Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Eclipse napisał:

Frazesy bez pokrycia. Powiedz jak to zrobić. Bo zarówno ministrowie zdrowia od lewa do prawa wszyscy gremialnie dokładali pieniędzy do systemu. 

Każdy mówi że jest źle ale nikt nie mówi co zrobić aby było dobrze. A aby było dobrze trzeba radykalnie zwiększyć ilość pieniędzy. I dla mnie podniesienie składki zdrowotnej to powinno być nawt ponad 10%. Inaczej możesz sobie reformować. To że wielu leków na nowotwory nie refundujemy nie wynika ze złego zarzdzania tylko braku pieniędzy w NFZ. 

Jesteś pewny, że NFZ jest tak dobrze zarządzany, że nic się w tej kwestii nie da zrobić by wykorzystać lepiej to co już jest? i jedyna opcja to wrzucić tam kolejne pieniądze. Pytam bo ciekawi mnie skąd masz pewność, że to jedyna opcja i nie może być mowy o jakiejkolwiek optymalizacji tego co już jest.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty administracyjne NFZ to kolo 1 mld zł nawet jak utniesz 10% nic to nie da. Jeśli obetniesz wydatki na świadczenia - stracą pacjenci. Jak mniejszych dofinansowanie do procedur stracą szpitale. Naprawdę nie trzeba być gejzerem intelektu żeby wiedziesz ze w systemie po prostu jest za mało pieniędzy na nowoczesne leczenie. 

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Eclipse napisał:

Frazesy bez pokrycia. Powiedz jak to zrobić. Bo zarówno ministrowie zdrowia od lewa do prawa wszyscy gremialnie dokładali pieniędzy do systemu. 

Każdy mówi że jest źle ale nikt nie mówi co zrobić aby było dobrze. A aby było dobrze trzeba radykalnie zwiększyć ilość pieniędzy. I dla mnie podniesienie składki zdrowotnej to powinno być nawt ponad 10%. Inaczej możesz sobie reformować. To że wielu leków na nowotwory nie refundujemy nie wynika ze złego zarzdzania tylko braku pieniędzy w NFZ. 

Ta. Kto niby i z czego dopsypywał? . Nie przypominam sobie aby składka zdrowotna nieustannie rosła. Tymczasem z budżetu dorzucamy w tym roku  marne 11 mld. co i tak jest rekordem. To jedna czwarta tego co na samo 500+. 

NFZ powołano właśnie po to, aby odciąć budżet od ochrony zdrowia. Może warto więcej jednak przelewać z budżetu zamiast na Pisowczyków, TVP itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Eclipse napisał:

Frazesy bez pokrycia. Powiedz jak to zrobić. Bo zarówno ministrowie zdrowia od lewa do prawa wszyscy gremialnie dokładali pieniędzy do systemu. 

Każdy mówi że jest źle ale nikt nie mówi co zrobić aby było dobrze. A aby było dobrze trzeba radykalnie zwiększyć ilość pieniędzy. I dla mnie podniesienie składki zdrowotnej to powinno być nawt ponad 10%. Inaczej możesz sobie reformować. To że wielu leków na nowotwory nie refundujemy nie wynika ze złego zarzdzania tylko braku pieniędzy w NFZ. 

Należy zacząć od zmiany systemu centralnie zarządzanego na lokalny np chociażby wojewódzki fundusz zdrowia. Za przykład można tu podać kasę chorych, o ile się nie mylę to było wtedy podział na 16 kas chorych. Po drugie zwiększenie finansowanie (w sumie oczywiste), po trzecie wprowadzenie jednolitego systemu informatycznego na cały kraj itd. Po czwarte wprowadzić możliwość ubezpieczenia się zdrowotnie w sektorze prywatnym.

Kolejna rzecz - właśnie brak refundacji wynika z braku pieniędzy, które z kolei wychodzi ze beznadziejnego zarządzania. Takiej machiny biurokratycznej jak nfz nikt nigdy na świecie nie widział.

 

Właśnie dlatego cały czas mamy bagno w ochronie zdrowia bo ciągle biorą się za to ludzie niekompetentni.

