Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, cr1mson napisał:

ja się zgłaszam! Myślę, że Camis też by się nadał

20210720-004310.jpg

Uwazaj, bo wykrakasz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Camis napisał:

Jeśli tak lekceważąco podchodzi do swojej odpowiedzialności polski urzędnik to nawet nie chcę wiedzieć w jaki sposób dyskutują w kuluarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam, w jakim kierunku my zmierzamy i chyba jednak wschodnim? Inba z USA, Niemcami, Rosją. 
Wzorujemy się na Orbanie i sytuacji na Węgrzech. Może jeszcze Turcja? 

Ja TVN nie oglądam wcale. Paradoksalnie częściej zaglądam do serwisów TVP. 

Jednak przejęcie tej stacji przez "siły" (pro)rządowe to będzie cios w pluralizm debaty publicznej. 
Nie ma jednego, nieskazitelnego źródła, natomiast w modelowej demokracji ważne jest to, aby było ich wiele. 

Przykre jest to, jak bardzo władzy udało się podzielić Polaków... dziś już nawet nie próbujemy dyskutować na merytoryczne argumenty.
Wszędzie jest sieczka - w tradycyjnych mediach, ale też w tych internetowych. Tu nieraz leci jeszcze gorszy "ściek". 

No a z czego się to wszystko bierze? Z przekonania, że ktoś ma monopol na doczesną i wieczną prawdę, a także lepszy sposób na życie, za
którym powinni jak jeden mąż podążyć wszyscy inni. Co Wam to przypomina? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo:

 

 

Vc5dTVv.png


 

Cytat

 

PiS obawia się "opcji atomowej" ws. TVN. Wciąż jednak idzie na starcie

Centrala PiS uznaje, że reakcja USA na "lex TVN" nie będzie realnym zagrożeniem dla polskich władz, wciąż więc szuka większości dla najostrzejszych przepisów, które rugują Amerykanów z TVN. Obawa na Nowogrodzkiej jest, ale - słyszymy w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego - tylko przed zastosowaniem "opcji atomowej" USA, czyli wycofywaniem z Polski części marines.

- Boimy się tak w zasadzie tylko ruchów w warstwie militarnej, bo tu nasza współpraca wygląda bardzo dobrze - mówi współpracownik prezesa PiS. Chodzi o ryzyko - słyszymy - że Waszyngton w odwecie za forsowanie "lex TVN" zacznie choć częściowo wycofywać swoje wojska z terytorium Polski. To byłaby "opcja atomowa" w wywieraniu presji na polskie władze.

Wycofywanie amerykańskich marines uderzałoby wprost w narrację, że rząd Zjednoczonej Prawicy buduje i dba o bezpieczeństwo państwa. Jednocześnie przesuwanie wojsk USA znajdujących się na terytorium Polski do innych państw flanki wschodniej NATO uznawane jest w obozie władzy za nieracjonalne z wojskowego punktu widzenia, więc ryzyko tego niewielkie.

Obecnie na terenie Polski przebywa ok. 4,5 tysięcy marines. Umowa sprzed niespełna roku miedzy USA a Polską o wzmocnionej współpracy obronnej między państwami zakłada m.in. stworzenie Wysuniętego Dowództwa V Korpusu Sił Lądowych USA w Polsce (już je zainaugurowano) - jednostkę, która ma być odpowiedzialna za dowodzenie Siłami Zbrojnymi USA, znajdującymi się na wschodniej flance NATO. Z kolei liczba żołnierzy USA przebywających w Polsce ma się na mocy tej umowy zwiększyć o ok. 1 tys. do co najmniej 5,5 tys.

Współpraca militarna USA i Polski to także kontrakty na zakup amerykańskiego sprzętu dla sił zbrojnych. Polska kupuje, bądź chce kupić od USA uzbrojenie - jak na polskie, ale nie amerykańskie warunki - za gigantyczne kwoty: myśliwce F-35, system Patriot, a ostatnia deklaracja dotyczy także czołgów M1 Abrams. Ale tu obóz władzy nie ma obaw.

Sygnały ze strony USA, że sprawa TVN-u jest dla USA priorytetowa, są coraz wyraźniejsze. Derek Chollet z Departamentu Stanu w rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówił wprost, jakie są oczekiwania administracji Joe Bidena: - Jesteśmy przekonani, że licencja dla TVN, TVN24 powinna zostać odnowiona. Nie tylko dlatego, że mówimy o amerykańskiej firmie, ale także dlatego, że to dotyczy istoty naszych wartości.

 

 

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27376800,pis-obawia-sie-opcji-atomowej-ws-tvn-wciaz-jednak-idzie.html#s=BoxOpMT

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej martwi ten Nowy Ład.

Jako księgowy przecieram oczy ze zdumienia. Ja się w ogóle już nie łapie co i jak. Powprowadzali jakieś abstrakcyjne wzory i nadal wciskają kity.

