Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, glauks napisał:

bzdury, przecież Afganistan to mniej więcej 35 stopni, a to północna Afryka; -20 możliwe, ale w wysokich górach, śnieżny okres zimą też, ale z reguły b. krótko, bo to klimat kontynentalny z północy (poza górami - ale tylko niewielka część ludności mieszka powyżej 2km)

Ile to są wysokie góry? Bo np taki Kabul to prawie 1800 m n.p.m., mniej więcej jak Giewont.

Z resztą nie można patrzeć tylko na szerokość: prądy, wiatry, odległość od morza. Jak porównasz Nowy Jork do Europy to wyjdzie szerokość śródziemnomorska, tak mniej więcej Madryt, ale zimy w NY mają bardziej jak w Warszawie czy Berlinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Nawet połowa karetek w Warszawie nie wyjechała dziś w teren

Duży problem z karetkami w Warszawie. Jak mówią nam sami ratownicy, nawet połowa zespołów nie wyjechała dziś w teren. To dlatego, że 50 proc. wszystkich ratowników kontraktowych w stolicy nie przyszło do pracy.

Ratownicy z Warszawy zgłosili wolne już miesiąc temu, do tego zobowiązują ich kontrakty.

Nie będzie ich w pracy od dziś do niedzieli. Cały czas negocjują z dyrekcją.

Sama dyrekcja pogotowia twierdzi, że brakuje dziś kilkunastu karetek, zagrożenia dla mieszkańców nie ma, a zespoły które dziś pracują, będą miały więcej wyjazdów i mniej czasu na odpoczynek.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nawet-polowa-karetek-w-warszawie-nie-wyjechala-dzis-w-teren,nId,5455851?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-6255055&utm_campaign=wykop-poleca#crp_state=1

 

W kliku innych większych miastach podobnie od kilku dni.

 

Niech JADOM!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Camis napisał:

E tam. Niech zmienią pracę jak nie pasi ?

Jest panie tyle różnych kursów, ba w internetach za darmoszke można się przekwalifikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Miton napisał:

E tam. Niech zmienią pracę jak nie pasi ?

Jest panie tyle różnych kursów, ba w internetach za darmoszke można się przekwalifikować.

I kto Cię będzie ratować jak Padniesz na ulicy mądralo?

Cała zgraja członków Spółek Skarbu Państwa z PiS z pensjami 100 x pensja ratownika?

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto...

Ostatnio szeroko na forum sugerowano taką opcję.

I na nic były moje kontr argumenty. Przeskocz pare stron wstecz, zobaczysz moje osamotnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Miton napisał:

I na nic były moje kontr argumenty. Przeskocz pare stron wstecz, zobaczysz moje osamotnienie.

Tragiczny stan w budżetówce to wina PiSu. Od 6 lat rządzą i generalnie dają kaskę swoim imbecylom zamiast pompować kasę dla specjalistów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Miton napisał:

Czyli bez zmian w kraju, od lat...

No właśnie nie, bo to PiS zlikwidował konkursy na konkretne stanowiska.

Szczerze mówiąc wcześniej za PO w Spółkach pracował ktoś ze znajomych, ale była to osoba, która spełniła wymagania do zasiadania na konkretnym stanowisku.

A teraz może być Sprzątaczka specjalistką od Elektrowni Atomowych :P

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Miton napisał:

Nie wiem kto...

Ostatnio szeroko na forum sugerowano taką opcję.

I na nic były moje kontr argumenty. Przeskocz pare stron wstecz, zobaczysz moje osamotnienie.

Ty porównujesz zawody łatwo obsadzalne do specjalistycznych. Mylisz pojęcia. 

Ratownik powinien zarabiać dobrze. Ktoś podpierający łopatę nie powinien dostać nawet złotówki. 

Jedno drugiego nie wyklucza. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, można nadziać się na sztyl i krzywdę sobie zrobić.

