Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Jakby nie mieli planów na wybory, to by nie został zaprezentowany już teraz Polski Ład, bo za dwa lata nikt o tym pamiętał nie będzie... Jak dla mnie to jedna wielka zaplanowana akcja, żeby mieć podstawy do przeprowadzenia wyborów... Poza tym to nie byłaby głupia zagrywka polityczna oddać stery innym, żeby się męczyli z budżetem, pandemią, gospodarką. Wszyscy będą mieli pretensje do nowych, że wszystko drogie i też sobie nie radzą ani z pandemią ani z gospodarką.

Z poważaniem

Sondaże dla pisu są słabe i zarysowuje się trend spadkowy. Propozycje społeczno-gospodarcze też nie dały oczekiwanych rezultatów. W takiej sytuacji moim zdaniem pisowska banda będzie się trzymać stołków do końca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Everyman napisał:

Sondaże dla pisu są słabe i zarysowuje się trend spadkowy. Propozycje społeczno-gospodarcze też nie dały oczekiwanych rezultatów. W takiej sytuacji moim zdaniem pisowska banda będzie się trzymać stołków do końca.

Trudno powiedzieć. Z jednej strony wciąż mają swoją pacynkę, która może ich hurtowo ułaskawiać więc pozbycie się władzy teraz ma sens. 

Z drugiej strony ta pacynka jest w ich zamachy ustrojowe tak samo umoczona jak reszta towarzystwa, nie wiadomo jak utrata ręcznego sterowania prokuraturą by się dla niej skończyła. Dodatkowo Kaczyński już raz taki numer (wcześniejsze wybory) zrobił w 2007 r. i przegrał, potem przez 8 lat tego żałował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kalderon napisał:

Przed Moskwą? Obudź się, obecna Moskwa tępi lewicę jak może, za to wspiera nacjonalistyczny populizm czyli wypisz wymaluj Konfederacja i ... PiS.

Nie rozpędzaj się, ci co odeszli to mentalnie zatwardziali PiSowcy i prędzej im ręka uschnie niż zagłosują za czymś razem z opozycją.

 

Nieważne. Chodzi o to ,że zawsze ktoś przed kimś klęka. Nie ma praktycznie "czystej", narodowej partii, która zadba o sprawy polskie i że faktycznie "wstaniemy z kolan", jako naród. niestety lata rządów PO doprowadziły do tego, że dla wielu ludzi Polska i jej tradycje to obciach i chcą być, jak np. Niemcy i lub co gorsza "postępowa  Europa".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ghost54 napisał:

niestety lata rządów PO doprowadziły do tego, że dla wielu ludzi Polska i jej tradycje to obciach i chcą być, jak np. Niemcy i lub co gorsza "postępowa  Europa".

Naprawdę nie wiem jak w ludzkich głowach rodzą się takie urojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu koniec tego kabaretu. 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27256855,witek-wydala-oswiadczenie-pisze-o-lamiacych-wszelkie-standardy.html#s=BoxOpMT 

Mam nadzieję, że choć raz pokażą, że naprawdę wstajemy z kolan ;) i na dniach nie będą z wszystkiego się wycofywać.

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 12:28, Ghost54 napisał:

chcą być, jak np. Niemcy

Co w tym złego? Niemcy to porządny kraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Klakier1984 napisał:

W końcu koniec tego kabaretu. 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27256855,witek-wydala-oswiadczenie-pisze-o-lamiacych-wszelkie-standardy.html#s=BoxOpMT 

Mam nadzieję, że choć raz pokażą, że naprawdę wstajemy z kolan ;) i na dniach nie będą z wszystkiego się wycofywać.

Zesramy się, a nie wstaniemy. :rotfl:

Co nam ze wstawania jak i tak stoimy w gnojówce? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś trzeba zacząć, lepszy rydz niż nic-zwał jak zwał ;) 

Choć można spojrzeć na to i z drugiej strony-kolejny kraj się na nas obrazi choć jak dla mnie w polityce przyjaźni nie ma-są tylko interesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Mam nadzieję, że choć raz pokażą, że naprawdę wstajemy z kolan ;) i na dniach nie będą z wszystkiego się wycofywać.

Póki co brną w zaparte, a jako że puszczają oko do wyborców Konfereracji (a więc w dużej mierze nacjonalistów-antysemitów) to może tym razem się nie wycofają. Ja mam nadzieję, że Senat szybko sprawę klepnie (w jedną lub drugą stronę), Duda podpisuje i temat roszczeń mamy załatwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 13:11, bodycount napisał:

Polacy przed nikim nie klękali i nie klękają. PiS pcha nas w mentalny zaścianek i w kierunku Wschodu. Tzw. polska tradycja to ciemnota i zabobon i klękanie przed klerem. Pomieszkajcie trochę na tzw. zachodzie i zobaczycie, czym jest polski mentalny zaduch.

