Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

PiS wybija zęby ustawie, na której zależy Kukizowi. Posłom to nie przeszkadza

PiS wprowadziło poprawki do ustawy antykorupcyjnej – tej, od której przyjęcia Paweł Kukiz i jego posłowie uzależniają wspieranie partii rządzącej. Zmiany wybijają ustawie zęby. Zakładają, że walka z nepotyzmem zacznie się dopiero w kolejnej kadencji Sejmu. Posłowie Kukiza rozczarowani jednak nie są.

Przegłosowanie ustawy antykorupcyjnej - jednego ze sztandarowych postulatów Kukiz’15 - stało się elementem umowy o współpracy zawartej przez obóz Kukiza z PiS-em na przełomie maja i czerwca.

W czasie prac w komisji Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało, że zakaz łączenia funkcji politycznych z posadami w spółkach Skarbu Państwa zacznie obowiązywać dopiero za dwa lata.

Obóz rządzący tłumaczył to "ochroną praw nabytych".

Opóźnienie wejścia w życie przepisów o walce z nepotyzmem w żaden sposób nie wpływa jednak na decyzję ludzi Kukiza o wspieraniu sejmowej większości.

"Jeżeli byśmy odebrali te prawa nabyte obecnie, to mogłoby się okazać, że zaraz znajdzie się kilku posłów, którzy skierują tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego i ona w ogóle nie wejdzie" - przekonywał Jarosław Sachajko z Kukiz'15.

Opozycja komentuje, że to rozwiązanie w myśl zasady: "wilk syty i owca cała". Obóz Pawła Kukiza będzie mógł chwalić się realizacją swojego postulatu, a politycy PiS-u utrzymają lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa.

https://www.rmf24.pl/polityka/news-pis-wybija-zeby-ustawie-na-ktorej-zalezy-kukizowi-jego-poslo,nId,5486037#crp_state=1?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-6276121&utm_campaign=wykop-poleca

 

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, bodycount napisał:

Najśmieszniejsze jest to, że środowiska narodowe gadają o wstawaniu z kolan i suwerenności, a potem padają na kolana przed okupantem z Watykanu.

Bo to wszystko jest udawanie, gdyby mogli pozyskać głosy inaczej zapewne by to robili. Z resztą i tu i tu jest mnóstwo homoseksualistów a widzisz jak niby ich nienawidzą. Hipokryzja 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Polska wśród 10 jurysdykcji najbardziej nieprzyjaznych biznesowi. Zaliczyliśmy największy spadek

Polska spadła na 10 miejsce na w najnowszym rankingu najbardziej skomplikowanych jurysdykcji na świecie do prowadzenia biznesu przez zagraniczne firmy. To największy spadek wśród wszystkich 77 monitorowanych krajów.

Polska spadła na 10 miejsce na w najnowszym rankingu najbardziej skomplikowanych jurysdykcji na świecie do prowadzenia biznesu przez zagraniczne firmy. To największy spadek wśród wszystkich 77 monitorowanych krajów.

Tak wynika z najnowszej edycji Global Business Complexity Index (GBCI), raportu przygotowywanego przez firmę TMF Group, oferującą usługi biznesowe w 85 krajach (w tym w Polsce) w obszarze księgowości i podatków, kadr i płac oraz zarządzania sekretariatem korporacyjnym.

Badanie GBCI analizuje przepisy, stawki podatkowe, kary i kwestie compliance w 77 jurysdykcjach, które odpowiadają w sumie za 92 proc. światowego PKB i 95 proc. globalnych przepływów bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Raport corocznie sprawdza 292 wskaźniki dotyczące kluczowych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, w tym szybkość założenia firmy, wymagania dotyczące płac i świadczeń i tym podobne.

Gigantyczny „awans” Polski
Najbardziej nieprzyjazną jurysdykcją do prowadzenia biznesu przez międzynarodowe firmy jest Brazylia. Tuż za nią znajduje się Francja, która spadła z miejsca 12. Następne są: Meksyk, Kolumbia, Turcja, Indonezja, Argentyna, Boliwia, Kostaryka oraz Polska.

Z kolei najbardziej przyjaznymi jurysdykcjami okazały się Dania, Hongkong, Kajmany i Irlandia.

W poprzedniej edycji Polska była na niezłym 34. miejscu w rankingu, a spadek o 24 miejsca ex aequo z Chile (które spadło z 64 na 40 miejsce) jest największy wśród wszystkich 77 analizowanych państw.

