Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Kiedy przedterminowe wybory?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Reddzik napisał:

Hm, nie wiem czy to bezsens, uważam, że urzędnicy zrobili niezły burdel, bajzel, przy okazji dla mnie to nic dziwnego- mam na myśli, że to pisowski bastion, tak jak jest cyrk z całą Polską, to i tam nie jest lepiej.
Ja nie nabijam się z ludzi mieszkających jako tako, nie twierdzę, że ktoś z Lublina jest kimś złym, gorszym od tego z Poznania, Szczecina, Wrocka, Opola itd. Mnie to rozbawiło jak usłyszałem w TV, jaki tam mają burdel i tyle, po chwili no ok, w końcu czego się spodziewać po "pisiakach", urzędnicy tłumaczą na filmiku co i jak, to jest absurd, tak jak kiedyś śmialiśmy się z absurdów PRLu.

Spoko, ale następnym razem nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo kilku debili z jednego urzędu coś odjechało. 

Teraz, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Kiedy przedterminowe wybory?

Z poważaniem

A co? Gowin też zerwał umowę? Póki co to tylko kaczor to zrobił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, crush napisał:

Niesprawiedliwym dla szumowin. Nie widzę problemu.

I zanim zacznie się tyrada o otoczeniu, rasizmie, bla bla bla... Jego brat nie napadał ludzi, nie handlował dragami, nie jest notowany, pracuje. Jest normalnym obywatelem.
Czyli się da tylko trzeba chcieć. A jak ktoś nie chce? No cóż... Krzyżyk na drogę.

Ja naprawdę nie rozumiem rozżalenia nad tym typem. Gdyby to była osoba rokująca, niefortunnie zabita, co zresztą na Dzikim Zachodzie zdarza się nierzadko. Ale tutaj nie ma odcieni szarości. Czarne jest czarne. I w przypadku policjanta i w przypadku ofiary.

Nie rozumiesz, bo widzisz skomplikowany system społeczno-prawny w sposób zero-jedynkowy. Hej, masz tam trochę wyobraźni w głowie, czy twój mózg funkcjonuje jak komputer? 

Ja się nie rozżalam nad tym typem. W ogóle mnie ta cała historia nie przejęła. Nawet nie wiedziałem, co takiego zrobił, tylko mnie zainteresowały twoje tyrady w jego kierunku, które jak się okazało wynikają z bardzo nierealistycznego spojrzenia na świat, co nazywasz "pragmatyzmem". 

Pragmatyczne podejście zakłada realistyczną ocenę rzeczywistości, a to co ty prezentujesz to jest antypragmatyzm - wbrew temu co sugerowałeś w poprzednich postach. 

Czepiam się nie ze względu na "żal" po GF, ale z niechęci do "gwałcenia" racjonalności poprzez pseudoracjonalne poglądy. 

Ta cała sytuacja z policjantem i ofiarą nie jest wcale przykładem "samooczyszczenia", ale kumulacją błędów systemowych i ludzkich, które doprowadziły do kolejnych błędów i strat (negatywne aspekty ruchu BLM). Takie gadki jak twoja odciągają od właściwej, racjonalnej oceny tych wydarzeń, bo sprawiasz wrażenie, jakby w sumie nic złego się nie stało, a może i nawet doszło do czegoś dobrego, bo "dwóch debili się wyeliminowało".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

3 minuty temu, panzar01 napisał:

Spoko, ale następnym razem nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo kilku debili z jednego urzędu coś odjechało. 

A co? Gowin też zerwał umowę? Póki co to tylko kaczor to zrobił. 

Nie wiem, po prostu pytam Was, bo bardziej siedzicie w temacie i pewnie macie, jakieś swoje typy w tej sprawie. Czy to będzie jeszcze w tym roku? :)

Tak z ciekawości, że to Kurski autoryzował i Kaczor pozwolił, to koniec świata:

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, VAMET napisał:

Tak z ciekawości, że to Kurski autoryzował i Kaczor pozwolił, to koniec świata:

A bo to pierwszy raz Kurski bruździ Kaczorowi? Karakan nie ma nad nim pełnej kontroli, raz na jakiś czas Kurski i Ziobro rzucą mu kłodę pod nogi, a potem Ziobrzyści za to płacą, np. banem na występy w TVP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, panzar01 napisał:

Bo?

W sensie zaprzeczasz, że wschód to bastion pisu? Nie pisałeś kiedyś tam czasem, że sam na nich głosowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

W sensie zaprzeczasz, że wschód to bastion pisu? Nie pisałeś kiedyś tam czasem, że sam na nich głosowałeś?

A czy to coś zmienia że dużo ludzi tutaj głosowało na pis? Tak, głosowałem. 6 lat temu. To też nic nie zmienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

9 minut temu, panzar01 napisał:

A czy to coś zmienia że dużo ludzi tutaj głosowało na pis? Tak, głosowałem. 6 lat temu. To też nic nie zmienia. 

