Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Lypton napisał:

To jest naprawdę imponujące. Żyć bez kręgosłupa. 

ślimaki i inne mięczaki nie maja i jednak żyją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kalderon napisał:

A o czym pisać? Prywatna firma zrobiła happening i wydzieliła DWA miejsca na jednym parkingu, a w Polsce już sraczka.

Nie ma znaczenia ilosc. Jakakolwiek segregacja to zlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Trepcia napisał:

Po trzecie nie widze korekacji miedzy cena lpg a przejsciem energetyki na gaz a tym, ze Polska ma wegiel. W sensie ze co, samochody maja byc opalane weglem? Jak te kiedys na wegiel drzewny?

gaz węglowy kochanieńki

1 minutę temu, Winter™ napisał:

Nie ma znaczenia ilosc. Jakakolwiek segregacja to zlo.

czyli 2 miejsca dla niepełnosprawnych to zło i segregacja?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Winter™ napisał:

Sianie nienawiści rasowej i seksualnej? Nie przesadzasz aby? Typ jest konserwą, ale przynajmniej nie argumentuje swoich przekonań do BLM i innych tego typów szmatławców poprzez nienawiść, a jedynie wyśmiewa.

Dla mnie kiedy "zażartował" (taaa, jasne)

Cytat

kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech rzuci pierwszy kamień

albo

Cytat

„Do LGBT trzeba strzelać! Nie w sensie dosłownym, oczywiście - trzeba z nim walczyć”

zszedł już do typowego poziomu dla PiSu czy Konfederacji.

Facet nie jest konserwą. Konserwa to ktoś niechętny zmianom. Ziemkiewicz jest natomiast prawicowym rewolucjonistą, on jak najbardziej chce zmian.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szef_Bruna napisał:

zaraz to podealstwo zechce specjalnego traktowania w szkołach czy na uczelniach. 

Skąd w tobie tyle jadu?, chłopak cie rzucił czy co?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Auberon napisał:

gaz węglowy kochanieńki

czyli 2 miejsca dla niepełnosprawnych to zło i segregacja?

Porownujesz ubytek zdrowotny do orientacji seksualnej? Naprawdę? Jak będzie lubić trójkąty to powinni mi też zaklepać jedno miejsce extra?

4 minuty temu, nemar napisał:

Dla mnie kiedy "zażartował" (taaa, jasne)

albo

zszedł już do typowego poziomu dla PiSu czy Konfederacji.

Facet nie jest konserwą. Konserwa to ktoś niechętny zmianom. Ziemkiewicz jest natomiast prawicowym rewolucjonistą, on jak najbardziej chce zmian.

 

 

No jest idiotą i co z tego. Trampek też. Ale to takie matoły mają bany i zakazy, a takie ścierwa talibańskie, czy pomioty putinowskie mogą wyrażać swoje poglądy dowoli w wolnym świecie. Rozumiesz o co mi chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Koniec psychiatrii dziecięcej w Warszawie. Lekarze złożyli wypowiedzenia


Pięciu na sześciu specjalistów jedynego w Warszawie oddziału psychiatrii dla młodych właśnie złożyło wypowiedzenia. To oznacza, że już dramatyczna sytuacja psychiatrii dziecięcej w kraju, stanie się jeszcze gorsza.

 

https://www.medonet.pl/zdrowie,warszawa--prawie-wszyscy-psychiatrzy-rezygnuja-z-pracy--to-jedyny-oddzial-dla-dzieci,artykul,21187099.html

 

Cytat

Znikają oddziały, brakuje lekarzy. Polski system się zapada

Kryzys w opiece zdrowotnej widać gołym okiem. Kolejne oddziały są zamykane z powodu braków kadrowych, sparaliżowane są SOR-y, inne oddziały balansują na krawędzi działalności. Medycy strajkują, wielu myśli o wyjeździe z kraju. "Sytuacja się pogarsza" - zmówi dr Krzysztof Bukiel przewodniczący OZZL.

