Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, kalderon napisał:

Nie ma oburzenia za samo pilnowanie, są spore naciski w związku z trupami i niedopuszczaniem mediów.

Praktycznie wszystkie zdjęcia pokazane podczas sławetnej konferencji nie przedstawiają migrantów tylko są to stare nagrania VHS do ściągnięcia z internetu. I nie wyłapały tego wcześniej białoruskie służby gdy ich trzepały u siebie? Sami imigranci byliby na tyle głupi żeby trzymać takie rzeczy na telefonach wiedząc co będą robić i co się może z nimi stać? Sorry, ale kompletnie nie wierzę PiSowskim kłamcom że znaleźli to w telefonach wyłapanych osób.

Tu macie rzecz znacznie bardziej oburzającą:

https://www.tygodnikpowszechny.pl/dzieci-jak-zasob-ruchomy-169113

Czyz to nie oczywiste? Maja ludzi za kompletnych idiotow, bo wiekszosc odbiorcow tego scieku nawet nie wie co to internet.

W newsach o jakiejs Polce, ktora poznala przez internet Tunezyjczyka i pojechala miesiac temu do niego za miloscia. I jak to sie mozna bylo spodziewac, zabral jej hajs, zaczal maltretowac i gwalcic. Chciala ksiecia z Arabii to dostala :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Spokxik napisał:

Czołgi na granicę i koniec tej szopki.

Zgoda, ale dwa warunki: czołgi mają być Bundeswehry i stać na Odrze oraz Nysie żeby ten polski bajzel nie rozlewał się na cywilizowaną część Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Spokxik napisał:

No przecież nie oszukujmy się, PiS na sytuacji chce tylko nazbierać wyborców i ewentualnie zarobić na kawałku drutu.

Jeśli ktoś myślał że oni mają na względzie dobro Polaków to powodzenia.

Alez to jest oczywiste, ze maja ludzi gleboko w de. Czemu zadluzenie tak skokowo wzroslo ostatnimi laty? Bo zanim dojdzie do rozliczen te cale towarzystwo albo bedzie na emeryturce albo pod ziemia, wiec maja wywalone.

Ktos tu kiedys madrze napisal, ze Kaczor jest bardziej niebezpieczny od Orbana, bo ten drugi ma jakis cel w zyciu, ustawic rodzinke itp, a nasz kieszonkowiec robi ten caly cyrk dla wladzy i wlasnych chorych ambicji.

P.S: Amatorstwo tej ekipy trwa od kilkunastu lat. Pamietacie jeszcze akcje z Blida? Tak sluzby dzialaja w tym kraju pod ta ekipa. Jak ktos "przypadkowo" nie ginie, to musi salutowac prosiakom pokroju Misiewicza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MaxForces napisał:

500+ to farsa bo wasz rzad powinien pracowac nad zatrzymaniem emigracji mlodzierzy a nie rozdawaniem kasy ktora wasze dzieci beda musialy ja splacic . 

Temat 500+ tyle razy już był wałkowany, że nie ma sensu tego roztrząsać. Sam w sobie program (o ile od samego startu, by tak celował) nie byłby, aż takim problemem, gdyby - 1) Kasę dostawały NAPRAWDĘ potrzebujący (wiem, trudne do zrealizowania) 2) Byłby realizowany w różnych ulgach, co tępą patole, by już tak nie przyciągało.

10 godzin temu, Kaiketsu napisał:

No właśnie nie było to pytanie retoryczne, bo może chciałbyś mieszkać w kraju o potężnej demografii? :)

Ależ dlaczego zaraz porównania do Nigerii i takich przyrostów? Przecież wiesz, że u nas jest to nierealne, by były to tak ogromne przyrosty.

 

10 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Problem jest łatany imigrantami, bo - tak jak napisałem wiele razy - polityk nie zamierza tykać śmierdzącej bomby związanej z Bismarckowym systemem emerytalnym (dobrym w ubiegłym wieku). Zamiast tego wolą ściągać opalonych albo robić spoty z królikami.

Dlatego napisałem, że inne kraje łatają lukę imigrantami i w sumie my obecnie też poniekąd tak robimy (szczęście mamy z tą Ukrainą). System jest zły i od dawna jest trupem, który z roku na rok śmierdzi bardziej, ale nikt się nie weźmie za jego reformę, stąd też stabilna demografia jest potrzebna. Prawdę mówiąc wolę swoich niż różnego sortu przybyszów. No, ale tutaj trzeba rewolucji w socjalnych dodatkach, a wtedy...

