Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Długo czekać nie trzeba było, ale niech jadom, tylko DUPA!!1!.

 

https://www.onet.pl/?utm_source=www.wykop.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=29f9a0bf-2c38-42f5-989a-b8d57f31b3eb&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2#rlu-202106212105557278211164

Cytat

 

Tragedia w szkole. Brakowało karetek, przyjechali strażacy. Śmigłowiec trzeba było ściągać z sąsiedniego województwa. 10-latek zmarł

Do tragicznego wypadku doszło na terenie szkoły podstawowej w Kostomłotach (woj. dolnośląskie). Podczas lekcji wychowania fizycznego 10-letni uczeń spadł z drabinek i stracił przytomność. Do akcji ratowniczej jako pierwsi wyruszyli strażacy, bo żadna karetka nie mogła przyjechać na czas. Nie mógł też przylecieć zespół ratowniczy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z pobliskiego Wrocławia. Wolny śmigłowiec z medykami ściągnięto dopiero z Opola. Niestety, chłopiec zmarł.

W wielu miejscach w całej Polsce brakuje załóg karetek, bo pracownicy protestują przeciwko niskim płacom i fatalnym warunkom pracy. Wielu z nich złożyło wypowiedzenia lub poszło na zwolnienia lekarskie. Inni po prostu nie biorą nadgodzin i już tylko to powoduje, że na dyżurach często nie ma odpowiedniej liczby zespołów ratownictwa medycznego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie siatka po obu stronach drutu kolczastego na granicy. Tak więc jeśli szybko ogarnął temat, nie ucierpi dużo zwierząt.

Jak na mój gust nie jest to wcale złe ogrodzenie. Funkcję swoją spełni. Będzie przynajmniej wiadomo po której stronie (polskiej czy białoruskiej) znajdują się uchodźcy/emigranci. Wraz z monitoringiem i ludźmi którzy się tam znajdują napewno utrudni przedostanie się osób bezprawnie. Wiadomo, że nie ma przeszkód nie do pokonania, bo gdyby nawet ścianę na 3 metry postawili, to drabina i heja!

No może jeszcze fosa z krokodylami była by skuteczniejsza, ale mamy zimę, tak więc tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Camis napisał:

Na mój gust, szkoła każda powinna być wyposażona w co najmniej, jedno urządzenie AED, by w takich przypadkach działać szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Damian-32 napisał:

Na mój gust, szkoła każda powinna być wyposażona w co najmniej, jedno urządzenie AED, by w takich przypadkach działać szybko.

A na moje to powinniśmy mieć służbę zdrowia. 

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miton napisał:

Będzie siatka po obu stronach drutu kolczastego na granicy. Tak więc jeśli szybko ogarnął temat, nie ucierpi dużo zwierząt.

Jak na mój gust nie jest to wcale złe ogrodzenie. Funkcję swoją spełni. Będzie przynajmniej wiadomo po której stronie (polskiej czy białoruskiej) znajdują się uchodźcy/emigranci. Wraz z monitoringiem i ludźmi którzy się tam znajdują napewno utrudni przedostanie się osób bezprawnie. Wiadomo, że nie ma przeszkód nie do pokonania, bo gdyby nawet ścianę na 3 metry postawili, to drabina i heja!

No może jeszcze fosa z krokodylami była by skuteczniejsza, ale mamy zimę, tak więc tego...

Koszty panie koszty.

O giga taniej byloby zająć się grupka  uchodźców z granicy niż budować ogrodzenie , które zapewne niezbyt długo postoi bo robione jest na chybcika i amatorsko. Kasa wyrzucona w błoto. 

No ale PiS nie mógłby robić politycznych konfitur. Polska to bogaty kraj i stać nas na wyrzucenie kolejnej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Damian-32 napisał:

Na mój gust, szkoła każda powinna być wyposażona w co najmniej, jedno urządzenie AED, by w takich przypadkach działać szybko.

Co ci da AED przy urazie czaszki albo krwotoku zewnętrznym, to człowieku trzeba chirurga a przede wszystkiem ktoś w jednym kawałku musi dotransportować do doktór.

Strażacy mogą unieruchomić złamanie lub zatamować bandażem, ale to ratownik zespoli żyłę żebyś się nie wykrwawił strażak tego nie uczyni. No sorry takie realia.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2021 o 16:23, lukadd napisał:

Chyba najbardziej pozytywna wiadomość tego dnia, że w końcu zakręcili Pisuarom kurek z kasą :E

1630823596229-png.2009430

Liczy się Polska, szkoda tylko, że suweren nie umie liczyć ?

