Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, crush napisał:

A tymczasem Ty swoją Karynę obracasz jak prawdziwy alfa na ławce koło trzepaka. 

Nie tylko w jego Sebuś. :D

Nie o takich powiązaniach była mowa. 

Nie zazdroszcze doswiadczen, nie mierz innych swoja miara, nie kazdy obraca sie wsrod patusow. Jezeli taki jest dla ciebie wzor prawdziwego mezczyzny to niestety obstawiam braki wychowacze i slaby albo calkiem brak meskiego wzorca (ciezko bedzie to juz nadrobic)
No i fakt moglem odrazu dopisac, ze w twojej glowie pewnie tez:)

 

 

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Węgierski konserwatywny europoseł został przyłapany na gejowskiej orgii.

Węgierski konserwatywny europoseł József Szajer, odpowiadał za poprawki do konstytucji zakazujące małżeństw jednopłciowych został teraz przyłapany na gejowskiej orgii z narkotykami. Bliski sojusznik Orbana

https://telex.hu/kulfold/2020/12/01/brusszel-szex-kepviselo

 

Cytat

 

Europoseł węgierskiego Fideszu Jozsef Szajer brał udział w nielegalnym sex party w Brukseli - podała belgijska policja. Szajer przyznał się i przeprosił za swoje zachowanie. Impreza odbywała się w klubie gejowskim. Uczestniczyli w niej głównie mężczyźni. Una Hajdari z "Politico" napisała na Twitterze, że w imprezie mieli także brać udział "polscy dyplomaci".

Jozsef Szajer z węgierskiego Fideszu brał udział w nielegalnym sex party w klubie gejowskim w Brukseli. Imprezę przerwała policja. Spotkanie towarzyskie, połączone z uprawianiem seksu, mimo obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, zostało zorganizowane w centrum miasta przy Rue des Pierres. Jak napisała Una Hajdari z "Politico" w imprezie mieli brać także udział dyplomaci z Polski.

Kilka dni temu Jozsef Szajer niespodziewane zrezygnował z mandatu eurodeputowanego. Media spekulowały wówczas, że jego decyzja mogła być związana ze sprzeciwem wobec zawetowania budżetu unijnego przez węgierski rząd. Jak się jednak okazuje, powód był zupełnie inny, a sam Szajer przyznał potem, że popiera węgierskie weto. 

 

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polityka/Jozsef-Szajer-z-Fidesz-bral-udzial-w-gejowskiej-orgii-w-Brukseli.-Jest-tez-polski-watek

 

uhS2Uki.png

PbfU3fB.png

 

Cytat

 

Co się stanie gdy konserwatysta zawita do zgniłej moralnie Brukseli?

1. Bądź bardzo ważnym konserwatystą z Węgier.
2. Napisz konstytucję swojego kraju na iPadzie.
3. Bo mieszkałeś kiedyś w akademiku z Orbanem.
4. Bądź mężem węgierskiej Przyłębskiej.
4,76. Węgierska Przyłębska ma takie same problemy jak nasza - buntują się jej sędziowie.
6. Zorganizuj imprezę w czasach COVID-u na pierwszym piętrze budynku w centrum Brukseli.
7. Ta impreza to orgia.
8. Homoseksualna orgia.
9. Na 25 osób większość to mężczyźni.
10. Miej narkotyki, bo co to za homoseksualna orgia bez narkotyków.
11. Próbuj uciekać rynną.
12. Policja i tak cię łapie.
13. Zrezygnuj z bycia europarlamentarzystą.
14. Nie było punktu 5.
15. Profit? Kolejne zwycięstwo cywilizacji śmierci nad konserwatystą, którego uwiodła lewicowa Bruksela.

Gdyby to się nie wydarzyło, to trzeba by było to wymyślić xD

 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Holandia !!!:

 

Cytat

 

Holandia postawi Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Holenderska Izba Reprezentantów podjęła uchwałę obligującą swój rząd do postawienia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości za naruszenie praworządności.