AllWaryGalapagospenguin-max-1mb.gif

Edytowane przez Spokxik
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Raport Macierewicza: 300 stron i zdania odrębne. Zawiedzione rodziny idą do Kaczyńskiego

Około 300 stron liczy raport Podkomisji Smoleńskiej. Przyjęto go w tajemnicy 10 sierpnia. Antoni Macierewicz nie poinformował o tym rodzin smoleńskich. Do Jarosława Kaczyńskiego pielgrzymują przeciwnicy Macierewicza, którzy chcą, aby badanie katastrofy przejęła międzynarodowa komisja.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27519756,raport-macierewicza-300-stron-i-zdania-odrebne-zawiedzione.html#s=BoxOpMT

 

Cytat

Żabka wprowadza teleporady lekarskie

Od 1 września Żabka oferuje swoim klientom pierwszą w Polsce usługę przedpłaconego vouchera na telekonsultację lekarską, przygotowaną przez firmę HomeDoctor. Usługa dostępna jest we wszystkich sklepach sieci.

 

HomeDoctor-%C5%BBabka-655.jpg

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zabka-voucher-homedoctor-porady-lekarskie-cena-jak-korzystac-opinie#.YS9izbji9zg.wykop?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-6255267&utm_campaign=wykop-poleca

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Mamy 1 września 2021 roku. Trwa pandemia. W samej stolicy naszego kraju w tym momencie, z powodu braku obsady nie wyjeżdża 42 zespoły ratownictwa.

Mimo tego, że chwilowo nie jest ona odczuwalna to dała się bardzo mocno odczuć pracownikom Państwowego Ratownictwa Medycznego, którego trzon tworzą ratownicy medyczni. W tym ja. Od dawna dopraszamy się traktowania nas przez rządzących poważnie, prosimy o ustawę o samorządzie, o zmianę ścieżki rozwoju, o dofinansowanie całego systemu. Niestety, od dłuższego czasu nikogo to nie interesuje. Nikogo nie interesuje to, że gdy przychodnie i szpitale na początku pandemii nie ogarniały tematu to my zawsze byliśmy do dyspozycji, zawsze pacjent może po nas zadzwonić i w razie nagłego pogorszenia zdrowia uzyskać profesjonalną pomoc. Jesteśmy profesjonalistami, chcemy jak najlepiej pomagać naszym pacjentom i dostawać za to godne wynagrodzenie, które nie będzie nas zmuszało do pracy po 300-400 godzin w miesiącu. Walczymy o nas i o Was. My damy radę uratować nas i naszych bliskich jeśli karetek zabraknie. A Wy? Co Wy zrobicie jeśli nikt nie odbierze telefonu pod 112 czy 999? Co Wy zrobicie jeśli nie będzie żadnego ratownika w pustych karetkach? Co Wy zrobicie jeśli nie będzie obsady na żadnym ze szpitalnych oddziałów ratunkowych?

Karetka bez ratownika to tylko samochód.

11.09 w Warszawie odbędzie się wspólny protest wszystkich zawodów medycznych. Protestujmy wszyscy razem, bo ochrona zdrowia to nasz wspólny interes.

 

8DF5GGP.png

 

https://www.wykop.pl/wpis/60123467/mamy-1-wrzesnia-2021-roku-trwa-pandemia-w-samej-st/

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz też na pogrzebie zarobić musi. Egoiści no egoiści :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USA zostawiło nie tylko sporo sprzętu w Afganistanie. Podobno zostawili też dolary i to sporo dolarów :E, z obliczeń internauty "kupka" wygląda na minimum 250 milionów USD. 

 

 

Nie wiem czy fake czy real, chociaż obstawiam że jednak prawda, ale dlaczego też mogą być rożne teorie. 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Jak kiedys poprosza o pomoc nasz kraj, zeby gdzies interweniowac to trzeba im pokazac ten filmik.

Taliby dostaly wyprawke na rzady szariatu.