...a czy głosowałbyś, jakby wybory odbyły się teraz? Czy z perspektywy tych 6 lat, umiesz szczerze powiedzieć, czy dobrze zrobiłeś? Na kogo głosowałbyś teraz?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba nie będzie wcześniejszych wyborów PiS prowadzi rozmowy z Kukizem.

Śmiesznie się Kukiz tłumaczy. Oni maja poprzeć jego ustawy to on poprze jakieś ich :D

Kukiz chce głównie zmiany ordynacji wyborczej i Sądów Ludowych. Tzw sędziów pokoju.

Jedno i drugie na korzyść PiSu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

...a czy głosowałbyś, jakby wybory odbyły się teraz? Czy z perspektywy tych 6 lat, umiesz szczerze powiedzieć, czy dobrze zrobiłeś? Na kogo głosowałbyś teraz?

Z poważaniem

Mówiłem już wcześniej że nie głosowałbym ponownie. Na kogo bym teraz zagłosował? Nie wiem, pewnie namalował bym chujki i wrzucił pusty głos. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

13 minut temu, wompierz napisał:

Chyba nie będzie wcześniejszych wyborów PiS prowadzi rozmowy z Kukizem.

Śmiesznie się Kukiz tłumaczy. Oni maja poprzeć jego ustawy to on poprze jakieś ich :D

Kukiz chce głównie zmiany ordynacji wyborczej i Sądów Ludowych. Tzw sędziów pokoju.

Jedno i drugie na korzyść PiSu :D

Może powstanie nowa koalicja? PiSiOR (Prawo i Sprawiedliwość i Ojciec Rydzyk)?

Z poważaniem

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, panzar01 napisał:

A czy to coś zmienia że dużo ludzi tutaj głosowało na pis?

Nie wiem. Zależy dla kogo. Bastion pisu to bastion pisu. Każdy do tego podchodzi inaczej.

Ja osobiście dbam o to aby nie mieć absolutnie nic wspólnego z ludźmi, którzy na nich głosowali/głosują. Zrywam takie znajomości.

Gdybym miał wiedzę, że przykładowo właściciel knajpy / hotelu / punktu usługowego / firmy takiej czy innej to "ten" obóz to omijałbym jak najdalej byle tylko nie zostawić tam ani złotówki. Niezależnie od tego czy to wschód czy zachód, miasto czy wieś. Oczywiście takich informacji nie posiadam więc mogę sobie tą swoją zasadę wsadzić.. ;) 

Edytowane przez T.m.p1
  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, T.m.p1 napisał:

Nie wiem. Zależy dla kogo. Bastion pisu to bastion pisu. Każdy do tego podchodzi inaczej.

Ja osobiście dbam o to aby nie mieć absolutnie nic wspólnego z ludźmi, którzy na nich głosowali/głosują. Zrywam takie znajomości.

Gdybym miał wiedzę, że przykładowo właściciel knajpy / hotelu / punktu usługowego / firmy takiej czy innej to "ten" obóz to omijałbym jak najdalej byle tylko nie zostawić tam ani złotówki. Niezależnie od tego czy to wschód czy zachód, miasto czy wieś. Takie moje zasady.

Masz do tego pełne prawo, ale wg to jest równie zaściankowe myślenie co "super partia ku**o". 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@T.m.p1

Gdybym miał się odcinać od ludzi z powodu różnic poglądów na politykę to bym chyba z nikim nie rozmawiał ?

Znajdź jakiegoś specjalistę, pomoże Ci wyjść z tego stanu ;)

3 minuty temu, panzar01 napisał:

Masz do tego pełne prawo, ale wg to jest równie zaściankowe myślenie co "super partia ku**o". 

Zrezygnować z jakieś smacznej restauracji bo właściciel uważa, że "Jarosław Polskę zbaw" czy "Tusk król Europy"?? Nieee..... :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Klakier1984 napisał:

@T.m.p1

Gdybym miał się odcinać od ludzi z powodu różnic poglądów na politykę to bym chyba z nikim nie rozmawiał ?

 

Niestety z polityką u nas jest tak, że nie kończy się na polityce. Najczęściej ciągnie za sobą całą masę kwestii ideologicznych czy światopoglądowych. Bo jakimś dziwnym trafem polityka uwielbia u nas właźić gdzie tylko się da. ;) 

Cytat

Znajdź jakiegoś specjalistę, pomoże Ci wyjść z tego stanu ;)

Mhm. Ale mi z tym podejściem wcale źle nie jest. 

3 minuty temu, panzar01 napisał:

Masz do tego pełne prawo, ale wg to jest równie zaściankowe myślenie co "super partia ku**o". 

Spoko. ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Mhm. Ale mi z tym podejściem wcale źle nie jest. 

luzik i bez urazy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Klakier1984 napisał:

luzik i bez urazy ;)

Spoko. ;) 

Żeby nie było, za nadgorliwymi zwolennikami "peło" też nie przepadam. Aczkolwiek z tamtą "niechęcią" nie mają szans. :D 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, panzar01 napisał:

Bo? Coś na zasadzie nie każdy muzułmanin to terrorysta ale każdy terrorysta to muzułmanin? Normalnie facepalm. 

O IRA słyszał?