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwww.money.pl%2Fgospodarka%2Fznikaja-oddzialy-brakuje-lekarzy-wielu-juz-szykuje-sie-do-wyjazdu-bo-polski-system-sie-zapada-6689146144750208a.html&nil&src01=e345d&src02=isgf

 

 

Cytat

Przypominam, że w styczniu PiS odrzucił poprawkę przeznaczającą 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Winter™ napisał:

Porownujesz ubytek zdrowotny do orientacji seksualnej? Naprawdę? Jak będzie lubić trójkąty to powinni mi też zaklepać jedno miejsce extra?

a myślałem że ja jestem skrajny ...

a spróbuj mieć dzieci będąc gejem albo lesbijką? ;)

Nie odróżniasz przywileju od segregacji.

4 minuty temu, Camis napisał:

i gdzie oni pójdą? zostaną programistami?

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Auberon napisał:

i gdzie oni pójdą? zostaną programistami?

Albo znajdą prywatne kliniki w Polsce, albo po prostu wyjadą do innego kraju. Nie tylko u nas brakuje lekarzy, tylko gdzie indziej warunki pracy i płace potrafią być znacznie lepsze. Akurat lekarze i pielęgniarki na problemy z zatrudnieniem raczej narzekać nie będą - to jedynie kwestia dobrej woli, że jeszcze tkwią w publicznej służbie zdrowia w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Winter™ napisał:

Porownujesz ubytek zdrowotny do orientacji seksualnej? Naprawdę?

Posiadanie dzieci nie jest ubytkiem, a mimo to w Polsce powszechne są miejsca dla osób z dziećmi. to też segregacja? W Niemczech są też miejsca parkingowe dla kobiet , a ciebie zabolało JEDNO miejsce dla LGBT w formie happeningu. Nikt się go nie domagał.

6 minut temu, Auberon napisał:

i gdzie oni pójdą? zostaną programistami?

Do innych szpitali, niekoniecznie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Do innych szpitali, niekoniecznie w Polsce.

zastanawiam się jak taki człowiek będzie prowadził psychoterapie po niemiecku albo rosyjsku ...

oczywiście nie będąc native speakerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:rotfl::rotfl:

 

 

Brawo Łódź!!:

 

Cytat

 

Uczniowie w Łodzi masowo rezygnują z lekcji religii. Statystyki są druzgocące

Coraz mniej uczniów łódzkich szkół uczęszcza na religię. Jak wynika z danych przedstawionych przez władze miasta, w Łodzi aż 72% uczniów szkół średnich nie będzie chodzić na religię w roku szkolnym 2021/2022. Jak to zjawisko komentują księża? Czy jest szansa na to, by ten trend się odwrócił?

W Łodzi na religię chodzi co czwarty uczeń szkoły średniej
Liczba młodych osób zainteresowanych lekcjami religii w szkołach spada z roku na rok. W szkołach średnich, czyli liceach ogólnokształcących oraz placówkach branżowych chęć uczestnictwa w katechezach zadeklarowało 6025 na 21 627 uczniów, co daje niespełna 28%. 

Dodając do tego fakt, iż w trakcie roku szkolnego liczba uczęszczających na religię jeszcze spada, można przyjąć, że w katechezie w roku szkolnym 2021/2022 udział będzie brał jedynie co czwarty uczeń. 

Najmłodsi także rezygnują z lekcji religii
Największy odsetek uczniów, który (oczywiście za pośrednictwem rodziców) zadeklarował uczestnictwo w katechezach w szkole dotyczy dzieci ze szkół podstawowych.

Na 39 296 uczniów na lekcje religii chodzi 28 087 z nich, co daje około 71,5%. To spadek w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy na lekcje chodziło około 75% uczniów. 

