicy.com.pl/margot-oskarzyl-liderke-strajkkobiet-o-stosowanie-przemocy-domowej/

https://www.salon24.pl/newsroom/1069938,margot-klementyna-suchanow-mnie-molestowala-spor-u-lewicowych-radykalow

Cytat

 

 jestem wściekła na Klementynę za to co zrobiła i na to jak absolutnie bezkarna pozostaje. Wątpię czy ktoś jak dotąd odważył się jej powiedzieć jak bardzo zjebała. Czuję się zdradzona przez osoby, które deklarowały pomoc, jednak zamiatały nierozwiązany problem pod dywan. Nie podoba mi się, gdy Klementyna Suchanow zapraszana jest na wydarzenia o równościowe w roli ekspertki, gdyż jest sprawczynią przemocy, również tej o podłożu seksualnym, za którą nigdy nie przeprosiła, którą ciągle wypiera i której próby naprawy nigdy nie podjęła. Najbardziej mnie boli, gdy samozwańczo nazywa się sojuszniczką osób LGBTQ+, bo jako Queer właśnie doznałam od niej wiele krzywd.

Przypadek Kijowskiego niczego ludzi nie nauczył...

Edytowane przez Klakier1984
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitwa w kisielu...a nie w budyniu czekoladowym. :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Klakier1984 napisał:

Teraz się w Camisa pobawię  ;)

 

Jest pikantnie hohoho :? nie wiedziałem, że z Suchanow jest taki ogier.

 

https://zyciestolicy.com.pl/margot-oskarzyl-liderke-strajkkobiet-o-stosowanie-przemocy-domowej/

https://www.salon24.pl/newsroom/1069938,margot-klementyna-suchanow-mnie-molestowala-spor-u-lewicowych-radykalow

 

Przypadek Kijowskiego niczego ludzi nie nauczył...

Ja to od poczatku cos czulem, ze te malowanie pomnikow i wtykanie flag lgbt z Margot na czele to inside job karakana.

A no i ciekawe postulaty strajku kobiet :D zasilki dla wszystkich mlodych (zapewne tych absolwentow wyzszej szkoly lansu i baunsu)
Czekam na dzien kiedy ci zapaleni wojonicy strajku kobiet pokakuja sie, ze PIS to tez lewica gospodarcza :)

 

Edytowane przez Michaelred
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP ja tam od początku pisałem - z terrorystami się nie negocjuje i jak widać w sumie niespecjalnie się myliłem. Czekam na kolejne "hity" Ciekawe czy "wolne media" wspomną o temacie :>

Edytowane przez Klakier1984
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest kiedy kobiety wychodzą na ulicę bronić słusznej sprawy, a potem skrajne robactwo sobie zawłaszcza imprezę. Wszystko to zmierza w wiadomym kierunku.

Jednak  co mi tam trzymam kciuki za ten festyn, który 3/4 społeczeństwa ponoć popiera- nic tylko zakładać partię, wygrać wybory, a potem wprowadzać postulaty w życie. Wszyscy zatęsknimy za pisem i ich 500+, które przy planach wydatków macicznej władzy będzie jedynie wspaniałym wspomnieniem jak kiedyś roztropnie wydawaliśmy pieniądze.

ps. mam nadzieję, że policja pomści Margota podczas protestów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Klakier, sadysta trochę jesteś. Ale to już taka prawidłowość od dawna, kaczor coś odwali, wydaje się, że PiS już nie wstanie, po czym aktywiści lewicowi sprawiają, że ten kaczor wydaje się i normalny, i strawny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchanow ze strajku kobiet niech tak nie szaleje z tymi drzwiami bo jeszcze sprawa molestowania seksualnego "Margot" nie rozwiązana a tu kobiecinie nogę połamie i znów będą problemy.

Trela w TVPIS-INFO...

Holecka Matka Narodu : Lempart ucieka przed niewygodnymi pytaniami.

Trela : Lempart odpowiada na wszystkie pytania, ja to wiem.

Holecka Matka Narodu : (Zadaje zestaw pytań odnośnie Lempart - te przed którymi Lempart ucieka) Czy pan poseł mógłby nam przekazać odpowiedzi na te pytania bo przecież je pan zna bo wie pan że Lempart odpowiedziała na wszystkie pytania czyli zna pan też i odpowiedzi

Trela : Nie interesuję się tym tematem, nie znam tych odpowiedzi, nie słyszałem tych pytań.

... "wie że odpowiada na wszystkie pytania, ale nie powie jakie były odpowiedzi"

 

:rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, krzyyss napisał:

Klakier, sadysta trochę jesteś. Ale to już taka prawidłowość od dawna, kaczor coś odwali, wydaje się, że PiS już nie wstanie, po czym aktywiści lewicowi sprawiają, że ten kaczor wydaje się i normalny, i strawny :D

Ciekawe podejście.

Jedna skrajność jest zła więc druga jest już w sumie okej. No chyba, że od początku się pała pewną sympatią wobec tej "normalnej i strawnej". 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...