Edytowane przez cr1mson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, cr1mson napisał:

Należy zacząć od zmiany systemu centralnie zarządzanego na lokalny np chociażby wojewódzki fundusz zdrowia. Za przykład można tu podać kasę chorych, o ile się nie mylę to było wtedy podział na 16 kas chorych. Po drugie zwiększenie finansowanie (w sumie oczywiste), po trzecie wprowadzenie jednolitego systemu informatycznego na cały kraj itd. Po czwarte wprowadzić możliwość ubezpieczenia się zdrowotnie w sektorze prywatnym.

Kolejna rzecz - właśnie brak refundacji wynika z braku pieniędzy, które z kolei wychodzi ze beznadziejnego zarządzania. Takiej machiny biurokratycznej jak nfz nikt nigdy na świecie nie widział.

 

Właśnie dlatego cały czas mamy bagno w ochronie zdrowia bo ciągle biorą się za to ludzie niekompetentni.

 

1. Ja się cały czas zastanawiam o co chodzi z tymi kasami chorych? Gdzie tu przewaga nad centralnym NFZ? Jako jedyny argument słyszę "konkurencja", ale nie za bardzo rozumiem w czym i jak to miałoby pomóc. NFZ jest swego rodzaju monopolistą, jednak negocjuje w naszym imieniu i narzuca, fakt że pewnie małorynkowe, niskie ceny usług podmiotom medycznym.

2. Zgadzam się.

3. Zgadzam się, ale nie wiem czy to już nie działa lub jest budowane.

4. Ubezpieczenie w sektorze prywatnym brzmi fajnie, ale jakoś nie sądzę aby oferowało to co NFZ. Ceny wielu zabiegów leczniczych są gigantyczne. Gdyby narzucić im że mają oferować nie mniej niż NFZ to sądzę że nikt by tego nie stworzył.

 

 NFZ przeżera niecały 1% tego czym obraca, wg mnie to fenomenalny wynik. Każdy podmiot prywatny oprócz takich kosztów własnych dorzuciłby dodatkowo kilka-kilkanaście % marży.

 

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lokiju napisał:

Całą debatę na temat 500+ można zamknąć w jednym zdaniu, nie tyle co 500+ nie zostanie zniesione a jeszcze chcą z tego zrobić 900+ więc wszystkie ekonomiczne przesłanki itp. można sobie darować bo liczą się tylko głosy wyborców.

I dlatego, jak PiS będzie widział, a konkretnie politycy tego rządu, że spada im poparcie, że mogą nie wygrać ponownie następnych wyborów, bo sami do tego doprowadzają, swoim zachowaniem złym i aroganckim, to się znowu posuną do różnych rzeczy, żeby tylko poparcie wzrosło i utrzymać poparcie. 

Czyli, co to będzie? Podwyższenie jeszcze większym kosztem czegoś, kosztem jeszcze wyższej inflacji, np. z 500 zł. do 1000 zł i wtedy zrobi się już: 1000 plus na każde dziecko w rodzinie. To się będzie coraz bardziej podobało rodzicom dzieci, a podły rząd na tym będzie zyskiwał poparcie, i o to chodzi. 

A głupi rodzice w rodzinie ( bo ja inaczej tego nie mogę powiedzieć, jak tylko w taki sposób, chociaż nie chciałbym w taki sposób mówić ), będa dla tych korzyści, tylko i wyłącznie popierali podły rząd. 

Bo "pieniądz za nic" będzie ważniejszy od innych spraw, od podłości rządu dla rodzin. I to się robi naprawdę smutne w Polsce, że tak będą rodziny to odbierały i wszyscy wyborcy PiS. 

To będzie już takie myślenie wyborców: "Niech sobie PiS będzie zły, podły i niech będą to dranie, ale niech Nam dają pieniądze". To jest smutne, że taki rząd do tego prowadzi i rodziny, i innych wyborców. 

To już nie tylko: podział społeczeństwa na tych: lepszych i tych: gorszych, ale też robienie z ludzi i z rodzin, głupich... 