- Te statystyki odczytujemy jako swoisty bunt młodych ludzi i sprzeciw wobec polityki ministra Czarnka - mówi Grzegorz Majewski z łódzkiej Lewicy.

 

https://tulodz.pl/wiadomosci-lodz/uczniowie-w-lodzi-masowo-rezygnuja-z-lekcji-religii-statystyki-sa-druzgocace/71Jrn9cxMWoqF7QRRo2G

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Camis napisał:

Niech jada!

Godzinę temu, Winter™ napisał:

Porownujesz ubytek zdrowotny do orientacji seksualnej? Naprawdę? Jak będzie lubić trójkąty to powinni mi też zaklepać jedno miejsce extra?

No jest idiotą i co z tego. Trampek też. Ale to takie matoły mają bany i zakazy, a takie ścierwa talibańskie, czy pomioty putinowskie mogą wyrażać swoje poglądy dowoli w wolnym świecie. Rozumiesz o co mi chodzi?

Nie pojmujesz subtelnej różnicy. Co innego działania państwa, co innego inicjatywy prywatne. Np. na forach często banuje się ludzi za wpisy przekraczające pewien prób głupoty. Jak się nie podoba, to nie postuj.

Godzinę temu, Auberon napisał:

i gdzie oni pójdą? zostaną programistami?

Wystarczy że odejdą wszyscy z pracy na miesiąc. Potem wrócą już na nowych korzystniejszych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Auberon napisał:

zastanawiam się jak taki człowiek będzie prowadził psychoterapie po niemiecku albo rosyjsku ...

oczywiście nie będąc native speakerem

Psychiatria to nie psychoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radar28 napisał:

Albo znajdą prywatne kliniki w Polsce, albo po prostu wyjadą do innego kraju. Nie tylko u nas brakuje lekarzy, tylko gdzie indziej warunki pracy i płace potrafią być znacznie lepsze. Akurat lekarze i pielęgniarki na problemy z zatrudnieniem raczej narzekać nie będą - to jedynie kwestia dobrej woli, że jeszcze tkwią w publicznej służbie zdrowia w Polsce.

Spokojnie, zastąpi się strażakami i obroną terytorialną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Psychiatria to nie psychoterapia.

a wiesz czym się różni psycholog od psychiatry?

tym że ten 2 może wypisać receptę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam te newsy to aż głupio się robi, że polskie państwo to taki chlew osrany gównem gdzie wszystko się wali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Auberon napisał:

a wiesz czym się różni psycholog od psychiatry?

tym że ten 2 może wypisać receptę.

To zupełnie inne podejścia. Ten drugi wypisuje tabletki i zazwyczaj tylko to robi. Przeszkolenie psychoterapeutyczne posiada mniej niż 10% psychiatrów.

W samobójstwach dzieci większą rolę niż ciężkie choroby psychiczne odgrywają czynniki społeczne, środowisko. Winni są również rodzice, którzy zaniedbują swoje dziecko.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2021 o 15:01, Trepcia napisał:

Moze to Ci troche otworzy oczy, ze niekompetencja polskich wladz sami dalismy do reki argumenty Czechom. Zdanie w tym materiale jest bardzo zblizone i zbiezne do tego, co mowie i co staram sie wyrazic.

no zajebiście, fizyk z wykształcenia wypowiada się na temat hydro-geologii i tektoniki ...

chyba założę kanał "hydro-geologia to lubię" i zrobię wywiad ludźmi z katedry  hydro- geologii oraz tektoniki ...

