Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, crush napisał:

Fakty które podałeś dotyczą tylko urodzin, a nie migracji jako takiej. Biorąc pod uwagę jak to rosło przez dekadę... Co się stało? Pakistan i reszta brązowego terenu stała się rajem? No nie, patrząc po tych danych.
Problem tkwi w tym, że ciężko się dokopać do danych z szczegółowym podziałem na narodowości. Taka Wikipedia np. przestała to aktualizować jakoś koło 2015.

Ja się tylko odniosłem do Twojej sugestii, że Polacy to siedzieli na dupie i przez to mieli więcej czasu na rozmnażanie. Co jest bzdurą.

No, ale chodziło o dzieciaki?
Pakistan, Indie i reszta nie są rajem. Ale nie jest tak łatwo emigrować z tych krajów do UK.
O problemach z wyliczeniem kto realnie tak naprawdę na terenie Wysp jest, pisałem wyżej. Jest jeden wielki burdel.

Co do drugiego akapitu: chyba nie zrozumieliśmy się.
Podczas pierwszego lockdownu (zwłaszcza), prawie cała gospodarka po prostu stanęła w miejscu. Żeby kraj nie implodował, wprowadzono pomoc rządową, która min. oznaczała, że idziesz sobie do domciu i spędzasz tam parę miesięcy...a może i pół roku....a może i dłużej, ale dalej dostajesz 80% wypłaty.
Ale...żeby to się wydarzyło, musiałeś "być w systemie", nie?
Polacy, brani pod uwagę jako grupa narodowa, nie mieli za dużo powodów bywać "poza systemem" (legalne prawo do pobytu i pracy), przez co mieli więcej szans na otrzymanie pomocy, niż inne grupy, które z wielu powodów są poza systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, jagular napisał:

Już nie powiem o tym, że jeżeli doprodukujemy tych dziecków (w stosunku do obecnej liczby) do okolic tych 1.85-2, to...wcześniej rozpadną się inne, niż emerytalny, systemy. "Nagle" od groma bombelków, ale nie ma więcej przedszkol, szkół, nauczycieli, lekarzy rodzinnych i dziecięcych. Spadłoby też chyba zatrudnienie kobiet (dalej w Polsce to kobieta jako pierwsza rezygnuje z pracy dla opieki nad dziećmi).
No i dalej: te dziecki nadmiarowe za parędziesiąt lat będą już stare.

Jest jeszcze ten koncept podstawowego dochodu bezwarunkowego (?).

9 godzin temu, Camis napisał:

Jeśli mogę, to wysuwam swoją skromną kandydaturę do Rady Wolności Słowa. Gwarantuję siedzenie cały dzień z kawką na fejsie i twliterze i pclab za jedyne 35.000zł na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero dokumenty poniszczy, nikogo nie odwołają, wotum nieufności nie przejdzie i co dalej... a no nic. Psy po szczekały karawana jedzenie dalej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caritas złodzieje, jakoś TVpis nie porusza tematu. Teraz wyobraźcie sobie co by było jak taki wyrok dostał by Owsiak, grzane byłoby non-stop przez tygodnie/miesiące:

 

 

 

Cytat

 

NEWS OKO.press. Płocka Caritas musi zapłacić 19 mln zł za wyłudzenie unijnych dotacji 


Zakończył się proces w sprawie jednej z największych afer finansowych polskiego Kościoła. Sąd nakazał Caritas Diecezji Płockiej zwrócenie PFRON-owi 11 mln zł dotacji i 8 mln zł odsetek - ustaliło OKO.press

Caritas Diecezji Płockiej przegrała dwa ciągnące się od 11 lat procesy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pierwszy prawomocny wyrok zapadł w kwietniu 2021 roku, drugi 21 września 2021. W obu Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał płockiej Caritas oddanie PFRON-owi dotacji pochodzących z funduszy unijnych. OKO.press dotarło do uzasadnień wyroków.

