Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w banku i kobieta pobierała emeryturę krusowską, 1055zł? jak dziś za to opłacić rachunki, leki i kupić jedzenie, i jeszcze mówić jak jest dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to lewak jeden, nie to co nasz papa 2:

 

papie%C5%BC-franciszek-o-zwi%C4%85zkach-

papie%C5%BC-franciszek-o-zwi%C4%85zkach-

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz co jest w tym smutne? Że ta nisza, plankton planktonu z środowisk LGBT, która najgłośniej krzyczy yerbać KK... I tak powie, że małżeństwa tylko kobiety z mężczyzną to dyskryminacja. 

I tak oto najbardziej postępowi hamują postęp. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jaki konkretnie przepis KK (albo siakiejś ustawy), naruszyła ta prokurator, wszczynając to śledztwo. Jaki tu fikołek został wykonany.

Ok. wiem- art 231 K.K. Przecież to się nijak nie obroni w sądzie (jeśli sprawa dojdzie do etapu postępowania sądowego).

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Flik napisał:

Mnie ciekawi jaki konkretnie przepis KK (albo siakiejś ustawy), naruszyła ta prokurator, wszczynając to śledztwo. Jaki tu fikołek został wykonany.

Przecież to nie chodzi o to, żeby ją ostatecznie skazać, ale żeby przeciągnąć przez system na tyle długo, żeby innym się odechciały podobne wyskoki na jedynie słuszną władzę.

To jest ten sam ich sposób postępowania ze wszystkim. A na ewentualne odszkodowania przecież z budżetu się weźmie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Suski potwierdza, że lexTVN spadło z rowerka z powodu przegłosowanych poprawek zgłoszonych przez Konfederację (13:50-14:45):

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Zakaz handlu w niedziele. Sejm zlikwidował popularną "furtkę" w przepisach


Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele została przyjęta przez Sejm. Sklepy, które otwierają się pod pretekstem świadczenia usług pocztowych, będą musiały wykazać, że ponad połowa ich przychodów pochodzi z tej działalności.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zakaz-handlu-w-niedziele-sejm-zlikwidowal-popularna-furtke/5z85mnt,79cfc278

 

Konfederacja taka za wolnością:

Cytat

Uszczelnienie handlu poparło 224 posłów z klubu PiS, nikt nie był przeciw, nie głosowało 3 posłów. Z klubu KO 1 poseł głosował za, a 122 przeciw. Z Lewicy 29 osób było za, nikt nie był przeciw, 17 wstrzymało się od głosowania. Koalicja Polska: 4 posłów głosowało za uszczelnieniem, nikt nie był przeciw, 15 wstrzymało się. Konfederacja: 5 posłów głosowało za, 4 było przeciw. Polska 2050 - 7 posłów - wszyscy głosowali przeciw. Porozumienie; 6 osób za, nikt nie głosował przeciw. Koło Kukiz15: 3 osoby głosowały za ustawą, 1 była przeciw. 4 posłów z koła Polskie Sprawy wstrzymały się.

https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/sejm-uchwalil-ustawe-uszczelniajaca-niedzielny-zakaz-handlu-aktualizacja,313292.html

 

 

I Czajka (klik aby powiększyć):

 

most-pontonowy1-jpg.2069348

most-pontonowy2-jpg.2069350

most-pontonowy3-jpg.2069352

most-pontonowy4-jpg.2069353

 

 

 

cos-powiedzial-trzaskowski-pisowiec-malp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakaz handlu w niedzielę to jeden z najgłupszych pomysłów tej ekipy. Wprowadzić jako zachętę dodatek do godzin niedzielnych i dać 2 wolne niedziele w miesiącu, ale nie zakazywać. Sam robię często w niedzielę zakupy, bo w tygodniu nie mam czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten przepis z usługami pocztowymi w sklepach to była patologia. Powinny być normalnie otwarte sklepy w niedziele albo zamknięte, bez podziału na te z usługami pocztowymi czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wamak napisał:

Akurat ten przepis z usługami pocztowymi w sklepach to była patologia. Powinny być normalnie otwarte sklepy w niedziele albo zamknięte, bez podziału na te z usługami pocztowymi czy bez.

https://www.google.com/amp/s/biznes.wprost.pl/amp/10491058/nowy-sposob-na-obejscie-zakazu-handlu-w-niedziele-kluczem-sa-ryby.html

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Winter™ napisał:

Zakaz handlu w niedzielę to jeden z najgłupszych pomysłów tej ekipy. Wprowadzić jako zachętę dodatek do godzin niedzielnych i dać 2 wolne niedziele w miesiącu, ale nie zakazywać. Sam robię często w niedzielę zakupy, bo w tygodniu nie mam czasu.