całkowicie została pominięty wpływ leja depresji na terytorium Niemiec (polecam spojrzeć na google maps; wyrobisko jest ograniczone przez granice państwową z Niemcami, brak koncesji na wydobycie za granicą)

tym bardziej na rzekę graniczną Nysę łużycką o której jak na razie nie trąbi się ze wyschłą jaka czeskie ujęcia (a sąsiaduje na długości kilku kilometrów z kopalnia)
kilka lat temu przerwała wały i zalała wyrobisko Turowa: woda została odpompowana a wydobycie wznowione

zatrzymanie wydobycia nie oznacza wymuszonego wyłączenia odwadniania kopalni a dopiero napływ wody spowodował by osuwisko

kopalnie nie zamyka się z dnia na dzień tylko to proces wieloletni przykładem jest zamykanie kopalń w Olkuszu

poziom głupot jakie wyczytuje ostatnio  w temacie kopalń odkrywkowych  osiągnął zenitu

na 3 roku studiów byłem razem z kursem terenowym z geologii złóż w kopalni Turów (Turoszów to jej starsza nazwa) i znam sama budowę geologiczna złoża jak i Sudetów (nawet mieliśmy specjalna terenówkę tylko im poświęconą)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Everyman napisał:

Wystarczy że odejdą wszyscy z pracy na miesiąc. Potem wrócą już na nowych korzystniejszych warunkach.

Chyba nie na takich o jakie pierwotnie walczyli, tyle raczej nie ugrają. Ktoś w motoryzacyjnej blabli na pclab (chyba @Gang ) pisał o jednak nieco urojonych postulatach (na przykładzie swojego znajomego) pielęgniarzy. Służba zdrowia wiadomo jaka jest, ale prawda jest taka, że żadne rządy nie są w stanie zrealizować ich żądań ot tak i to niezależnie od wywalanej kasy na kolesiostwo, czy socjal.

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zdunzdun napisał:

Chyba nie na takich o jakie pierwotnie walczyli, tyle raczej nie ugrają. Ktoś w motoryzacyjnej blabli na pclab (chyba @gang) pisał o jednak nieco urojonych postulatach pielęgniarzy. Służba zdrowia wiadomo jaka jest, ale prawda jest taka, że żadne rządy nie są w stanie zrealizować ich żądań.

Niech pokaza wyciagi z wyplaty, bo wszyscy ciagle narzekaja, a prawda czesto jest inna. Ja wiem, ze kazdy chcialby zarabiac, jak na Zachodzie, ale wielu juz tak zarabia, tylko przy okazji chcialoby nieco wiecej possac budzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Winter™ napisał:

Niech pokaza wyciagi z wyplaty, bo wszyscy ciagle narzekaja, a prawda czesto jest inna. Ja wiem, ze kazdy chcialby zarabiac, jak na Zachodzie, ale wielu juz tak zarabia, tylko przy okazji chcialoby nieco wiecej possac budzet.

Wiadomo, kasy nigdy nie za wiele :)

Moja matka wiele lat sprzątała u pobliskich lekarzy/ psychiatrów. Nie wnikam na ilu etatach pracowali itp, ale to są zamożni ludzie, czasami bardzo. Oczywiście to tak nawiasem mówiąc, by ktoś mnie nie mieszał z błotem, że trzymam za PiS i obecną sytuacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinie lekarza, który narzeka na wysokie podatki, a przy alkoholu chwalił się, że nie odnotowuje większości wizyt i praktycznie ich nie płaci. Do roszczeniowości ludzkiej trzeba podchodzić ostrożnie. 

Tak nawiasem Urząd Skarbowy nie ma prawa zaglądać do dokumentacji pacjentów więc naprawdę można być kreatywnym

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wompierz napisał:

I bardzo dobrze. Ja to dziwię się, że wysłał córkę do jednej z najbardziej lewackich szkół na świecie. Mógł posłać w swoje strony np. KUL albo jakaś uczelnia w Moskwie.

Ale z drugiej strony znajomy zagorzały pisowiec, nienawidzący lewactwa, dyktatury Niemiec i niszczenia tradycji jak tylko dostał dofinansowanie za covidy kupił mieszkanie w Niemczech.

Ale imigrantów już mamy wpuszczać, oczywiście bez kontroli? Odlatujecie na tym forum :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...