Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, krzyyss napisał:

Na dobrą sprawę ja nie wiem gdzie i jaka jest odpowiedzialność. Antek się wydurnił i potraktował to jak gotowy produkt, to jakby poza dyskusją. Obawiam się natomiast, że generalnie jest spory problem jeśli idzie o długoplanowe decyzje, czy inwestycje (atom tego doskonałym przykładem). Obawiam się, że Łucznik mógł nie mieć nigdy postawionej jasno sprawy, że do jakiegoś tam terminu ma dopracować karabinek, a ten wejdzie na uzbrojenie WP. I to mam na myśli piszac o "innych ekipach". Moim zdaniem, to mógł być taki miś, jak atom, jak Gawron, jak Anders, na którym upasła się mas ludzi. A Antek puścił misia na poligon.

No planowanie długoterminowe utrzymuje się tak długo jak aktualna ekipa u steru (nie tylko krajowego ale i wewnątrz wojska - patrz Gawron).

Terminy powinny być znane. Jak jest finansowanie na projekt koncepcyjny, to na ileś lat, wiadomo kiedy trzeba skończyć ten etap. Potem któryś z etapów był finansowany z NCBiR, więc też terminy były ustalone, a potem zgłoszenie gotowości do badań.
Wydaje mi się, że główne potknięcie nastąpiło przy tym zamówieniu, po prostu nie były skończone testy, więc nie było uwag, a tym bardziej czasu na wprowadzenie modyfikacji. Żeby się wyrobić z zamówieniem, musieli zacząć produkcję tego co mieli.

43 minuty temu, krzyyss napisał:

Podpiszę się. Dlatego bronię inżynierów przy Grocie, bronię pewnego etapu, na którym mogą byc usterki. Byłbym ostrożny w wieszaniu psów po Łuczniku. Natomiast za brak koncepcji i konsekwencji, to brałbym za jaja polityków, nie tylko tych z PiSu.

Owszem nie da się wszystkiego zwalić na inżynierów, choć pewne procesy technologiczne nie najlepiej wyglądają.
Pewnie dołożyła się kadra zarządzająca, bo to co ciurka z informacji od podwykonawców, to słabo wygląda: https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/jak-fabryka-broni-z-radomia-doprowadzila-do-bankructwa-polskiego-przedsiebiorce/zs6v8db

Powiedziałbym, że sam sobie trochę winny stawiając wszystko na jedną kartę ale widać, że coś tam technologicznie i organizacyjnie nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzyyss napisał:

... To nie była "niedoróbka" w konstrukcji nośnej budynku?

To była nadróbka?

Ja tam wolę, aby tego grota poprawili i abyśmy mieli swój karabin. Naprawdę nie wszystko musimy kupować za granicą. Jeśli nie będziemy tworzyć własnych projektów już zawsze będziemy tylko konsumentem dla reszty świata.

Edit: Tak się składa, że ja akurat jestem blisko produkcji w naszej firmie. Moje zdanie jest takie, jeśli ktoś myśli, że w produkcji jego firmy nie ma niedoróbek, to znaczy, że po prostu pracuje za daleko od tej produkcji aby to wiedzieć.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, nemar napisał:

Ciekawe ile ich dostarczono, pewnie kilkadziesiąt tysięcy. Nie wiem, na karabinach się za bardzo nie znam. Mam jednak świeżo w pamięci aferę z fotelami katapultującymi do Mig-ów, którą ujawnił ten "antypolski" onet. Od tej pory polskim zakładom zbrojeniowym czy brunatnym rządzącym już się ufać nie chce.

Myślę, że Migi to jednak trochę inna sprawa. Tzn. nie przypuszczam, żeby to był przekręt w sensie, że ktoś na tym zyskał. Po prostu tych samolotów już się nie dało w 100% serwisować bez wsparcia producenta (podpowiedź: w Rosji), które było problematyczne odkąd weszliśmy do NATO, a po Krymie i sankcjach juz w zasadzie niemożliwe. Tzn. oczywiście ktoś powinien wcześniej podjąć decyzję o uziemieniu, bo ale po naszemu uznano, że jeszcze trochę jakoś się uda. A problem głębszy to taki, że nic na zastępstwo tych migów nie mamy.

