Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wolę oglądać wegetację niż zakład psychiatryczny połączony z obozem koncentracyjnym. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, największym zagrożeniem są ci co nie mogą rządzić ale na szczęście mamy MIMO WSZYSTKO NAJLEPSZĄ propozycję.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 - zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Według niego, nauczyciele WDŻ muszą zyskać jeszcze większą rangę i wagę".

"Mamy w naszym kraju wielu wspaniałych biblistów, a Polska staje się obecnie jednym z trzech najważniejszych ośrodków tej nauki. Stworzenie nowej dyscypliny – biblistyki – z pewnością pomoże w jej rozwoju – stwierdził Czarnek".

Chyba doszliśmy już do dna, raczej nikt nie może być gorszym ministrem edukacji niż Czarnek. Choć to dobrze zrobi młodym, więcej JPII, biblijnych bzdur i wykładów sukienkowych o życiu, przyśpieszy laicyzację młodego pokolenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Trepcia napisał:

Chleb pieczony w domu wychodzi ze wszystkimi oplatami (jak prad/woda) ok 5-6zl. 

Ile gram i jaki chleb?, mi za mąkę wychodzi 2zł, prąd max 50 groszy (gdzie w tym mogę upiec kilka sztuk na raz). Wszystko max 2,60-2,70 za 700-800 gram bochenek chleba żytniego na zakwasie (mój zakwas ma już ponad 3 lata). 

Koszt wody liczysz?, żartujesz prawda?. Zużyjesz max 0,5 litra wody, u mnie koszt 1m3 (1000 litrów) to ~7zł ze ściekami. Wiec nawet nie jeden grosz za pół litra wody. 

Pisze cały czas o zwykłym chlebie bez dodatków ziaren itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że u mnie jest piekarnika która robi chleb na metry. Można kupić pół metra albo dwie kromki, i zawsze jest to chrupiące i świeże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chleb polecam piec samemu, proste, tanie i zdrowe. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to porównaj z czymś o podobnych wymiarach ale 1/3 wagi.
Powietrzem się nie napchasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Bedąc dzisiaj na Śródmieściu w pewnym momencie wyłoniłem się z tunelu pod Rondem Dmowskiego wychodząc na ten placyk który posiada 2 wejścia do Metro Centrum. Słyszę jakieś nawoływania, patrzę w lewo, a tam anty-abo mają ustawiony namiocik i głośnik. Namiocik oczywiście cały w takie obrazki że się ucieszyłem że nie jadłem jeszcze śniadania. Nagle jednym oczkiem dostrzegam pana milicjanta i wzrokiem podążam za nim, jak się okazało za mną, pomiędzy wiatami wejściowymi do metra stoi ich cała grupka. Myślę o przepięknie, przecież takie obrazki są nielegalne. Sprawdziłem sobie paragrafik i uzbrojony w tę wiedzę podchodzę do pana milicjanta z zapytaniem czy będą zaraz tę imprezę zwijać. Na co pan milicjant że jak to po co? Na co ja mu no że w myśl paragrafu takiego a takiego, kodeksu wykroczeń jest popełniane wykroczenie właśnie na naszych oczach. Oczywiście siepacz nie widział o czym mówie, powiedział że mogę zadzwonić na komendę. Na co ja że nie muszę i że składam popełnienie wykroczenia policjantowi na służbie, zaraz podbija jakis drugi z tego tłumku obaj mówią że nie muszą ze mną rozmawiać, oni mają swoje polecenia, no jak grochem o ścianę. 
Mieli niby pilnować porządku bo było w okolicy kilku ludzi pro-abo zbierających podpisy. 
Z dnia na dzień tracę coraz więcej szacunku do Policji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasta w Stanach chwilowo nie spłoną w pokojowych protestach. :E

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, chartkor napisał:

Oczywiście siepacz nie widział o czym mówie, powiedział że mogę zadzwonić na komendę. Na co ja że nie muszę i że składam popełnienie wykroczenia policjantowi na służbie, zaraz podbija jakis drugi z tego tłumku obaj mówią że nie muszą ze mną rozmawiać, oni mają swoje polecenia, no jak grochem o ścianę. 

Dlaczego nie zadzwoniłeś i nie przedstawiłeś sytuacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

846% podwyżki od 01.05 na płyny do e-papierosów :) Podatki+

Używki są legalne o ile zarabia na nich budżet państwa. Z czegoś trzeba spłacać fanaberie i błedy PiS.

 

Od 1 maja wyroby nowatorskie i płyny do e-papierosów ze znakami akcyzy

Wszystkie wyroby nowatorskie oraz płyny do papierosów elektronicznych przeznaczone do sprzedaży od 1 maja 2021 r. muszą być oznaczone podatkowym lub legalizacyjnym znakiem akcyzy - informuje Ministerstwo Finansów. 30 kwietnia kończy się okres zwolnienia z tego obowiązku.