 

10 godzin temu, Kaiketsu napisał:

mnożący się jak króliki lokalsi wybiorą socjal, a nie pracę za minimalną - widać właśnie na przykładzie UK, gdzie są całe pokolenia żyjących na socjalu, a kierowców brak. Nie rozwiążesz tego problemu płacąc patusom za rozpłód, bo oni nie będą pracować.

Wybiorą bo państwo w bezsensowny sposób buduje takie systemy, które umożliwiają przeżycie (czasami w całkiem normalnych warunkach) i tutaj jest błąd. Państwa same sobie robią pod górkę, coś co było już raz dane jest bardzo ciężko zabrać, wraz z biegiem czasu dochodzące nowe pomniejsze dodatki socjalne i robi się błędne koło.

3 godziny temu, severall napisał:

Rozwiązania są trzy. Zwiększyć składki dla pracujących, podnieść wiek emerytalny albo obniżać emerytury. I tylko tymi trzema elementami można sterować przy obecnym systemie. 

Każdy element jest kiepski.

 

Dużej części społeczeństwa już nie ma jak obniżyć, tam gdzie dałoby się znacznie ściąć, to znowu byłby straszny kwik. Inne opcje też lipa, a nikt nie ruszy tego struchlałego systemu, stąd jakoś ta demografia musi wyglądać. Dajcie mi kogoś kto sensownie jest w stanie wyjść z tego bagna, obiecuje dać swój głos.

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zdunzdun napisał:

Dajcie mi kogoś kto sensownie jest w stanie wyjść z tego bagna, obiecuje dać swój głos.

Może sposób norweski? https://forsal.pl/artykuly/817619,norweski-fundusz-majatkowy-w-co-inwestuje-najwiekszy-fundusz-swiata.html

Norwegia inwestuje w zagraniczną giełdę i nieruchomości dla przyszłych emerytów. I akcje i nieruchomości zyskują na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Myst napisał:

Zgoda, ale dwa warunki: czołgi mają być Bundeswehry i stać na Odrze oraz Nysie żeby ten polski bajzel nie rozlewał się na cywilizowaną część Europy.

Toz oddali nam stare Leopardy jakis czas temu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, wamak napisał:

Może sposób norweski? https://forsal.pl/artykuly/817619,norweski-fundusz-majatkowy-w-co-inwestuje-najwiekszy-fundusz-swiata.html

Norwegia inwestuje w zagraniczną giełdę i nieruchomości dla przyszłych emerytów. I akcje i nieruchomości zyskują na wartości.

Nie znam się na giełdzie i nie mam pojęcia na ile są to dobre ruchy, ale wydaje mi się, że wszystko jest lepsze niż obecne śmierdzące truchło.

3 minuty temu, Winter™ napisał:

Toz oddali nam stare Leopardy jakis czas temu. :E

Tzn tak, aby tylko postraszyć (samą obecnością) to my tych czołgów trochę mamy. Gorzej jeżeli patrzy się na stan maszyn gotowych do boju, w pełni sprawnych z działającymi wszystkimi systemami itp. Wtedy okazuje się, że nasz arsenał (licząc wszystkie maszyny jakie mamy) jest bardzo przetrzebiony i większości (pomijając dzisiejszą skuteczność) coś dolega mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zdunzdun napisał:

Nie znam się na giełdzie i nie mam pojęcia na ile są to dobre ruchy, ale wydaje mi się, że wszystko jest lepsze niż obecne śmierdzące truchło.

Tzn tak, aby tylko postraszyć (samą obecnością) to my tych czołgów trochę mamy. Gorzej jeżeli patrzy się na stan maszyn gotowych do boju, w pełni sprawnych z działającymi wszystkimi systemami itp. Wtedy okazuje się, że nasz arsenał (licząc wszystkie maszyny jakie mamy) jest bardzo przetrzebiony i większości (pomijając dzisiejszą skuteczność) coś dolega mechanicznie.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski-karabinek-Grot-wadliwy-Lucznik-przygotowuje-pozew-8046209.html

I tak jest z wszystkim za tej ekipy. Zdaje sie, ze mielismy tez cos rozkminiac z Ukraina, chyba helikoptery, ale temat oczywiscie upadl.