Już gdy w 2003 podpisywano umowę na zakup 48 F-16 eksperci mówili, że tak na prawdę potrzebujemy dwa razy tyle. No ale to kosztuje, więc postanowiono, że skoro dostaliśmy trochę MIG-ów po NRD to jeszcze się pokupuje c się da z części z krajów dawnego bloku wschodniego i trochę polatają, do czasu aż się nie kupi czegoś nowego. No i jak to u nas,rządy sie zmieniały, latka leciały, a nic nie kupiono. Więcco by nie mówić  decyzji zakupu F-35 - można się kłócić czy cena dobra, czy tryb właściwy, czy warto akurat kupować od USA.Ale kurde dobrze,że coś w tej sprawie ruszyło i nie czekali aż F16 pordzewieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
33 minuty temu, Suchy211 napisał:

Edit: Tak się składa, że ja akurat jestem blisko produkcji w naszej firmie. Moje zdanie jest takie, jeśli ktoś myśli, że w produkcji jego firmy nie ma niedoróbek, to znaczy, że po prostu pracuje za daleko od tej produkcji aby to wiedzieć.

Podpisuję się :)

51 minut temu, Bono[UG] napisał:

Przeczytałem i odsłuchałem. Nie będę bronił tu Łucznika, choćby dlatego, że nie znam tej sprawy od podszewki. W Jasionce jest więcej firm specjalizujących się w obróbce metalu. Robią tam jako podwykonawcy chyba do wszystkich większych firm lotniczych, więc potrafią robić fajne i dokładne rzeczy (tam mogłem zobaczyć jak wygląda kontrola jakości w produkcji dla lotnictwa). Sporo dobrych fachowców po zakładach lotniczych (postawić obok siebie mechanika, który pracuje dla lotnictwa i takiego, co robi np dla górnictwa, to jakby z innej galaktyki byli) i żenująco śmieszne pensje. Z 10 lat wstecz wiem, że różnica między okolicami Rzeszowa/Świdnika/Krosna, a Krakowem, to tak ze dwa razy za tą samą pracę, az trudno uwierzyć. Ale uzupełnię ten materiał i Twój wpis - potężne koncerny lotnicze praktykują to samo co Łucznik, ten numer z przewalaniem ryzyka w dół to ja znam od dawna w tamtym rejonie (w innych miejscach pewnie podobnie). Naprawdę, Boeing czy LOCKHEED MARTIN nie są wiele lepsi. Facet w reportażu nie powiedział jeszcze o czymś, o czym powiedzieć nie mógł - procenty od kontraktów to w tym rejonie i w tej branży normalka. Może on nie dał? Dał za mało? Nie temu co tzreba? ;) Tu szydzę, ale takie tam są realia. Tamte okolice to też rejon gdzie przewalono sporo z offsetu za F16. Zwyczajny przekręt, fikcyjne transfery technologii, dzielenie się lewą kasą z decydentami. Historia tego faceta jest dla mnie i smutna, i bardzo prawdopodobna. Niestety wiem, że nie on jedyny w tym rejonie szedł w koszta pod zamówienia, które później nie były realizowane.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Trepcia napisał:

Oj tam, oj tam. Moj kod u mnie zawsze dziala :E

Kod ma to do siebie, że (jakoś) działa zawsze. Pytanie, czy zawsze tak, jak założył jego twórca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

Z migami jest ten problem, ze nie mamy juz dostepu do serwisowek ani czesci zamiennych wiec wszystko musi byc robione na wlasna reke.

 

2 godziny temu, 209458 napisał:

Myślę, że Migi to jednak trochę inna sprawa. Tzn. nie przypuszczam, żeby to był przekręt w sensie, że ktoś na tym zyskał. Po prostu tych samolotów już się nie dało w 100% serwisować bez wsparcia producenta (podpowiedź: w Rosji), które było problematyczne odkąd weszliśmy do NATO, a po Krymie i sankcjach juz w zasadzie niemożliwe. Tzn. oczywiście ktoś powinien wcześniej podjąć decyzję o uziemieniu, bo ale po naszemu uznano, że jeszcze trochę jakoś się uda. A problem głębszy to taki, że nic na zastępstwo tych migów nie mamy.

W pełni się z Wami zgadzam. Wskazuję tylko, że gdyby nie ten zły, antypolski Onet to o aferze moglibyśmy się w ogóle nie dowiedzieć. Zostałaby zamieciona pod dywan tak samo jak przez dłuższy czas te problemy z Grotami. Bo afera była. Fakt, nie była zamierzona i nie wynikała ze złych intencji. Ale była. 

