Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Deniryer napisał:

A jak Ci powiem, że w zaściankowym Opolskim, dokładnie w Nysie przez  miesiąc - dokładnie w lutym ubiegłego roku, przed pandemią - chodziłem w tęczowej masce i nigdy nie usłyszałem niczego w stosunku do LGBT?

To Ci powiem, że:
1. Miałeś szczęście.
2. Symbolika nie jest tak piętnowana jak ewidentnie osoba homo. Bo w tęczowej masce to może popylać hetero co to się dał porwać "ideologii".

1 godzinę temu, panzar01 napisał:

Niecały miesiąc temu kupowało coś u mnie dwóch gejów. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że patrzyli na mnie jak na zło konieczne, bo nie jestem gejem. Dziwne zachowanie i żarty itp. :) I co Ty na to? :)

Ja na to, że po tym kierowca autobusu wszedł do sklepu i zaczął klaskać.

1 godzinę temu, Deniryer napisał:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9241217/Hospital-tells-midwives-use-terms-like-birthing-parents-human-milk.html

Zamiast karmienia piersią... Karmienie klatką piersiową :x 

Oraz ludzkie mleko.

Chciałbym zobaczyć faceta podłączonego do laktomatu i zobaczyć ile mleka jest wstanie wyprodukować.

I to jest głupota. Jak najbardziej. Ale my mówimy o Polsce. USA czy UK przesuwają się zbyt mocno w lewo, gdzie my jesteśmy dalej zbyt mocno w prawo.

Na chwilę obecną mowa jest o równych prawach i tolerancji, a nie o biologii.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, panzar01 napisał:

No i to jest właśnie przykład homotolerancji... Ktoś ma odmienne zdanie to jest gównem. Sam idź się leczyć. 

No wiesz, nie napisałem tego dlatego, że masz inne zdanie, tylko dlatego, że kiepsko ci idzie w dyskusji.
Pragnę również zauważyć, że sam siebie nazwałeś najwidoczniej 'gównem'. No brawo, no, kolejny dowód na co? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat: skąd w niektórych takie przekonanie, że jakby to wczorajsze głosowanie zakończyło sie odrzuceniem kasy (umownie-nie pamiętam jak się to nazywało dokładnie), to upadłbyu rząd.

Teraz Ziobro powinien zachować się honorowo i opuścić ZP.  Taaa... już to widze.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne w naszym klimacie politycznym że każdy wybór byłby skomentowany negatywnie przez przeciwników, dokładnie tak samo jak to sam zrobiłeś na końcu :E

25 minut temu, Flik napisał:

Zmieniając temat: skąd w niektórych takie przekonanie, że jakby to wczorajsze głosowanie zakończyło sie odrzuceniem kasy (umownie-nie pamiętam jak się to nazywało dokładnie), to upadłbyu rząd.

Bo niczego tak słabe rządy nie potrzebują jak zadłużania ($$$) ;-)

No i na pewno by nie upadli, ale zawsze bliżej niż dalej.

Budka: Można było zakończyć rządy PiS-u. Nadzieję odebrała Lewica :rotfl:

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-budka-mozna-bylo-zakonczyc-rzady-pis-u-nadzieje-odebrala-lew,nId,5210876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd, taki bogaty kraj że Niemcy nam zazdroszczą wszystkiego a oni się o jakieś drobne wadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wu70 napisał:

Budka: Można było zakończyć rządy PiS-u. Nadzieję odebrała Lewica

Borysław on się nie słyszy co mówi, zwłaszcza po takim zdaniu, ale mądry to on nie był i nie jest:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

Czy ja wiem, teraz jest bat na Ziobre odnosnie powiazania funduszy z praworzadnoscia.

Nie wiązałbym personalnie Ziobry czy jego ugrupowania z kwestią praworządności. To co zrobili to był wspólny projekt całej ZP. Kaczyński, Szydło, Duda, Gowin czy Morawiecki mają dokładnie to samo na sumieniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Flik napisał:

Zmieniając temat: skąd w niektórych takie przekonanie, że jakby to wczorajsze głosowanie zakończyło sie odrzuceniem kasy (umownie-nie pamiętam jak się to nazywało dokładnie), to upadłbyu rząd.