Skoro tylko tam mieszkasz i nie należysz to tego ciemnogrodu to w czym problem? Nie jest to kierowane do Ciebie.

3 godziny temu, LJ19 napisał:

Nie rozumiesz, bo widzisz skomplikowany system społeczno-prawny w sposób zero-jedynkowy. Hej, masz tam trochę wyobraźni w głowie, czy twój mózg funkcjonuje jak komputer? 

Ja się nie rozżalam nad tym typem. W ogóle mnie ta cała historia nie przejęła. Nawet nie wiedziałem, co takiego zrobił, tylko mnie zainteresowały twoje tyrady w jego kierunku, które jak się okazało wynikają z bardzo nierealistycznego spojrzenia na świat, co nazywasz "pragmatyzmem". 

Pragmatyczne podejście zakłada realistyczną ocenę rzeczywistości, a to co ty prezentujesz to jest antypragmatyzm - wbrew temu co sugerowałeś w poprzednich postach. 

Czepiam się nie ze względu na "żal" po GF, ale z niechęci do "gwałcenia" racjonalności poprzez pseudoracjonalne poglądy. 

Ta cała sytuacja z policjantem i ofiarą nie jest wcale przykładem "samooczyszczenia", ale kumulacją błędów systemowych i ludzkich, które doprowadziły do kolejnych błędów i strat (negatywne aspekty ruchu BLM). Takie gadki jak twoja odciągają od właściwej, racjonalnej oceny tych wydarzeń, bo sprawiasz wrażenie, jakby w sumie nic złego się nie stało, a może i nawet doszło do czegoś dobrego, bo "dwóch debili się wyeliminowało".

To jak najbardziej jest pragmatyzm bo mnie interesuje efekt końcowy. Ten policjant już nie wykaże się brutalnością w stosunku do nikogo, a Floyd na nikogo nie napadnie i nie sprzeda narkotyków. Świat właśnie stał się o ten nanometr lepszy.

A BLM? Tak samo jak ruchy narodowe nigdy nie będzie zadowolony i zawsze znajdzie wroga. Nie byłoby sprawy Floyda to znaleźliby innego równie godnego patrona. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAROSŁAW! ? JAROSŁAW! ? JAROSŁAW! 

 

  • Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Kiedy przedterminowe wybory?

Z poważaniem

Jak tylko Kaczy zakończy prace na Nowym Ładem. Dobrze wie, że Ziobro lub Gowin prędzej czy później zerwą pakt, a oni wiedzą, że nie mają szans na wspólne listy z PiS w przyszłych wyborach. PiS ogłosi przyśpieszone wybory jak już będą mieli dopięty plan na wielką kiełbasę wyborczą. Uruchomią kasę z UE oraz zrobią transfer gotówki od bogaczy (tych co zarabiają powyżej 5800 brutto) do swojego elektoratu. Wygrali z 500+ to pewnie teraz zwiększą wszystkie plusy, licząc że drugi raz się uda, ale już przez przystawek. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że termin wyborów można wywróżyć z kursu Euro gdyż on świadczy o tym ile jeszcze obcy są gotowi pożyczyć na działanie* tego tekturowego państwa.  Uderzymy 6zł/EUR to wybory 100%.

*Działanie jest terminem umownym, oznacza zasilanie struktur przestępczo-mafijnych (do których poza tymi tradycyjnymi (typu deweloperka i lokalne samorządy) w tym momencie wliczam także kastę lekarską i nauczycielską) kasą pozwalającą na przetrwanie kolejnych dni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

173572490_3909742832396717_4598568412614

 

Przekaz do Lichockiej od jej samej:

 

spidgAT.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KomputerowyLew napisał:

Można wszystko sprowadzić do żartu do kpin z tym ,że jeżeli chodzi o dobro Polski i jej obywateli PiS jest tym właśnie strzałem w dziesiątkę, natomiast PO to szkodniki, partia które reprezentuje obce interesy, Tusk też na pewno ma coś za uszami jestem tego niemalże pewny. Ludziom żyje się po prostu lepiej, szkoda, że PiS nie rządzi już tak z 10 lat albo lepiej wtedy w Polsce by było jeszcze lepiej.

PiS mógł rządzić 20 lat. Wystarczyło, że wprowadzili by te 500+ i te emerytury, potem mogliby siedzieć na dupie i nic nie robić (to zapewniłoby im wystarczającą bazę wyborców łącznie z tymi co są na nie wobec PO), poza dostosowywaniem polskiego prawa do unijnego i nikt by ich nie ruszył ze względu na niechęć do PO. Ale nie, oni muszą pokazać że są jeszcze gorsi. Muszą więcej kraść, rozdawać swoim, płaszczyć się przed kościołem, zagarniać w sposób prostacki sądy (trzeba to było robić jak poprzednie rządy, w białych rękawiczkach), zrobić z TVP pośmiewisko i tubę propagandową (tego też mogli się uczyć od poprzedników) i tak dalej, i tym podobne.

Mamy piękną tradycje, gdzie partie rządzące przegrywają w pierwszej kolejności same ze sobą.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...