Myślę, że 90% raczej straci na tym, a nie zyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Camis napisał:

Brawo:

Nie potrzebujemy brudnych, tęczowych pieniędzy ! Weźmiemy kopiejki od Putina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Nowy plan Kaczyńskiego ws. TVN. "Wniosek już przygotowany"

PiS ma awaryjny plan na wypadek odrzucenia przez parlament nowelizacji przepisów ustawy medialnej, określanej jako "lex TVN".
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu obradowała we wtorek nad projektem nowelizacji przepisów ustawy medialnej autorstwa grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości. Projekt, okrzyknięty przez media mianem "lex TVN", budzi ogromne kontrowersje.

Opozycja przekonuje, że ma ona doprowadzić do odebrania koncesji TVN-owi. PiS zapewnia, że przepisy mają zapobiec przejmowaniu przez podmioty spoza UE podmiotów w Polsce i wpływaniu na debatę medialną. Zapisy nowelizacji mówią, że mogą nadawać jedynie takie media, w których udział zagranicznego kapitału nie przekracza 49 procent, chyba że nadawca ma siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Posłowie opozycji próbowali zablokować projekt podczas wtorkowych obrad Komisji. Ostatecznie wnioski o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zostały odrzucone, a sam projekt przyjęty. To jednak nie oznacza, że ustawa zyska poparcie parlamentarnej większości.

Trybunał Konstytucyjny wejdzie do gry?
Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że Prawo i Sprawiedliwość ma awaryjny scenariusz na wypadek, gdyby nie udało się przyjąć nowelizacji. Jest nim wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z ustawą zasadniczą obecnie obowiązujących przepisów. Z ustaleń serwisu, jest to plan kierownictwa PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele.

– Ten scenariusz jest bardzo poważnie rozważany w naszym obozie – usłyszeli dziennikarze od polityków obozu rządzącego.

Jakie zastrzeżenia do obecnych przepisów zostaną podniesione? – Nie zgadzamy się z interpretacją, która wynika z obecnie obowiązującego prawa, że przed polskimi firmami stoją de facto większe przeszkody do inwestowania niż przed spółkami holenderskimi, francuskimi czy cypryjskimi. Uważamy, że jest to niezgodne z polską Konstytucją. I jeśli nowelizacja ustawy autorstwa PiS zostanie zablokowana przez opozycję w Sejmie, i nie będzie dla niej większości, skierujemy odpowiedni wniosek w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego – zdradzają rozmówcy Wp.pl

Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu, wniosek do TK w tej sprawie jest już przygotowany.

 

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/192918/lex-tvn-pis-siegnie-po-trybunal-konstytucyjny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah te czasy kiedy mnie to wszystko jeszcze ruszało, żyło się tym co się dzieje w tej cholernej polityce i w którą stronę ona zmierza. Frustracji i złości nie brakowało ale było poczucie, że to jednak istotne i się ten cyrk śledziło licząc na.. no w sumie sam nie wiem na co. :) Każde wybory zawsze zaliczone, w końcu tylko tak można coś zdziałać. Jak nie było się "za kimś" to można chociaż było być "przeciw" głosując na konkurenta. Aż nagle balon wkurwienia eksplodował i została tylko błoga obojętność. Wiara w to, że cokolwiek tutaj może zmienić się na lepsze już wyparowała, nigdy nie sądziłem, że dołączę do tych, którym wszystko jedno a tu prosze. Minimum czujności aby w razie czego brać nogi za pas. Tyle. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Szambo napisał:

Mnie najbardziej martwi ten Nowy Ład.

Jako księgowy przecieram oczy ze zdumienia. Ja się w ogóle już nie łapie co i jak. Powprowadzali jakieś abstrakcyjne wzory i nadal wciskają kity.

Myślę, że 90% raczej straci na tym, a nie zyska.

Mnie bardziej martwi, ze jest aprobata ze strony SLD i Razem na propozycje PiSu. Czyli musi byc mocno czerwony plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Polski Ład PiS pełen sztuczek. Fiskus wyciągnie pieniądze na inne sposoby

Stawki podatków pozostaną bez zmian, ale fiskus wyciągnie pieniądze na wiele innych sposobów. Z dokumentu opublikowanego przez MF wynika prosta prawidłowość: za pomocą wielu pozornie drobnych ograniczeń przedsiębiorcy będą musieli zapłacić realnie większe podatki, mimo że ich stawki nie wzrosną.

https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/307279897-Polski-Lad-PiS-pelen-sztuczek.html

 

Cytat

Polski Ład bardziej dotkliwy dla przedsiębiorców niż w zapowiedziach

"Przykre zaskoczenie", "najbardziej agresywne posunięcie podatkowe w historii III RP", "wzrost podatków dla milionów obywateli" - to tylko niektóre z komentarzy przedstawicieli organizacji przedsiębiorców

https://biznes.interia.pl/firma/news-polski-lad-bardziej-dotkliwy-dla-przedsiebiorcow-niz-w-zapow,nId,5383786

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

została tylko błoga obojętność. Wiara w to, że cokolwiek tutaj może zmienić się na lepsze już wyparowała, nigdy nie sądziłem, że dołączę do tych, którym wszystko jedno a tu prosze. Minimum czujności aby w razie czego brać nogi za pas. Tyle. 