W sumie dziwne, że wtedy nie ogłosili, że akurat właśnie próbowali sprzedać Migi do Turkmenistanu a tu nagle spisek niemieckich polakożerców z Onetu im to uniemożliwił ?.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej z koksem. P.o. pierwszego prezesa SN Małgorzata Manowska na polecenie Nowogrodzkiej skierowała do TK ustawę o dostępie do informacji publicznej:

Cytat

Małgorzata Manowska I Prezes SN skierowała do TK wniosek ws. ustawy o dostępie do informacji publicznej

https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/302249926-Malgorzata-Manowska-I-Prezes-SN-skierowala-do-TK-wniosek-ws-ustawy-o-dostepie-do-informacji-publicznej.html

Pewnie nie podoba im się to że ktokolwiek chce ich kontrolować w jakikolwiek sposób więc chcą zlikwidować resztki prawa które na to pozwalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, krzyyss napisał:

Facet w reportażu nie powiedział jeszcze o czymś, o czym powiedzieć nie mógł - procenty od kontraktów to w tym rejonie i w tej branży normalka. Może on nie dał? Dał za mało? Nie temu co tzreba? ;) Tu szydzę, ale takie tam są realia.

No już nie chciałem nic sugerować, w takim kontekście lub że miał zarobić znajomy.

2 godziny temu, nemar napisał:

W sumie dziwne, że wtedy nie ogłosili, że akurat właśnie próbowali sprzedać Migi do Turkmenistanu a tu nagle spisek niemieckich polakożerców z Onetu im to uniemożliwił ?.

Trochę inna ekipa była u steru, której na rękę było godzenie w interes Polski :heu:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kalderon napisał:

No to jedziemy dalej z koksem. P.o. pierwszego prezesa SN Małgorzata Manowska na polecenie Nowogrodzkiej skierowała do TK ustawę o dostępie do informacji publicznej:

https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/302249926-Malgorzata-Manowska-I-Prezes-SN-skierowala-do-TK-wniosek-ws-ustawy-o-dostepie-do-informacji-publicznej.html

Pewnie nie podoba im się to że ktokolwiek chce ich kontrolować w jakikolwiek sposób więc chcą zlikwidować resztki prawa które na to pozwalają.

Pytanie czy to jej własna inicjatywa czy też wraz z Przyłębską gra rolę w brunatnej sztuce PiSu.

Jeżeli to pierwszy scenariusz to jest szansa, że to nie przejdzie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio myślisz, że to z ich własnych inicjatyw takie coś wychodzi? Xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale "pszypadek":

 

 

xlufQth.png

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Crew 900 napisał:

Serio myślisz, że to z ich własnych inicjatyw takie coś wychodzi? Xd

Nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zEWkvmJ.png

 

 

ObJxgbs.png

Edytowane przez Camis
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że już nikogo to nie dziwi. W szczególności zjebów co na tą patologię głosują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego to ten antypolski Onet :gitarzysta:, judzą jak zawsze. Jakieś Migi, potem Groty, a teraz to.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Trepcia napisał:

Za 500+ mozna przymykac oczy na wiele spraw.

Bardziej TvPis. Miałem parę razy styczność z kilkoma delikwentami (i -tkami), każdą informację brali tylko z TVP, a na pytanie czy inne kanały ogląda to odpowiedź brzmiała: "Nie oglądam Niemieckiej telewizji" :whee:

W sumie to nie ma się co dziwić takim sondażom.

Edytowane przez cr1mson
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Państwo pisowskie w praktyce, złodzieje i oszuści:


 

Cytat

 

Wyborcza opublikowała "Taśmy Obajtka"
 

Taśmy Obajtka. Brudne interesy w zawrotnej karierze prezesa Orlenu


Obajtek jako wójt Pcimia chciał wykończyć firmę swojego wuja, u którego wcześniej pracował. Kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką, choć jako samorządowiec nie mógł tego robić, a potem skłamał w tej sprawie przed sądem. Dowodzą tego nagrania rozmów Obajtka, które dzisiaj opublikowała GW.

 

YwTwAKw.png

 

 

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,178492,26825282,tasmy-obajtka-brudne-interesy-w-zawrotnej-karierze-prezesa.html#nowaZajawkaGlownaMT

 

 

Cytat

 

"Wyborcza" odpaliła bombę ws. Obajtka. Ujawniono taśmy, które kompromitują szefa Orlenu

 

"Gazeta Wyborcza" ujawniła taśmy Daniela Obajtka. Z materiałów ma wynikać, że jeszcze jako wójt Pcimia chciał wykończyć firmę swojego wuja, u którego wcześniej pracował. Jak ujawnił dziennik, obecny szef Orlenu kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką, choć jako samorządowiec nie mógł tego robić.

