Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Wintereeq napisał:

Przestan. Narodowcy to tacy sami socjalisci co pisiory.

Konfederacja jest podzielona na narodowców i wolnościowców. Narodowcy głoszą to samo, co Solidarna Polska: hejt na  Unię, hejt na LGBT, pro ultrakatolicyzm, Rydzyk, Ordo Iuris i te klimaty.

Z kolei wolnościowcy zlikwidowaliby cały socjal, nawet ten niezbędny i potrzebny, jak publiczna służba zdrowia, czy pomoc niepełnosprawnym.

Ten twór nigdy nie będzie w rządzie, bo nie są w stanie stworzyć koalicji z żadną inną partią. Dla nich PiS to zło, bo układ i socjal. PO to zło, bo układ. Lewica zło, bo lewica.

Teraz przy rozmowach o głosowaniu nad odwołaniem Witek ze stanowiska marszałkini stawiają postulat, aby przepchnąć ustawę "stop segregacji sanitarnej". Chcą sobie pozyskać elektorat foliarski.
Ta partia jeden wielki śmiech.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wamak napisał:

Teraz przy rozmowach o głosowaniu nad odwołaniem Witek ze stanowiska marszałkini stawiają postulat, aby przepchnąć ustawę "stop segregacji sanitarnej". Chcą sobie pozyskać elektorat foliarski.
Ta partia jeden wielki śmiech.

To mnie zdziwiło... ta logika postępowania.

- Elżbieta Witek jest zła bo mrozi nasze super ustawy!

- Jest okazja ją odwołać i odmrozić ich ustawy to wychodzi, że generalnie może chcą ale rzucają warunki.

 

Przecież z odwołania Witek tylko i wyłącznie zyskują... bo przecież reszta się zobowiązała, że zostaną ich zamrożone ustawy dane pod głosowanie.

 

Co jest z nimi nie tak?

Tak jakby niby chcieli naprawiać Polskę, ale jednak nie bardzo... niby chcą ale jednak się wstrzymują.

 

No tak... jakby po wygranych wyborach przyszło wotum zaufania to by przegrali, bo wstrzymają się się od głosu ;)

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Everyman napisał:

 Polski Wał może być tym, co pod względem ograbiania ludzi przez PiS przebije nawet częściową likwidację OFE przez Platformę Obywatelską czy PPK.

Wskaż mi te Wały w PPK. 
Bo jako uczestnik który płaci 2% i mój pracodawca który daje mi maksymalną stawkę 4% przez 2 lata odłożyłem dodatkowe prawie 20.000,00 zł. Tylko mój pracodawca to porządna firma a nie Janusz biznesu których tu na tym forum pełno. 

Wszystko mogę z dnia na dzień wypłacić. Owszem zapłacę podatek ale od czego się nie płaci? 

Wiele artykułów w prasie jest o tym że stopa zwrotu w PPK jest dużo większa niż rynek kapitałowy. Powiem więcej tylko debile nie schylili się po pieniądze które im się należały. 

Edytowane przez Eclipse
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Eclipse napisał:

Wskaż mi te Wały w PPK. 
Bo jako uczestnik który płaci 2% i mój pracodawca który daje mi maksymalną stawkę 4% przez 2 lata odłożyłem dodatkowe prawie 20.000,00 zł. Tylko mój pracodawca to porządna firma a nie Janusz biznesu których tu na tym forum pełno. 

Wszystko mogę z dnia na dzień wypłacić. Owszem zapłacę podatek ale od czego się nie płaci? 

Wiele artykułów w prasie jest o tym że stopa zwrotu w PPK jest dużo większa niż rynek kapitałowy. Powiem więcej tylko debile nie schylili się po pieniądze które im się należały. 