I to też jest część ich planu... tych rozumnych wprowadzić w obojętność.. wtedy nie będą protestować i walczyć z tym co się dzieje. 

Nie mam już żadnych wątpliwości że będą próbować zniszczyć każdy przejaw niezależności w tym kraju i nie EU, ani USA nam nie pomoże jeśli sami, my obywatele nie pokażemy że tej pomocy chcemy. 

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, severall napisał:

..EU, ani USA nam nie pomoże jeśli sami, my obywatele nie pokażemy że tej pomocy chcemy. 

A niby dlaczego ktokolwiek miałby się nami przejmować? I jacy "my, obywatele" skoro popierających wiadomo co i kogo jest od groma. :) 

Z UE w ostateczności wylecimy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, T.m.p1 napisał:

jacy "my, obywatele" skoro popierających wiadomo co i kogo jest od groma. :) 

 

Niepopierających mimo wszystko jest więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja bedzie i to kaczy dobrze wie, a czemu bedzie? ...bo zawsze byla na koncu. Mimo wad jakie mamy. Potrafimy sie jednoczyc jak juz jest duzo za pozno... przelewac morze krwi... i odzyskac co nasze... na kolejne 20-30 lat az kolejny smiec to zniszczy oplacaja przekupny gorszy sort.

Pamietacie powiedzenie polacy cwaniacy. No to przez to zawsze dajemy sie przekupic. Za kilka srebrnikow tracimy wolnosc. Dlaczego tacy niemcy nie daja sie tak brutanie omotac, dlaczego szwedzi sie nigdy nie sprzedali np. polsce.

No wlasnie tylko my tak mamy i to od setek lat. Juz na sejmach setki lat temu krol gowno mogl jak temu nie dal i temu nie posmarowal, a jak za bardzo skakal to sie go wymienialo. Plan byl prosty szlachta miala byc tylko bogatsza, a Polska... hmmm jaka Polska, a co to?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radziuwilk napisał:

Rewolucja bedzie i to kaczy dobrze wie, a czemu bedzie? ...bo zawsze byla na koncu. Mimo wad jakie mamy.

Jaka znowu rewolucja, ludzie litości, ja chyba od 20 lat o niej słyszę. Nie będzie żadnej rewolucji.

Bez urazy ale czas przestać żyć fantazjami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnej rewolucji.

Ci, co są pierwsi do burd - mają socjal.

"Klasa średnia" zakredytowana i nie będzie fikać.

Bogaci mają to w dupie, oni na ulicy gardłować nie będą.

Kaczor ma milczące przyzwolenie na każdą niegodziwość.

Dosłownie, nie ma takiej rzeczy chyba, poza odebraniem 500+, której pis nie może zrobić - moim zdaniem przejdzie wszystko, zawsze utrzymają władzę do 2023 przynajmniej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

 

Dosłownie, nie ma takiej rzeczy chyba, poza odebraniem 500+, której pis nie może zrobić - moim zdaniem przejdzie wszystko, zawsze utrzymają władzę do 2023 przynajmniej.

Z ekonomią jeszcze nikt nie wygrał, jeśli przez ich durne pomysły zacznie się hiperinflacja i załamanie gospodarcze to na to nic nie poradzą. Ale zapłacimy za to wszyscy. 

Chodź jest to dla mnie dość smutne że liczą się tylko pieniądze... wartości i idee nie mają już żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, severall napisał:

Z ekonomią jeszcze nikt nie wygrał, jeśli przez ich durne pomysły zacznie się hiperinflacja i załamanie gospodarcze to na to nic nie poradzą. Ale zapłacimy za to wszyscy. 

Tylko kiedy zapłacimy? za 10-20 lat? Bo konsekwencje będą, ale do tego czasu Kaczyńskiego raczej nie będzie już na świecie. Chociaż ja tam mu źle nie życzę, niech żyje i 150 lat, byle z dala od polityki.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, severall napisał:

Myślę, że należy zwolnić realizatora za takie niedopatrzenie. 

A potem na reedukacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, T.m.p1 napisał:

Jaka znowu rewolucja, ludzie litości, ja chyba od 20 lat o niej słyszę. Nie będzie żadnej rewolucji.

Bez urazy ale czas przestać żyć fantazjami.

Jakimi fantazjami?

Polacy zawsze jak byli uciskani wzniecali rewolte. 20 lat temu ta ja nie widzialem powodu do rewolucji.

A kiedy bedzie no na pewno nie w ciagu 10 lat. Bedzie powtorka z Bialorusi. Duze manifestacje i Ziobro szalenczo pragnacy wydac rozkaz do strzelania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Radziuwilk napisał:

Jakimi fantazjami?

Polacy zawsze jak byli uciskani wzniecali rewolte.

Nie będzie żadnej rewolty.  A czemu to między innymi jeden z przedmówców zdążył napomknąć.

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...