Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kalderon napisał:

A to ci niespodzianka, Ordo Iuris jednak są fundamentalistyczną organizacją finansowaną przez Kreml:

Pluję na Ordo Iuris, może i są aparatem kremla ale jednak jeden przelew na 11000 to słaby dowód. Czubek może podobnemu czubkowi przelać kasę w imię podobnych "ideałów", a nie szerszego spisku.

1 godzinę temu, Camis napisał:

Smieszek poza kontrolo :rotfl:

To konto jest prawdziwe? Ja myślałem, że to parodia. :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Karister napisał:

Nic im nie będzie. Jak widać nad rozwiązaniem problemu długo myśleć nie trzeba. Restauracje nie mogą sobie podnieść cen o 9%? Przecież wiadomo, że każdy podatek ostatecznie spada na klienta, a ten pomarudzi i zapłaci. I tak swoją drogą - jako ryczałtowiec powinieneś wiedzieć, że ta nowa składka nie będzie wynosić 9% w tym przypadku. W nowej ustawie jest mowa o 1/4 ryczałtu, który do tego dla wielu przedsiębiorców zostanie obniżony, więc IMHO - Bailando.

Nałożyć podatek i niech podnoszą sobie ceny. Jakie to proste.

Całe szczęście dla tego wymysłu najpierw trzeba znaleźć większość by go przeforsować. Może się okazać, że będzie spokój przynajmniej do następnych wyborów.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Camis napisał:

Jak matka Daniela Obajtka wyłożyła gotówką 800 tys. zł

Są już pierwsze reakcje na świecie:

comment_1628278741QqyL8mp7hXl2yAlZo6m26N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, bigovsky napisał:

Nałożyć podatek i niech podnoszą sobie ceny. Jakie to proste.

Całe szczęście dla tego wymysłu najpierw trzeba znaleźć większość by go przeforsować. Może się okazać, że będzie spokój przynajmniej do następnych wyborów.

Mogliby nie ruszać, bo stabilna sytuacja w podatkach to IMHO bardzo ważna rzecz. Ale jeśli już ruszą - punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Osoby, które mogą zyskać pewnie krzyczeć nie będą. Myślę, że zrobią wszystko, aby to przeszło. To ich główna karta przetargowa i kiełbasa wyborcza do 3. kadencji.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Elon Musk coś takiego powiedział,  to będzie to miało swoje konsekwencje. Nie wiem jakie, ale będzie miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, crush napisał:

Czubek może podobnemu czubkowi przelać kasę w imię podobnych "ideałów", a nie szerszego spisku.

Wcześniej wklejałem raport który dowodzi że głównym inspiratorem "konserwatynej rewolucji" w Europie jest Kreml, zaś dla OI to nie pierwszy przelew, do tego regularnie uczestniczą we wspieranych przez Kreml pokazach nt. "obrony rodziny i tradycyjnych wartości" organizowanych w różnych krajach, w tym samej Rosji.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Karister napisał:

Mogliby nie ruszać, bo stabilna sytuacja w podatkach to IMHO bardzo ważna rzecz. Ale jeśli już ruszą - punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Osoby, które mogą zyskać pewnie krzyczeć nie będą. Myślę, że zrobią wszystko, aby to przeszło. To ich główna karta przetargowa i kiełbasa wyborcza do 3. kadencji.

Zdesperowany rząd, który widzi, że kończy się władza może sporo zepsuć. Z drugiej strony - oni są naprawdę słabi i bez wsparcia lewicy tego nie przepchną.

Bardziej się obawiam by następna ekipa nie wróciła do pomysłu, ale pod inną nazwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Karister napisał:

I tak swoją drogą - jako ryczałtowiec powinieneś wiedzieć, że ta nowa składka nie będzie wynosić 9% w tym przypadku. W nowej ustawie jest mowa o 1/4 ryczałtu, który do tego dla wielu przedsiębiorców zostanie obniżony, więc IMHO - Bailando.

Finalnie i tak znacząca większość podatników zapłaci więcej: https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/sztandarowy-podatek-polskiego-ladu-oficjalnie-obnizka-ale-wyszla-podwyzka-tabela/4ye9w9y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia informatyka, uważam że ten artykuł jest nieobiektywny i z góry nastawiony na krytykowanie na oślep. Po pierwsze ryczałt jest bajecznie prosty w rozliczeniu, co jest olbrzymią zaletą i jednocześnie w polskim ładzie bardzo korzystny finansowo. Jedna z najlepiej zarabiających grup w kraju dostanie najniższe podatki. I prędzej tego bym się czepiał - w końcu mieli wyrównywać szanse społeczne, a stworzą różnice jak nigdy dotąd.