10 godzin temu, Damian-32 napisał:

Na mój gust, szkoła każda powinna być wyposażona w co najmniej, jedno urządzenie AED, by w takich przypadkach działać szybko.

Wystarczy, że każda szkoła jest wyposażona w jednego katechetę, resztę zdziała wiara i modlitwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Myst napisał:

Wystarczy, że każda szkoła jest wyposażona w jednego katechetę, resztę zdziała wiara i modlitwa.

katecheci są nie od dziś, ja tylko wyraziłem swoje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Ktore nijak ma sie do tego, czemu tamto dziecko umarlo. Dziecko umarlo poprzez braki kadrowe w panstwowej sluzbie zdrowia. Aczkolwiek tak, AED bardzo by sie przydalo w szkolach.

Tak apropos jeszcze tych drabinek, to u mnie w podstawówce, zawsze były materace pod nimi, tak by jak ktoś spadł, nic mu się poważnego nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, Camis napisał:

Wniosek jest jeden : albo wycofać wf ze szkół, albo przeprowadzać lekcje tylko zdalnie. A najlepiej to zastąpić wf religią katolicką. :pistols:

14 godzin temu, Damian-32 napisał:

Na mój gust, szkoła każda powinna być wyposażona w co najmniej, jedno urządzenie AED, by w takich przypadkach działać szybko.

Jak Owsiak nie zorganizuje kolejnej zbiórki na takie urządzenia w każdej szkole, to AED w szkołach zobaczysz jak świnia niebo. Hajs pójdzie na kaplicę w szkole.:pistols:

13 godzin temu, crush napisał:

A na moje to powinniśmy mieć służbę zdrowia. 

Mamy - prywatną, ale jest. Państwowo to teraz tylko sekcja zwłok i to najlepiej z podejrzeniem Covidka.:pistols:

4 godziny temu, Spokxik napisał:

Co ci da AED przy urazie czaszki albo krwotoku zewnętrznym, to człowieku trzeba chirurga a przede wszystkiem ktoś w jednym kawałku musi dotransportować do doktór.

Strażacy mogą unieruchomić złamanie lub zatamować bandażem, ale to ratownik zespoli żyłę żebyś się nie wykrwawił strażak tego nie uczyni. No sorry takie realia.

Ratownik panie to może co najwyżej zahamować krwotok i nic więcej. Wszystko pozostałe przeprowadzić może tylko lekarz - a ten jest tylko w karetkach reanimacyjnych - koszta panie.:pistols:

2 godziny temu, Spokxik napisał:

Amen

Ejmen czarny bracie!:pistols:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ilubek napisał:

Koszty panie koszty.

O giga taniej byloby zająć się grupka  uchodźców z granicy niż budować ogrodzenie , które zapewne niezbyt długo postoi bo robione jest na chybcika i amatorsko. Kasa wyrzucona w błoto. 

No ale PiS nie mógłby robić politycznych konfitur. Polska to bogaty kraj i stać nas na wyrzucenie kolejnej kasy.

Nie wiesz czy byłoby taniej, bo nie wiesz w co by się ta grupka przerodziła. 

A to, że te zabezpieczenia powinny być zrobione raz, a solidnie? To prawda. 

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Spokxik napisał:

Amen

Alleluja

Co to za akcja z apka na telefon od Holowni? Porypalo go do konca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, ウィンター napisał:

Alleluja

Co to za akcja z apka na telefon od Holowni? Porypalo go do konca? 

Pewnie próbuje pozyskać młody elektorat - wybudowanie kaplicy niewidzialnego przyjaciela w chałupie jakoś nie pomogło.:lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pioneer83 napisał:

Pewnie próbuje pozyskać młody elektorat - wybudowanie kaplicy niewidzialnego przyjaciela w chałupie jakoś nie pomogło.:lol2:

Typ zaczyna ostatnio odlatywac. Nigdy go nie  popierałem, za bardzo płaczliwy jest. Chcialem pobrac te apke i sie okazalo, ze tylko na iOS jest. Rozumiem, ze elektorat P2050 tylko z ajfona korzysta :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pioneer83 napisał:

Ratownik panie to może co najwyżej zahamować krwotok i nic więcej. Wszystko pozostałe przeprowadzić może tylko lekarz - a ten jest tylko w karetkach reanimacyjnych - koszta panie.

I ten lekarz też nie będzie ciąć na miejscu wypadku, żeby wiązać żyły czy tętnice.
Ustabilizować i wio jak najszybciej do szpitala na stół operacyjny.

16 godzin temu, Damian-32 napisał:

Na mój gust, szkoła każda powinna być wyposażona w co najmniej, jedno urządzenie AED, by w takich przypadkach działać szybko.