Powtarzam, w tym kraju nic nigdy nie bedzie mozliwe z taka "klasa" polityczna. Niezaleznie, czy bedzie to PO, czy PiS, czy cholera wie kto. Do polityki ida ludzie bez pojecia. Tylko co jakis czas pojawia sie "objawienie" typu partii Palikota, ruch Kukiza, czy ostatnio partia Holowni, zeby dac ludziom zludna nadzieje na zmiany. Ale co moze sie zmienic w kraju, gdzie zdecydowana wiekszosc to idioci, ktorzy nie potrafia ogarnac rozkladu jazdy pociagow. W tym kraju ludzi ambitnych sie od mlodych lat gnebi, poniewiera, wysmiewa, bo plebs tak ma, ze jak my nie mamy lepiej to nikt inny tez nie moze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Winter™ napisał:

Alez to jest oczywiste, ze maja ludzi gleboko w de. Czemu zadluzenie tak skokowo wzroslo ostatnimi laty? Bo zanim dojdzie do rozliczen te cale towarzystwo albo bedzie na emeryturce albo pod ziemia, wiec maja wywalone.

 

zadłużenie wzrosło praktycznie we wszystkich krajach UE, a także w głównych poza UE - nie jest to jednak wielki problem dla krajów o wiele bardziej zadłużonych niż Polska, tym bardziej dla Polski, bo koszty obsługi długu maleją, i to znacznie, w niektórych krajach, np Grecji, która jest chyba w stosunku do pkb ze 3 razy bardziej zadłużona, zmaleją w najbliższych latach ponad 3 razy - koszty to po prostu jaką część budżetu stanowi spłata długu; nie wiem, jak aktualnie Polska, ale kiedyś czytałem, dlaczego dla Obamy wielki wzrost zadłużenia na finansowanie programów społecznych nie stanowił problemu - bo w czasie jego rządów koszty obsługi długu zmalały w ciągu 4 lat z prawie 18% budżetu do 14 - tak więc ten czynnik głównie, koszty obsługi w ciągu najbliższych lat, nie sam dług, przesadza , czy opłaca się z punktu widzenia interesów budżetu dług zaciągnąć, czy nie; a wiadomo, że obecnie stopy % są bardzo niskie i specjaliści nie przewidują w najbliższym czasie ich znacznego wzrostu (choć w niektórych krajach wzrost nieunikniony ze względu na inflację - wg przewidywań wzrost inflacji ma skończyć się w 22, a od 23 ustabilizować się na niższym poziomie); do tego centralne banki mają wystarczające zasoby, żeby udzielać tanich pożyczek - od roku 2010 aktywa EBC - European Central Bank, wzrosły 8krotnie!, banku Japonii 6krotnie, a funduszu rezerwowego USA 3krotnie

nie mam Polski na wykresie, mam tylko najbardziej zadłużone kraje UE - więc Grecja - dług prawie 200% pkb -  koszty obsługi spadły z prawie 8% pkb w 2010 do niecałe 2% w 22; Włochy - dług 160% pkb - koszty spadły odpowiednio z 5% do 3; Hiszpania - dług ok 120% pkb - koszty spadły z 3,5% do 2 

nie wiem, jaki obecnie dług Polski, ale chyba? w granicach 70% pkb, więc obsługa pewnie 1-2%, albo mniejsza   

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, glauks napisał:

zadłużenie wzrosło praktycznie we wszystkich krajach UE, a także w głównych poza UE - nie jest to jednak wielki problem dla krajów o wiele bardziej zadłużonych niż Polska, tym bardziej dla Polski, bo koszty obsługi długu maleją, i to znacznie, w niektórych krajach, np Grecji, która jest chyba w stosunku do pkb ze 3 razy bardziej zadłużona, zmaleją w najbliższych latach ponad 3 razy - koszty to po prostu jaką część budżetu stanowi spłata długu; nie wiem, jak aktualnie Polska, ale kiedyś czytałem, dlaczego dla Obamy wielki wzrost zadłużenia na finansowanie programów społecznych nie stanowił problemu - bo w czasie jego rządów koszty obsługi długu zmalały w ciągu 4 lat z prawie 18% budżetu do 14 - tak więc ten czynnik głównie, koszty obsługi w ciągu najbliższych lat, nie sam dług, przesadza , czy opłaca się z punktu widzenia interesów budżetu dług zaciągnąć, czy nie; a wiadomo, że obecnie stopy % są bardzo niskie i specjaliści nie przewidują w najbliższym czasie ich znacznego wzrostu (choć w niektórych krajach wzrost nieunikniony ze względu na inflację - wg przewidywań wzrost inflacji ma skończyć się w 22, a od 23 ustabilizować się na niższym poziomie); do tego centralne banki mają wystarczające zasoby, żeby udzielać tanich pożyczek - od roku 2010 aktywa EBC - European Central Bank, wzrosły 8krotnie!, banku Japonii 6krotnie, a funduszu rezerwowego USA 3krotnie

