Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, T.m.p1 napisał:

Oddawać składki. Skoro i tak w większości przypadków korzystam z prywatnej opieki to z jakiej racji mam płacić na coś co przestaje istnieć. 

gdybyś podpisał umowę z NFZ o świadczenie usług medycznych to mógłbyś się sądzić o zwrot ale to jest dania publiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zdunzdun napisał:

Wiadomo, kasy nigdy nie za wiele :)

Moja matka wiele lat sprzątała u pobliskich lekarzy/ psychiatrów. Nie wnikam na ilu etatach pracowali itp, ale to są zamożni ludzie, czasami bardzo. Oczywiście to tak nawiasem mówiąc, by ktoś mnie nie mieszał z błotem, że trzymam za PiS i obecną sytuacją.

Bo są to bardzo zamożni ludzie i dobrze. Ale np w przypadku nauczycieli to taki wał, pół roku urlopu, a poziom nauczania na odwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Winter™ napisał:

Ale imigrantów już mamy wpuszczać, oczywiście bez kontroli? Odlatujecie na tym forum :E

a jak masz ich kontrolować na terenie Białorusi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Auberon napisał:

a jak masz ich kontrolować na terenie Białorusi?

No nie da się. I dlatego nie należy ich wpuszczać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, crush napisał:

No nie da się. I dlatego nie należy ich wpuszczać.

słyszałeś o obozach przejściowych?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Winter™ napisał:

Dziw się potem, że ktoś instynktownie (jak widać słusznie) czuje niepokój przed LGBT, imigrantami i tego typu historiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zdunzdun napisał:

Wiadomo, kasy nigdy nie za wiele :)

Moja matka wiele lat sprzątała u pobliskich lekarzy/ psychiatrów. Nie wnikam na ilu etatach pracowali itp, ale to są zamożni ludzie, czasami bardzo. Oczywiście to tak nawiasem mówiąc, by ktoś mnie nie mieszał z błotem, że trzymam za PiS i obecną sytuacją.

Temat zarobków lekarzy wypływał w tym wątku wielokrotnie. Za każdym razem jest tak samo - znam osobę która sprzątała u lekarzy, mam kumpla chirurga, a ten dentysta to był 2 lata na wakacjacj w Stanach Zjednoczonych.

Napiszę to co zawsze w tym temacie. Pochodzę z dużej rodziny lekarskiej zawiązanej w 19 wieku. Są w niej w większości pediatrzy, interniści i jeden chirurg. Tylko ten ostatni zarabia bardzo dobrze i ma w miarę ludzkie warunki, tj. nie robi ponad 300 godzin w miesiącu. Pozostali robią tyle i więcej, bo na podstawowym etacie (na którym i tak nikt nie chce zatrudniać jak nie wyrobisz tych 10 dyżurów miesięcznie) mieliby ok. 7000zł na rękę. Zamożne z tych lekarzy są dwie rodziny i to dlatego, że współmałżonkowie mają też dobre zarobki. Reszta zap.... i w zasadzie nie ma życia. Tyle z tego polskiego eldorado. Poza zarobkami jest jeszcze gigantyczny problem ze sprzętem, brakiem kadr.

Teraz jeszcze poprawka na pielęgniarki i innych medyków i robi się strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Auberon napisał:

słyszałeś o obozach przejściowych?

A później co?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Winter™ napisał:

Niech pokaza wyciagi z wyplaty, bo wszyscy ciagle narzekaja, a prawda czesto jest inna. Ja wiem, ze kazdy chcialby zarabiac, jak na Zachodzie, ale wielu juz tak zarabia, tylko przy okazji chcialoby nieco wiecej possac budzet.