Mieszam na zachodzie, mozesz wyjasnic co masz na mysli? I czym jest ten polski mentalny zaduch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kłaczkov napisał:

Mieszam na zachodzie, mozesz wyjasnic co masz na mysli? I czym jest ten polski mentalny zaduch?

Też tego nie zrozumiałem, według mnie idealnie pasuje tutaj powiedzenie "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Oczywiście, że mental się różni od chociażby nawet Czecha, czy Słowaka, ale zupełnie nie rozumiem "mentalnego zaduchu" oraz nazywania tradycji ciemnotą i zabobonem ;). Wrzucanie do jednego wora naprawdę nie jest dobre.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zdunzdun napisał:

Też tego nie zrozumiałem, według mnie idealnie pasuje tutaj powiedzenie "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Oczywiście, że mental się różni od chociażby nawet Czecha, czy Słowaka, ale zupełnie nie rozumiem "mentalnego zaduchu" oraz nazywania tradycji ciemnotą i zabobonem ;). Wrzucanie do jednego wora naprawdę nie jest dobre.

Np. W Austrii, Austriacy bardzo pielegnuja swoje tradycje. W rozne swoje swieta chodza w swoich tradycyjnch strojach i jest ich pełno, czy jest pełno tradycyjnych knajp austriackich. Więc chetnie porozmawiałbym o konkretach bo gadanie o jakiś ogólnikach jest zabawne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie tradycje się u nas pielęgnuje które nie są związane z kato-zabobonem? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święto pracy ? 

Tymczasem 

 

 

Spośród siedemnastu celów, Polska od zeszłego roku (zdobyliśmy wtedy 78,10 pkt) poprawiła swoje wyniki w zakresie:

walki z biedą (cel nr 1),

podnoszenia jakości edukacji (cel nr 4),

poprawy jakości wód (cel nr 6),

rozwoju przemysłu, innowacji i infrastruktury (cel nr 9)

ochrony życia na lądzie (cel nr 15).

Umiarkowaną poprawę odnotowano w celach nr 2,3, 5, 8, 14 i 16. Wśród nich jest m.in. walka z głodem, dobra jakość życia, wzrost gospodarczy, dobra jakość edukacji, ochrona życia w wodzie, a także kategoria “Pokój, sprawiedliwość i silne instytucje”.

 

Jedno jest pewne z opozycją tego opracowania nie ustalali ;)

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/awans-polski-w-rankingu-zrownowazonego-rozwoju-onz/j0xph1c

Edytowane przez Klakier1984
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnek - podnoszenie jakości edukacji. 

I tyle mi wystarczy, żeby spuścić ten ranking w kiblu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, crush napisał:

A jakie tradycje się u nas pielęgnuje które nie są związane z kato-zabobonem? 

Ludzie generalnie zaczęli mocno obchodzić ważniejsze święta narodowe, zaczęliśmy dość śmiało używać flag. Generalnie historia ogólnie ma się dobrze. Jeżeli będziemy mówili o skali całego kraju, to może jest ciężej wymienić jakieś konkretne tradycje, ale na wsiach te makro mają się dobrze. Pradę mówiąc nawet nie bardzo przychodzi mi na myśl, to całe pielęgnowanie tradycji kato- zabobońskich. Chyba, że tutaj ktoś mówi o tradycyjnych potrawach na wigilii i sianku pod obrusem :E. Tak, czy owak przesadzacie panowie w jedną bądź drugą stronę ;). Polak ma w większości mental pesymistycznie nastawiony, nieco może wycofany, a czasami zbyt buńczuczy, ale jeżeli ktoś naprawdę mieszka na zachodzie przez lata, to nie wierzę, że widzi tylko złe strony po naszej stronie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiałe używanie flag, czyt. wywieś flagę na mecz po czym ochlej się Żubrów i drzyj ryja.

Ubierz paskudną bluzę z Polską walczącą wyprodukowaną w Chinach, idź na marsz rzucić butelką i pokrzyczeć o je*aniu pedałów. Walnij małpkę na ławce. 