PFRON domagał się zwrotu 16,2 mln zł. Tyle przekazał płockiej Caritas w latach 2006-2008, w ramach czterech programów aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Ostatecznie w procesie dotyczącym dwóch większych programów sąd zdecydował, że Caritas ma zwrócić PFRON-owi 9 186 158 zł, a w drugim procesie, dotyczącym mniejszych dotacji, nakazał zwrot 2 298 117 zł. Do tego dochodzą odsetki liczone od 19 marca 2013 roku, które – jak obliczyliśmy, korzystając z kalkulatora odsetek ustawowych – wynoszą około 7,9 mln zł.

 

https://oko.press/piotr-libera-unijne-dotacje-pfron-caritas-19-mln-zl/?u=true

Edytowane przez Camis
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jagular napisał:

No i dalej: te dziecki nadmiarowe za parędziesiąt lat będą już stare.

I wtedy trzeba będzie dwa razy więcej dzieciaków, żeby zapieprzali na emerytury "nadmiarowych teraz". A potem trzy razy więcej, by robili na dwa razy więcej emerytów. A potem cztery razy... i tak dalej, a potem ten sam problem, co teraz, wyskoczy zza krzaków i kopnie w dupę "prorodzinność", bo nawet w Nigerii nie da się ciągle podnosić przyrostu naturalnego (już zaczął spadać zresztą). W którymś momencie (po wysyceniu kraju na na maksa) powróci problem piramidy finansowej do której nie można już dalej dolewać nowych, bo ... po prostu się nie da.

 

Ciekawe, czemu nikt o tym nie mówi pisząc o katastrofie demograficznej? ;)

 

Zlikwidować 500+, będzie na emerytury dla wyżu demograficznego obecnego, tj obecnych 35-latków (500+ to około 30% kasy wypłacanej na emerytury - czyli będzie w sam raz!). I po problemie, nie trzeba żadnej dzietności podnosić, a emeryci przy obecnej średniej przeżywalności to "problem" 10-12 lat dla budżetu średnio. Czyli po 10-12 latch sytuacja się unormuje, bo kolejne pokolenie emeryturów będzie dużo mniejsze.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem scenariusz się sprawdza. EU zablokuje nie tylko KPO, ale i cały budżet unijny uruchomiając procedurę praworządności. Brawa do polityki PiSu.  Morawieckiemu poleci głowa, ale niczego to nie zmieni

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/jourova-o-zawieszeniu-funduszy-ue-dla-polski-ten-pociag-pedzi-juz-zbyt-predko/4pk2hk8,79cfc278

Będzie zabawnie jak będą szukać nowego kandydata na premiera. Witek raczej spalona, więc pozostaje Błaszczak lub jakiś Brudziński.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kaiketsu napisał:

I wtedy trzeba będzie dwa razy więcej dzieciaków, żeby zapieprzali na emerytury "nadmiarowych teraz". A potem trzy razy więcej, by robili na dwa razy więcej emerytów. A potem cztery razy... i tak dalej, a potem ten sam problem, co teraz, wyskoczy zza krzaków i kopnie w dupę "prorodzinność", bo nawet w Nigerii nie da się ciągle podnosić przyrostu naturalnego (już zaczął spadać zresztą). W którymś momencie (po wysyceniu kraju na na maksa) powróci problem piramidy finansowej do której nie można już dalej dolewać nowych, bo ... po prostu się nie da.

 

Ciekawe, czemu nikt o tym nie mówi pisząc o katastrofie demograficznej? ;)

 

Zlikwidować 500+, będzie na emerytury dla wyżu demograficznego obecnego, tj obecnych 35-latków (500+ to około 30% kasy wypłacanej na emerytury - czyli będzie w sam raz!). I po problemie, nie trzeba żadnej dzietności podnosić, a emeryci przy obecnej średniej przeżywalności to "problem" 10-12 lat dla budżetu średnio. Czyli po 10-12 latch sytuacja się unormuje, bo kolejne pokolenie emeryturów będzie dużo mniejsze.

Ale jak rozwiążesz problem emerytur?

Bo jak myślisz, że każdy zadba o swoją emeryturę, to wiedz, że się mylisz.

Jeśli myślisz, że będzie można olać tych, co o swoją emeryturę nie zadbają sami. To wiedz, że na dłuższą metę nikt nie wytrzyma natłoku 70 letnich żebraków. 

W ten czy inny sposób starym ludziom trzeba będzie zapewnić utrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Suchy211 napisał:

Ale jak rozwiążesz problem emerytur?

