Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może zdążymy spłacić kredyt jedną pensją jak nasi rodzice? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Łódź, odległości po 100-200m:

 

8flXSzw.png

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Camis napisał:

Łódź, odległości po 100-200m:

8flXSzw.png

Mnie zastanawia co kieruje tymi którzy w taką franczyzę wchodzą.. poważnie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczucie, że teraz będzie się "wielkim biznesmenem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramatyczne sceny w Białym Miasteczku przed Kancelarią Premiera. Kilka minut po godz. 10 podczas konferencji prasowej protestujących padł strzał. Według relacji policjantów, 94-letni mężczyzna najprawdopodobniej użył do samookaleczenia się tzw. broni hukowej, trafił w ciężkim stanie do szpitala. Niestety, mimo reanimacji, nie udało się go uratować.

Typ stwierdzil, ze protest jest polityczny. Brawo pisuary, wypraliscie starym mozgi to teraz bedzie wiecej takich akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak debil to niech ginie, to nie moja wina, że dali sobie wyprać tak mózgi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rozwiazuje duzo krzyzowek, zeby w wieku 90 lat, nie robic za gabke dla pisobodobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lokiju napisał:

Jak debil to niech ginie, to nie moja wina, że dali sobie wyprać tak mózgi.

Efekty tvpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Winter™ napisał:

Dlatego rozwiazuje duzo krzyzowek, zeby w wieku 90 lat, nie robic za gabke dla pisobodobnych.

Czytałem kiedyś, że trening siłowy też ma bardzo dobry wpływ na mózg więc niekoniecznie muszą być to krzyżówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lokiju napisał:

Czytałem kiedyś, że trening siłowy też ma bardzo dobry wpływ na mózg więc niekoniecznie muszą być to krzyżówki.

Też ćwiczę, ale w domu. Mam rowerek, hantle, atlas, itp.

Wg 500plusowców byłbym za chudy do ich kanonu urody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Macie siedzieć cicho i przypadkiem nie wydajcie swoich pieniędzy i będzie spoko ?

242161022_1778811748995809_2431594543468123273_n.thumb.jpg.d5eab0917a920bb4598b4624469c78f4.jpg

Edytowane przez lokiju
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Camis napisał:

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/nawet-inflacja-bazowa-powyzej-celu-nbp-jankowiak-wysoka-inflacja-zostanie-z-nami-na/mz3z3qp

 

Pisowce przepierdo**li i rozdali kasę z prosperity, teraz na ciężkie czasy gówno zostało i lecimy na pysk w najbliższych miesiącach/latach. 

 

Rozwiniesz myśl??  500+ jest już od kilku lat i jakoś wcześniej inflacja nie wystrzeliła....na obecną sytuację składa się całe mnóstwo czynników. Próba sprowadzenia wszystkiego do rozdawnictwa jest co najmniej naiwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Camis napisał:

Pisowce przepierdo**li i rozdali kasę z prosperity, teraz na ciężkie czasy gówno zostało i lecimy na pysk w najbliższych miesiącach/latach.

Bez pieniędzy z Unii to musi nastąpić tak jak chleb który z czasem czerstwieje. Widocznie pisiaczki to przewidzieli i obrali strategię, wg której plucie na UE i zwracanie przeciwko niej narodu zmusi ją do ustępstw.

1 godzinę temu, Winter™ napisał:

Dlatego rozwiazuje duzo krzyzowek, zeby w wieku 90 lat, nie robic za gabke dla pisobodobnych.

Moja babka - fanka Kaczyńskiego rozwiązuje od 15 lat wszystkie i też jest gąbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczujnia w akcji, śmierć dziadka to wina medyków.

 

hynM1fI.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Rozwiniesz myśl??  500+ jest już od kilku lat i jakoś wcześniej inflacja nie wystrzeliła....na obecną sytuację składa się całe mnóstwo czynników. Próba sprowadzenia wszystkiego do rozdawnictwa jest co najmniej naiwna.

Przecież w tym wpisie chodziło o to, że pis całą kasę rozdał patoli i jak teraz przyszły ciężkie czasy to już nie ma z czego brać. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lokiju napisał:

Czytałem kiedyś, że trening siłowy też ma bardzo dobry wpływ na mózg więc niekoniecznie muszą być to krzyżówki.