Nie masz żadnej wiedzy w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Winter™ napisał:

To jest po prostu cudeńko

1. Jak weryfikowana jest orientacja? Bo ja przy braku miejsc chętnie będę się identyfikował jako niebinarny bądź bi.
2. Dla tej garstki skrajnych wariatów to rysuje wielki cel na plecach osób parkujących tam.
3. Dekady walki o równouprawnienie żeby skończyć na dobrowolnej segregacji.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Auberon napisał:

zastanawiam się jak taki człowiek będzie prowadził psychoterapie po niemiecku albo rosyjsku ...

oczywiście nie będąc native speakerem

Lekarze to osoby z doskonałymi umiejętnościami zapamiętywania, a to jest kluczowe przy nauce języka. Zapamiętujesz szybko, nauczysz się w 10 miesięcy, zapamiętujesz wolno, ten sam poziom osiągniesz za 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

A później co?

deportacja albo azyl

tylko afgańcy nie chcą azylu w Polsce tylko w Niemczech gdzie dostana socjal

a mogą się ubiegać o niego tylko w 1 kraju uni jaki przekroczyli

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Everyman napisał:

Nie masz żadnej wiedzy w tym temacie.

No akurat mam, ale Tobie jej brakuje. W rodzinie mam nauczycieli i nawet jednego ratownika. Poza tym gornika.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zdunzdun napisał:

Chyba nie na takich o jakie pierwotnie walczyli, tyle raczej nie ugrają. Ktoś w motoryzacyjnej blabli na pclab (chyba @Gang ) pisał o jednak nieco urojonych postulatach (na przykładzie swojego znajomego) pielęgniarzy. Służba zdrowia wiadomo jaka jest, ale prawda jest taka, że żadne rządy nie są w stanie zrealizować ich żądań ot tak i to niezależnie od wywalanej kasy na kolesiostwo, czy socjal.

Tak nawiasem mówiąc to zbytnio nie zmienia problemu, bo znaczna część i tak wyjedzie. Na Zachodzie jest dużo lepsze życie i to z normalnym etatem 8 godzinnym. Jeżeli tak ma być, to będzie. Stan polskiej ochrony zdrowia się pogarsza to trudno, może powinien upaść to wtedy coś się zrobi od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Suchy211 napisał:

Lekarze to osoby z doskonałymi umiejętnościami zapamiętywania

O panie. A ta teza to skąd się wzięła? Czuję generalny szacunek do tego zawodu, ale jak w każdym zawodzie i w każdym miejscu na ziemi, nie brakuje tam idiotów. Znam takowych osobiście. I nie, nie z perspektywy osoby poszkodowanej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Suchy211 napisał:

Lekarze to osoby z doskonałymi umiejętnościami zapamiętywania, a to jest kluczowe przy nauce języka. Zapamiętujesz szybko, nauczysz się w 10 miesięcy, zapamiętujesz wolno, ten sam poziom osiągniesz za 10 lat.

że kurde co? zapamiętaj wzór Hornblendy NaCa2(Mg,Fe,AL)3(SiAl)8O22(OH)2 to pogadamy ...

żeby tylko oni ćwiczyli pamieć

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Auberon napisał:

deportacja albo azyl

tylko afgańcy nie chcą azylu w Polsce tylko w Niemczech gdzie dostana socjal

a mogą się ubiegać o niego tylko w 1 kraju uni jaki przekroczyli

Powodzenia. Trochę tak jak usunięcie dżejsiki z bombelkiem z wynajmowanego lokum. Tyle, że w skali międzynarodowej. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O NFZ się nie wypowiadam. Ale prywatnie każdy widzi, że wizyty u specjalisty kosztowały 80-100 zł, a teraz 200-300 i nie mówimy o profesorach. Teraz doszły telewizyty.

Jak ktoś ma specjalizację na którą nie ma "popytu" prywatnie i musi pracować w szpitalu / przychodni to jestem w stanie uwierzyć, że ma problem. Ale nie w pozostałych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

Powodzenia. Trochę tak jak usunięcie dżejsiki z bombelkiem z wynajmowanego lokum. Tyle, że w skali międzynarodowej. 

a kto im dał prawo pobytu? skoro nawet nie chcą o niego występować

nie masz wizy wiec nie masz prawa przebywać na terenie państwa

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Everyman napisał:

Temat zarobków lekarzy wypływał w tym wątku wielokrotnie. Za każdym razem jest tak samo - znam osobę która sprzątała u lekarzy, mam kumpla chirurga, a ten dentysta to był 2 lata na wakacjacj w Stanach Zjednoczonych.