Ależ ty jesteś zajebisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Prezydent Andrzej Duda jest coraz bardziej przekonany do zawetowania ustawy "lex TVN", jeśli trafi ona do niego na biurko. - Nie ma potrzeby jeszcze bardziej psuć relacji polsko-amerykańskich, które i tak są dzisiaj kiepskie – mówią nam współpracownicy prezydenta. Również ojciec głowy państwa, profesor Jan Duda, jest przekonany, że w tej sprawie będzie weto.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, po co nam Fort Trump, jak mamy Fort TVN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Eclipse napisał:

Wskaż mi te Wały w PPK. 
Bo jako uczestnik który płaci 2% i mój pracodawca który daje mi maksymalną stawkę 4% przez 2 lata odłożyłem dodatkowe prawie 20.000,00 zł. Tylko mój pracodawca to porządna firma a nie Janusz biznesu których tu na tym forum pełno. 

Wszystko mogę z dnia na dzień wypłacić. Owszem zapłacę podatek ale od czego się nie płaci? 

Wiele artykułów w prasie jest o tym że stopa zwrotu w PPK jest dużo większa niż rynek kapitałowy. Powiem więcej tylko debile nie schylili się po pieniądze które im się należały. 

A jakbym chciał na to odkładać 5% to mogę, czy jednak jest górny limit?
Kiedy liczyłem ile by się tego mi odkładało miesięcznie i wyszło mi, że zdecydowanie mniej niż w tej chwili sam odkładam. Do tego na rękę dostanę mniej kasy, a pracodawca będzie miał mniejszą pulę na podwyżki, bo część dochodu musi przeznaczyć na te fundusze.

Dzisiaj możesz wypłacić, jutro przepchną ustawę i nie będziesz mógł. Było OFE, miało być dziedziczone - nie ma OFE, myślisz że z PPK nie mogą zrobić podobnie?

A jaką ty masz stopę zwrotu? Ile przez te 2 lata masz na plus względem wpłaconych składek?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te PPK to dobry projekt dla ludzi, którzy zaczynają pracę. Dla tych co im bliżej emerytury niż dalej, to nic specjalnego.

Ale dla tych pierwszych to dobry temat.

Uchodźcy na granicy białorusko-polskiej mają już prawnika z Polski.

Na miejscu jest także Jachira w żółtej krótkiej sukience, otoczona tęczowymi torbami ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eclipse napisał:

Wskaż mi te Wały w PPK. 
Bo jako uczestnik który płaci 2% i mój pracodawca który daje mi maksymalną stawkę 4% przez 2 lata odłożyłem dodatkowe prawie 20.000,00 zł. Tylko mój pracodawca to porządna firma a nie Janusz biznesu których tu na tym forum pełno. 

Wszystko mogę z dnia na dzień wypłacić. Owszem zapłacę podatek ale od czego się nie płaci? 

Wiele artykułów w prasie jest o tym że stopa zwrotu w PPK jest dużo większa niż rynek kapitałowy. Powiem więcej tylko debile nie schylili się po pieniądze które im się należały. 

A nie lepiej mieć swoje i sobie samemu odkładać i inwestować według własnej woli? Zamiast powierzać swoje środki państwu które już nie raz wydymało nas na kasę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Trepcia napisał:

O Forcie Trump nie wiedzial nawet sam Trump :E

Test dla polskiego katolicyzmu i milosierdzia dla blizniego.

 

To jest test dla młodych muzułmanów, czy wytrzymają z pokusami jakie widzą po stronie Polskiej ?

Swoją drogą Jachira z daleka źle nie wygląda wśród tych tęczowych toreb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrudniają durni to tak jest.

Potem reszta Policji boi się-z resztą nie słusznie-ostro interweniować jeśli sytuacja tego wymaga.

Człowiek rozsądny i wyszkolony może delikwenta poddusić, nie robiąc mu żadnej kszywdy.

Matoł za rękę złapie i ze strachu złamie za jednym ruchem.

A sprawa z nieudzieleniem pomocy- po beznadziejnie wykonanej interwencji przekreśla Tych policjantów.

 

Edytowane przez Miton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Camis napisał:

 

MAMY SWOJEGO FLOJDA! 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratowniczka zwolniła się z pracy, też ma sporo za uszami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

White lives matters!!!

W ramach protestu idę splądrować Media Markt. 

Przy okazji dosram Niemcom. 

Szach, mat. 