 

mapa_jurysdykcje-1170x778.png

https://300gospodarka.pl/news/polska-wsrod-10-jurysdykcji-najbardziej-nieprzyjaznych-biznesowi-zaliczylismy-najwiekszy-spadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Spokxik napisał:

Bo to wszystko jest udawanie, gdyby mogli pozyskać głosy inaczej zapewne by to robili. Z resztą i tu i tu jest mnóstwo homoseksualistów a widzisz jak niby ich nienawidzą. Hipokryzja 100%

Żeby zostać politykiem trzeba mieć określony zakres cech osobowości. Zakłamanie jest jednym z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Opozycja wygrała głosowanie na komisji. PiS anulowało jego wynik w kolejnym

Komisja Finansów Publicznych przegłosowała poprawkę opozycji zwiększającą dochody samorządów w związku z programem Polski Ład. W odpowiedzi posłowie PiS złożyli i przegłosowali wniosek o cofnięcie prac do stanu sprzed jej rozpatrzenia. Opozycja mówi o reasumpcji i kolejnym "witkowaniu" w Sejmie.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/opozycja-wygrala-glosowanie-na-komisji-pis-anulowalo-jego-wynik-w-kolejnym/8cb34nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że ten cały sejm jest nie potrzebny. Po co demokracja jak nie działa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S: na twiterku aktywność onucy poziom hard. "Dobrze powiedział Braun". 

Skąd w ludziach tyle nienawiści ja się pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Trepcia napisał:

Posluchaj wypowiedzi Jedraszewskiego to bedziesz wiedzial.

Wali mnie jakiś klecha. On nie jest dla mnie żadnym autorytetem. Ot stary dziad w kiecce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Ale jest autorytetem dla, jak to nazwales, "onucy".

Wiesz, jak dla mnie katolicy to najwięksi hipokryci, kłamcy, oszuści i przy okazji frajerzy. Instytucja KK to kolejna piramida mafijna, żeby żyć fajniusio na czyjś koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Winter™ napisał:

Wiesz, jak dla mnie katolicy to najwięksi hipokryci, kłamcy, oszuści i przy okazji frajerzy. Instytucja KK to kolejna piramida mafijna, żeby żyć fajniusio na czyjś koszt.

Pociesz się, że zawsze mogło być gorzej, czyt. Islam. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, crush napisał:

Pociesz się, że zawsze mogło być gorzej, czyt. Islam. :E

czy ja wiem naszym katolom dac bron do reki i islam bedzie spierdzielal i przepraszal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, crush napisał:

Pociesz się, że zawsze mogło być gorzej, czyt. Islam. :E

Nie muszę się pocieszać. Nie mieszkam w Polsce. Ode mnie Jedraszewski może jedynie kopa dostać. Wiem o jego nienawistnych komentarzach. W ogóle nie widzi problemu molestowania dzieci. Cholerne zboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

czy ja wiem naszym katolom dac bron do reki i islam bedzie spierdzielal i przepraszal

I tak myślę, że by pierwszego miejsca spi****lenia religijnego nie przeskoczyli. My dozgonnie będziemy piastować zaszczytne drugie miejsce w tym rankingu. :cool:

7 minut temu, Winter™ napisał:

Nie muszę się pocieszać. Nie mieszkam w Polsce. Ode mnie Jedraszewski może jedynie kopa dostać. Wiem o jego nienawistnych komentarzach. W ogóle nie widzi problemu molestowania dzieci. Cholerne zboki.

No to co tak przeżywasz jak Cię nie dotyczy. Niech się dzieje, niech się sypie, niech się wali. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Winter™ napisał:

Nie muszę się pocieszać. Nie mieszkam w Polsce. Ode mnie Jedraszewski może jedynie kopa dostać. Wiem o jego nienawistnych komentarzach. W ogóle nie widzi problemu molestowania dzieci. Cholerne zboki.

zazdro ale jestem coraz blizej opuszczenia tego urwi dolka zwanego polsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gruzin don Leonides napisał:

zazdro ale jestem coraz blizej opuszczenia tego urwi dolka zwanego polsza

Kibicuję. Jak mi mówił niegdyś dziadek "szkoda życia na ten kraj".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, gruzin don Leonides napisał:

zazdro ale jestem coraz blizej opuszczenia tego urwi dolka zwanego polsza

Każdy dołek ma swoje problemy, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Klakier1984 napisał:

Każdy dołek ma swoje problemy, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ;)

Niby tak, ale jakoś nikt nie wraca do kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Camis napisał:

Jedziemy z koksem!1!:

 

entt8Nu.jpeg

 

banda totalnie ... odklejenców

Edytowane przez BlindObserver
nie klnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci sami co mówili o wyimaginowanej unii a jej flagę nazywali szmatą.

Ja na prawdę chciał bym te pigułki co oni łykają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cyk miękiszony miękną:

 

E_aY7sGVQAE8ioY?format=jpg&name=large

E_aY-J5VQAgompP?format=jpg&name=large

 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...