Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Najniższe instynkty z ciebie wychodzą ?

Instynkt jest taki że Afganistan leży cztery i pół tysiąca kilometrów od nas 4324km. 

1 godzinę temu, wiktoria.boluch napisał:

Somalijskie Afganki, 4000 km przeszły na nogach jedząc liście, przy polskiej granicy głodują wśród drzew.

Napędzała je miłość do naszego wodza jedynego i tak oto zjawiły się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski Ład zakłada wzrost składki zdrowotnej do 9%. Rząd ponoć jednak rozważa 3 procentową składkę zdrowotną.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27488646,rzad-sie-ugnie-skladka-zdrowotna-moze-wyniesc-3-nie-9-proc.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink

Kraje, w których chociaż połowa respondentów jest zadowolona z publicznej służby zdrowia, przeznaczają na na nią ponad 7% budżetu.

Polska do tej pory przeznaczała 4% . I - jak rozumiem - ta kwota zamiast zostać zwiększona, zostanie zmniejszona. Demolka Polski przyspiesza z każdym miesiącem.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Trepcia napisał:

Kurla, mam przepelne wyzsze :( Inz inz mgr.

No to sorry, nie masz kompetencji. Może jeszcze znasz angielski? Dramat... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Trepcia napisał:

Kurla, mam przepelne wyzsze :( Inz inz mgr.

 

To niestety nie dla ciebie prezydentura panie kolego.:glaszcze:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Trepcia napisał:

 

Czemu mieszasz ze soba rozne pojecia, tj. procent budzetu a wysokosc skladki zdrowotnej?....

Bo nie czaje jak zmniejszając składkę zdrowotną służba zdrowia ma mieć więcej kasy. Jak ona jest finansowana? wydaje mi się, że tylko z tych składek, ale mogę źle wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Niestety, praca w firmie miedzynarodowej :( bez angielskiego sie nie obedzie.

Aha.. obcy kapitał? Weź już się nie pogrążaj. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy program PiS, czyli "ład", wymyslony przez PiS, jak inne programy rządowe, dzielą, jak zwykle ludzi finansowo. 

I wyborcy, którzy taki rząd popierają też to wiedzą, ale liczy się bardziej dla nich, a szczególnie dla konkretnych ludzi, korzyść finansowa od rządu. 

Jak rząd daje "lekka reką" pieniądze do ręki, to wtedy taki jest "dobry wujek" dla tych, którym daje. 

A jak przestałby dawać, wtedy, "z automatu" byłby już złym rządem. I tak to widzą wyborcy, w większości i ci, którzy dostają pieniądze. I to jest smutna rzecz. 

Dać się skusić na marne parę złotych, które i tak za bardzo rodziny i emerytów nie ratują przy takich cenach i inflacji, jaka jest obecnie i będzie jeszcze bardziej. Natomiast, składka zdrowotna będzie wyższa dla pracujących i będą z pracy oddawali więcej na Służbę Zdrowia, co i tak nie załatwi wszystkiego, bo są inne problemy, jak np. brakujących lekarzy i pielęgniarek w niektórych przychodniach. 

Stracą na tym też samorządy w gminach, w małych miejscowościach i w miastach, bo będą miały niższe przychody do lokalnych budżetów z podatku chyba PIT i to będzie taki właśnie, wspaniały program kochanego PiS... 

Kpina po prostu i tylko tak można to powiedzieć. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Flik napisał:

Bo nie czaje jak zmniejszając składkę zdrowotną służba zdrowia ma mieć więcej kasy. Jak ona jest finansowana? wydaje mi się, że tylko z tych składek, ale mogę źle wiedzieć.

Głownie ze składki zdrowotnej. Zmniejszenie składki zdrowotnej nie oznacza mniejszych dochodów do budżetu, np wtedy gdy składki zdrowotnej nie odliczymy od zaliczki na podatek dochodowy= zapłacimy wyższy dochodowy.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Doczytałem.?

Ubezpieczenie  zdrowotne w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ), stanowi główne źródło finansowania systemu opieki zdrowotnej. Obowiązkowa składka ubezpieczeniowa wynosząca 9% (7,75% odliczane jest od podatku dochodowego, 1,25% pokrywa ubezpieczony) dochodów osobistych, płacona przez obywateli odprowadzana jest do instytucji ubezpieczenia zdrowotnego (NFZ).