No w miarę możliwości. Na starość zaczynają padać różne połączenia np. stawy. W takiej sytuacji nawet wizyty na basenie nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lokiju napisał:

Przecież w tym wpisie chodziło o to, że pis całą kasę rozdał patoli i jak teraz przyszły ciężkie czasy to już nie ma z czego brać. 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Klakier1984 napisał:

Rozwiniesz myśl??  500+ jest już od kilku lat i jakoś wcześniej inflacja nie wystrzeliła....na obecną sytuację składa się całe mnóstwo czynników. Próba sprowadzenia wszystkiego do rozdawnictwa jest co najmniej naiwna.

To może ja rozwinę: przez kilka lat był okres gospodarczego rozwoju i się wszystko pięknie kręciło a rząd zamiast gromadzić oszczędności na cięższe czasy zwiększał wydatki stałe kosztem zaciągania coraz większych kredytów. Teraz przyszły właśnie te ciężkie czasy i w kasie państwowej wiatr hula. Utrzymywana między innymi przez rekordowo niskie stopy procentowe inflacja jest ukrytym podatkiem bo wraz z formalnym wzrostem obrotu pieniądzem, wzrastają wpływy z podatków a realna wartość zobowiązań kredytowych państwa spada.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczujnia już nadaje, to wina medyków.

 

hynM1fI.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radar28 napisał:

 Utrzymywana między innymi przez rekordowo niskie stopy procentowe inflacja jest ukrytym podatkiem bo wraz z formalnym wzrostem obrotu pieniądzem, wzrastają wpływy z podatków a realna wartość zobowiązań kredytowych państwa spada.

Było już tu pisane wcześniej....czyści mnie z tymi stopami ale robią tak praktycznie wszyscy. Węgrzy i Czesi postanowili podnosić ale w kwestii inflacji niewiele to poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

5 minut temu, Klakier1984 napisał:

Rozwiniesz myśl??  500+ jest już od kilku lat i jakoś wcześniej inflacja nie wystrzeliła....na obecną sytuację składa się całe mnóstwo czynników. Próba sprowadzenia wszystkiego do rozdawnictwa jest co najmniej naiwna.

Inflacja jest jedną z najwyższych w UE przez większość rządów PiSu, była wysoka jeszcze na długo przed pandemią. Na początku na rozdawnictwo przeżerano zapasy i zwiększano zadłużenie, teraz doszliśmy do ściany i nie ma już z czego brać - mimo rekordowego wzrostu długu (w 2021 i 2022 wzrośnie bardziej niż łącznie w latach 2010-2020) trzeba znacznie zwiększyć wpływy budżetowe. PiS wprowadził lub podniósł ponad 40 różnych opłat i podatków, które bardziej uderzają w firmy. To jest główna przyczyna wzrostu inflacji. I się nie zatrzyma bo koszty energii dalej będą szybować w górę, co również jest winą rządu przez stawianie na węgiel, ukatrupienie wiatraków, a teraz paneli słonecznych.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jedzenia wystrzeli do 70% w górę nie było tak od 50lat, mówię o światowej gospodarce. Tak że ciężko będzie z cenami żywności.

Na naszą gospodarkę już nawet nie patrzę, nie ma po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Było już tu pisane wcześniej....czyści mnie z tymi stopami ale robią tak praktycznie wszyscy. Węgrzy i Czesi postanowili podnosić ale w kwestii inflacji niewiele to poprawiło.

Widziałem kilka wywiadów z ekonomistami. Według nich podwyższenie stóp z reguły ma na inflację wpływ dopiero po czasie. Proponowali też zapowiedzenie podwyższenia, co maiałoby spowodować reakcję rynków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spokxik napisał:

Cena jedzenia wystrzeli do 70% w górę nie było tak od 50lat, mówię o światowej gospodarce. Tak że ciężko będzie z cenami żywności.

kurła musze zacząć te rachunki dokładniej sprawdzać....w knajpach zostawia człowiek sporo więcej pieniędzy ale zakupy w marketach nie specjalnie u mnie wystrzeliły...ulubiony serek wiejski ciągle jest po 2,50 ;) chleb też nie chce zdrożeć w piekarni -może kwestia zagęszczenia tego typu placówek w mojej okolicy.

3 minuty temu, Everyman napisał:

Widziałem kilka wywiadów z ekonomistami. Według nich podwyższenie stóp z reguły ma na inflację wpływ dopiero po czasie. Proponowali też zapowiedzenie podwyższenia, co maiałoby spowodować reakcję rynków.

Oby tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...