Faktycznie - jak ktoś będzie siedział z założonymi rękami - zapłaci więcej w IT. Tylko po co, skoro nowe możliwości są właśnie po to, aby z nich korzystać? Dla mnie jest pozytywnym zjawiskiem, że na samozatrudnieniu w IT będę miał sensowny wybór między formami opodatkowania, które faktycznie czymś się różnią. Do tej pory był po prostu liniowy i ładowanie kosztów pod korek. Nie uważam za zdrowe kupowania samochodów za 150k netto w znacznej mierze na koszt podatników co kilka lat. Teraz faktycznie będzie można zapłacić niski podatek bez kombinatorstwa.

O wiele bardziej pomostowałbym o zmiany na UoP - osoby dobrze zarabiające będą uciekać z "topowej" formy zatrudnienia (czyli odwrotnie do oryginalnych planów), a jej absurdalnie skomplikowany sposób rozliczania będzie jeszcze bardziej poroniony z powodu nowej ulgi.

Tak więc jak ktoś z IT narzeka - IMO - jest roszczeniowym bucem. Dla mnie jest git, że przejdę na ryczałt i nie będę nawet potrzebował księgowej oraz kombinacji z wykupem leasingu. Dla mnie gra warta tego niecałego 1pp. O innych grupach się nie wypowiadam, bo nie znam realiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak, jakbyś do tej pory nie miał możliwości przejścia na ryczałt. Mogłeś to zrobić, nadal miałbyś niższy podatek niż te 19%.
Z nową reformą po prostu zapłacisz więcej niż do tej pory. Dotyczy to i liniówki i ryczałtu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że obecnie wybór między ryczałtem a liniówką w IT sprowadza się do obliczania, czy uda się napompować tyle kosztów, aby ryczałt się nie opłacał. Po pierwsze jest to dla mnie upierdliwe, a po drugie mści się przy odsprzedaży używanych rzeczy. Ja elektronikę wymieniam często - co roku flagowy telefon, gamingowy komp co premierę, itd. Przy odsprzedaży sprzętu kupionego na firmę, by robić koszty, trzeba nagle zabulić podatek i wcześniejsze "zyski" w znacznej części szlag trafia, a ja mam o wiele gorsze warunki odsprzedaży, bo muszę udzielić rękojmi. Po zmianach wszystkie te problemy znikną. Na konto wpadnie czysty hajs, a ja kupię wszystko jako ja i odsprzedam jako osoba prywatna, nie firma. Ponownie - biorę w ciemno tę prostotę rozliczeń i brak formalności. Czyli - jak ktoś jest i zostanie a ryczałcie w IT - będzie miał minimalnie gorzej. Ten niecały 1pp będzie w zasadzie nieodczuwalny. Jak ktoś uzna, że liniówka już mu nie leży, może zmienić na ryczałt i zachować obecny stan finansowy (obecny liniowy vs przyszły ryczałt). Jak ktoś wykalkuluje, że mu się opłaca - zostanie na liniówce. Do tego jest jeszcze IP Box, ale to inna bajka. Nie widzę zatem powodów do narzekań w IT, bo jak sam zauważyłeś, ryczał był i nadal będzie dobrą opcją, a liniówka alternatywą, jeśli ktoś uzna, że ma ona sens. Ja nie kupuję jęczania typu "uuu... teraz będzie źle, bo nie kupię nowej fury w salonie za 80k mniej na koszt państwa". To jest patologia i popieram walkę z nią przy zachowaniu innych sensownych form rozliczenia.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bigovsky napisał:

Zdesperowany rząd, który widzi, że kończy się władza ....

Już od jakiegoś czasu słyszę, że PIS się sypie, dni tej władzy są policzone, ZP upada...itd

Są jakieś konkretne, realne przesłanki do tego by tak sądzić, czy to tylko takie sobie gadanie?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Karister napisał:

Ja nie kupuję jęczania typu "uuu... teraz będzie źle, bo nie kupię nowej fury w salonie za 80k mniej na koszt państwa". To jest patologia i popieram walkę z nią przy zachowaniu innych sensownych form rozliczenia.