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, lukadd napisał:

A nie lepiej mieć swoje i sobie samemu odkładać i inwestować według własnej woli? Zamiast powierzać swoje środki państwu które już nie raz wydymało nas na kasę :E

Ale 4% płacy Brutto dokłada pracodawca. Czemu mam nie brać tej kasy? W żadne inwestowanie bawić mi się nie chce a co miesiąc 600 zl wpływa na ppk tylko po stronie pracodawcy. Tylko frajerzy wypisali się z tego najczęściej przy oklaskiwaniu pracodawców którzy w duchu cieszą się że wydymali frajerów czytaj swoich pracowników i nie musieli robić u siebie ppk. 

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Boldwyn napisał:

Dla przypomnienia deklaracja małopolska o której mowa:

  • Sejmik Województwa Małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny.

Skoro tu chodzi tylko o sprzeciw określonym postulatom "organizacji LGBT", to przyjmijmy też taką deklarację:

  • Sejmik Województwa wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów katolickich, których cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny.

Na pewno są ruchy katolickie które spełniają powyższe warunki, więc nie widzisz nic przeciw?

Generalnie nie. Nie każdy musi popierać ideologię katolicką i katolickie wartości. Jeśli większość ich nie popiera to może sobie uchwalić podobną deklarację i tym samym się uzewnętrznić ze swoim brakiem poparcia. Nie, żebym popierał (deklaracji ws. ideologii LGBT też w sumie nie popieram - po prostu nie podoba mi się manipulowanie ich treścią i stosowanie finansowych szantaży), ale nie widzę w tym dyskryminacji, nie wspominając o jakichś "strefach wolnych od...".

A tak na marginesie to za tymi deklaracjami nic nie idzie. Np. edukatorzy seksualni związani z LGBT mają równie trudny dostęp do szkół w "homofobicznym" Krakowie jak w Warszawie, w której obowiązuje "karta LGBT".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Test dla polskiego katolicyzmu i milosierdzia dla blizniego.

Że coooo?!?! :rotfl:

Uczucie miłosierdzia to coś poziom wyżej od agresji podszytej strachem.

Oczekujesz od tępej, sfrustrowanej tłuszczy, że zamiast reagować, zacznie racjonalnie myśleć??? 

W polskiej przestrzeni publicznej zredukowano myślenie, zastąpiono je zwierzęcymi reakcjami podświadomymi. 

Gryźć, szczekać, niebezpieczeństwo! To wypełnia umysły narodu. No i wiadomo, szydera. Zestrachane, obsrane od nieustannego uczucia zagrożenia zewnątrz, zbite zwierzęta czasami mają siłę jedynie na podszczekiwanie półgębkiem...

Edytowane przez jagular
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej olać i jedno i drugie i niech każdy indywidualnie sobie to rozpatruje bez marnowania środków publicznych? Bez uchwał. Po prostu.

Nie chcę finansowania kościoła i nie chcę finansowania parad czy innych kursów. Ten kraj ma zbyt wiele problemów które mają w dupie w co wierzysz i kogo grzmocisz.

4 minuty temu, jagular napisał:

niebezpieczeństwo

Znaczy jakaś forma niebezpieczeństwa to jest. Pomijam już szansę na hodowanie terrorystów którzy odwalą coś u nas, bo to jednak jest znikoma szansa... Ale nie widzi mi się tworzenie gett w stylu tych w Europie Zachodniej.

Zbyt dużo mamy własnej patoli żeby sprowadzać i kultywować obcą.

Miłosierdzie na zasadzie bierzcie i pijcie z niego wszyscy to skrajna głupota.

Edytowane przez crush
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jachira wpieprza sie miedzy wodke a zakaske na granicy polsko-bialoruskiej. Co za tepa strzala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Eclipse napisał:

Ale 4% płacy Brutto dokłada pracodawca.

Bierze te 4% z powietrza, czy księżyca? A może tak samo jak rząd daje?

Nie ma tutaj magii, to jest dodatkowy koszt pracodawcy, jak prawo go zmusza do tych wydatków, to obetnie sobie gdzie indziej i np. zwolnią podwyżki, skończą się benefity, czy po prostu będzie redukcja i zwiększanie efektywności pracy.