nie mam Polski na wykresie, mam tylko najbardziej zadłużone kraje UE - więc Grecja - dług prawie 200% pkb -  koszty obsługi spadły z prawie 8% pkb w 2010 do niecałe 2% w 22; Włochy - dług 160% pkb - koszty spadły odpowiednio z 5% do 3; Hiszpania - dług ok 120% pkb - koszty spadły z 3,5% do 2 

nie wiem, jaki obecnie dług Polski, ale chyba? w granicach 70% pkb, więc obsługa pewnie 1-2%, albo mniejsza   

Dlug zostal uwspolnotowiony, wiec kredyty sa obecnie brane na cale UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie interesuję się systematycznie, tylko sporadycznie - ale ciekawe, bo czytałem, że Niemcy byli przeciw, że oni nie będą spłacać długów Grecji, itd - to tym lepiej, Niemcy przy okazji spłacą i nasz dług

ps - przy okazji - piszesz chyba z Holandii - nie wiem, czy wiesz, że Holandia to światowe centrum inwestycji finansowych z USA - nie pamiętam roku, 18 albo 19 - Amerykanie zainwestowali w holenderskie banki i fundusze finansowe prawie 900 mld! - dla porównania Szwajcaria i Luksemburg ok 500, Niemcy 60, a Polska 13; w Holandii nie trzeba zmiatać dolarów z chodników? - wprawdzie byłem, ale krótko i za bardzo się nie rozglądałem

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, glauks napisał:

nie interesuję się systematycznie, tylko sporadycznie - ale ciekawe, bo czytałem, że Niemcy byli przeciw, że oni nie będą spłacać długów Grecji, itd - to tym lepiej, Niemcy przy okazji spłacą i nasz dług

ps - przy okazji - piszesz chyba z Holandii - nie wiem, czy wiesz, że Holandia to światowe centrum inwestycji finansowych z USA - nie pamiętam roku, 18 albo 19 - Amerykanie zainwestowali w holenderskie banki i fundusze finansowe prawie 900 mld! - dla porównania Szwajcaria i Luksemburg ok 500, Niemcy 60, a Polska 13; w Holandii nie trzeba zmiatać dolarów z chodników? - wprawdzie byłem, ale krótko i za bardzo się nie rozglądałem

Wiem o tym. Dlatego po brexicie liczono, ze cala finansjera przeniesie sie wlasnie do Amsterdamu. Maja tutaj od 10 lat super warunki dzieki premierowi Rutte. Typ ciagle daje jakies ulgi i zwolnienia z podatkow.

Niedawno byla afera ws Booking.com. Dostali 100 mln euro dofinansowania w zamian za utrzymanie miejsc pracy przez min 3 miesiace i po miesiacu okazalo sie, ze gora wyplacila sobie sowite premie. Byla kontrowersja, ale ostatecznie panstwo nie moze nic zrobic, bo Booking utrzymal miejsca pracy. To samo bylo 10 lat temu, gdy byl kryzys bankowy, kase od panstwa dostaly wszystkie banki no i zaczely sobie wyplacac fajne premie. Za to, jesli ty masz problemy ze splata kredytu to maja to gleboko gdzies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Winter™ napisał:

I tak jest z wszystkim za tej ekipy. Zdaje sie, ze mielismy tez cos rozkminiac z Ukraina, chyba helikoptery, ale temat oczywiscie upadl.

Helikoptery nigdy nie były poważnym tematem - Macierewicz coś tam sobie gadał, żeby uzasadnić zerwanie kontraktu na Caracale. Lista poważniej zapowiadanych przez obecną ekipę projektów jest długa i niewiele z tego wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, glauks napisał:

nie interesuję się systematycznie, tylko sporadycznie - ale ciekawe, bo czytałem, że Niemcy byli przeciw, że oni nie będą spłacać długów Grecji, itd - to tym lepiej, Niemcy przy okazji spłacą i nasz dług

ps - przy okazji - piszesz chyba z Holandii - nie wiem, czy wiesz, że Holandia to światowe centrum inwestycji finansowych z USA - nie pamiętam roku, 18 albo 19 - Amerykanie zainwestowali w holenderskie banki i fundusze finansowe prawie 900 mld! - dla porównania Szwajcaria i Luksemburg ok 500, Niemcy 60, a Polska 13; w Holandii nie trzeba zmiatać dolarów z chodników? - wprawdzie byłem, ale krótko i za bardzo się nie rozglądałem