Bo, PiS nie ma innych argumentów, jak tylko utrzymywanie swojej władzy przez: dawanie pieniędzy wyborcom swoim i "kuszenie" wyborców, którzy w szczególności są w rodzinach i w emerytach, pieniędzmi, kosztem czegoś. 

A jak kogoś ogłupisz, to dasz mu parę złotych i ktoś na to się zgodzi. 

I tak samo robi PiS. Jest to rząd, który widzi w swoim zasięgu tylko: pieniądz i korzyści... Nic tak się dla tego rządu nie liczy, jak, pieniądze. W Unii Europejskiej też widzą: bankomat, a wartości, jakie, poza kasą ma Unia Europejska, są już mniej ważne albo nie są w ogóle ważne. 

A ja przypomnę, że to nie PiS Polskę wprowadził do tak ważnej Unii Europejskiej, ale rząd Lewicy, z Leszkiem Millerem. I to on, jak był w SLD premierem, wprowadził Polskę do Wspólnoty. To jest zasługa Lewicy, która wtedy nazywała się: Sojusz Lewicy Demokratycznej. PiS nie miał w tym żadnej zasługi, a został potem, w 2015 roku wybrany "na gotowe" i też z tego korzysta, że Polska należy już do Unii. 

Wyborcy PiS muszą i powinni takie rzeczy nie tylko wiedzieć, ale też widzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz im że mamy 400 mld długu, mowa o długu zagranicznm. 

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, nemar napisał:

 

1. Ja się cały czas zastanawiam o co chodzi z tymi kasami chorych? Gdzie tu przewaga nad centralnym NFZ? Jako jedyny argument słyszę "konkurencja", ale nie za bardzo rozumiem w czym i jak to miałoby pomóc. NFZ jest swego rodzaju monopolistą, jednak negocjuje w naszym imieniu i narzuca, fakt że pewnie małorynkowe, niskie ceny usług podmiotom medycznym.

2. Zgadzam się.

3. Zgadzam się, ale nie wiem czy to już nie działa lub jest budowane.

4. Ubezpieczenie w sektorze prywatnym brzmi fajnie, ale jakoś nie sądzę aby oferowało to co NFZ. Ceny wielu zabiegów leczniczych są gigantyczne. Gdyby narzucić im że mają oferować nie mniej niż NFZ to sądzę że nikt by tego nie stworzył.

 

 NFZ przeżera niecały 1% tego czym obraca, wg mnie to fenomenalny wynik. Każdy podmiot prywatny oprócz takich kosztów własnych dorzuciłby dodatkowo kilka-kilkanaście % marży.

 

ad 1. Tu nie chodzi o żadną konkurencję tylko zmianę sposobu zarządzania. Przykładem jest chociażby podział środków na konkretne branże medyczne. Teraz jest tak, że to jakiś smutny Pan w krawacie w Warszawie decyduje ile i na co zostaną przeznaczone środki np na Pomorzu czy Kujawach. Zmiana systemu na regionalny pozwoli lepiej zweryfikować potrzeby danego rejonu. Czyli załóżmy, że wrocilibyśmy do systemu gdzie byłyby regionalne(wojewódzkie) fundusze zdrowia, to wtedy dyrektor rejonu np pomorskiego decyduje co i gdzie rozdzielać na Pomorzu a nie jakiś delikwent w Warszawie. Poza tym, łatwiej chyba zarządzać mając pod sobą np kilka szpitali niż kilkaset, prawda?

ad 4. Szczerze? Ja jako osoba pracująca wolałbym mieć refundowaną wizytę u lekarzy speców typu kardiolog, onkolog, pulmonolog i wszelkie drogie badania diagnostyczne (MRI, CT, RTG) oraz wszelkie hospitalizacje. Poza tym myślę, że jakby dałoby się możliwość firmom prywatnym oferować ubezpieczenia zdrowotne oraz gdzie człek nieszczęsny by mógł wybrać NFZ czy prywatny fundusz to moim zdaniem chyba by się jednak skusili. Nie wszyscy mają tak, że co rusz do lekarza. Są osoby(a ich jest wbrew pozorom sporo), które prawie w ogóle nie korzystają z ochrony zdrowia więc zyski dla firm teoretycznie mogły by być ogromne.