AED to nie jest magiczna różdżka, która przywraca krążenie.
Jest przydatne w poprowadzeniu postronnej osoby jak postępować, ale przywrócić krążenie może jedynie w wąskim zakresie przypadków (jeżeli dobrze pamiętam, to tylko przy nierównej pracy serca). Podstawą nadal jest zewnętrzny masaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubica 15 miejsce!

Super! Wyprzedził w końcówce ekipę Wiliamsa.

Dział na forum niestety odpowiedni ?.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, Miton napisał:

Kubica 15 miejsce!

Super! Wyprzedził w końcówce ekipę Wiliamsa.

Dział na forum niestety odpowiedni ?.

A ilu zawodników dojechało? :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ウィンター napisał:

Typ zaczyna ostatnio odlatywac. Nigdy go nie  popierałem, za bardzo płaczliwy jest. Chcialem pobrac te apke i sie okazalo, ze tylko na iOS jest. Rozumiem, ze elektorat P2050 tylko z ajfona korzysta :rotfl:

Wg google jest na sklepie Play od trzech dni. Z ciekawości zainstalowałem. Działa.

Sama apka to raczej marketing wymierzony w młodych. Ale w sumie na agitkę wyborczą lepsze takie coś niż nic lub filmiki z jutjube gdzieś ktoś kogoś "masakruje", albo kazania z ambony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 samochodów na mecie. Kolega ze stajni na 14 miejscu (jeździ cały czas). Z doskoku wsiada wyszydzany przez wielu inwalida i dojechał tuż za nim ?

Dla mnie dzisiaj święto! No i cała rkipa Wiliamsa na ostatnim okrążeniu za jednym zamachem!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ウィンター napisał:

Typ zaczyna ostatnio odlatywac. Nigdy go nie  popierałem, za bardzo płaczliwy jest. Chcialem pobrac te apke i sie okazalo, ze tylko na iOS jest. Rozumiem, ze elektorat P2050 tylko z ajfona korzysta :rotfl:

Może celuje w tylko w bananowców i ich rodziców. Akurat apka to nie taki zły pomysł, ale zrobił z niej główny element wystąpienia. Powinien to być dodatek do jakiegoś rewolucyjnego programu wyborczego. Hołownia może nie dotrwać do wyborów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem monotonny z Kubicą, ale powiedzcie proszę, znacie może człowieka, na którego wylała się większa fala hejtu niż na Naszego Roberta drodzy Polacy ?? Przez politykę, a człowiek  nigdy politycznie się nie określił?

I proszę nie mówcie, że słusznie bo z "Diabłem pakt zawarł"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, crush napisał:

Nie wiesz czy byłoby taniej, bo nie wiesz w co by się ta grupka przerodziła. 

Przyjdą pierwsze poranne przymrozki to problem się sam rozwiąże bo zakładam, że białoruski dyktatorek prędzej odstawi ich skąd przybyli niż zbuduje hotel pod granicą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pioneer83 napisał:

Jak Owsiak nie zorganizuje kolejnej zbiórki na takie urządzenia w każdej szkole, to AED w szkołach zobaczysz jak świnia niebo. Hajs pójdzie na kaplicę w szkole.:pistols:

Obliczyłem że wyposażenie każdej szkoły (podstawowa, technikum, liceum, branżowa, wyższa - około 26000 placówek w Polsce) w AED to koszt  "raptem" około 117 milionów złotych. Przypominam że Sasin przeje**ał 70 milionów, minister zdrowia "Szumla" ile to było 330 milionów?. Koszt elektrowni w Ostrołęce którą trzeba rozebrać to 1,3 miliarda złotych, czyli dla każdej szkoły można było by kupić ponad 11 szt AED. 

Koszt zapomogi dla antypolskiej szczujni TVpis to prawie 5,5 miliona złotych DZIENNIE. Czyli za 21 dni opłacania propagandy mamy kupione AED dla każdej szkoły. 

Edytowane przez Camis
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miton napisał:

Może jestem monotonny z Kubicą, ale powiedzcie proszę, znacie może człowieka, na którego wylała się większa fala hejtu niż na Naszego Roberta drodzy Polacy ?? Przez politykę, a człowiek  nigdy politycznie się nie określił?

I proszę nie mówcie, że słusznie bo z "Diabłem pakt zawarł"...

Ale on się właśnie określił. Bo można i kochać sport i krytykować gównianą władzę która Cię sponsoruje. Patrz atleci z Białorusi. 

Dlaczego niby mam go szanować? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...