Z drugiej strony zdarzaja sie takie sytuacje dla szarakow - https://www.uwv.nl/particulieren/actueel/te-veel-ontvangen-bedrag-door-fout-uwv-hoeft-niet-terug.aspx

Byla ewidentna pomylka, ale jak to uzasadnili, ludzie nie musza zwracac kasy, bo nie daliby rady tego oddac. Byla z tego niezla afera tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu kłamali?, nie może być:


 

Cytat

 

„Krowa Kamińskiego” to stare nagranie z internetu. A w dodatku to klacz


Kamiński i Błaszczak chwalili się, że znaleźli dowody na to, że wśród uchodźców są zoofile. "Zgwałcił krowę, chciał dostać się do Polski? Szczegóły ws. migrantów na granicy" - pcha przekaz TVP Info. Ale "zdjęcie", które pokazali ministrowie to w rzeczywistości screen ze starego nagrania dostępnego w internecie

...

krowa-kaminskiego-screen-1024x774.png

 

https://oko.press/krowa-kaminskiego-to-stare-nagranie-z-internetu-a-w-dodatku-to-klacz/

 


 

Cytat

 

Rząd robi z uchodźców terrorystów i zoofili. „To gra w spektaklu Łukaszenki” – mówi były szef wywiadu


"Rząd prowadzi katastrofalną narrację, chce stworzyć atmosferę zagrożenia, wywołać szok poznawczy u osób, które nie orientują się w sprawach bezpieczeństwa" - mówi OKO.press były szef Agencji Wywiadu Grzegorz Małecki. Punkt po punkcie komentuje pokaz z sejmowej komisji

 

https://oko.press/rzad-robi-z-uchodzcow-terrorystow-i-zoofili-to-gra-w-spektaklu-lukaszenki-mowi-byly-szef-wywiadu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni niech ten płot budują a nie farmazony opowiadają, pisowskie przygłupy jedne 

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Camis napisał:

https://streamable.com/ftt7vp

 

Nasz "rząd" nawet nie rozróżnia krowy od konia :rotfl:

 

 

 a mnie to bardziej wygląda na muła - mulicę - choć, broń boże, nie jestem znawcą (pamiętam konia ze starej wsi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zdunzdun napisał:

Temat 500+ tyle razy już był wałkowany, że nie ma sensu tego roztrząsać. Sam w sobie program (o ile od samego startu, by tak celował) nie byłby, aż takim problemem, gdyby - 1) Kasę dostawały NAPRAWDĘ potrzebujący (wiem, trudne do zrealizowania) 2) Byłby realizowany w różnych ulgach, co tępą patole, by już tak nie przyciągało.

Ależ dlaczego zaraz porównania do Nigerii i takich przyrostów? Przecież wiesz, że u nas jest to nierealne, by były to tak ogromne przyrosty.

 

Dlatego napisałem, że inne kraje łatają lukę imigrantami i w sumie my obecnie też poniekąd tak robimy (szczęście mamy z tą Ukrainą). System jest zły i od dawna jest trupem, który z roku na rok śmierdzi bardziej, ale nikt się nie weźmie za jego reformę, stąd też stabilna demografia jest potrzebna. Prawdę mówiąc wolę swoich niż różnego sortu przybyszów. No, ale tutaj trzeba rewolucji w socjalnych dodatkach, a wtedy...

 

Wybiorą bo państwo w bezsensowny sposób buduje takie systemy, które umożliwiają przeżycie (czasami w całkiem normalnych warunkach) i tutaj jest błąd. Państwa same sobie robią pod górkę, coś co było już raz dane jest bardzo ciężko zabrać, wraz z biegiem czasu dochodzące nowe pomniejsze dodatki socjalne i robi się błędne koło.

Dużej części społeczeństwa już nie ma jak obniżyć, tam gdzie dałoby się znacznie ściąć, to znowu byłby straszny kwik. Inne opcje też lipa, a nikt nie ruszy tego struchlałego systemu, stąd jakoś ta demografia musi wyglądać. Dajcie mi kogoś kto sensownie jest w stanie wyjść z tego bagna, obiecuje dać swój głos.

