Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, zdunzdun napisał:

Teraz weź ogólny stan finansów państwa i zrób tak, by zrealizować postulaty medyków.

Zaprzestać finansowania kościoła i się na niektóre postulaty środki znajdą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, crush napisał:

O panie. A ta teza to skąd się wzięła? Czuję generalny szacunek do tego zawodu, ale jak w każdym zawodzie i w każdym miejscu na ziemi, nie brakuje tam idiotów. Znam takowych osobiście. I nie, nie z perspektywy osoby poszkodowanej.

Ja nie powiedziałem inteligentnych ludzi, tylko z wysokimi zdolnościami zapamiętywania. Taki urok zawodu, że dużo musisz się nauczyć, wyuczyć, zapamiętać a potem wykonać, ale już nie koniecznie błyszczeć intelektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

Większość chce spieprzać na zachód. Część nie chce, a część nie wie czego chce. To nie jest takie chop-siup w samolocik i wio. I dokąd wio? Jak się hałastra z kilkunastu krajów zlazła?

Pragmatyzm. A nie miłosierdzie na zasadzie "jakoś to będzie".

po to są obozy przejściowe żeby dało się ich zweryfikować i żeby się nie rozleźli

jak ktoś nie będzie weryfikowalny bo np. nie ma dokumentów to nawet nie będzie jak mu wizy wystawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zdunzdun napisał:

Mam kłamać, że matka nie pracowała sprzątając u lekarzy? :E Takie są fakty i to nie byli ludzie biedni. Jeżeli podstawa bez yebania ostrego dodatkowych godzin wynosi 7000k na rękę, to wiedz jedno (niezależnie, czy Cię to śmieszy, czy straszy) taka kasa jest dalej dobrą kasą jak na przeciętną społeczeństwa. Nie oceniam, czy to dużo, po prostu chodzi o dysproporcje. Teraz weź ogólny stan finansów państwa i zrób tak, by zrealizować postulaty medyków. Prędzej zaorzemy państwową służbę zdrowia niż się wiele w temacie zmieni. Pewnie zostanie osiągnięty koniec końców jakiś kompromis. Pierwotnych żądań nikt nie zrealizuje.

On nie zrobi 7000 bo i tak musi wyrobić te dyżury. Inaczej nikt go nie zatrudni, bo będą braki kadrowe i oddział nie będzie funkcjonować. Na lekarza co kończy dyżur musi wejść inny albo nie ma o czym mówić. To raz.

Dwam tak 7000 to dobre pieniądze, ale nie dla pracownika z takimi kwalifikacjami i odpowiedzialnością i nie w takich warunkach. Tyle zarabia też mój znajomy, co robi na wózku widłowym.

Żądania mają kilka aspektów. Jedne to zarobki na normalnym etacie i tutaj albo coś się zrobi, albo wyjadą pracować gdzie indziej. Drugie to poprawienie warunków fukcjonowania całej ochrony zdrowia, które są obecnie patologicznie złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Auberon napisał:

że kurde co? zapamiętaj wzór Hornblendy NaCa2(Mg,Fe,AL)3(SiAl)8O22(OH)2 to pogadamy ...

żeby tylko oni ćwiczyli pamieć

Nie wiem o co Ci chodzi. Nie twierdzę, że tylko oni muszą się charakteryzować dobrą pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Auberon napisał:

po to są obozy przejściowe żeby dało się ich zweryfikować i żeby się nie rozleźli

jak ktoś nie będzie weryfikowalny bo np. nie ma dokumentów to nawet nie będzie jak mu wizy wystawić

Nie mogę... No nie mam tych dokumentów, przyjęli mnie do tymczasowego i co teraz?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, T.m.p1 napisał:

Zaprzestać finansowania kościoła i się na niektóre postulaty środki znajdą. 

Chyba żartujesz, nie w tym państwie kolego ;)
Tutaj z klerem się trzeba dobrze układać (czemu? Nie wiem) i razem za zamkniętymi drzwiami ssać z koryta.

7 minut temu, Everyman napisał:

Dwam tak 7000 to dobre pieniądze, ale nie dla pracownika z takimi kwalifikacjami i odpowiedzialnością i nie w takich warunkach. Tyle zarabia też mój znajomy, co robi na wózku widłowym.