"Gazeta Wyborcza" ujawniła taśmy Daniela Obajtka. To zapisy rozmów z czasów, kiedy był jeszcze wójtem Pcimia. Sprawę opisali Paweł Figurski i Jarosław Sidorowicz.
Materiały pokazują, jak Obajtek chciał wykończyć firmę swojego wuja, u którego wcześniej pracował.
Nagrania to zapis ponad dwóch godzin rozmów telefonicznych z 2009 roku Obajtka z pracownikiem TT Plast.

 

https://natemat.pl/340885,tasmy-daniela-obajtka-wyborcza-ujawnia-zapis-skandalicznych-rozmow

 

 

e9BkimB.png

 


 

Cytat

 

Obajtek zarobił 200 tys., a majątek powiększył prawie o milion


Na podstawie ww. analizy można stwierdzić, że w złożonym 19 kwietnia 2013 roku oświadczeniu majątkowym za rok 2012 przez Obajtka nie ma pokrycia aktywów na kwotę co najmniej 800 000 zł. Oznacza to, że Obajtek podał nieprawdę lub zataił prawdę, co do swoich dochodów, kosztów oraz majątku.

 

UKfODDw.png

 

 

 

 

Cytat

"Taśmy Obajtka". Do sądu trafił akt oskarżenia, ale "dobra zmiana" je umorzyła

Nagrania, które opublikowała "GW", dostarczono przed laty do prokuratury. "Prokuratura odpowiedziała jednozdaniowo, że zapoznała się z zapisem tych nagrań. Pytanie jest takie, czy prokuratura odsłuchała te taśmy? I tu jest milczenie" - mówi Jarosław Sidorowicz, współautor tekstu o "taśmach Obajtka".

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26829302,gw-ujawnia-tasmy-obajtka-sidorowicz-prokuratura-odpowiedziala.html

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to brudna pała. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję tezę, że Obajtek zrobił tak szybką karierę właśnie dlatego, że są na niego stosowne haki. Dzięki temu można zaufać, że się nie będzie wyrywać na samodzielność.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26830667,pojechal-na-stacje-orlenu-kupic-wyborcza-z-tasmami-obajtka.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink

 


 

Cytat

 

KO składa wniosek do prokuratury: Obajtek miał "lewe dochody". Zarobił 130 tys., wydał 900 tys.

 

W ciągu jednego roku pełnienia funkcji wójta Pcimia, dochody Daniela Obajtka wyniosły 153 tys. zł i 30 tys. zł z wynajmu nieruchomości. Po odliczeniu podatku, jego wynagrodzenie wynosiło 130 tys. zł, a wydał ponad 900 tys. - przekazał poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa. Stwierdził, że obecny prezes PKN Orlen miał "lewe dochody" i dlatego do prokuratury zostanie złożony wniosek o zbadanie oświadczeń majątkowych Obajtka.

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26831103,ko-sklada-wniosek-do-prokuratury-obajtek-mial-lewe-dochody.html#s=amtp_pnHP_related

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha:

 

comment_1614335147CfgCANTrY3nhepGAozWe2f

 

comment_1614343059ufqsgi5jm949EZCo8BSwry

 

comment_1614337220yOjcbIeFr68jKhpGwuweti

 

comment_1614337731XajDTXms4JKaAEWysD25qX

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kowal napisał:

Oby to się udało

Też trzymam kciuki.

Ciekawe co na to nasi forumowi obrońcy tej i podobnych organizacji.
Najbardziej mnie urzekło:

Cytat

Koliński w rozmowie z "GW" zaznacza, że w czasie procesów otrzymał wsparcie od historyków z całego kraju, którzy przesyłali mu materiały związane z przedwojenną działalnością ONR-u. - O wielu faktach, które przedstawiałem przed sądem nie mieli pojęcia ONR-rowcy, którzy mnie pozywali. Szeroko otwierali oczy ze zdziwienia, gdy opowiadałem o kolaboracji części ONR-u z nazistami w czasie wojny - opowiada działacz Razem z Elbląga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśmy Obajtka, prawie 2,5 godziny audio do odsłuchania, gęste od 2:02:38:

 

Cytat

Taśmy Obajtka. Zapis rozmów wójta Pcimia Daniela Obajtka z pracownikiem TT Plast

Oto zapis ponad dwóch godzin rozmów telefonicznych z 2009 roku Daniela Obajtka, ówczesnego wójta Pcimia z pracownikiem TT Plast.

https://wyborcza.pl/10,82983,26829144,tasmy-obajtka-zapis-rozmow-wojta-pcimia-daniela-obajtka-z-pracownikiem.html?disableRedirects=true

 

Cytat

Przestępstwo udokumentowane czarno na białym. Przypominam, że upolityczniona prokuratura od lat ma te materiały i dalej nie wszczęli śledztwa

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...