To co napisałeś na końcu - wszystko fajnie, tylko miesięcznie zus mi podpier...la w sumie ok 1300zł a z tego ubezpieczenia wuja mam. Jak potrzebuje alergologa to prywatnie, fizjoterapeuta - prywatnie. Nawet jakby dorzucili te kilkanaście % marży to i tak wolę płacić więcej i faktycznie coś mieć z tego ubezpieczenia (jakby jeszcze na rynku konkurencja była to ta marża pewnie byłaby może nawet mniejsza).

29 minut temu, Ukryty napisał:

I dlatego, jak PiS będzie widział, a konkretnie politycy tego rządu, że spada im poparcie, że mogą nie wygrać ponownie następnych wyborów, bo sami do tego doprowadzają, swoim zachowaniem złym i aroganckim, to się znowu posuną do różnych rzeczy, żeby tylko poparcie wzrosło i utrzymać poparcie. 

Czyli, co to będzie? Podwyższenie jeszcze większym kosztem czegoś, kosztem jeszcze wyższej inflacji, np. z 500 zł. do 1000 zł i wtedy zrobi się już: 1000 plus na każde dziecko w rodzinie. To się będzie coraz bardziej podobało rodzicom dzieci, a podły rząd na tym będzie zyskiwał poparcie, i o to chodzi. 

A głupi rodzice w rodzinie ( bo ja inaczej tego nie mogę powiedzieć, jak tylko w taki sposób, chociaż nie chciałbym w taki sposób mówić ), będa dla tych korzyści, tylko i wyłącznie popierali podły rząd. 

Bo "pieniądz za nic" będzie ważniejszy od innych spraw, od podłości rządu dla rodzin. I to się robi naprawdę smutne w Polsce, że tak będą rodziny to odbierały i wszyscy wyborcy PiS. 

To będzie już takie myślenie wyborców: "Niech sobie PiS będzie zły, podły i niech będą to dranie, ale niech Nam dają pieniądze". To jest smutne, że taki rząd do tego prowadzi i rodziny, i innych wyborców. 

To już nie tylko: podział społeczeństwa na tych: lepszych i tych: gorszych, ale też robienie z ludzi i z rodzin, głupich... 

Bo, PiS nie ma innych argumentów, jak tylko utrzymywanie swojej władzy przez: dawanie pieniędzy wyborcom swoim i "kuszenie" wyborców, którzy w szczególności są w rodzinach i w emerytach, pieniędzmi, kosztem czegoś. 

A jak kogoś ogłupisz, to dasz mu parę złotych i ktoś na to się zgodzi. 

I tak samo robi PiS. Jest to rząd, który widzi w swoim zasięgu tylko: pieniądz i korzyści... Nic tak się dla tego rządu nie liczy, jak, pieniądze. W Unii Europejskiej też widzą: bankomat, a wartości, jakie, poza kasą ma Unia Europejska, są już mniej ważne albo nie są w ogóle ważne. 

A ja przypomnę, że to nie PiS Polskę wprowadził do tak ważnej Unii Europejskiej, ale rząd Lewicy, z Leszkiem Millerem. I to on, jak był w SLD premierem, wprowadził Polskę do Wspólnoty. To jest zasługa Lewicy, która wtedy nazywała się: Sojusz Lewicy Demokratycznej. PiS nie miał w tym żadnej zasługi, a został potem, w 2015 roku wybrany "na gotowe" i też z tego korzysta, że Polska należy już do Unii. 

Wyborcy PiS muszą i powinni takie rzeczy nie tylko wiedzieć, ale też widzieć. 

Nie oszukuj się, teraz to mało kogo interesuje kto wprowadził do UE. Teraz tylko trzeba zrobić wszystko żeby to zaraz PiS nie zaczął się chwalić, że wyciągnął nas z tej struktury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpętałem wojnę  :rotfl:

Mogli idiotę postrzelić biorąc go za terrorystę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No debil. No normalnie debil. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cr1mson napisał:

Po czwarte wprowadzić możliwość ubezpieczenia się zdrowotnie w sektorze prywatnym.

