Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Everyman napisał:

Bez pieniędzy z Unii to musi nastąpić tak jak chleb który z czasem czerstwieje. Widocznie pisiaczki to przewidzieli i obrali strategię, wg której plucie na UE i zwracanie przeciwko niej narodu zmusi ją do ustępstw.

Moja babka - fanka Kaczyńskiego rozwiązuje od 15 lat wszystkie i też jest gąbką.

No masz. Mój dziadek gdy jeszcze żył tylko krzyżówki i 1 z 10ciu oglądał, a jechał po PiSie, jak po burej suce :-)

Tyle, że on nieco lepiej wykształcony. Były dyrektor FIATa w Polsce.

Edytowane przez Winter™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Babcia też jest fanką Pisu pamiętam jak moja Mama mówiła, że Babcia dzwoniła do Ojca i nie mogła wyrobić z zachwytu jak to super będzie jak wejdzie nowy ład.... ?

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Winter™ napisał:

No masz. Mój dziadek gdy jeszcze żył tylko krzyżówki i 1 z 10ciu oglądał, a jechał po PiSie, jak po burej suce :-)

Tyle, że on nieco lepiej wykształcony. Były dyrektor FIATa w Polsce.

Nie żebym wdawał się w jakieś przepychanki, ale moja babka jest lekarzem pediatrą od 10 lat na emeryturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to wcześniej coś dyskutowaliście o polityce w sporcie. Piłkarzach angielskich, klękaniu itd. Takie coś właśnie zobaczyłem.

e8cb0b00ea7d4839b4d277f92b64e99a?x-expir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lokiju napisał:

Moja Babcia też jest fanką Pisu pamiętam jak moja Mama mówiła, że Babcia dzwoniła do Ojca i nie mogła wyrobić z zachwytu jak to super będzie jak wejdzie nowy ład.... ?

Heh nieźle.

A skąd jesteście dokładnie? Polska to istny wulkan nienawiści.

Pochodzę ze Śląska, choć przeprowadziliśmy się ok 1990 roku na Podkarpacie. W szkole miałem razem z siostrą jazdy o pochodzenie. Głównie stare raszple w szkole, że z Niemcami nie będą rozmawiać :D:D:D

1 minutę temu, Everyman napisał:

Nie żebym wdawał się w jakieś przepychanki, ale moja babka jest lekarzem pediatrą od 10 lat na emeryturze.

Ajjjjj, to tym bardziej zadziwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lokiju napisał:

Moja Babcia też jest fanką Pisu pamiętam jak moja Mama mówiła, że Babcia dzwoniła do Ojca i nie mogła wyrobić z zachwytu jak to super będzie jak wejdzie nowy ład.... ?

Moja babcie też jest fanką pisu, przez to że ogląda non stop TVP1 i TVP2, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

Z tego co widziałem to wcześniej coś dyskutowaliście o polityce w sporcie. Piłkarzach angielskich, klękaniu itd. Takie coś właśnie zobaczyłem.

e8cb0b00ea7d4839b4d277f92b64e99a?x-expir

adolf-hitler-r-with-the-duke-and-duchess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Winter™ napisał:

Heh nieźle.

A skąd jesteście dokładnie? Polska to istny wulkan nienawiści.

Pochodzę ze Śląska, choć przeprowadziliśmy się ok 1990 roku na Podkarpacie. W szkole miałem razem z siostrą jazdy o pochodzenie. Głównie stare raszple w szkole, że z Niemcami nie będą rozmawiać :D:D:D

Ajjjjj, to tym bardziej zadziwia.

Z tego co wiem Babcia urodziła się w Warszawie a później przeprowadzka do województwa Pomorskiego i tak już zostało do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Winter™ napisał:

Ajjjjj, to tym bardziej zadziwia.

Czemu zadziwia ?? Chyba tylko tych, którzy uważają, że na pis tylko ludzie po podstawówce głosują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lokiju napisał:

Z tego co wiem Babcia urodziła się w Warszawie a później przeprowadzka do województwa Pomorskiego i tak już zostało do dziś.