Z budżetu Ministerstwa Zdrowia a więc z budżetu państwa, finansowane są niektóre świadczenia wysokospecjalistyczne. Od 1 stycznia 2007 roku z tego właśnie źródła, opłacane jest również w całości przedszpitalne ratownictwo medyczne- pogotowie ratunkowe.

Źródłem finansowania służby zdrowia są także ubezpieczenia indywidualne w instytucjach komercyjnych.

https://mfiles.pl/pl/index.php/Służba_zdrowia

Podatki, ekonomia to dla mnie troche czarna magia.?

Edytowane przez Flik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Flik napisał:

Bo nie czaje jak zmniejszając składkę zdrowotną służba zdrowia ma mieć więcej kasy.

Zniesienie limitów składek, brak odliczeń od dochodów/podatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Everyman napisał:

To właśnie dzieje się z Polakiem jak mu się rzuci kość o kolorze znowu atakujących nas żydków, względnie imigrantów. Ludzie z niby racjonalnych zmieniają się w zwykłe szmaty, bo wychodzą najniższe instynkty.

Gówno się dzieje. Ty tu ostatnio tak pieprzysz, że ręce opadają. 

Ja nie chcę żadnych reparacji od nikogo dla nikogo. Bo to się będzie ciągnąć w nieskończoność. 

Ludzie to ludzie. Biali, czarni czy niebiescy. Ale takie osoby jak Ty gówno różnią się od brunatnego szamba tyle, że zafiksowali się w drugim kierunku. Krytyka decyzji Izraela? ANTYSEMITYZM. Wypisz wymaluj jak narodowcy gdy im POLSKĘ ATAKUJO każdą możliwą pierdołą.

To nie jest kwestia instynktów tylko znalezienia jakiegoś złotego środka. Nie pałam wybitną miłością do naszego kraju i widzę masę problemów ale odpowiedź na każdy zewnętrzny problem w stylu "głupie polaczki" nic nie daje i nic nie zmienia. 

4 godziny temu, jagular napisał:

No, czyli używamy jako podstawy do rozważań losowych opinii, nie danych (bo danych nie podałeś, nie?).
Nie wiemy ilu ich jest i co sobą reprezentują, ale nie przeszkadza nam to czegoś zakładać.
Nie wiemy jaką realnie pomoc mogą uzyskać, ale nie przeszkadza nam to zakładać, że jej odmawiają.

Są kraje z milionami uchodźców. I co z tego?

A tak ogólnie to to jest chyba zwykły, banalny denializm.
Tzw. opinia publiczna jest nastawiona coraz bardziej negatywnie. Konflikt wewnątrz narodu narasta. Nawet służby państwowe zaczynają kombinować.
I co z tego? G****o.
W jaki sposób trzeba dotrzeć do ludzi, jak napisać o tym, że opinie publiczne nie zmniejszają liczby uchodźców? Że blokowanie ich pod koniec ich wędrówki nie ma sensu? Że jakiekolwiek akcje podjęte w Europie to akcje najbardziej kosztowne i podjęte za późno?

Na razie wszelkie działania tej inteligentnej, lepszej Europy wyglądają tak, jakbyśmy próbowali wysuszyć rzekę blokując jej odpływ do morza...

A na jakich Ty statystykach operujesz? Tylko błagam. Jak masz mi wklejać pro-imigracyjne organizacje to nie marnuj czasu ani swojego, ani mojego. 

A jakie Ty widzisz rozwiązanie? Wpompować biliony w piach i gruz? I usłyszeć, że sie ciemnogrodu nie przełamało? Bo skoro u nas trwa ciemnogród katolicki to szansa na zniwelowanie o wiele bardziej zajadłego są znikome?

Najprawdopodobniej skończy się prędzej czy później w wiadomy sposób. Tym bardziej jak zaczną się problemy z surowcami wszelakimi. 