Owszem, pełna zgoda. Pamiętać należy jednak, że państwo jest jakie jest, a jeżeli dzisiaj dasz lekarzowi, to jutro być może będziesz musiał górnikowi, a potem znowu nauczycielom i być może policji (by zażarcie broniła Twojej chaty na Żoliborzu). Zarobki kwiczą również w straży celnej i kilku innych instytucjach, a przecież musi się kasa znaleźć na stołki znajomych oraz na propagandowe programy. Nie chce gdybać, ale według mnie dużo te protesty nie dadzą.

I Ty raczyłeś śmiać się z wysokości dopłat do elektryków, które wobec wielu innych problemów są fanaberią i nie powinny w ogóle istnieć, niezależnie już od kwoty tych dopłat.

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Suchy211 napisał:

Nie wiem o co Ci chodzi. Nie twierdzę, że tylko oni muszą się charakteryzować dobrą pamięcią.

zapamiętywanie słówek nie jest jedyna czynnością która trzeba wykonać żeby się nauczyć języka

a nawet mając dobra pamieć nie oznacza to że ktoś ma predyspozycje językowe 

a wiem to po sobie

2 minuty temu, crush napisał:

Nie mogę... No nie mam tych dokumentów, przyjęli mnie do tymczasowego i co teraz?

deportacja; wracasz za granice jako osoba nie mająca prawa pobytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zdunzdun napisał:

Chyba żartujesz, nie w tym państwie kolego ;)
Tutaj z klerem się trzeba dobrze układać (czemu? Nie wiem) i razem za zamkniętymi drzwiami ssać z koryta.

Owszem, pełna zgoda.

Naprawdę nie wiesz? Kler to grupa która trzyma głosy znacznej części społeczeństwa w garści. Chcesz te głosy? Musisz się układać. Nie chcesz? Przegrywasz wybory. To jest takie proste. Tak długo jak kościół nie zostanie zmarginalizowany przez odpływ wiernych tak długo z kościołem trzeba się będzie układać.

3 minuty temu, Auberon napisał:

zapamiętywanie słówek nie jest jedyna czynnością która trzeba wykonać żeby się nauczyć języka

a nawet mając dobra pamieć nie oznacza to że ktoś ma predyspozycje językowe 

a wiem to po sobie

Mi na drodze z kolei zawsze staje nieznajomość jakiegoś słowa, właśnie dlatego że wyjątkowo słabo słówka zapamiętuję. Aby się dobrze dogadać nie musisz idealnie znać gramatyki, ale nie znasz słowa - nie powiesz co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Auberon napisał:

deportacja; wracasz za granice jako osoba nie mająca prawa pobytu

Na Białoruś? Czy do niewiadomego kraju? :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Suchy211 napisał:

Naprawdę nie wiesz? Kler to grupa która trzyma głosy znacznej części społeczeństwa w garści. Chcesz te głosy? Musisz się układać. Nie chcesz? Przegrywasz wybory. To jest takie proste. Tak długo jak kościół nie zostanie zmarginalizowany przez odpływ wiernych tak długo z kościołem trzeba się będzie układać.

Kilka lat temu też tak myślałem, dzisiaj według mnie na tym polu kościół znaczy już coraz mniej. Jasne, że emeryci są nakręceni przez kościół i pewnie pójdą (w większości) w ogień za tym, co głosi ksiądz z ambony, ale ludzie w średnim wieku? Trzeba być kompletnym idiotą (i mieć w kościele również księdza z odpałami) by głosować tak jak kler nakazuje bądź na tych z kim trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Auberon napisał:

po to są obozy przejściowe żeby dało się ich zweryfikować i żeby się nie rozleźli

jak ktoś nie będzie weryfikowalny bo np. nie ma dokumentów to nawet nie będzie jak mu wizy wystawić

Jak ktoś wejdzie i zdoła zataić pochodzenie nigdzie go już nie odeślesz. Zresztą, czy takie odsyłanie nawet gdy wiadomo dokąd jest takie proste?

2 minuty temu, zdunzdun napisał:

Kilka lat temu też tak myślałem, dzisiaj według mnie na tym polu kościół znaczy już coraz mniej. Jasne, że emeryci są nakręceni przez kościół i pewnie pójdą (w większości) w ogień za tym, co głosi ksiądz z ambony, ale ludzie w średnim wieku? Trzeba być kompletnym idiotą (i mieć w kościele również księdza z odpałami) by głosować tak jak kler nakazuje bądź na tych z kim trzyma.

Jeszcze jest wystarczająco mocny.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zerwaniem z kościołem to w aktualnych warunkach tak nie do końca niestety.