1,9 dziecka na parę i w kraju rozwiniętym system jest wystarczająco zaspokojony i mamy także powolną depopulację (proeko będą szczęśliwi).

Inne systemy, oparte na odkładaniu to mrzonka, no chyba, że będziemy strzelać w łeb tym, którym przedwcześnie powinie się noga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, jagular napisał:

A wiesz, że tak naprawdę, to w UK:
- statystyczna liczba dzieci urodzonych przez matkę urodzoną poza UK spada (spada również w przypadku rdzennie brytyjskich matek);
- Pakistanki i Hinduski to nie grupy z największą ilością rodzonych dzieci.

Kto z emigrantów w UK najwięcej rodzi bambinków? Polki.
Ludzie, celujmy dokładnie w kogo plujemy.

Źródło?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło to Office Of National Statistics.
Ostatni rok, który mają opracowany, to 2019, czyli 3 lata po referendum, a więc i po/w trakcie powrotów do Polski.
Kobiety o pochodzeniu: Polska -  16373
Kobiety o pochodzeniu: Indie - 13108
Kobiety o pochodzeniu: Pakistan - 16320 

Czyli tak, Pakistanki blisko Polek. Polki zaliczyły ostry spadek, potrafiły wyprodukować rocznie i 22K Brajanków parę lat wcześniej. Pakistanki też produkowały więcej Mohammedów jednak. Nie wiadomo, która grupa wyjdzie na prowadzenie po kowidówce i lockdownach. Wydaje się, że wszyscy z nudów się rżnęli równo, chociaż na podstawie dowodów anegdotycznych (czyt. pomijalna wartość statystyczna), przybyło głównie białych bambinów. Może kolorowa biedota nie miała furlough podczas lockdownów? Ktoś musiał zapindalać w tych wszystkich sweatshopach, kiedy chrabjostfo siedziało w domach, robiło 100% Netflixa, rżnęło się, piło i tyło (grube tyłki postlockdownowe widać wszędzie).

Generalnie, patrząc już na dane, dzietność spadała ogólnie. I rodowitym Brytyjkom, i obywatelkom świata mieszkającym w UK.

Generalnie też, można by heheszkować z tych stereotypów. Tylko że heheszkowanie nie spowoduje, że one przestaną istnieć. 

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, severall napisał:

Zgadza się. W końcu wiek reprodukcyjny nie zmienia się, w średnia długość życia się zwiększa.

Rozwiązania są trzy. Zwiększyć składki dla pracujących, podnieść wiek emerytalny albo obniżać emerytury. I tylko tymi trzema elementami można sterować przy obecnym systemie. 

Każdy element jest kiepski.

 

Żadne z tego to nie jest rozwiązanie ostateczne, to jedynie lepienie duk-tejpem kulawego systemu, który z definicji nie działa wydajnie w dłuższym zakresie czasowym.
Takie pół-rozwiązania to jedyne, na co realnie stać naszą politykę. Ot malutkie kroczki dające malutkie wytchnienie, przesuwające katastrofę malutko do przodu.

Rozwiązanie ostateczne musiałoby być bardzo radykalne i wiązałoby się ze zmianą podejścia do pieniądza, stworzeniem nowej ekonomii, re-prioretytyzacją dużej części życia społeczeństwa.
Nie ma w zasadzie znaczenia, czy w ogóle takie rozwiązanie radykalne zostało stworzone. My ludzie nie wybierzemy go. Czeka nas prawie pewna katastrofa (katastrofy). Może po tym coś zmienimy. Może rzeczywistość wymusi na nas odejście od gwarancji społecznych.
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jagular napisał:

Żadne z tego to nie jest rozwiązanie ostateczne, to jedynie lepienie duk-tejpem kulawego systemu, który z definicji nie działa wydajnie w dłuższym zakresie czasowym.

Wyjaśnisz, w której części definicji tkwi niedziałanie systemu pokoleniowego? Bo tak na oko wystarczy wziąć zerowy przyrost naturalny, średni czas płacenia składek 2 razy dłuższy od średniego czasu pobierania emerytury, składki w wysokości 1/3 wynagrodzenia na rękę i wystarcza, żeby stabilnie, samofinansująco w nieskończoność wypłacać emerytury w wysokości średnio 2/3 zarobków z czasów pracy. Jasne, proporce dobrałem z pala, można dyskutować czy przesunąć tu czy tam, ale nie widzę czemu to miałoby nie móc zadziałać, i do tego "z definicji"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...