Projekt uchwały wypomina Polsce m.in. upolitycznienie procesu mianowania sędziów czy postępowania dyscyplinarne wobec nich. Podpisało się pod nim dwóch posłów z koalicji rządzącej oraz poseł Zielonych
Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta podkreślał dwa dni temu w rozmowie z Onetem, że to Polska ma więcej powodów do ewentualnej skargi do TSUE na Holandię
Przyjęcie projektu oznacza zobowiązanie holenderskiego rządu do złożenia wobec Polski skargi międzynarodowej do TSUE

 

https://www.onet.pl/?utm_source=www.skyscrapercity.com_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=0effd1a6-e94e-4af5-af1b-73ecdb54ccd2&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

7 godzin temu, kalderon napisał:

Tak nie całkiem, bo rząd sobie może to obiecać, ale już dopilnują, żeby uzasadnienie wyroku po prostu nie powstało, albo było ogłaszane tak jak raport z działalności podkomisji Macierewicza. Z resztą czemu w ogóle musieli to obiecywać, skoro to jest ich konstytucyjny obowiązek.

 

Godzinę temu, Camis napisał:

No to wiadomo czemu chce zablokować małżeństwa jednopłciowe: żeby go przypadkiem żaden kochanek przed ołtarz nie zaciągnął. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2020 o 22:05, RyszardGTS napisał:

Zaś ci Nowacka nie wyszło robienie z siebie ofiary :rotfl: nie pierwszy i nie ostatni raz agresywnie prowokowałaś policję, podobnie robiły inne posłanki.

Odszczekasz teraz?:

 

Cytat

Nowe wideo. Atak gazem na B. Nowacką

B. Nowacka na swoim Facebooku opublikowała nowe wideo pokazujące całe zajście z innej perspektywy. Chyba rzecznicy policji muszą wymyślić nową wersję wydarzeń...


 

Cytat

 

Ciekawe jakiego fikołka teraz zrobią aby wytłumaczyć to, mimo że podawali wersję pewną bo z ich kamer która okazuje się lipą, a faktycznym napastnikiem był policjant który zaatakował spokojnie stojącą osobę.


Typ może mieć ciepło za to, bo to już jest jawne naruszenie nietykalności i kto wie może dyscyplinarka ale znając życie już pewnie L4 po pobiciu czy tam oślepieniu przez Nowacką.

 

Cytat

 

Atak gazem na B. Nowacką


Z dedykacją dla propagandzistów z PiS, TVP i policji - zobaczcie, zanim znów opowiecie o próbach łamania kordonu i nacieraniu przeze mnie na policjantów.

Film dzięki uprzejmości Szymona Nowaka

 

https://www.facebook.com/watch/?v=737032733838437

https://streamable.com/uu788c

 

 

 

I prawidłowy komentarz:

 

Cytat

Dobrze że ten filmik nie wypłynął wcześniej i rzecznicy ZOMO mogli nakłamać, dzięki temu można wyrobić sobie zdanie na temat ich wcześniejszego tłumaczenia jakie to kobiety są agresywne i w ogóle napieprzają tych biednych funkcjonariusz pis

 

Edytowane przez Camis
  • Haha 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać wyraźnie, że to jej wina, jakby jej tam nie było to nie było by problemu. Zawsze znajdą ofiarę, jakoś ta milicja musi się bronić, w końcu dostali rozkaz od samego Napoleona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RyszardGTS napisał:

Stokrotka Olejnik przycisnęła niewygodnymi pytaniami w rozmowie aż się Pączusiowa Lempart spociła :rotfl: "nie, ja tego nie powiedziałam!"

 

Bo nie powiedziała, dałeś się nabrać :rotfl:

Oryginalna treść:
"Znajdzie się jeden odważny, z tej groźnej formacji co ma broń?
Jeden który ku..a nie jest tchórzem, służący Kaczyńskiemu?
Znajdzie się jeden czy nie?
Bo na razie wygląda że to my jesteśmy odważne chociaż nie mamy broni."

Olejnik pytała o słowa "znajdzie się jeden odważny co ma broń?"

Przekręcony sens, pominięte słowa. Jak to usłyszałem w "Kropce nad i" to sam byłem zdziwiony, bo to brzmi jak nawoływanie do odstrzelenia Kaczora. Potem poszukałem oryginału. Lempart ma rację, nie powiedziała tego, o co pytała Olejnik. Tyle w temacie.

Filmik z obiema sytuacjami tutaj: https://twitter.com/P_Gurtatowski/status/1333793293851795456

 

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzyyss napisał:

To nie ja tutaj Romów robactwem nazwałem. Urodzi się, jeszcze nie mówi, a już dla Ciebie robal, bo Rom. A chcesz innych rozliczać z uprzedzeń.

A że modowie tolerują tu zdeklarowanego rasistę? To jakby nie mój problem.