Znaki akcyzy na e-papierosach


Ministerstwo Finansów przypomniało w piątkowym komunikacie, że 30 kwietnia 2021 r. kończy się okres zwolnienia z obowiązku oznaczania legalizacyjnymi znakami akcyzy płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich, dla których obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym powstał do 31 grudnia 2020 r. Do końca ubiegłego roku obowiązuje zwolnienie z obowiązku oznaczania podatkowymi znakami akcyzy płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich. Oznacza to, że posiadacze tych wyrobów, wprowadzonych do obrotu do 31 grudnia 2020 roku, a przeznaczonych do sprzedaży, mieli czas na wyprzedaż swoich wyrobów do 30 kwietnia 2021 roku, bez konieczności oznaczania ich banderolami legalizacyjnymi.

 

https://www.pit.pl/aktualnosci/od-1-maja-wyroby-nowatorskie-i-plyny-do-e-papierosow-ze-znakami-akcyzy-1005394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Jeszcze z 1000% na zwykłe fajki. :thumbup:

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak by wiedzieli ile kasy zarabiają kraje na akcyzie za marihuaninę. Pinokio by nie spał po nocach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Spokxik napisał:

Jeszcze jak by wiedzieli ile kasy zarabiają kraje na akcyzie za marihuaninę. Pinokio by nie spał po nocach.

Więcej niż na fajkach i wódce razem wziętych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2021 o 21:56, ghostdog napisał:

"Wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 - zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Według niego, nauczyciele WDŻ muszą zyskać jeszcze większą rangę i wagę".

"Mamy w naszym kraju wielu wspaniałych biblistów, a Polska staje się obecnie jednym z trzech najważniejszych ośrodków tej nauki. Stworzenie nowej dyscypliny – biblistyki – z pewnością pomoże w jej rozwoju – stwierdził Czarnek".

Chyba doszliśmy już do dna, raczej nikt nie może być gorszym ministrem edukacji niż Czarnek. Choć to dobrze zrobi młodym, więcej JPII, biblijnych bzdur i wykładów sukienkowych o życiu, przyśpieszy laicyzację młodego pokolenia. 

Facet po prostu został powołany na to stanowisko, aby pokazać że PiS nie mięknie i jest tak samo brunatny co 5 lat temu. Taki element odbierania argumentów Ziobrze. A że ten człowiek jest byłym już chyba liberałem to teraz stara się uwiarygodnić i spełnić pokładane w nim oczekiwania. 

Zresztą dziś znowu zabłysnął. Nie chcecie religii ? To was przymusimy. 

Cytat

Minister Przemysław Czarnek udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej", w którym mówił o planach swoje resortu. Zapowiedział zmianę przepisów dotyczących uczęszczania uczniów na lekcje religii i etyki. Zostanie zlikwidowana opcja rezygnacji z obu zajęć. 

- To "nic" służy temu, by odbywały się zbiegowiska osób, które kompletnie bezrefleksyjnie podchodzą do życia. Nauka albo religii, albo etyki będzie obligatoryjna, by do młodzieży docierał jakikolwiek przekaz o systemie wartości - tłumaczył.

W sumie nawet nie byłoby to aż tak kontrowersyjne, ale w naszych realiach etyki często w szkołach nie ma lub prowadzą ją katechetki. A przynajmniej tak było kiedy sam tam chodziłem. 

Pozostanie więc albo religia, albo religia zwana "etyką". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, panzar01 napisał:

Więcej niż na fajkach i wódce razem wziętych? 

Wliczając zarobki z eksportu, sikał by po nocach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Spokxik napisał:

Wliczając zarobki z eksportu, sikał by po nocach.

poka, dej liczby :E pan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5 minuty reklam. Panie, daj Pan żyć. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z adblockiem nie działa. 

Ale warto, warto. Szkoda, że ich elektorat nie rozumie tej ironii. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, mam ublock czy jak to tam. Może dlatego u mnie hula. 

Kij z elektoratem. Oni sami siebie opisali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Tak jak pisałem w moich poprzednich wpisach - dzisiaj sporo osób na Wykopie jest zszokowane i zaskoczone jak to się stało, że Chauvin został "niesprawiedliwie skazany" "wbrew dowodom".

Dowodów na winę Chauvina było sporo, po prostu na wykopie się nie pojawiały bo były błyskawicznie zakopywane, a na główną trafiały głównie znaleziska wybielające Chauvina, często wręcz zmanipulowane: np. nr.1 i nr.2 . Dlatego chciałbym przedstawić główne dowody przez które Chauvin został skazany.

Zanim zacznę - klasyfikacja czynu. Chauvin, wbrew temu co się często podaje, nie został oskarżony o celowe zamordowanie Floyda. Wszystkie jego oskarżenia dotyczą niecelowego spowodowania śmierci, więc nikt nie oskarżył go o o celowe zabicie Floyda.