Dodatkowo, nie zamiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cr1mson napisał:

ad 1. Tu nie chodzi o żadną konkurencję tylko zmianę sposobu zarządzania. Przykładem jest chociażby podział środków na konkretne branże medyczne. Teraz jest tak, że to jakiś smutny Pan w krawacie w Warszawie decyduje ile i na co zostaną przeznaczone środki np na Pomorzu czy Kujawach. Zmiana systemu na regionalny pozwoli lepiej zweryfikować potrzeby danego rejonu. Czyli załóżmy, że wrocilibyśmy do systemu gdzie byłyby regionalne(wojewódzkie) fundusze zdrowia, to wtedy dyrektor rejonu np pomorskiego decyduje co i gdzie rozdzielać na Pomorzu a nie jakiś delikwent w Warszawie. Poza tym, łatwiej chyba zarządzać mając pod sobą np kilka szpitali niż kilkaset, prawda?

ad 4. Szczerze? Ja jako osoba pracująca wolałbym mieć refundowaną wizytę u lekarzy speców typu kardiolog, onkolog, pulmonolog i wszelkie drogie badania diagnostyczne (MRI, CT, RTG) oraz wszelkie hospitalizacje. Poza tym myślę, że jakby dałoby się możliwość firmom prywatnym oferować ubezpieczenia zdrowotne oraz gdzie człek nieszczęsny by mógł wybrać NFZ czy prywatny fundusz to moim zdaniem chyba by się jednak skusili. Nie wszyscy mają tak, że co rusz do lekarza. Są osoby(a ich jest wbrew pozorom sporo), które prawie w ogóle nie korzystają z ochrony zdrowia więc zyski dla firm teoretycznie mogły by być ogromne.

To co napisałeś na końcu - wszystko fajnie, tylko miesięcznie zus mi podpier...la w sumie ok 1300zł a z tego ubezpieczenia wuja mam. Jak potrzebuje alergologa to prywatnie, fizjoterapeuta - prywatnie. Nawet jakby dorzucili te kilkanaście % marży to i tak wolę płacić więcej i faktycznie coś mieć z tego ubezpieczenia (jakby jeszcze na rynku konkurencja była to ta marża pewnie byłaby może nawet mniejsza).

Nie oszukuj się, teraz to mało kogo interesuje kto wprowadził do UE. Teraz tylko trzeba zrobić wszystko żeby to zaraz PiS nie zaczął się chwalić, że wyciągnął nas z tej struktury

Oczywiście, to najczęściej nie interesuje wyborców PiS, kto do Unii Europejskiej wprowadził Polskę. Albo niektórych wyborców PiS to nie interesuje. 

A PiS nie chce za bardzo przestrzegać Konstytucji, do czego ma obowiązek i nie chce też przestrzegać praworządności, a to jest sprzeczne z tym, co pokazuje Unia Europejska. 

Unia, to nie tylko same pieniądze i sam bankomat, tak jak to widzą w PiS. To też wartości, które powinny być ważniejsze i cenniejsze od każdych pieniędzy. Mądrzy i normalni ludzie to wiedzą i rozumieją. Głupi i niemyślący ludzie, nie chcą tego rozumieć. 

W takim żyjemy społeczeństwie, które PiS jeszcze podzielił i za to ten rząd odpowiada. 

Ja nie będę miał szacunku do egoistycznego i podłego rządu i nie będę miał szacunku też do głupich wyborców takiego rządu. 

Przykro mi, ale inaczej się nie da. PiS nie rządzi w Polsce od wczoraj. PiS rządzi już od 6 lat, a to, co ten rząd robi i wyprawia, już dawno nie powinien mieć poparcia w kraju. A ma poparcie dlatego, że utrzymuje, kosztem podatników drogie programy rządowe, które finansuje nie swoimi pieniędzmi. To również, po części za pieniądze tych samych wyborców i pracujących rodziców, którzy z części podatków płaconych, finansują, np. 500 plus. I tym samym, pracującym rodzicom ten rząd będzie zwiększał podatki, składki i inne opłaty, więc to i tak się: równoważy. 