Już rozmawialiśmy na ten temat kiedyś. Możliwości są różne.

1. Całkowita reforma systemu emerytalnego z przesunięciem środka ciężkości na portfel inwestycyjny prowadzony przez ZUS miast obecnej piramidy finansowej. Może odbywać się w czasie. Może również odbywać się w porozumieniu z przyszłym emerytem, tj. możnaby dać mu możliwość decydowania, ile % będzie inwestowane i jaki stopień ryzyka jest dla niego akceptowalny.

2. Likwidacja 500+ i przerzucenie tych pieniędzy na te kilkanaście lat, gdy będzie więcej emerytur. Bo o tym, że wyż lat 80 też w końcu odejdzie i problem się skończy - wszyscy niejako zapominają :E Tak jak pisałem wcześniej, 500+ to około 30% tego, co idzie obecnie na emerytury. Nie wiem, czy to wystarczy, ale na pewno pomoże. Po przeczekaniu sprawa powinna się unormować, bo zoomerzy i pokolenie alpha nie jest liczne, to i emerytów wielu nie będzie. Ostatecznie to co zwykle, czyli dodruk albo pożyczka i przetrzymanie sprawy.

O likwidowaniu emerytur nie myślę, bo ludzie nie potrafią żyć samodzielnie bez wujka państwo i nie zmieni się to z powodu moich chęci czy pomysłów. A prawda jest taka, że gdyby wielu w nas w trakcie naszego życia przeznaczało składkę emerytalną na dość bezpieczne inwestycje (nie wszsytkie są na poziomie ruletki kryptowalutowej), to mielibyśmy o wiele więcej kasy na potencjalną starość. Ale nie przy obecnej mentalności ludzi, więc nie, nie proponuję tego.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, bigovsky napisał:

Tak jak pisałem scenariusz się sprawdza. EU zablokuje nie tylko KPO, ale i cały budżet unijny uruchomiając procedurę praworządności. Brawa do polityki PiSu.  Morawieckiemu poleci głowa, ale niczego to nie zmieni

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/jourova-o-zawieszeniu-funduszy-ue-dla-polski-ten-pociag-pedzi-juz-zbyt-predko/4pk2hk8,79cfc278

Będzie zabawnie jak będą szukać nowego kandydata na premiera. Witek raczej spalona, więc pozostaje Błaszczak lub jakiś Brudziński.

Nawet gdy tak się stanie, to jakoś nie wierze w dymisje Morawieckiego.

Gdzieś wyczytałem, że w PIS jest duży strach. Dopuszczają możliwość, że tych funduszy nie dostaniemy/dostaniemy   okrojone/z dużym opóźnieniem.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Flik napisał:

Nawet gdy tak się stanie, to jakoś nie wierze w dymisje Morawieckiego.

Ja też nie bo u nas nikt nie kieruję się tym czy ktoś dobrze wykonuje swoją robotę czy nie tylko czy jest wierny a innych kandydatów jakoś nie widać bo większość albo spalona albo bez nazwiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lud lubi Morawieckiego, umie kłamać w żywe oczy i mówić co lud chce słyszeć. Nabija tym sporo punktów PiSowi i Kaczak dobrze o tym wie. Z Brudzińskim czy innym orłem na stanowisku premiera sondaże by dość szybko poleciały w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jakoś ciężko przychodzi politykom refleksja, że może jednak dla zwykłej przyzwoitości należałoby zrezygnować ze stanowiska. Trzymają się stanowiska czym tylko mogą.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Flik napisał:

U nas jakoś ciężko przychodzi politykom refleksja, że może jednak dla zwykłej przyzwoitości należałoby zrezygnować ze stanowiska. Trzymają się stanowiska czym tylko mogą.?

PiS to przeciwieństwo przyzwoitości i jakichkolwiek pozytywnych cech.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kaiketsu napisał:

2. Likwidacja 500+ i przerzucenie tych pieniędzy na te kilkanaście lat, gdy będzie więcej emerytur. Bo o tym, że wyż lat 80 też w końcu odejdzie i problem się skończy - wszyscy niejako zapominają :E Tak jak pisałem wcześniej, 500+ to około 30% tego, co idzie obecnie na emerytury. Nie wiem, czy to wystarczy, ale na pewno pomoże.