9 minut temu, Camis napisał:

USA zostawiło nie tylko sporo sprzętu w Afganistanie. Podobno zostawili też dolary i to sporo dolarów :E, z obliczeń internauty "kupka" wygląda na minimum 250 milionów USD. 

 

 

Nie wiem czy fake czy real, chociaż obstawiam że jednak prawda, ale dlaczego też mogą być rożne teorie. 

Pokazalem w pracy czarnemu to mowi, ze to bron afganska, nie amerykanska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieta co!?

Podobno zima ma być nietęga...

Co Wy na To?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że w głębokiej tajemnicy przyjęto tzw: Raport Macierewicza?

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27519756,raport-macierewicza-300-stron-i-zdania-odrebne-zawiedzione.html#s=BoxOpImg1

4 minuty temu, Miton napisał:

 

Podobno zima ma być nietęga...

 

Znaczy śnieżna i mroźna, czy wręcz przeciwnie? Nigdy nie wiem jak interpretować słowo nietęga w kontekście pogody, zimy itp...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 209458 napisał:

Ile to są wysokie góry? Bo np taki Kabul to prawie 1800 m n.p.m., mniej więcej jak Giewont.

Z resztą nie można patrzeć tylko na szerokość: prądy, wiatry, odległość od morza. Jak porównasz Nowy Jork do Europy to wyjdzie szerokość śródziemnomorska, tak mniej więcej Madryt, ale zimy w NY mają bardziej jak w Warszawie czy Berlinie.

no właśnie powyżej 2 km

Nowy Jork jest odsłonięty od Arktyki, więc zimne powietrze może bez problemu spływać, stad częste okresy zimna w zimie - Afganistan osłonięty od północy górami, na granicy z Uzbekistanem, itd, natomiast odsłonięty od Oceanu Indyjskiego, dużo cieplejszego niż Atlantyk w okolicach NY; zresztą upały dużo częstsze w NY niż okresy dużego mrozu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poczytałem trochę też o tych zimach w Afganistanie i wychodzi że w 2008 zamarzło tam z 1000 osób a w 2014 były straszne problemy głodu że względu na opady.

Tak to mają delikatne zimy w dzień temperatury na plusie. W porównaniu do naszych popierdułki, wręcz idealnie warunki narciarskie.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Spokxik napisał:

No właśnie poczytałem trochę też o tych zimach w Afganistanie i wychodzi że w 2008 zamarzło tam z 1000 osób a w 2014 były straszne problemy głodu że względu na opady.

Tak to mają delikatne zimy w dzień temperatury na plusie. W porównaniu do naszych popierdułki, wręcz idealnie warunki narciarskie.

Taliby na nartach? No waaayyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym sondażu pis ma 37%, zgodnie z przewidywaniami zyskali kilka pp na aferze migracyjnej. Hołownia ostro w dół, PO+Hołownia przestają wygrywać z pisem. Klasyczne samozaoranie opozycji w identyczny sposób, co lata temu, niestety - na tym samym temacie. Jeśli Kaczafi wykorzysta moment, to zrobi przedterminowe wybory i wygra bez problemu. Ludzie żyją tylko ostatnią aferą, imigranci przykryli reasumpcję, inflację i inne przewałki i poparcie dla pisu natychmiast zaczęło rosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem Wiki tylko przeglądałem strony podróżnicze, oprócz tych artykułów o dwóch nieszczęsnych zimach. 

..."Bamjan w Afganistanie stawia na rozwój narciarstwa. Niegdyś miasto słynęło z imponujących posągów buddy wykutych w skale. Zostały one jednak zniszczone przez Talibów. Okoliczni mieszkańcy postanowili wykorzystać tutejsze warunki do rozwoju narciarstwa. Branży sprzyja ukształtowanie terenu i temperatury."

9 godzin temu, vvintereq napisał:

Taliby na nartach? No waaayyy

A jednak owszem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, bo za każdym razem, gdy zbliżają się do pisu, to odwalają jakiś numer by wywindować pis w górę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...