 

50 minut temu, Karister napisał:

Ja elektronikę wymieniam często - co roku flagowy telefon, gamingowy komp co premierę, itd

Nie popierasz, ale sam robisz w zasadzie to samo, tylko nie z samochodami a ze sprzętem?

 

52 minuty temu, Karister napisał:

Tylko, że obecnie wybór między ryczałtem a liniówką w IT sprowadza się do obliczania, czy uda się napompować tyle kosztów, aby ryczałt się nie opłacał. Po pierwsze jest to dla mnie upierdliwe, a po drugie mści się przy odsprzedaży używanych rzeczy. [...] Przy odsprzedaży sprzętu kupionego na firmę, by robić koszty, trzeba nagle zabulić podatek i wcześniejsze "zyski" w znacznej części szlag trafia, a ja mam o wiele gorsze warunki odsprzedaży, bo muszę udzielić rękojmi.

Tutaj ta 'reforma' niczego nie zmienia, bo de facto nie zmieni się sposób naliczania podatku. Zmieni się tylko jego wysokość ze względu na składkę zdrowotną. Skoro podatek liniowy był dla Ciebie uciążliwy, to już w tym roku mogłeś sobie przejść na ryczałt i się w to nie bawić. Przy niskich kosztach miesięcznych i tak się to opłacało/opłaca. 
 

Godzinę temu, Karister napisał:

Po zmianach wszystkie te problemy znikną.

Te 'problemy' i ich 'zniknięcie' nie ma nic wspólnego ze zmianami z Nowego Ładu. Są tylko i wyłącznie związane z Twoimi wyborami sposobu opodatkowania i rozliczania kosztów. Wybrałeś podatek liniowy i 'optymalizację podatkową' przez zwiększanie kosztów, no to masz takie 'problemy'. Gdybyś wybrał ryczałt albo/i nie wrzucał zakupów w koszty to byś ich nie miał. Swoją drogą nawet na ryczałcie można sobie robić zakupy na firmę, odliczając VAT (jeśli jest się VATowcem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, Flik napisał:

Już od jakiegoś czasu słyszę, że PIS się sypie, dni tej władzy są policzone, ZP upada...itd

Są jakieś konkretne, realne przesłanki do tego by tak sądzić, czy to tylko takie sobie gadanie?

PiS coraz bardziej traci w sondażach. Już na pewno nie miałby samodzielnej większości a opozycja zyskuje. Nowy Wał okazał się niewypałem.

Mamy złe stosunki ze wszystkimi zachodnimi mocarstwami włącznie z USA. Ostatnio czytałem, że rząd zamierza szukać nowego supersojusznika w Chinach bo mają problem z USA.

Będziemy mieć zamrożone środki unijne. Koalicja pisowska wprawdzie się raczej nie rozpoadnie bo będą przekupować pańśtwowymi posadami i pieniędzmi ale są szanse na nowe wybory na jesień.

Na wierzch wychodzą coraz większe kradzieże z budżetu. Gość z TVP który podobno nie pracuje w TVP dostał ponad 3 mln choć inne źródła piszą, że ponad 6mln dofinansowania na sklep internetowy który sprzedawał 1 parę słuchawek. Pomyśleć ilu jest takich upasionych na tych dodatkach covidowych o których nie wiemy.

Teraz państwowa spólka chce kupić Izerę za 250mln zł czyli markę samochodów elektrycznych która nie istnieje na rynku a została stworzona kilka lat temu. Ciekawe w jakim celu stworzono tą markę.

Jeżeli USA i Zachodnie państwa będą mocniej naciskać i nie ugną się przed pisowcami to wybory na jesień niemal pewne.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli przyspieszone wybory to bardziej na wiosnę. Przecież już niewiele czasu jest do jesieni (z punktu widzenia kalendarza wyborczego).

Poza tym jesienią chyba mają głosować ustawy z tego  Polskiego ładu.

Raczej wiosna moim zdaniem, ale jakoś jestem coraz bardziej sceptyczny, że przyspieszone wybory będą.    Może jak nie uda im się przepchać tych ustaw o jakich pisałem...