Dali się nabrać na wpis Kaczyńskiego, który moim zdaniem blefował.

KO zrobiła błąd, że rozpowiadała na prawo i lewo, jakie mają plany obalenia rządu.

Edytowane przez wamak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

41 minut temu, wamak napisał:

Dali się nabrać na wpis Kaczyńskiego, który moim zdaniem blefował.

KO zrobiła błąd, że rozpowiadała na prawo i lewo, jakie mają plany obalenia rządu.

Tak, według mnie też przeholowali. Ale ogólnie mam trochę żal do całej opozycji, że nie potrafiła tu powiedzieć czegoś jedynym głosem. Zamiast tego zajęli się sami sobą. Budka coś sobie obwieścił i oczekiwał, że reszta się do nich dostosuje, Lewica pokątnie negocjowała z ludźmi którzy nie tyle odpowiedzialni są za paskudne rzeczy, ale za najgorsze przestępstwa ustrojowe.

Środki UE musiały zostać przegłosowane tak czy tak, wie o tym cała opozycja i pomijając całą tę grę nigdy by nie dopuściła do ich przepadku. Ale wystarczyło poprzeć jako wyraz dbałości o gospodarkę i spójność UE bez podawania ręki brunatnym, albo wspólnie i OTWARCIE stawiać swoje warunki. 

Edytowane przez nemar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Myst napisał:

Uff całe szczęście mają na kogo zwalić winę za rządy pis w Polsce ?

Zawsze było. Na debilnych obywateli. 

Zakończyć rządy PiS? Nie. Ale utrudniłoby im to znacznie. Lewica zagwarantowała im spokojny rejs po wygraną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jeśli KO miało w planach obalić rząd, to powinni to robić po cichu. KO mówiło to głośno i przez to PiS nie chciał z nimi rozmawiać w sprawie jakichkolwiek warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Flik napisał:

Zmieniając temat: skąd w niektórych takie przekonanie, że jakby to wczorajsze głosowanie zakończyło sie odrzuceniem kasy (umownie-nie pamiętam jak się to nazywało dokładnie), to upadłbyu rząd.

Teraz Ziobro powinien zachować się honorowo i opuścić ZP.  Taaa... już to widze.?

Normalnie - brak większości sejmowej powoduje brak sprawczości rządu i powstanie konieczności zasięgnięcia wotum zaufania. Solidarna Polska byłaby głównym powodem negatywnego wyniku głosowania, co zmusiłoby Kaczyńskiego do uderzenia pięścią w stół.

Ziobro będzie trwał w tym rządzie, bo aktualnie większość sejmowa polega na popieraniu tylko najważniejszych projektów.

3 godziny temu, nemar napisał:

Nie wiązałbym personalnie Ziobry czy jego ugrupowania z kwestią praworządności. To co zrobili to był wspólny projekt całej ZP. Kaczyński, Szydło, Duda, Gowin czy Morawiecki mają dokładnie to samo na sumieniu. 

Niektórym z tych osób można by postawić zarzuty karne - przekroczenie uprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy zarzut działania na szkodę państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nemar napisał:

 

Tak, według mnie też przeholowali. Ale ogólnie mam trochę żal do całej opozycji, że nie potrafiła tu powiedzieć czegoś jedynym głosem. Zamiast tego zajęli się sami sobą. Budka coś sobie obwieścił i oczekiwał, że reszta się do nich dostosuje, Lewica pokątnie negocjowała z ludźmi którzy nie tyle odpowiedzialni są za paskudne rzeczy, ale za najgorsze przestępstwa ustrojowe.

Środki UE musiały zostać przegłosowane tak czy tak, wie o tym cała opozycja i pomijając całą tę grę nigdy by nie dopuściła do ich przepadku. Ale wystarczyło poprzeć jako wyraz dbałości o gospodarkę i spójność UE bez podawania ręki brunatnym, albo wspólnie i OTWARCIE stawiać swoje warunki. 