No i jak z tym zwrotem na PPK, ile ci wzrosło na koncie oprócz składek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Eclipse napisał:

Ale 4% płacy Brutto dokłada pracodawca. Czemu mam nie brać tej kasy? W żadne inwestowanie bawić mi się nie chce a co miesiąc 600 zl wpływa na ppk tylko po stronie pracodawcy. Tylko frajerzy wypisali się z tego najczęściej przy oklaskiwaniu pracodawców którzy w duchu cieszą się że wydymali frajerów czytaj swoich pracowników i nie musieli robić u siebie ppk. 

Czyli zamiast sam wziąć sprawy w swoje ręce i te 4% sam od pracodawcy do własnej kieszeni wciągnąć i dowolnie je zainwestować czy odłożyć to wolisz ryzykować, aby wpłacili tą kasę na twoje "państwowe" konto :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, crush napisał:

A nie lepiej olać i jedno i drugie i niech każdy indywidualnie sobie to rozpatruje bez marnowania środków publicznych? Bez uchwał. Po prostu.

Nie chcę finansowania kościoła i nie chcę finansowania parad czy innych kursów. Ten kraj ma zbyt wiele problemów które mają w dupie w co wierzysz i kogo grzmocisz.

Znaczy jakaś forma niebezpieczeństwa to jest. Pomijam już szansę na hodowanie terrorystów którzy odwalą coś u nas, bo to jednak jest znikoma szansa... Ale nie widzi mi się tworzenie gett w stylu tych w Europie Zachodniej.

Zbyt dużo mamy własnej patoli żeby sprowadzać i kultywować obcą.

Miłosierdzie na zasadzie bierzcie i pijcie z niego wszyscy to skrajna głupota.

@crushWbrew pozorom nie jest znikoma. Oraz importowanie obcej kultury, która jest całkowicie nie kompatybilna z obecną jest skrają głupotom, ale Polska jak i reszta Europy nie chce się uczyć na błędach :) Może poza Francją, gdzie Macron otwarcie powiedział, że odsetek przestęp wśród "uchodźców" z Afganistanu jest wysoki. Turcja ich nie chce i zaczęli konstruować betonowy mur.

https://metro.co.uk/2021/06/09/gang-member-who-raped-girl-13-says-ive-not-committed-that-big-a-crime-14740735/

https://www.examinerlive.co.uk/news/local-news/snivelling-huddersfield-grooming-gang-rapist-21350300

W ciągu pierwszego roku mamy przyjąć ich 5 tys bez paszportów... Więc sprawdzenie tożsamości odpada, a patrząc na to, że 99% uciekających to mężczyźni to jakoś ciężko mi uwierzyć żeby byli faktycznymi uchodźcami...

https://www.militarytimes.com/news/your-army/2017/11/17/dod-ig-us-troops-were-told-to-ignore-child-sex-abuse-by-afghan-forces/

https://twitter.com/i/status/1426867249143549958

To są osoby, które są importowane do EU, oraz które pomagały przez te 20 lat :)

Przekornie dodam, że UK nie jest już imperium oraz nie sprawuje kontroli nad tamtymi regionami. To nie jest ani UK, ani EU moralna odpowiedzialność żeby cywilizować barbarzyństwo w tych krajach... Dodatkowo kłuci się to z ostatnimi "trendami" o kolonializmie i niewolnictwie. Gdybyśmy mieli faktycznie ucywilizować ten kraj musiałby stać się British Commonwealth i podlegać pod Common Law oraz opowiadać przed koroną.

@jagular Jeżeli jeszcze nie zauważyłeś to obecnie wszędzie jest stonowany pluralizm i większość obecnej dyskusji na każdy temat schodzi do dwóch opcji - nie ma stanów pośrednich. Ja tych ludzi bym wpuścił do kraju... Ale my już mamy ich prawie milion i wiemy z czym to się je. Ci ludzie rzadko integrują się z istniejącym społeczeństwem (są wyjątki), najczęściej kończy się na formowaniu - gdzieś w tym wątku już wspomnianego - getta, w którym jeszcze bardziej się radykalizują.  Do 2016 Sharia Law miało niskie poparcie w UK, najwidoczniej ta społeczność ( a przynajmniej 40%) nie lubi jak ktoś ich próbuje zmusić do życia pod butem, ale zmuszanie innych i bycie panem na włościach to inna para kaloszy :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, crush napisał:

A nie lepiej olać i jedno i drugie i niech każdy indywidualnie sobie to rozpatruje bez marnowania środków publicznych? Bez uchwał. Po prostu.