4 godziny temu, Camil666 napisał:

Nie ma mowy o przeciwpancernych z przerobionym aktywatorem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, crush napisał:

To nie jest kwestia instynktów tylko znalezienia jakiegoś złotego środka. Nie pałam wybitną miłością do naszego kraju i widzę masę problemów ale odpowiedź na każdy zewnętrzny problem w stylu "głupie polaczki" nic nie daje i nic nie zmienia. 

W tym kraju właśnie brakuje "złotego środka"

Cały czas gramy na jakiś emocjach, zamiast na chłodno zrobić reformy, które zadowolą każdego, bo po prostu kraj będzie bogatszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Flik napisał:

Ok. Doczytałem.?

Ubezpieczenie  zdrowotne w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ), stanowi główne źródło finansowania systemu opieki zdrowotnej. Obowiązkowa składka ubezpieczeniowa wynosząca 9% (7,75% odliczane jest od podatku dochodowego, 1,25% pokrywa ubezpieczony) dochodów osobistych, płacona przez obywateli odprowadzana jest do instytucji ubezpieczenia zdrowotnego (NFZ).

Z budżetu Ministerstwa Zdrowia a więc z budżetu państwa, finansowane są niektóre świadczenia wysokospecjalistyczne. Od 1 stycznia 2007 roku z tego właśnie źródła, opłacane jest również w całości przedszpitalne ratownictwo medyczne- pogotowie ratunkowe.

Źródłem finansowania służby zdrowia są także ubezpieczenia indywidualne w instytucjach komercyjnych.

Dokładnie tak. Wydatki na służbę zdrowia podaje się w % w stosunku do PKB. Składka zdrowotna to natomiast odprowadzany % naszych zarobków. Zupełnie inne kwestie których się porównać nie da.

Ja to się w ogóle zastanawiam jak Oni to liczą planując zrównoważyć prezenty dla swojego elektoratu przy jednoczesnym zwiększeniu wydatków na ochronę zdrowia.  Wychodzi mi, że kogoś muszą ostro ostrzyc. Bogaczy i wielkiego biznesu z pewnością nie,  z nim chcą się dogadać. Nie ma wyjścia, ofiarą musi paść tzw. klasa średnia. I musi to być bolesne bo inaczej nic się nie zepnie. 

59 minut temu, Szambo napisał:

Cały czas gramy na jakiś emocjach, zamiast na chłodno zrobić reformy, które zadowolą każdego, bo po prostu kraj będzie bogatszy.

Nie tak łatwo zadowolić każdego ;). To właściwie chyba niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.wykop.pl/link/6244081/statystyki-poboru-zasilkow-przez-imigrantow-w-holandii/ z 2015r

tracimy szansę przyjęcia do siebie inżynierów, lekarzy, pielęgniarek... jak to powiedział parę dni temu jeden z dzbanów w programie na tvn24

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tracimy.

B5FAABE8-8F7E-47F0-9D9A-EA9B08B64B2C.jpe

Teraz w 2021 i 2022roku te słupki wylecą to the moon :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, nemar napisał:

Nie ma wyjścia, ofiarą musi paść tzw. klasa średnia. I musi to być bolesne bo inaczej nic się nie zepnie. 

Co będzie paradoksalnie najbardziej dotkliwe dla popytu krajowego i będzie najbardziej zajeżdżać gospodarkę.

Szkoda strzępić ryja.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

Sluzba zdrowia finansowana jest z budzetu panstwa. Skladka zdrowotna to nazwa jednego z wielu podatkow, ktore tworza worek pieniedzy nazywany budzetem panstwa. A ze akurat jest taki podatek, ktory nazywa sie "skladka zdrowotna" to w duzej mierze po to aby zwizualizowac sobie "o, to jest moja czesc, moja cegielka, jaka daje na sluzbe zdrowia". Pozniej to sie rozmywa, pieniadze nie sa przeciez znaczone ;-)

Sorry, ale "wytłumaczyłeś" mu to jak ślepy, głuchemu :E i chłop dalej nic nie rozumie czemu 4% budżetu, a 3% skaładki zdrowotnej (nie do odliczenia) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie: rozdawanie pieniędzy, jakie PiS prowadzi w programach ( bo każdy program jaki ten rząd wymyślił nie jest darmowy, tylko budżet kosztuje duże miliardy złotych ), będą powodowały jeszcze wyższą inflację i wyższe podatki. 