Poparcie jest na tyle duże, że takowe próby mogłyby się źle skończyć. Zwarcie szeregów i jeszcze mocniejsza indoktrynacja, bo KK atakujo!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Suchy211 napisał:

Naprawdę nie wiesz? Kler to grupa która trzyma głosy znacznej części społeczeństwa w garści. Chcesz te głosy? Musisz się układać. Nie chcesz? Przegrywasz wybory. To jest takie proste. Tak długo jak kościół nie zostanie zmarginalizowany przez odpływ wiernych tak długo z kościołem trzeba się będzie układać.

Mi na drodze z kolei zawsze staje nieznajomość jakiegoś słowa, właśnie dlatego że wyjątkowo słabo słówka zapamiętuję. Aby się dobrze dogadać nie musisz idealnie znać gramatyki, ale nie znasz słowa - nie powiesz co chcesz.

bez znajomości gramatyki jest problem z ze zrozumieniem sensu zdania

jak przetłumaczysz taki zwrot?
"ferroan anorthosite suit"

14 minut temu, zdunzdun napisał:

Kilka lat temu też tak myślałem, dzisiaj według mnie na tym polu kościół znaczy już coraz mniej. Jasne, że emeryci są nakręceni przez kościół i pewnie pójdą (w większości) w ogień za tym, co głosi ksiądz z ambony, ale ludzie w średnim wieku? Trzeba być kompletnym idiotą (i mieć w kościele również księdza z odpałami) by głosować tak jak kler nakazuje bądź na tych z kim trzyma.

można mieć elektorat wśród grupy podatnej na wpływ kościoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Suchy211 napisał:

Jak ktoś wejdzie i zdoła zataić pochodzenie nigdzie go już nie odeślesz. Zresztą, czy takie odsyłanie nawet gdy wiadomo dokąd jest takie proste?

jeśli go zgarną do ośrodka to będzie wiadomo skąd przyszedł

granice ciągną się na przestrzeni setek kilometrowy

nikt nie mówi że ich do kraju macierzystego odwiozą

szczególnie że dostają wizy turystyczne na Białorusi legalnie przekraczając granice

jak nie daj Borze, zniesie Cie wiatr na paralotni, szybowcu czy balonie na teren Białorusi to Białorusinie Cie w najlepszym wypadku deportują a chyba nawet możesz za nielegalne przekroczenie granicy pójść "siedzieć"

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/art-264

Cytat

§  2. 
Kto wbrew przepisom przekracza granicę Rzeczypospolitej Polskiej, używając przemocy, groźby, podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Cytat

§ 1. Kto wbrew przepisom przekracza granicę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (uchylony)

 

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Winter™ napisał:

20211002-225009.jpg

Czy to aby nie przesada?

ich kraj i mają prawo wpuszczać kogo chcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Auberon napisał:

ich kraj i mają prawo wpuszczać kogo chcą

Ojejku, czyż to nie oczywiste? Zatem zamilkniesz, gdy będziemy odsyłać ludzi z granicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Everyman napisał:

Żądania mają kilka aspektów. Jedne to zarobki na normalnym etacie i tutaj albo coś się zrobi, albo wyjadą pracować gdzie indziej. Drugie to poprawienie warunków fukcjonowania całej ochrony zdrowia, które są obecnie patologicznie złe.

Rokrocznie wydatki na służbę zdrowia są zwiększane ( i jest to więcej niż o inflacje),a efektów żadnych nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tutaj nie ma już czego ratować. To nie jest pytanie czy to wszystko się rozsypie tylko kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekacie. Popytajcie znajomych z UK, czy z NL to wam powiedza, jak dziala sluzba zdrowia. Paracetamol na wszystko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie regularnie zamykają u nich oddziały ratunkowe a politycy samym medykom rekomendują słynne już "Niech jadą!" Czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

I pewnie regularnie zamykają u nich oddziały ratunkowe a politycy samym medykom rekomendują słynne już "Niech jadą!" Czy tak?

Nie chcesz wiedzieć nawet, jak wygląda przychodnia służby zdrowia. Raczej przypomina to barak dla bezdomnych niż to co widzi się w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Winter™ napisał:

Nie chcesz wiedzieć nawet, jak wygląda przychodnia służby zdrowia. Raczej przypomina to barak dla bezdomnych niż to co widzi się w Polsce.

Ciekawe, gdzie to niby jest tak źle? W NL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...