Abstrahując już od samego zakazu, to nie obraź się, ale Twoja wymówka o braku czasu jest najsłabszą jaką się da wymyślić. Teraz w dobie sklepów otwartych całodobowo, albo po prostu do późnych godzin? Ja na własne życzenie pracowałem w tym miesiącu codziennie po 12h do czternastego bo potrzebowałem długiego wolnego w dalszej części miesiąca. Naprawdę nie wiem jakim trzeba być kaleką, żeby nie mieć czasu zrobić zakupów w obecnych czasach :E

Wracając z miasta na wieś mijam kilka dyskontów otwartych do naprawdę późnych godzin, w samym mieście to już w ogóle luzik. Ja rozumiem, może się nie chcieć, ale bez jaj z tym brakiem możliwości zrobienia zakupów w tygodniu. Kiedyś jako argument przeciw, usłyszałem, że Pani musi kupować mrożonki, żeby w niedzielę mieć co w ogóle jeść. Naprawdę dzisiaj ludzie w czasie wojny, by chyba nie byli w stanie wytrzymać tygodnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zdunzdun napisał:

Abstrahując już od samego zakazu, to nie obraź się, ale Twoja wymówka o braku czasu jest najsłabszą jaką się da wymyślić. Teraz w dobie sklepów otwartych całodobowo, albo po prostu do późnych godzin? Ja na własne życzenie pracowałem w tym miesiącu codziennie po 12h do czternastego bo potrzebowałem długiego wolnego w dalszej części miesiąca. Naprawdę nie wiem jakim trzeba być kaleką, żeby nie mieć czasu zrobić zakupów w obecnych czasach :E

Wracając z miasta na wieś mijam kilka dyskontów otwartych do naprawdę późnych godzin, w samym mieście to już w ogóle luzik. Ja rozumiem, może się nie chcieć, ale bez jaj z tym brakiem możliwości zrobienia zakupów w tygodniu. Kiedyś jako argument przeciw, usłyszałem, że Pani musi kupować mrożonki, żeby w niedzielę mieć co w ogóle jeść. Naprawdę dzisiaj ludzie w czasie wojny, by chyba nie byli w stanie wytrzymać tygodnia. 

U mnie jest inny system godzinowy otwarcia sklepów. Sklepy tylko do 21, nawet stacje benzynowe. Na autostradzie często też. Nie ma nigdzie całodobowych w NL. Niedziele handlowe są, od 12-17, ale w zależności od gminy. W mojej rządzą niestety katolicy i próbują forsować zamykanie wszystkiego na siłę.

A niedawno z powodu pandemii przeszedłem na zakupy online. W NL i w DE działa Picnic. Super sprawa, choć ceny nieco wyższe niż w stacjonarnych sklepach. Asortyment niestety nadal mniejszy. Ostatnio Gates wyłożył ekstra hajs na inwestycję w ten biznes.

P.S: Przez pandemię były godziny dla seniorów. Do południa mogłem jedynie pocałować klamkę i nie mogłem zrobić zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Winter™ napisał:

U mnie jest inny system godzinowy otwarcia sklepów. Sklepy tylko do 21, nawet stacje benzynowe. Na autostradzie często też. Nie ma nigdzie całodobowych w NL. Niedziele handlowe są, od 12-17, ale w zależności od gminy. W mojej rządzą niestety katolicy i próbują forsować zamykanie wszystkiego na siłę.

A niedawno z powodu pandemii przeszedłem na zakupy online. W NL i w DE działa Picnic. Super sprawa, choć ceny nieco wyższe niż w stacjonarnych sklepach. Asortyment niestety nadal mniejszy. Ostatnio Gates wyłożył ekstra hajs na inwestycję w ten biznes

Ok, to w takim razie problem już innej kategorii. Tutaj w Polsce, to serio nie jest jakoś bardzo uciążliwe, za dużo biedronek i innych żabek pootwieranych do późnych godzin. Online zakupy również się trochę spopularyzowały (np Auchan) ale oferta jest nastawiona raczej na podstawowe produkty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też sklepy w niedziele zamknięte. Ale ja ogólnie to nawet w soboty raczej nie robię zakupów. Zwykle szkoda mi na to weekendu :E Na tygodniu czasami na jakieś, ale to przeważnie malutkie zakupy czasami zrobię jak czegoś zabraknie. A tak zwykle to online zamawiam i do chaty mi przywożą większe zakupy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zdunzdun napisał:

Ok, to w takim razie problem już innej kategorii. Tutaj w Polsce, to serio nie jest jakoś bardzo uciążliwe, za dużo biedronek i innych żabek pootwieranych do późnych godzin. Online zakupy również się trochę spopularyzowały (np Auchan) ale oferta jest nastawiona raczej na podstawowe produkty. 

W PL sklep na sklepie. Nawet w mojej gminno-powiatowej mieścinie na jednej ulicy Biedronka, LIDL i Plus. A są jeszcze chyba z 4-5 w całym mieście. W NL tak nie jest. Poprzedni rok był mocny, brakowało towaru, po prostu ludzie mocno spanikowali i robili zapasy. Było więcej obostrzeń i więcej przez jakiś czas niż w PL.