Nie da się inaczej przekazywać jednym pieniędzy, nie zabierając innym więcej. Tak to nie działa. To zawsze będzie kosztem innych. Kosztem czegoś. 

I teraz, rodziny się cieszą z marnych 500 zł. co miesiąc od PiS, ale za rok, za dwa lata ( jeżeli dalej będzie ten program utrzymywany, bo moim zdaniem powinien być wycofany, a powinna być poprawiona pomoc społeczna i socjalna, która też od lat w Polsce jest na marnym poziomie ), wartość tych 500 zł. jeszcze bardziej zmaleje i rodzinom też nie będzie już wystarczało na życie. 

Za wyjątkiem rodzin zamożnych, bo w takich rodzinach, nawet i bez 500 plus i tak tam biedy nie będzie. 

A PiS jeszcze i do takich rodzin skierował 500 plus, nie wiadomo po co... 

Jeżeli już to funkcjonuje, to powinno być to skierowane tylko dla biednych rodziców, a nie dla bogatych, gdzie są pieniądze na utrzymanie rodziny. Poza tym, 500 plus również zostało skierowane do patologicznych rodzin, gdzie najczęściej nikt tam nie pracuje, a chetnie przyjmują pieniądze od rządu i z tego żyją. Wydają te pieniądze na alkohol, a nie na potrzeby dzieci. Bo w takich rodzinach nie ma wartości żadnych, nie ma najczęściej miłości i więzi do dzieci, gdyż rodzice zaniedbują takie rzeczy. 

Więc, 500 plus PiS-u to program niedopracowany, który został też skierowany do rodzin bogatych, którzy nie potrzebują takich pieniędzy, bo rodziców stać na utrzymanie rodziny, a obciąża to niepotrzebnie tylko budżet. Również został 500 plus skierowany do niepracujących rodziców, którzy nie płacą żadnych podatków, a za nic dostają pieniądze. 

Więc, jak to ma nie być idiotyczne ze strony rządu? Jest to idiotyczne i nieudolne działanie. 

I powiem tak, jest jeszcze więcej słusznych zarzutów do PiS, ale żeby tego już nie rozwijać, to powiem, iż: ja nie mam szacunku i nie będę miał szacunku dla ludzi idiotycznych, głupich, nie rozumnych i egoistycznych. A tacy są w rządzie PiS. Rzeczy się nazywa po imieniu, jasno i wyraźnie. Poza tym, jeżeli rząd nie szanuje społeczeństwa i robi ze społeczeństwa głupich... to też i społeczeństwo nie będzie szanowało takiego rządu, a to działa w dwie strony. 

Natomiast, wyborcy i sympatycy PiS wiedzą też, że PiS jest takim, złym i nieudolnym rządem, ale nie chcą tego widzieć. Pomijają takie rzeczy, a popierają głupio taki rząd za rządowe programy, które są "pozorne" i ogłupiają tych wyborców właśnie. Bo, mądrzy i myślący ludzie wiedzą, że to jest wszystko kosztem czegoś i to nie jest za darmo. Rodzice dzieci i emeryci, bez pośrednio ( a oni są najczęściej wyborcami PiS ) dostają pieniądze do ręki za nic. Bez pracy. Ale to jest kosztem czegoś w ogólny sposób. Czyli kosztem: inflacji, wyższych cen na rynku i słabnącym pieniądzem polskim. 

Głupi wyborcy PiS tego nie widzą albo nie chcą widzieć. Albo nie znają się na ekonomii i nie potrafią liczyć. Bo ja innego wytłumaczenia tutaj nie widzę, jak tylko takie wytłumaczenie. 

Ja nie mam szacunku do głupich i nieudolnych ludzi, którzy nie używają myślenia. I nie dotyczy to tylko PiS i polityków z tego rządu, ale też zwykłych i niektórych ludzi i sympatyków PiS. Każdy, kto popiera głupio PiS, ja takich ludzi szanował nie będę. Ja mogę mieć szacunek do mądrych, myślących i normalnych ludzi. 