A przypomnieć Ci kto zaczął wtedy dyskusję na temat tego jak Cyganie potrafią przemienić całe osiedla w wysypisko? Osiedle Lunik IX to właśnie Ty podałeś jako argument, że są powody by być rasistą. Na co ja Ci odpowiedziałem, że podobne dzieło zniszczenia widziałem w naszym pięknym grajdole.

15 marca 2019:

Cytat

W kwestii "rasizmu" odpowiem Tobie powiedzonkiem ze Słowacji. Jak ktoś uważa, że nie jest rasistą (znaczy nie widzi tu żadnych podzialów, ani konsekwencji z tego plynących), to na kilka tygodni dać mu pomieszkać na osiedlu Lunik IX w Koszycach, później jeszcze raz zapytać o to samo.

Cytaty z Ciebie - ten temat, 16 marca 2019:

Cytat

Jeśli zgodziłbyś się na układ, gdzie Ty idziesz na miesiąc ze swoim dobytkiem do tego co ja linkuję, to ja zrobię sobie chętnie wakacje w dzielnicy wskazanej przez Ciebie. Ja prawie na pewno wrócę, prawdopodobnie nawet z tym co tam ze sobą zabiorę. Ty prawdopodobni9e już żywy z tego osiedla nie wyjdziesz jeśli tam wynajmniejsz mieszkanie na miesiąc.

Cytat

W Polsce ten problem jest praktycznie nieznany od tej strony, co na Słowacji. Za PRL (podobnie zresztą próbowano w Czachosłowacji, tylko tam większy procent tego było) u nas praktykowano 1-2 rodziny romskie na klatkę w bloku. Jeśli było tak zrobionych kilka bloków obok siebie, to stawały się one "romskimi osiedlami", ale tylko w małej części. Potrafili zasyfić okolicę, ale tam nadal dało rady mieszkać. Znam takie osiedle, bo rodzina na takim mieszkała. Też swego rodzaju ciekawostka, że jeśli Romowie stanowili tylko 10% lokalnej społecznosci, to "porządek" w danym miejscu potrafili oni narzucić. Ale powtarzam, to nadal było zdatne do zamieszkania. Lunik IX, znany z tego, ze Słowacy odgrodzili tą dzielnicę z jednej strony murem (by Romowie idący na szabry do innych dzielnic mieli nieco większą drogę do pokonania), nie jest jedyną taką dzielnica na Słowacji. Specyfika ich jest taka, że tam nie ma żadnej rodziny nie będącą Romami.

 

Ktoś, kto widział gdzieś pijaczka, czy czasem dojrzał gdzieś dresa, a póxniej chce to porównać do tego co linkuję, zwyczajnie mamrocze, nie mając zielonego pojęcia o temacie. A jeśli crush (czy inny "tolerancyjny") nie wie dlaczego, to ja mogę mu nawet zafundować tam czasowy pobyt, tyle tylko, że może to być bilet w jedną stronę.

Na co ja odpisałem:

Cytat

Ja akurat do cyganów konkretnie również mam stosunek mocno negatywny bo w tych środowiskach naprawdę ciężko o przyzwoite jednostki ale nie oszukujmy się u nas można trafić na podobne, swojskie miejsca. Zgodzę się, że w mniejszej skali.

A co do Twoich ulubionych "robaków" mój Ty wędkarzu to moja wypowiedź była dokładnie taka:

Cytat

Ty przekreślasz jakąś część "obcej" ludzkości to ja nie mogę przekreślić tej naszej, robaczywej części? Bo tylko o to w tym chodzi.

Po czym dodałem:

Cytat

Ja nie napisałem, że nienawidzę Cyganów. Po prostu uważam ich za niereformowalną kulturę. Bo jak znam od groma "arabów" z całego spektrum od budki z kebabem po profesora medycyny, wierzących i nie, tak jeszcze w pełni normalnie funkcjonującego Roma nie spotkałem. Kwestia instynktu samozachowawczego. Jak widzę cygana to zachowam się dokładnie tak samo jak widzę Sebusia z piwkiem z Biedronki.

Przy czym ja ich nie wyrzucam tylko uważam, że za wybitnie patologiczne wybryki należy ich ganić... Tak samo jak naszych lokalnych patusów.