Poza tym co zmienią nowe wybory? PIS znów wygra przecież (na obecną chwilę). Ze nie będzie rządził samodzielnie? Przecież teraz też jest SP I Porozumienie, które często staje w opozycji do PIS (od wyborów

kopertowych). SP też od czasu do czasu coś nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to końcówka II kadencji to powinien być ostry zjazd w dół. PiS niestety ostro gra socjalnymi kartami więc może im się uda dotrzeć do końca kadencji i wygrać 3 wybory parlamentarne. Wszystko zależy od tego jak rozdzielą kasę z UE oraz czy ludzie kupią PiSowski Wał. Pewnie Kaczy myśli o wyciszeniu konfliktu z UE oraz USA, a przede wszystkim o pozbyciu się koalicjantów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Camil666 napisał:

Nie popierasz, ale sam robisz w zasadzie to samo, tylko nie z samochodami a ze sprzętem?

Nie. Idziesz w niepotrzebne i błędne założenia. Pracuję na UoP i, jak już pisałem, nie popieram zaorania tej formy zatrudnienia. Ale skoro już Vateusz mówi wprost, że zaprasza na ryczałt osoby, które chcą zarabiać, to skorzystam. Miło, że będę to mógł zrobić bez nabijania sztucznych kosztów. 

26 minut temu, Camil666 napisał:

Skoro podatek liniowy był dla Ciebie uciążliwy, to już w tym roku mogłeś sobie przejść na ryczałt i się w to nie bawić.

27 minut temu, Camil666 napisał:

Wybrałeś podatek liniowy i 'optymalizację podatkową' przez zwiększanie kosztów, no to masz takie 'problemy'. Gdybyś wybrał ryczałt albo/i nie wrzucał zakupów w koszty to byś ich nie miał.

J/w. Za dużo zakładasz. Pisałem w czasie przyszłym, co zamierzam zrobić. Skoro już PiS wykopuje mnie z UoP, fajnie że nie będę się musiał bawić robienie kosztów na siłę, a przy okazji uprości się moje życie podatkowe. 
 

podsumowując i uściślając - nie uważam, że zaoranie UoP jest dobre. Tak samo nie popieram bicia kosztów wśród programistów. Cieszy mnie natomiast, że będzie forma opodatkowania prosta, korzystna finansowo i niepromująca kombinatorstwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Karister napisał:

Cieszy mnie natomiast, że będzie forma opodatkowania prosta, korzystna finansowo i niepromująca kombinatorstwa. 

Ona już od dawna istnieje, nie ma potrzeby pisania o ryczałcie w czasie przyszłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była, ale - kolejny raz powtarzam - miała niezdrową konkurencję i zmianę tej sytuacji popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Flik napisał:

Już od jakiegoś czasu słyszę, że PIS się sypie, dni tej władzy są policzone, ZP upada...itd

Są jakieś konkretne, realne przesłanki do tego by tak sądzić, czy to tylko takie sobie gadanie?

 

Przecież zmian jest całe mnóstwo, w porównaniu z 2015/2016 to zupełnie inny, słaby PiS. Przegrali praktycznie na każdym froncie, w każdej sprawie.

Jedyne co ich może uratować to jakaś nagła zmiana w EU jak wygrana frontu narodowego we Francji. Inaczej będzie powolne dogorywanie do 2023 i dokręcanie śruby przez KE / TSUE aż do kompletnego wyniszczenia. Przy obecnych sondażach nie zdecydują się na przedterminowe wybory. 

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś miałem pisać i zapomniałem.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26882762,opozycja-wytropila-86-mln-dla-firm-zwiazanych-z-obajtkiem-im.html

Czy ktoś jest zdziwiony, bo ja nie. 

Mafia to jest zorganizowana grupa przestępcza. Przecież ci debile sami się podkładają by później za to odpowiedzieć. Nie wiem czy oni naprawdę są takimi debilami, że nie liczą się z konsekwencjami czy po prostu są debilami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Crew 900 napisał:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26882762,opozycja-wytropila-86-mln-dla-firm-zwiazanych-z-obajtkiem-im.html

Czy ktoś jest zdziwiony, bo ja nie. 

Mafia to jest zorganizowana grupa przestępcza. Przecież ci debile sami się podkładają by później za to odpowiedzieć. Nie wiem czy oni naprawdę są takimi debilami, że nie liczą się z konsekwencjami czy po prostu są debilami.

nie są debilami, mając takie pieniadze i armie prawników nie ma możliwości pójścia do więzienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...