Tyle, że nikt nie ruszy 500+ :E Wszystko się zapowiada, że od 2022 roku jeszcze więcej kasy pójdzie na socjal

https://strefabiznesu.pl/pilne-zmiany-w-500-plus-rzad-zdecydowal-o-zmianach-dla-kogo-12-tys-a-dla-kogo-400-zl-od-kiedy-w-gotowce-znamy-szczegoly-1102021/ar/c3-15766046

A przed kolejnymi wyborami obstawiam podwyżkę 500+ do przynajmniej 700+ :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i kolejna porcja paliwa do wzrostu inflacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Tyle, że nikt nie ruszy 500+ :E Wszystko się zapowiada, że od 2022 roku jeszcze więcej kasy pójdzie na socjal

To jest jasne, tak samo, jak nikt nie ruszy emerytalnej piramidy finansowej. Podaję tylko swoje pomysły ;) A wyjdzie z tego wielkie nic, bo po co majstrować przy emeryturach? Polityk głupi nie jest. Obecni wiedzą, że to i tak nie ich problem. Przyszli zwalą na poprzednich, że ich programy prorodzinne były nieskuteczne. To da o wiele mniejszy spadek poparcia, niż majstrowanie przy emeryturach które natychmiast da olbrzymi sprzeciw społeczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Flik napisał:

...i kolejna porcja paliwa do wzrostu inflacji.

No jakieś dodatkowe ~8mld pln do rozdania na socjal w 2022 :E

No, ale czy premier nie chwalił się ostatnio, że "wyczarowali" dodatkowe 80mld w budżecie. Żyć nie umierać, kasa spływa z nieba w tym pięknym kraju :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech opodatkują marihuanę i wszyscy będziemy latać w przestworzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za stworzenie bylo w lewicy, potem Gowiniada, a teraz PiS. To tak sie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Flik napisał:

Nawet gdy tak się stanie, to jakoś nie wierze w dymisje Morawieckiego.

Gdzieś wyczytałem, że w PIS jest duży strach. Dopuszczają możliwość, że tych funduszy nie dostaniemy/dostaniemy   okrojone/z dużym opóźnieniem.

Mateusz jest odpowiedzialny za podpisanie mechanizmu warunkowości bez konkretnej definicji. W PiSie mają do niego duże pretensje i dymisja jest rozważana. Było w  podcaście onetu "Stan po Burzy". Jeśli cudem zostanie ( jest wyjątkowo śliski nawet jak na polityka )  to będzie grał przedstawienie " oszukali nas", choć wiedział co podpisuje. Raczej się nie dogadają, bo Bruksela postawi warunek wyrzucenia Ziobry.

Generalnie nie zazdroszczę tym co mieszkają w Warszawie. O tyle dobrze, że do końca 2022 jest prowizorium budżetowe dla rolników i nie będzie traktorów na ulicach.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w sumie na myśli sytuacje, że składa dymisje sam. Z własnej i nieprzymuszonej woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Kaczysta nie da zgody to będzie dalej siedział na stołku. Oni tylko patrzą na słupki i propagandę która trzyma zombie wyborców w ryzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

Moze to Ci troche otworzy oczy, ze niekompetencja polskich wladz sami dalismy do reki argumenty Czechom. Zdanie w tym materiale jest bardzo zblizone i zbiezne do tego, co mowie i co staram sie wyrazic.

Ja też jestem podobnego zdania sami daliśmy argumenty prosto do rąk Czechów. Być może po wyborach w Czechach faktycznie trochę zluzują i się w końcu dogadamy. No, ale można było to zrobić znacznie wcześniej, bez dymu i czekania na ostatnią chwilę.

Ale cała ta akcja spowodowała to, że cała EU i różne organizacje zaczynają się przyglądać na to na jakich zasadach są prowadzone również i inne kopalnie w Polsce. Więc możemy na tym dużo stracić jak przetrzepią resztę kopalni i jak znając życie wyjdzie wiele nieścisłości w związku z ich eksploatowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Trepcia napisał:

Wymiana premiera to rowniez odciagniecie od lukratywnych pozycji jego ludzi, bedzie dym.