Napiszę to co zawsze w tym temacie. Pochodzę z dużej rodziny lekarskiej zawiązanej w 19 wieku. Są w niej w większości pediatrzy, interniści i jeden chirurg. Tylko ten ostatni zarabia bardzo dobrze i ma w miarę ludzkie warunki, tj. nie robi ponad 300 godzin w miesiącu. Pozostali robią tyle i więcej, bo na podstawowym etacie (na którym i tak nikt nie chce zatrudniać jak nie wyrobisz tych 10 dyżurów miesięcznie) mieliby ok. 7000zł na rękę. Zamożne z tych lekarzy są dwie rodziny i to dlatego, że współmałżonkowie mają też dobre zarobki. Reszta zap.... i w zasadzie nie ma życia. Tyle z tego polskiego eldorado. Poza zarobkami jest jeszcze gigantyczny problem ze sprzętem, brakiem kadr.

Teraz jeszcze poprawka na pielęgniarki i innych medyków i robi się strasznie.

Z mojej perspektywy (nie, nie sprzątaczki i szwagra, brata, matki) tam często jest spore rozwarstwienie, które nie zawsze idzie w parze z kwalifikacjami i pracowitością. Także zgadza się. Jeden zarabia 7k ale drugi potrafi wyciągnąć i z 15.

Rekordzista którego znam z prywatną praktyką potrafił dobić do 40k na miesiąc.

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Everyman napisał:

Temat zarobków lekarzy wypływał w tym wątku wielokrotnie. Za każdym razem jest tak samo - znam osobę która sprzątała u lekarzy, mam kumpla chirurga, a ten dentysta to był 2 lata na wakacjacj w Stanach Zjednoczonych.

na podstawowym etacie (na którym i tak nikt nie chce zatrudniać jak nie wyrobisz tych 10 dyżurów miesięcznie) mieliby ok. 7000zł na rękę.

Mam kłamać, że matka nie pracowała sprzątając u lekarzy? :E Takie są fakty i to nie byli ludzie biedni. Jeżeli podstawa bez yebania ostrego dodatkowych godzin wynosi 7000k na rękę, to wiedz jedno (niezależnie, czy Cię to śmieszy, czy straszy) taka kasa jest dalej dobrą kasą jak na przeciętną społeczeństwa. Nie oceniam, czy to dużo, po prostu chodzi o dysproporcje. Teraz weź ogólny stan finansów państwa i zrób tak, by zrealizować postulaty medyków. Prędzej zaorzemy państwową służbę zdrowia niż się wiele w temacie zmieni. Pewnie zostanie osiągnięty koniec końców jakiś kompromis. Pierwotnych żądań nikt nie zrealizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Auberon napisał:

a kto im dał prawo pobytu? skoro nawet nie chcą o niego występować

Większość chce spieprzać na zachód. Część nie chce, a część nie wie czego chce. To nie jest takie chop-siup w samolocik i wio. I dokąd wio? Jak się hałastra z kilkunastu krajów zlazła?

Pragmatyzm. A nie miłosierdzie na zasadzie "jakoś to będzie".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, crush napisał:

Z mojej perspektywy (nie, nie sprzątaczki i szwagier, brata, matki) tam często jest spore rozwarstwienie, które nie zawsze idzie w parze z kwalifikacjami i pracowitością. Także zgadza się. Jeden zarabia 7k ale drugi potrafi wyciągnąć i z 15.

Rekordzista którego znam z prywatną praktyką potrafił dobić do 40k na miesiąc.

Można wyciągnąć i 25k jak się postarasz. Z tym że nie dożyjesz 50. Wypalonych wraków z wyrokami typu zostały ci 2 lata życie nie brakuje. Mnóstwo z nich umiera tam gdzie pracują. No ale przecież jeździ nowym pasatem i się buduje to czego chce, burżuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Everyman napisał:

Można wyciągnąć i 25k jak się postarasz. Z tym że nie dożyjesz 50. Wypalonych wraków z wyrokami typu zostały ci 2 lata życie nie brakuje. Mnóstwo z nich umiera tam gdzie pracują. No ale przecież jeździ nowym pasatem i się buduje to czego chce, burżuj.

W dużej mierze racja. Ale też i nie stuprocentowo. Parę pączków w maśle też się ostało wśród tych starszych kadr.

Więcej rąk i równiejsze wynagrodzenia generalnie. Ale to są mrzonki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...