1 minutę temu, lukadd napisał:

U mnie też sklepy w niedziele zamknięte. Ale ja ogólnie to nawet w soboty raczej nie robię zakupów. Zwykle szkoda mi na to weekendu :E Na tygodniu czasami na jakieś, ale to przeważnie malutkie zakupy czasami zrobię jak czegoś zabraknie. A tak zwykle to online zamawiam i do chaty mi przywożą większe zakupy.

Nie cierpię w sobotę, bo wtedy są największe tłumy, a ja NIENAWIDZĘ TŁUMÓW :-)

Edytowane przez Winter™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja jeśli już chodzę na jakieś zakupy to przeważnie na tygodniu i nie w godzinach szczytu tylko raczej przed 15stą. I przeważnie do mniejszych marketów. W jakimś dużym supermarkecie to ostatnio chyba z 2 lata temu robiłem zakupy :E

Ogólnie nie lubię zakupów, stania w kolejkach itd. Więc raczej koncentruję się na online. A, że u mnie online mam identyczne ceny jak w markecie i identyczny wybór towarów to już w ogóle typowe większe zakupy i łażenia po sklepach mijają się z celem. Zwykła strata czasu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że staram się robić zakupy częściej, a kupować mniej. Po prostu za dużo się wyrzucało jedzenia.

1 minutę temu, lukadd napisał:

Dlatego ja jeśli już chodzę na jakieś zakupy to przeważnie na tygodniu i nie w godzinach szczytu tylko raczej przed 15stą. I przeważnie do mniejszych marketów. W jakimś dużym supermarkecie to ostatnio chyba z 2 lata temu robiłem zakupy :E

Ogólnie nie lubię zakupów, stania w kolejkach itd. Więc raczej koncentruję się na online. A, że u mnie online mam identyczne ceny jak w markecie i identyczny wybór towarów to już w ogóle typowe większe zakupy i łażenia po sklepach mijają się z celem. Zwykła strata czasu.

 

Ale online spożywka? Gdzie tak w PL jest?

Ja elektronikę i nawet ubrania kupuję online. Nie dość, że ceny niższe to zero problemów ze zwrotem. Jak kupiłem kiedyś w Mediamarkt telefon i chciałem zwrócić to z wielkim bólem i za otwarcie towaru odliczyli chyba z 80 euro od ceny całościowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły cenniki za gaz dla biznesu... Cyk 113% podwyżki ?.

Tanio to już było, nadchodzą na poważnie ciężkie czasy. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Winter™ napisał:

Dodam jeszcze, że staram się robić zakupy częściej, a kupować mniej. Po prostu za dużo się wyrzucało jedzenia.

Ale online spożywka? Gdzie tak w PL jest?

Ja elektronikę i nawet ubrania kupuję online. Nie dość, że ceny niższe to zero problemów ze zwrotem. Jak kupiłem kiedyś w Mediamarkt telefon i chciałem zwrócić to z wielkim bólem i za otwarcie towaru odliczyli chyba z 80 euro od ceny całościowej.

Nie wiem gdzie w PL, ja kupuję w DE. Normalnie jedna z największych sieci np. Rewe ma online i praktycznie wszystko co i w sklepach stacjonarnych mam online. Wędliny, sery krojone na plasterki itd. Warzywa, owoce, bio nie bio praktycznie co chcesz.

Do tego kupując online kupuję dokładnie to co potrzebuję, no i nie tracę czasu na łażenie po sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to pchanie przez KK to jak mniemam ma na celu święcenie dnia świętego? Jestem ciekaw czy im się na tych zakazach zwiększyła liczba wiernych w niedziele. Bo jakoś tak obstawiam, że część to szła do kościoła żeby wracając zakupy zrobić. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał bajkę na dobranoc poczytać :)

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,27583831,pogranicznik-mowil-ze-nie-stac-go-na-spodnie-jakie-mial-uchodzca.html#s=BoxOpImg3 

 I pamiętajcie nielegale z białoruskiej granicy muszą mieć najnowszej telefony żeby mogli się z rodziną kontaktować ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Nie wiem gdzie w PL, ja kupuję w DE. Normalnie jedna z największych sieci np. Rewe ma online i praktycznie wszystko co i w sklepach stacjonarnych mam online. Wędliny, sery krojone na plasterki itd. Warzywa, owoce, bio nie bio praktycznie co chcesz.

Do tego kupując online kupuję dokładnie to co potrzebuję, no i nie tracę czasu na łażenie po sklepach.

Jest i w PL ale nie sklepy typu Biedra. Czyli jak Cię nie stać, to Cię nie stać. A na tych różnych Intermarche to przebitka potrafi być i 100%.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Camis napisał:

Dzisiaj przyszły cenniki za gaz dla biznesu... Cyk 113% podwyżki ?.

Tanio to już było, nadchodzą na poważnie ciężkie czasy. 

 

Nie no mam nadzieję, że emeryci i emerytki będą zadowoleni z ceny towarów w sklepie i powiedzą, że dzięki PiSowi żyje się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Był też wniosek o odrzucenie Nowego Wału (zmian w ustawach podatkowych) w pierwszym czytaniu. Wyniki głosowania:

nw-png.2070035

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...