Nie chcę finansowania kościoła i nie chcę finansowania parad czy innych kursów. Ten kraj ma zbyt wiele problemów które mają w dupie w co wierzysz i kogo grzmocisz.

Znaczy jakaś forma niebezpieczeństwa to jest. Pomijam już szansę na hodowanie terrorystów którzy odwalą coś u nas, bo to jednak jest znikoma szansa... Ale nie widzi mi się tworzenie gett w stylu tych w Europie Zachodniej.

Zbyt dużo mamy własnej patoli żeby sprowadzać i kultywować obcą.

Miłosierdzie na zasadzie bierzcie i pijcie z niego wszyscy to skrajna głupota.

No jakby do tej pory masowo nie sprowadzano Ukraińców, Pakistańców i Hindusów. Ale zawsze jest kogoś poszczuć.

2 godziny temu, jagular napisał:

Że coooo?!?! :rotfl:

Uczucie miłosierdzia to coś poziom wyżej od agresji podszytej strachem.

Oczekujesz od tępej, sfrustrowanej tłuszczy, że zamiast reagować, zacznie racjonalnie myśleć??? 

W polskiej przestrzeni publicznej zredukowano myślenie, zastąpiono je zwierzęcymi reakcjami podświadomymi. 

Gryźć, szczekać, niebezpieczeństwo! To wypełnia umysły narodu. No i wiadomo, szydera. Zestrachane, obsrane od nieustannego uczucia zagrożenia zewnątrz, zbite zwierzęta czasami mają siłę jedynie na podszczekiwanie półgębkiem...

Trzeba bronić ojczyzny przed wrogiem cywilizacyjnym. Lada chwila Kaczyński palnie orędzie do obrońców Maryi Panny.

4 godziny temu, Eclipse napisał:

Wskaż mi te Wały w PPK. 
Bo jako uczestnik który płaci 2% i mój pracodawca który daje mi maksymalną stawkę 4% przez 2 lata odłożyłem dodatkowe prawie 20.000,00 zł. Tylko mój pracodawca to porządna firma a nie Janusz biznesu których tu na tym forum pełno. 

Wszystko mogę z dnia na dzień wypłacić. Owszem zapłacę podatek ale od czego się nie płaci? 

Wiele artykułów w prasie jest o tym że stopa zwrotu w PPK jest dużo większa niż rynek kapitałowy. Powiem więcej tylko debile nie schylili się po pieniądze które im się należały. 

Gdyby te pieniądze były pewne to bym Ci przyznał rację. W rzeczywistości chodzi tylko o to żeby pieniędzmi wpłaconymi obracało państwo (czytaj : partia) a nie bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Deniryer napisał:

 

@jagular Jeżeli jeszcze nie zauważyłeś to obecnie wszędzie jest stonowany pluralizm i większość obecnej dyskusji na każdy temat schodzi do dwóch opcji - nie ma stanów pośrednich. Ja tych ludzi bym wpuścił do kraju... Ale my już mamy ich prawie milion i wiemy z czym to się je. Ci ludzie rzadko integrują się z istniejącym społeczeństwem (są wyjątki), najczęściej kończy się na formowaniu - gdzieś w tym wątku już wspomnianego - getta, w którym jeszcze bardziej się radykalizują.  Do 2016 Sharia Law miało niskie poparcie w UK, najwidoczniej ta społeczność ( a przynajmniej 40%) nie lubi jak ktoś ich próbuje zmusić do życia pod butem, ale zmuszanie innych i bycie panem na włościach to inna para kaloszy :P

No właśnie może powinniśmy wziąć z herbatników naukę. Z ich debilizmów, które kończą się tragicznie. Jak Sadiq Khan kandydował na burmistrza Londynu to zapowiadano muzułmańskie oddziały śmierci i cotygodniowe festiwale obcinania głów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...