A jeszcze przypomnę drugą część Twojej wypowiedzi z 15 marca razem z fragmentem o romskim osiedlu:

Cytat

Przy (ruchach) LGBT masz sprawę wręcz banalną, znakomita większość ma gdzieś kto co w domu robi pod kołdrą, problem zaczyna się wtedy, gdy zaczynamy rozmawiać o tym, jak "indoktrynować" dzieci w szkole. Tu oczywiście prawica też winna, bo ma nieco inne zdanie niż krzykliwe środowiska LGBT.

Nie-katolska empatia po prostu emanuje. Ostoja zrozumienia kultur i zachowań. 

 

Ja się do rozliczania nie pcham. A mógłbym, bo jedna banda od ponad 2000 lat już rozlicza na swoją modłę.
Co nie znaczy, że nie mogę sobie na forum poszydzić. :D

 

 

 

5 godzin temu, Michaelred napisał:

Nie zazdroszcze doswiadczen, nie mierz innych swoja miara, nie kazdy obraca sie wsrod patusow. Jezeli taki jest dla ciebie wzor prawdziwego mezczyzny to niestety obstawiam braki wychowacze i slaby albo calkiem brak meskiego wzorca (ciezko bedzie to juz nadrobic)
No i fakt moglem odrazu dopisac, ze w twojej glowie pewnie tez:)

Tak wyciągając wnioski po wrzucanych obrazkach i poglądach to Twój męski wzorzec wychowawczy też musiał gdzieś polec. Może w bitwie pod Empikiem? :hmm: 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Camis napisał:

Brawo Holandia !!!:

W sumie Łętowska akurat trafnie to skomentowała

Cytat

- Słyszymy dziś od polityków rządzących w Polsce, że "nikt nie wie, jaka jest definicja praworządności w Unii". Cóż, to akurat wiedzą wszyscy jej członkowie, a ja podam garść faktów. Na pewno nie jest praworządnością to, że się kilka tygodni trzyma bez publikacji ustawę "covidową" podpisaną przez prezydenta, bo nie chce się wypłacić medykom dodatkowych świadczeń i "się pomyliło" w głosowaniu. A jak już się ją opublikuje, to się okazuje, że są dwa przepisy różnej treści pod tym samym numerem - podkreśla prof. Łętowska.

- Nie jest praworządnością to, co się zrobiło sędziemu Igorowi Tuleyi, którego nielegalnie działająca Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego odsunęła od orzekania i uznała za podlegającego postępowaniu karnemu, a wszystko za wydanie orzeczenia w sposób w pełni zgodny z prawem. Bo wykonywanie władzy sądzenia jest objęte immunitetem - mówi.

- Nie jest też praworządnością to, że wszczyna się postępowania wyjaśniające czy dyscyplinarne wobec sędziów gdy działają inaczej, niż o to wnosiła prokuratura - wskazuje prof. Łętowska.

- Bo w kraju praworządnym sąd kontroluje prokuraturę, a prokurator nie inicjuje za to postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów. Niepraworządne jest ograniczanie wolności obywateli poprzez rozporządzenia z wadliwą prawną podstawą. Co wspólnego z praworządnością ma jakieś oświadczenie rządu "poza wszelkim trybem", dlaczego nie publikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego, do czego wprost i bezwarunkowo zobowiązuje go konstytucja? To są fakty, podobnie jak faktem jest to, że dziś nikt by obecnej Polski, z obecnym stanem praworządności do UE nie przyjął, bo wybiórczość w stosowaniu prawa powoduje niestabilność naszych standardów i w ten sposób nijak nie spełniamy kryteriów kopenhaskich - zaznacza prof. Łętowska.

Jasne, faszole i naziole dalej będą twierdzić, że nie ma żadnej definicji. Problem w tym że jest, nawet pewnie kilka. A którejkolwiek byśmy nie wybrali wyjdzie nam, że Polska od dawna praworządna już nie jest, a obecnie znajduje się w tym samym koszyku co Rosja, Białoruś, Węgry czy Turcja.

 

6 godzin temu, crush napisał:

 

15 marca 2019:

Cytaty z Ciebie -

 

 Kolejny raz odradzam jakiejkolwiek dyskusji z tą osobą. Swoją drogą wyszukiwarka forum już działa czy bardzo ci się nudziło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wasze biznesy?, też wyplaszczone? ?

 

Cytat

Żona Szumowskiego sprzedała akcje za 5 mln zł

Biznesy rodziny Szumowskich tuż przed świetami przyniosły 5 mln zł żywej gotówki. Dokładnie 30 listopada firma Szumowski Investments należąca do żony i brata byłego ministra sprzedała na giełdzie akcje OncoArendi Therapeutics (dotowanej wcześniej przez NCBR) o łącznej wartości 5 mln zł!