Właśnie, zastanawiam się czy to jest obecnie już w ogóle możliwe. Mateuszek zrobił sobie przez te kilka lat całą frakcję w PiS.

4 godziny temu, Suchy211 napisał:

Ale jak rozwiążesz problem emerytur?

Bo jak myślisz, że każdy zadba o swoją emeryturę, to wiedz, że się mylisz.

Jeśli myślisz, że będzie można olać tych, co o swoją emeryturę nie zadbają sami. To wiedz, że na dłuższą metę nikt nie wytrzyma natłoku 70 letnich żebraków. 

W ten czy inny sposób starym ludziom trzeba będzie zapewnić utrzymanie.

Jestem z tego wyżu. Będę pracować dopóki będzie mi na to pozwalał musk. Nie liczę nawet na głodową emeryturę, ale leżenia w hospicjum bym nie zniósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sejm właśnie przegłosował  kolejną  pato ustawę  wspierającą dzieciorobów na  socjalu . Kolejny 1k za  free   przez  rok .

No i sztandarowy projekt Morawieckiego .. POLSKI ŁAD  ,aby wszystkim żyło się lepiej ..aby  ten co siedzi na socjalu i pije wina w parku miał   tyle samo co ten pracujący .... albo inaczej  ...  aby ten co pracuje ,uczy się  i inwestuje  w siebie  utrzymywał tego co siedzi w parku bo on nie ma ,a do pracy mu się nie chce iść bo państw da .

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A przeczytałeś artykuł czy tylko nagłówek?  Jasno wynika z artykułu, że działanie zaczęło się od pewnej prowokacji służb. I teraz po tym kto ten materiał odtwarzał po prostu chcą do niego dotrzeć i sprawdzić czy ma wspólników. Nie chodzi tylko o pranie pieniędzy, ale też o dochodzenie w sprawie umieszczenia materiałów wybuchowych w śmietniku.  Także próba pozyskania pewnych informacji jak najbardziej zasadna, bo nie do końca wiedzą kogo szukają, a tak mogą wychwycić podejrzanych.  Nie do końca rozumiem czemu akurat tutaj czepiają się faktu, że chcieli dane użytkowników. Jest wiele portali i usługodawców, którzy takie dane przekazują na wniosek sądów do działań operacyjnych. Pierwszy lepszy przykład to dane dotyczące użytkowników przekazane przez znany portal aukcyjny w celu rozpoznania sprawy sprzedaży nielegalnych kluczy do kart przedpłaconych czy licencji na oprogramowanie. Wiem, bo sam byłem na takim przesłuchaniu w charakterze świadka. Policja dostała numer aukcji, nazwę kupionego produktu, kwotę, rodzaj i datę transakcji, moje dane teleadresowe, nazwę użytkownika, a co jeszcze tego nie wiem.  Zatem jeżeli mają te dane służyć do ścigania przestępstw to czemu ich pozyskanie miałoby być zabronione? Należy jedynie uregulować prawo tak, by nie dopuszczać do nadużyć. 
    • Życia plemnika? Twoje nieuctwo osiąga szczyty ;). Zapoznaj się może czym właściwie jest pigułka po i czemu legalnie można ją używać w Polsce(tyle, że w obecnym stanie prawnym na receptę). Z twoją logiką to każdy seks powinien kończyć się zapłodnieniem(i jest to wręcz wskazane) :D.
    • gral ktos z was cyberpunka 2077 na boosteroid?bo mi cos nie dziala;/
    • Nie kojarzę takich tweaków, ja nic nie zmieniałem.
    • Hahah co nazywasz wysrywem, to że bronie życia i jak to nazywacie nienarodzonego pasożyta czy tam płodu... Moja Ciotka wychowuje przeszło 40 lat niepełnosprawną ruchowo i umysłowo dziewczynę, i powiem Ci że kiedyś powiedziała nigdy tabletki dzień po bym nie użyła, nawet jeśli by została zgwałcona, lub wiedziała że będzie po urodzeniu chora, lub niepełnosprawna .Więc jeśli to nazywasz wysrywem to Gratuluję. Użyj tabletki kilka lat po...    @Voodoo2 Pisz tak dalej to zaraz pięknego bana tu wyłapiesz specjalisto od seksu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...