Dowód nr. 1 - wg. mnie najważniejszy - autopsja oraz zeznania patologa sądowego hrabstwa Hennepin dr. Andrew Bakera. Zarówno w swoim oryginalnym oświadczenia przy publikacji autopsjijak i przed sądem twierdził, że śmierć Floyda była spowodowana przez osoby trzecie i pomimo stanu zdrowia Floyda a także zażytych narkotyków by on ciągle żył. Powodem śmierci była akcja policji - tu był bardzo jasny w swojej diagnozie i nawet to podkreślił gdy obrona próbowała go pytać o narkotyki zażyte przez Floyda.

Tu warto zauważyć, że na wykopie (i wielu innych miejscach) kłamliwie było powtarzane, że z autopsji wynika, że Floyd umarł w wyniku przedawkowania/problemów z sercem, co jest kłamstwem lub w najlepszym wypadku niezrozumieniem tego dokumentu. Diagnoza patologa sądowego wykonującego autopsję była jasna - śmierć w wyniku osób trzecich.

Oczywiście byli wzywani do zeznań inni lekarze - Ci wezwanie przez prokuraturę twierdzili, że za śmierć Floyda odpowiada policja, ten wezwany przez obronę, że za śmierć odpowiadają narkotyki i stan zdrowia. Ale dr. Baker miał tą przewagę, że był tu najbardziej bezstronny - jest patologiem sądowym zatrudnionym przez hrabstwo i to on wykonał autopsję zanim cała afera się rozwinęła i to on widział ciało Floyda. Wszyscy inni lekarze opierali się na jego autopsji.

Dowód nr. 2 - zeznania przełożonych Chauvina - szef policji Medaria Arradondo a także była kierująca programem treningowym Katie Blackwell zeznali jak Chauvin złamał procedury jakie obowiązują policjantów w Minneapolis. Chodziło głównie o to jak długo Chauvin trzymał kolano na Floydzie a także o to, że nie udzielił mu pomocy gdy ten przestał się ruszać a policjanci stwierdzili u niego brak tętna.

Dowód nr. 3 - zeznania świadków, którzy byli na miejscu a także ratowników medycznych, którzy przyjechali, że Chauvin utrzymywał swoją pozycję na Floydzie także, gdy ten przestał się już ruszać i gdy policjanci stwierdzili brak tętna. Pomimo tego Chauvin nie zdjął nogi z Floyda a także odmówił sugestii pozostałych policjantów by Floyda ułożyć w tzw. "pozycji bezpiecznej".

Ława przysięgłych miała więc przedstawione następujące fakty - Chauvin złamał procedury policji podczas zatrzymania Floyda a do tego nie udzielił mu pomocy gdy ten przestał oddychać i zanikło mu tętno. Wg. lekarza, który wykonał autopsję śmierć Floyda była wynikiem działań Chauvina i gdyby nie on, to Floyd ciągle by żył.

Oczywiście obrona starała się podważyć tą historię, taka jest jej rola i nie można winić adwokata za podważenie tych zeznań, szukanie dziury w całym i próbach nadania innej interpretacji wydarzeń.

Obrona też wzywała swoich świadków, którzy zeznawali tak by obronić Chauvina, ale ich zeznania były dość słabe i nie były w stanie podważyć autorytetu patologa sądowego hrabstwa, który jako jedyny widział ciało Floyda, a także przełożonych Chauvina, którzy pokazali jakie procedury złamał policjant. Żaden ze świadków obrony nie miał żadnej "petardy", która rzuciłaby nowe światło na sprawę - głównie to po prostu były ich opinię i nie byli w stanie przekonać Ławy Przysięgłych.

Podsumowując - dowody na winę Chauvina jak najbardziej były, zeznających na jego niekorzyść było znacznie więcej, ale tu chciałem przedstawić te które imo najbardziej przyczyniły się do skazania. To jest moja prywatna i subiektywna ocena.

Gdyby Chauvin nie złamał procedur i zaczął udzielać Floydowi pierwszej pomocy, to imo zostałby uniewinniony, bo potencjalna śmierć nastąpiłaby w wyniku uprawnionych działań policji.

P.S. Dla wszystkich którzy zaraz napiszą "ALE FLOYD BYŁ PRZESTĘPCĄ I BYŁ NAĆPANY A DO TEGO NIE SŁUCHAŁ POLECEŃ POLICJI WIĘC DOBRZE ŻE UMARŁ!":


- policja nie jest od zabijania - winny czy niewinny, nie ma znaczenia
- bycie przestępcą czy narkomanem nie sprawia, że policja ma prawo łamać procedury przy twoim zatrzymaniu
- na stawianie oporu policja ma swoje procedury, które Chauvin złamał
- policja odpowiada za stan zdrowia zatrzymanego, nie może narażać jego zdrowia niepotrzebnie i ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy jeśli sytuacja na to wskazuje



Nie wybielam Floyda, nie robię z niego bohatera, zdaje sobie sprawę z jego przeszłości. Jednak nie żyjemy w świecie Sędziego Dredda i policjanci nie mają prawa wykonywać wyroków.

https://www.wykop.pl/wpis/56988795/tak-jak-pisalem-w-moich-poprzednich-wpisach-dzisia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...