 

 

Cytat

"Obawiam się, że zostaniemy bez tych 70 milionów i bez tych respiratorów"

Pieniądze, jakie udało się odzyskać od Andrzeja Izdebskiego, były przesyłane z zagranicznych kont. A tam polski komornik ma ograniczone możliwości dostępu. Więc obawiam się, że zostaniemy bez tych 70 milionów złotych i bez tych respiratorów - mówił Szymon Jadczak, dziennikarz tvn24.pl.

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-respiratory-od-handlarza-bronia-szymon-jadczak-komentuje-4766110?source=rss

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Kowalski odlatuje w kosmos z propagandą

Według niego od 1 stycznia UE nakazuje nam homomałżeństwa, naukę gender i przyjmowanie muzułmańskich uchodźców, inaczej zabierze nam środki z budżetu

 

yto2gx7.png

https://streamable.com/cc64q3

 

Ale debil. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo psychiatryk, albo zimne wyrachowanie bez kręgosłupa moralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumowski nie był tam przypadkiem. Nawet nie musiał oceniać swoich projektów, wystarczyły konkurencji.

 

Cytat

Jasne, faszole i naziole dalej będą twierdzić, że nie ma żadnej definicji. Problem w tym że jest, nawet pewnie kilka. A którejkolwiek byśmy nie wybrali wyjdzie nam, że Polska od dawna praworządna już nie jest, a obecnie znajduje się w tym samym koszyku co Rosja, Białoruś, Węgry czy Turcja.

Mamy kilka razy mniejszy poziom wykrytych nieprawidłowości przy dotacjach niż "praworządna" Grecja. Powód "niepraworządności" zawsze się znajdzie. To trochę tak jakby dyskutować o zasadniczości Casus Belli, gdy powód jest moim zdaniem zupełnie inny

 

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bigovsky napisał:

Mamy kilka razy mniejszy poziom wykrytych nieprawidłowości przy dotacjach niż "praworządna" Grecja. Powód "niepraworządności" zawsze się znajdzie. To trochę tak jakby dyskutować o zasadniczości Casus Belli, gdy powód jest moim zdaniem zupełnie inny

Co ma piernik do wiatraka? Do najważniejszych struktur sądowych i konstytucyjnych powsadzano tam z nadania partii rządzącej, prokuratorem generalnym jest minister sprawiedliwości. Nie jesteśmy krajem praworządnym. Koniec kropka, co niektórzy mogą sobie zakrzykiwać rzeczywistość, ale taka jest prawda.

Edytowane przez cr1mson
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały Kowalski chyba już zapomniał, że sam był kiedyś w PO a teraz rzuca tymi swoimi durnymi tekstami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy tych "praworządnościach" to chyba idzie w tym kierunku, że ma tyczyć głównie prawidłowości przy dotacjach. Pewnie taki "kompromis", po którym każdy ogłosi sukces. A ciekawie może być później, nie tylko Grecja (jak pisze bigovsky) robi tu dużo większe wały, niż nasi, ale nas biją nawet Słowacy i Czesi tutaj, znaczy większe wałki na dotacjach robią. Ciekaw jestem jak później Jourovej szłaby walka z tym, co Babisz wyprawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, cr1mson napisał:

Co ma piernik do wiatraka?

Właśnie, co ma piernik do wiatraka? Czemu polskie firmy mają płacić za decyzje polityków i tracić na konkurencyjności względem zachodnich firm? Tezy o nieprawidłowościach przy dotacjach są bzdurami

Cytat

Przy tych "praworządnościach" to chyba idzie w tym kierunku, że ma tyczyć głównie prawidłowości przy dotacjach.

To już dawno jest. Oceniam z punktu przedsiębiorcy który korzystał na długo przed  COVID-em i wie jak bardzo rygorystyczne są przepisy.

Cytat

Słowacy i Czesi tutaj znaczy większe wałki na dotacjach robią.

My dostajemy kilkanaście razy więcej pieniędzy i stąd problem z "praworządnością" tylko u nas

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, krzyyss napisał:

Przy tych "praworządnościach" to chyba idzie w tym kierunku, że ma tyczyć głównie prawidłowości przy dotacjach

Nie idzie. Tak by chciał PiS, ale wiele krajów, w tym liczące się (np. Holandia która jest dużym płatnikiem netto) nie chce o tym słyszeć i ma dość płacenia na Węgry i Polskę które dość otwarcie wprowadzają autorytaryzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

Nie idzie. Tak by chciał PiS, ale wiele krajów, w tym liczące się (np. Holandia która jest dużym płatnikiem netto) nie chce o tym słyszeć i ma dość płacenia na Węgry i Polskę które dość otwarcie wprowadzają autorytaryzm.