Dążę do tego, że w Polsce C, czyli ściana wschodnia, nadal są jakieś urazy do zachodniej części Polski i do Wawki. Nieraz takie glupoty ludzie plotą, że głowa mała. Raz słyszałem, że w Wielkopolsce domów nie remontują tylko dobre auta kupują, bo i tak Niemcy kiedyś zabiorą to po co inwestować :rotfl:

1 minutę temu, Klakier1984 napisał:

Czemu zadziwia ?? Chyba tylko tych, którzy uważają, że na pis tylko ludzie po podstawówce głosują.

Ci wykształceni powinni się wstydzić głosować na nich. Dać się omotać paskowemu z tvp info to wstyd dla człowieka myślącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Czemu zadziwia ?? Chyba tylko tych, którzy uważają, że na pis tylko ludzie po podstawówce głosują.

Wykształcenie ma wpływ na to jak kto głosuje i nie ma sensu z tym dyskutować. Po prostu w pewnej części wysoko wykształconych grup PiS też ma poparcie i to znaczne (co zresztą powtarzalnie pokazują statystyki).

Też a może przede wszystkim ze starszymi ludźmi jest ten szczegół że oni są starzy czyt. żyli przed wojną, podczas wojny i po wojnie. Mają dosyć specyficzne poglądy, nie wszyscy ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Winter™ napisał:

Dążę do tego, że w Polsce C, czyli ściana wschodnia, nadal są jakieś urazy do zachodniej części Polski i do Wawki. Nieraz takie glupoty ludzie plotą, że głowa mała. Raz słyszałem, że w Wielkopolsce domów nie remontują tylko dobre auta kupują, bo i tak Niemcy kiedyś zabiorą to po co inwestować :rotfl:

Myślę, że w tym wypadku po prostu 13 emerytura itd. i propaganda w tvpis zrobiła swoje, nie doszukiwałbym się tutaj niczego więcej niż ślepej wiary w to co powiedzieli w tv. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Winter™ napisał:

Ci wykształceni powinni się wstydzić głosować na nich. Dać się omotać paskowemu z tvp info to wstyd dla człowieka myślącego.

Tu często nie chodzi u tych wykształconych o omotanie się paskami TVPIS. Oni mają swoje układy, sam poznałem ludzi za pisem, wykształconych i na bardzo wysokich stołkach. Jeden był swojego czasu nawet prezesem jednej z największych cukrowni w Polsce. Oni mają swoje układy i mózgi przeżarte przez swoje ideologie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Klakier1984 napisał:

kurła musze zacząć te rachunki dokładniej sprawdzać....

Sprawdź ceny co się dzieje na światowym rynku żywności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Tu często nie chodzi u tych wykształconych o omotanie się paskami TVPIS. Oni mają swoje układy, sam poznałem ludzi za pisem, wykształconych i na bardzo wysokich stołkach. Jeden był swojego czasu nawet prezesem jednej z największych cukrowni w Polsce. Oni mają swoje układy i mózgi przeżarte przez swoje ideologie :E

No tak są tacy co dobrze żyją z pisem można by tutaj przytoczyć polsat, żabkę itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Winter™ napisał:

Pochodzę ze Śląska, choć przeprowadziliśmy się ok 1990 roku na Podkarpacie. W szkole miałem razem z siostrą jazdy o pochodzenie. Głównie stare raszple w szkole, że z Niemcami nie będą rozmawiać :D:D

Jestem z pomorskiego, ale część rodziny to woj. lubelskie i ci też nie cierpią Niemców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj niezła beka była, jak usunęli Kanał Sportowy na pół dnia, wg Google przez pomyłkę.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kanal-sportowy-youtube-zniknal-dlaczego-google-wyjasnia#comments

Globalne korpo przesadza. Talibom i terrorystom pozwalają działać, a ci o odmiennych poglądach, tj. prawicowych od razu ban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo oceniono tego transa co wygrał z dziewczyną, no cóż wolność słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lokiju napisał:

Przecież w tym wpisie chodziło o to, że pis całą kasę rozdał patoli i jak teraz przyszły ciężkie czasy to już nie ma z czego brać. 