Ot pielęgnowanie tradycji. 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Po odkryciu kilku masowych grobów, w Kanadzie płoną kościoły

W przeciągu tygodnia spłonęły cztery katolickie kościoły. Ma to miejsce po odkryciu kilkuset pochowanych ciał na terenie katolickich szkół prowadzących w I połowie XX. wieku działalność misjonarską wśród rdzennej ludności.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-57626410

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-57592243

https://www.independent.co.uk/news/more-than-200-bodies-found-at-indigenous-school-in-canada-british-colombia-catholic-church-first-nations-b1856334.html

https://www.irishpost.com/news/hundreds-more-bodies-found-at-second-catholic-founded-residential-school-in-canada-214748

https://www.theguardian.com/world/2021/jun/22/canada-church-fires-first-nation-reserves

https://www.theguardian.com/world/2021/jun/05/canada-indigenous-residential-schools-first-nations-children

 

Tylko w jednej szkole znaleziono ponad 750 grobów/ciał. 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, crush napisał:

Czarnek - podnoszenie jakości edukacji. 

I tyle mi wystarczy, żeby spuścić ten ranking w kiblu. 

Ja tam się z ONZ nie spieram ? 

Wzrost w "pokój, sprawiedliwości i silne instytucje" też jest dość kontrowersyjny ;)

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

KULTUROWE LUDOBÓJSTWO. ODKRYTO SZCZĄTKI 215 DZIECI Z RDZENNYCH NARODÓW W KANADZIE

Rdzenni mieszkańcy Kanady opłakują szczątki 215 dzieci, których ciała odkryto na terenie szkoły Kamloops Indian Residential School.
We wtorek 27 maja przywódczyni plemienia Tk’emlúps te Secwépemc Rosanne Casimir potwierdziła odkrycie szczątków 215 dzieci pochodzących z plemion Rdzennych Narodów na terenie największej ze szkół funkcjonującej w ramach kanadyjskiego systemu szkolnictwa z internatem. Nazwała je „niewyobrażalną stratą, o której się mówiło, ale która nigdy nie została udokumentowana”. Rdzenne społeczności na terenie całej Kanady odprawiają rytuały, aby uhonorować śmierć dzieci, których tożsamość dopiero będzie badana.

https://salamlab.pl/pl/kulturowe-ludobojstwo-odkryto-szczatki-215-dzieci-z-rdzennych-narodow-w-kanadzie/

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, crush napisał:

Śmiałe używanie flag, czyt. wywieś flagę na mecz po czym ochlej się Żubrów i drzyj ryja.

Ubierz paskudną bluzę z Polską walczącą wyprodukowaną w Chinach, idź na marsz rzucić butelką i pokrzyczeć o je*aniu pedałów. Walnij małpkę na ławce. 

Ot pielęgnowanie tradycji. 

Myślę, że wystarczy się przejechać trochę autem np w święto niepodległości i zrozumiesz o co chodzi, jak mamy tak śmieszkować, to było trzeba od razu powiedzieć i nie produkowałbym się z postem. Podajesz przykłady ze skrajnej strony, ale przecież nie tylko tak wygląda nasze pielęgnowanie kultury i tradycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzą "Lex Obajtek":

 

 

 

Idealna ustawa do legalizacji zysków z crypto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zdunzdun napisał:

Myślę, że wystarczy się przejechać trochę autem np w święto niepodległości i zrozumiesz o co chodzi, jak mamy tak śmieszkować, to było trzeba od razu powiedzieć i nie produkowałbym się z postem. Podajesz przykłady ze skrajnej strony, ale przecież nie tylko tak wygląda nasze pielęgnowanie kultury i tradycji.

Ale na tym właśnie polega ten śmiały patriotyzm którego wysryw mamy w ostatnich latach. Symbole w roli szmaty wiszącej na tylnej szybie w Golfie 3.

Przaśny jarmark. 

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pierwsze są międzynarodowe. O 2 ostatnich nigdy nie słyszałem. 

Polewanie wodą jest okej. :thumbup:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, crush napisał:

Ale na tym właśnie polega ten śmiały patriotyzm którego wysryw mamy w ostatnich latach. Symbole w roli szmaty wiszącej na tylnej szybie w Golfie 3.

Przaśny jarmark. 

No to na zachodzie też by ci się nie spodobało. Mecze jakiejś drużny teraz na euro? Dużo osób ma koszulki banalnie, flagi na samochodach. a ktoś wywiesił jebutna "flagę" niemiecka na 3 piętra. Oczywiście jak ci się nie podoba możesz znaleźć jakiś Kraj gdzieś w Afryce albo innym zakatku świata gdzie nic się nie dzieje bo ludzie próbują przetrwać z dnia na dzień. Bo w Europie dzieje się to o czym piszesz wszędzie, raz to robią narodowcy, raz Antifa, raz ruchy lgbtq+ etc.etc.  Więc powodzenia w szukaniu kraju gdzie nic się nie dzieje. 

Edytowane przez Kłaczkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...