Bo ja nie biorę żadnych pieniędzy od PiS-u, a poza tym i tak nic by mi nie przysługiwało, gdyż ja żyję samotnie, bez rodziny. A takim się nie nalezy nic od rządu. PiS faworyzuje tylko rodziny, w których są dzieci. 

Nigdy nie popierałem PiS i nigdy popierał tego rządu nie będę. Ja jestem jednym z niewielu ludzi w tym kraju, którzy nie dali się ogłupić nieudolnym rządom PiS i będę tak trzymał dalej. I myślę, że tak samo uważa większość, którzy też nie popierali nigdy PiS i nie są wyborcami tego rządu. Być może tylko niektórzy z tych ludzie, bo też ja nie wiem, co ludziom niektórym w głowach siedzi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą debatę na temat 500+ można zamknąć w jednym zdaniu, nie tyle co 500+ nie zostanie zniesione a jeszcze chcą z tego zrobić 900+ więc wszystkie ekonomiczne przesłanki itp. można sobie darować bo liczą się tylko głosy wyborców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Flik napisał:

Polski Ład zakłada wzrost składki zdrowotnej do 9%. Rząd ponoć jednak rozważa 3 procentową składkę zdrowotną.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27488646,rzad-sie-ugnie-skladka-zdrowotna-moze-wyniesc-3-nie-9-proc.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink

Kraje, w których chociaż połowa respondentów jest zadowolona z publicznej służby zdrowia, przeznaczają na na nią ponad 7% budżetu.

Polska do tej pory przeznaczała 4% . I - jak rozumiem - ta kwota zamiast zostać zwiększona, zostanie zmniejszona. Demolka Polski przyspiesza z każdym miesiącem.

Problem cały czas tkwi w dziurawym systemie. Dopóki nie zmieni się systemu zarządzania ochroną zdrowia to nigdy nie będzie dobrze. To tak jakby próbować zapełnić dziurawe wiadro wodą, nie ważne ile się wleje i tak będzie za mało. Jak jeszcze ma być zmniejszona to już w ogóle lepiej będzie po prostu kupić sobie kwaterę i się w niej połozyć :[

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cr1mson napisał:

Problem cały czas tkwi w dziurawym systemie. Dopóki nie zmieni się systemu zarządzania ochroną zdrowia to nigdy nie będzie dobrze. To tak jakby próbować zapełnić dziurawe wiadro wodą, nie ważne ile się wleje i tak będzie za mało. Jak jeszcze ma być zmniejszona to już w ogóle lepiej będzie po prostu kupić sobie kwaterę i się w niej połozyć :[

Frazesy bez pokrycia. Powiedz jak to zrobić. Bo zarówno ministrowie zdrowia od lewa do prawa wszyscy gremialnie dokładali pieniędzy do systemu. 

Każdy mówi że jest źle ale nikt nie mówi co zrobić aby było dobrze. A aby było dobrze trzeba radykalnie zwiększyć ilość pieniędzy. I dla mnie podniesienie składki zdrowotnej to powinno być nawt ponad 10%. Inaczej możesz sobie reformować. To że wielu leków na nowotwory nie refundujemy nie wynika ze złego zarzdzania tylko braku pieniędzy w NFZ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Eclipse napisał:

Frazesy bez pokrycia. Powiedz jak to zrobić. Bo zarówno ministrowie zdrowia od lewa do prawa wszyscy gremialnie dokładali pieniędzy do systemu. 

Każdy mówi że jest źle ale nikt nie mówi co zrobić aby było dobrze. A aby było dobrze trzeba radykalnie zwiększyć ilość pieniędzy. I dla mnie podniesienie składki zdrowotnej to powinno być nawt ponad 10%. Inaczej możesz sobie reformować. To że wielu leków na nowotwory nie refundujemy nie wynika ze złego zarzdzania tylko braku pieniędzy w NFZ. 

Jesteś pewny, że NFZ jest tak dobrze zarządzany, że nic się w tej kwestii nie da zrobić by wykorzystać lepiej to co już jest? i jedyna opcja to wrzucić tam kolejne pieniądze. Pytam bo ciekawi mnie skąd masz pewność, że to jedyna opcja i nie może być mowy o jakiejkolwiek optymalizacji tego co już jest.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...