To raczej nie w tym jest problem, a przynajmniej nie bezpośrednio. Są czynniki wpływające na inflację. Typu ceny paliw. A te wzrosły i to głównie dlatego, że złotówka osłabła. A osłabła, bo taki sobie cel przyjął jakiś czas temu NBP z Glapińskim na czele. Bo słaby złoty to wyższy zysk NBPu, czyli większa wpłata do budżetu. I pis się może chwalić cyferkami, jak to jest super. A potem płacą za to wszyscy.
Problem tego samego rodzaju co zawsze z pisem, jedna sitwa, zero indywidualnej odpowiedzialności pojedynczych ludzi, grunt, żeby była podstawa, żeby dobrze ustawić głupi elektorat. W gospodarce jest super, a drożyzna przez Unię i Tuska.
Ci ludzie rozwalają wszystko dla jednego celu, utrzymać się za wszelką cenę przy korycie.

Edytowane przez GregM00
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa doskonale. 40% poparcia. Nie zasłużyliśmy jako naród na lepszych polityków, skoro daliśmy się kolektywnie ogłupić bandzie prostaków stosujących żenującą "socjotechnikę" na poziomie Goebbelsa.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko żeby zagłosować to trzeba ruszyć te 4 litery i postawić krzyżyk przy nazwisku. Sondaż z definicji nie uwzględnia bardzo ważnej zmiennej w postaci mobilizacji elektoratów. Tak, są pytania o to kto zagłosuje w razie czego a kto nie, ale znowu - to jest pytanie wymagające 0 inicjatywy od udzielającego odpowiedzi.

W jednym zdaniu - pokazywać ludziom jak kiepsko PiS zarządza krajem i utrzymać ich wk********.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektorat PiSu jest zawsze lepiej zmobilizowany niż młodzi, którzy z reguły nie głosują na nich więc gdyby udało się tych ludzi ruszyć na wybory to na pewno tych 40% Kaczyński by nie dostał.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, GregM00 napisał:

Są czynniki wpływające na inflację. Typu ceny paliw. A te wzrosły i to głównie dlatego, że złotówka osłabła.

Ale wiesz, że za czasów PO były momenty gdzie baryłka ropy kosztowała 120$, a teraz paliwo kosztuje tyle samo albo i więcej przy baryłce za 65-75$. Tego nie wyjaśnisz kursem złotówki bo ten się nie zmienił dwukrotnie. Wzrost cen prądu czy gazu to w dużej mierze wina polityki PiSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, kalderon napisał:

Ale wiesz, że za czasów PO były momenty gdzie baryłka ropy kosztowała 120$, a teraz paliwo kosztuje tyle samo albo i więcej przy baryłce za 65-75$. Tego nie wyjaśnisz kursem złotówki bo ten się nie zmienił dwukrotnie. Wzrost cen prądu czy gazu to w dużej mierze wina polityki PiSu.

Chodzi mi o to, że problem jest strukturalny. Bo w normalnym państwie masz prezesa NBP, który ma swoje cele (typu kontrolowanie inflacji), masz TK, który pilnuje Konstytucji itd.
W państwie pis to nie działa, bo wszystkie te osoby wykonują rozkazy idące spoza demokratycznego systemu, pomimo zabezpieczenia ze strony kadencyjności.
Czyli mamy teoretycznie coś, co z wierzchu wygląda nadal, jak państwo demokratyczne, z rozproszoną władzą. Ale w rzeczywistości tam jest jeden system i jeden środek decyzyjny. Autokracja.

Dlatego owszem, za to wszystko odpowiada pis, bo jest on w każdym elemencie tej układanki: i po stronie Orlenu, który zakupuje paliwa, i po stronie NBPu, który odpowiada za kurs złotówki przy tym zakupie, i po stronie rządu, który ustala akcyzę od tych paliw. To jest takie udawanie, gdzie wiadomo, że rozkazy są wydawane z jednego miejsca i nie działają żadne mechanizmy ekonomiczne.
Stąd ciężko aktualną sytuację zestawiać z czasami PO, albo z jakimiś czynnikami ekonomicznymi. Bo w przypadku pisu ważniejsze niż ekonomia są doraźne cele polityczne. A co będzie później to im to wyraźnie lata, grunt to trzymać władzę.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...