Ta naiwność... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy trochę poczytać. Powiązanie jest przesądzone i nic w tym aspekcie się nie zmieni. Inaczej inne państwa zawetują budżet. Kłamczuszek albo zaakceptuje, albo weto, a wtedy Polska będzie izolowana od wszelkich decyzji, a dodatkowo zostanie usunięta z funduszu odbudowy(który ma zmienić nazwę w przypadku zawetowania budżetu i ma obejmować wszystkie kraje, za wyjątkiem Węgier i Polski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tą "liczącą" się Holandią to bym może nie przesadzał. Z tym "płaceniem" też bym sobie już dał spokój, nikt tu niczego darmo nikomu nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem funduszu odbudowy jest udział minimum 6 czy 9 krajów (nie pamiętam dokładnej liczby) więc uchwalenie go bez Polski i Węgier to pikuś, kwestia kilku dni na przeliczenie. Z budżetem będzie więcej gimnastyki, ale np. kraje mogą się dogadać w ramach porozumienia międzyrządowego i nie dostaniemy ani centa. Ba - nawet przy prowizorium będziemy musieli płacić całą składkę a dostaniemy figę bo pokryją tylko koszty urzędników i dopłat dla rolników.

Holandia się liczy bo do uchwalenia budżetu potrzeba jednomyślności. A skąpców jest więcej. W chwili obecnej równie prawdopodobny scenariusz jest taki, że UE się nie ugnie, Polska i Węgry przyjmą budżet, a potem zaskarżą zasadę praworządności do TSUE. Bo oba kraje potrzebują pieniędzy z Unii, Polska ma rekordową dziurę w budżecie, a Orban bo zbudował na tym swoje imperium finansowe.

Z tym płaceniem to my jesteśmy największym beneficjentem netto w ostatnich 15 latach.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyta zagranicznych polityków to oni są zszokowani postawą Polski(niestety, ale ludzie z PiSu reprezentują niby nas... ale bardziej to wygląda na scenariusz przygotowany na Kremlu) i podstawowym brakiem solidarności przy całej koronie i walącej się gospodarce. Niektóre państwa zapłaciły srogą cenę, a tu wyskakuje im jakiś antyeuropejski potworek, który chce sparaliżować całą UE. Kuriozalne w tym wszystkim ile w nas pieniędzy wpompowali.

P.S - Ciekawe jak ambasady relacjonują przekaz w TVP(Unia gorsza od Związku Radzieckiego, kłamanie i podawanie fake newsów, agresja i ciężki klimat tworzony wobec naszych przyjaciół z zachodu) :D? Zadają sobie pytania: "WTF?".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczniaki nie mogą zrozumieć, że dla wewnętrznych interesów Polska może stracić kasę z UE. Prędzej czy później musi dojść do ostatecznego pojedynku na linii Zero - Mati. A co do kasy z UE to u nas raczej jest bezpieczna. Zdarzają się nietrafione inwestycje ale takich przekrętów jak u Orbana to nie ma. U nas jak jakiś samorządowiec weźmie kasę to czekają go kontrole z KAS, NIK, urzędu wojewódzkiego i ministerstwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, kalderon napisał:

Warunkiem funduszu odbudowy jest udział minimum 6 czy 9 krajów (nie pamiętam dokładnej liczby) więc uchwalenie go bez Polski i Węgier to pikuś, kwestia kilku dni na przeliczenie.

A od tego, to akurat wolałbym się trzymać z daleka. Zarówno na etapie zaciągania długu, jak i późniejszego jego spłacania. Bo to nie darmowa manna z nieba, to dług.

 

26 minut temu, kalderon napisał:

Holandia się liczy bo do uchwalenia budżetu potrzeba jednomyślności

No jeśli liczy się tylko z tego powodu, to my też się liczymy. A Bałtowie to się liczą za 3 sztuki.

 

27 minut temu, kalderon napisał:

Polska ma rekordową dziurę w budżecie,

Boju, boju, bojki. Zadłużenie Polski w relacji do PKB (a to jest tutaj istotne) jest takie sobie na tle reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...