Bo nie są to pieniądze, liczone w setkach miliardów złotych "z nieba", znikąd, ale są od pracujących ludzi, z podatków. Również od tych samych, którzy w rodzinie dostają po 500 zł. co miesiąc. 

To jest takie "koło", które się cały czas kręci. Rząd nie ma żadnych innych pieniędzy, jak tylko te z podatków i z zadłużania kraju. Z pożyczania pieniędzy dodatkowych. 

Nie trzeba być tu jakimś ekonomistą, żeby wiedzieć o takich rzeczach. Ale są ludzie i niektórzy wyborcy PiS, którzy i takich rzeczy nie wiedzą i myślą w swoich głowach, iż: "Rząd może ma jakieś środki znikąd... i może sobie, w nieskończoność wydawać dla rodzin, dla emerytów, iel tylko chce.". To tak niestety nie jest i tak to nie działa. 

I ci, którzy tego jeszcze nie rozumieją i nie wiedzą, jak to wygląda, to warto, żeby się dowiedzieli, na stronach ekonomicznych w sieci, na Wikipedii, a tam wszystko na ten temat jest wyjaśnione i opisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak zostały potraktowane osoby niepełnosprawne przez PIS w czasie protestu? Teraz to się powtarza Tyle, że teraz są uchodźcy.

obraz.png.e3ddf769e9d6663701cd51fc2bff6a57.png

39 minut temu, Spokxik napisał:

Jak rozpętałem wojnę  :rotfl:

Mogli idiotę postrzelić biorąc go za terrorystę.

No, ale z punktu widzenia PIS: co złego by się stało, gdyby podać im te kilka butelek wody, czy tam śpiwór?

Znów zaczyna się narracja o złych emigrantach. Czyżby jednak zbliżały się wybory i znów straszonko?

W Rosji ciekawie. Oni kiedyś się sami unicestwią. Oby nie pół globu przy tym. Art po angielsku.

Rosja ogłosiła stan wyjątkowy po pożarach wokół tajnej placówki nuklearnej

Edytowane przez Flik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Flik napisał:

Pamiętacie jak zostały potraktowane osoby niepełnosprawne przez PIS w czasie protestu? Teraz to się powtarza, tyle, że teraz są uchodźcy.

obraz.png.e3ddf769e9d6663701cd51fc2bff6a57.png

No, ale z punktu widzenia PIS: co złego by się stało, gdyby podać im te kilka butelek wody, czy tam śpiwór?

Znów zaczyna się narracja o złych emigrantach. Czyżby jednak zbliżały się wybory i znów straszonko?

W Rosji ciekawie. Oni kiedyś się sami unicestwią. Oby nie pół globu przy tym. Art po angielsku.

Rosja ogłosiła stan wyjątkowy po pożarach wokół tajnej placówki nuklearnej

Czy ty jesteś taki głupi? Przecież Ci ludzie są na terenie Białorusi. Oni nie koczują na linie demarkacyjnej jak w Korei . ONI SA NA TERENIE BIAŁORUSI!! Aby tam się dostać trzeba mieć wizę. Noi przekraczasz granice w miejscach na to przeznaczonych a nie w lesie.  

Możesz tekstu nie zrozumieć to masz rysunek

E9kwzudXsAQVZ_o?format=jpg&name=medium

Edytowane przez Eclipse
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za trudny obrazek, nie zrozumieją.
Proponuję dokoptować im do swoich lokali, gdzie mieszkają po 1 imigrancie tak o w prezencie, może wtedy jachiry zrozumieją o co w całej zabawie chodzi.

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, crush napisał:

No debil. No normalnie debil. 

Powinni głosować za odebraniem immunitetu baranowi. Ewentualnie puścić może by białoruskie aresztowały ?

Edytowane przez Klakier1984
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Co oni cpia w tej opozycji? Ja pitole ? No debil.