Tłumaczenie na język polski : KO nie fatygowała się, żeby uzgodnić wspólne stanowisko z innymi klubami, a Lewica samolubnie w sekrecie negocjowała z partią rządzącą.

Z Lewicą jest jeszcze to, że przestępcy z PiS wiele razy powtarzali, że lewica nie ma prawa istnieć w polskiej przestrzeni publicznej. Dodać do tego złamanie kompromisu aborcyjnego i aktywne zwalczanie LGBT i robi się wróg w wymiarze egzystencjalnym. Nie przeszkodziło to jednak Czarzastemu w parciu na szkło i negocjowaniu czegoś, na co nie dostał żadnych gwarancji.

Wracamy w zasadzie do stanu sprzed wyborów 2019. Nikt nikomu nie ufa i każdy prze w swoim kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wamak napisał:

Chodzi mi o to, że jeśli KO miało w planach obalić rząd, to powinni to robić po cichu. KO mówiło to głośno i przez to PiS nie chciał z nimi rozmawiać w sprawie jakichkolwiek warunków.

Po ostatnim głosowaniu KO (a dokładniej PO) obaliło się samo. Pięknie ich lewica sprowadziła na ziemię do spółki z ludowcami. Może się Budce coś w głowie rozjaśni, że jednak nie są już od dawna tymi którzy rozdają karty na opozycji. Nie wiem czy pis kolejne wybory wygra ale jestem niemal pewien, że KO je przewali koncertowo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO nie miało szans na ugranie czegokolwiek z KPO. Budka jest do wymiany, jego działania odpowiadają jego fizjonomii ? Pewnie im bliżej wyborów,  tym  więcej działaczy PO będzie przechodzić do Hołowni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Everyman napisał:

Z Lewicą jest jeszcze to, że przestępcy z PiS wiele razy powtarzali, że lewica nie ma prawa istnieć w polskiej przestrzeni publicznej. Dodać do tego złamanie kompromisu aborcyjnego i aktywne zwalczanie LGBT i robi się wróg w wymiarze egzystencjalnym. Nie przeszkodziło to jednak Czarzastemu w parciu na szkło i negocjowaniu czegoś, na co nie dostał żadnych gwarancji.

U byłego pzprowca tęsknota za prlem wciąż żywa jak widać. Ciekawe czy też kiedyś przeskoczy do pis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Po ostatnim głosowaniu KO (a dokładniej PO) obaliło się samo. Pięknie ich lewica sprowadziła na ziemię do spółki z ludowcami. Może się Budce coś w głowie rozjaśni, że jednak nie są już od dawna tymi którzy rozdają karty na opozycji. Nie wiem czy pis kolejne wybory wygra ale jestem niemal pewien, że KO je przewali koncertowo.

Lewica żeby w próg wyborczy nie przypieprzyła teraz :rotfl:

KO w każdym możliwym scenariuszu nie ma szans na pokonanie PiS. Także będzie musiała się bratać z Hołownią

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, crush napisał:

Zawsze było. Na debilnych obywateli. 

Zakończyć rządy PiS? Nie. Ale utrudniłoby im to znacznie. Lewica zagwarantowała im spokojny rejs po wygraną. 

Może ich teraz pis do koalicji weźmie. Miny pisowcow po czymś takim najbardziej bym chciał zobaczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo:


 

Cytat

 

Watchdog_Polska


Prawo i Sprawiedliwość twierdziło, że umowa koalicyjna Zjednoczonej prawicy podpisana we wrześniu 2020 roku to nie informacja publiczna. Sąd orzekł inaczej i zobowiązał partię do rozpoznania naszego wniosku. Pełny odpis wyroku.

 

hUZVJTS.png

 

https://www.wykop.pl/wpis/57289745/prawo-i-sprawiedliwosc-twierdzilo-ze-umowa-koalicy/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co grubo? Jak nie będą chcieli to i tak nie ujawnią. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, crush napisał:

Co grubo? Jak nie będą chcieli to i tak nie ujawnią. 

To wtedy wotum nieufności i elo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...