Jestem wzruszony :D ...i zawiedziony - nie miał reklamówki z Biedronki.

Z poważaniem

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakim prawem zatrzymywała go nasza SG? Od ochrony terytorium Białorusi są tamtejsi pogranicznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekraczałeś Ty kiedy granicę?

Ale poklask jest. Zadanie wykonane. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kalderon napisał:

Ale jakim prawem zatrzymywała go nasza SG? Od ochrony terytorium Białorusi są tamtejsi pogranicznicy.

Tłumaczyli pogranicznicy już innym chętnym, że po drugiej stronie są uzbrojone służby i nie chcą by doszło do jakiegoś incydentu.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się trochę o jedno.

Łukaszenka może dostarczyć wodę/pożywienie z nowiczokiem lub czymś podobnym koczującym uchodźcom. Niech kilku umrze wśród kamer...

Raz tragedia dla Tych ludzi, dwa duży problem dla Polski.

Skłaniam się ku temu, że Tą grupę trzeba w miarę szybko zabrać do Polski, ale musi się pojawić w tym samym momencie płot na całej granicy.

Wojsko też może pilnować granicy w opór, dopóki sytuacja się nie ustabilizuje.

Edytowane przez Miton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszence chyba dobrze się żyje z pisem, podrzucił temat, który pis skwapliwie wykorzystał wizerunkowo ("twarda obrona granicy" przed dwudziestoma turbanami - wuj, że w 2020 wpuszczono kolejne 30k Ukraińców, tego TVP nie poda). Będzie parę procent w górę.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrętne tłumaczenie.

Krajom wrogim, zawsze dobrze się żyło z innym w którym była "piąta kolumna"  a w taką rolę wpisuje się niestety opozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miton napisał:

Boję się trochę o jedno.

Łukaszenka może dostarczyć wodę/pożywienie z nowiczokiem lub czymś podobnym koczującym uchodźcom. Niech kilku umrze wśród kamer...

Raz tragedia dla Tych ludzi, dwa duży problem dla Polski.

Skłaniam się ku temu, że Tą grupę trzeba w miarę szybko zabrać do Polski, ale musi się pojawić w tym samym momencie płot na całej granicy.

Wojsko też może pilnować granicy w opór, dopóki sytuacja się nie ustabilizuje.

Wzięcie tych ludzi to byłoby dokładnie to czego chce dzban łukaszenko, tylko by go zachęciło do podrzucania jeszcze większej ilości kukułczych jaj w ramach wojny hybrydowej z UE.

Co to w ogóle za "logika", że jeśli łukaszenka tych ludzi otruje(pomijając już wydumaną fantastyczność takiego scenariusza), to Polska miałaby za to być odpowiedzialna? Są na terenie Białorusi = Białoruś jest za nich odpowiedzialna, tylko i wyłącznie.

To smutne, że ci ludzie są pionkami w grze politycznej łukaszenki, ale to nie oznacza że mamy skulić ogon i robić to co on chce. Pozbierał ich z jakiś dziur w Azji centralnej, to niech się nimi zajmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Do końca życia i jeszcze dłużej  
    • Co prawda masz V2 chłodzenia, czyli niby poprawione...ale swego czasu na 12600kf miałem podobne zachowania pod V1 (one lubiły padać), oczywiście zanim już całkiem padło bo wtedy 100 była już non stop. 
    • FRAG4U.PL Sieć serwerów counter strike ▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ MEDIA ✦︎ ➤︎ Forum ➤︎ Steam ➤︎ Sklep ▬▬▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ SERWERY CS 1.6 ✦︎ ★ DD2 #1 ★ 83.168.105.39:27027 ★ DD2 #2 ★ 83.168.105.39:27015 ★ AIM/AWP ★ 83.168.105.39:27020 ★ 3 MAPS ★ 193.33.176.42:27035 ▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ SERWERY GŁOSOWE ✦︎ ★ TS3 ★ ts3.frag4u.pl:9987 ★ DISCORD ★ discord.com/invite/V8qDbnFBd8  
    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...