Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Endrju1904 napisał:

Nie to jest tylko twoja nadinterpretacja.

Spoko. To przedstawię Ci moją interpretację, bo Twojej nie znam. (mojego stanowiska, nie Twojego :E )

 

500+ to nie złodziejstwo, tylko program nieskuteczny i populistyczny:

1. Nie osiągnął zamierzonego skutku, tj. wzrostu dzietności

2. Nie doprowadził do eliminacji tzw. skrajnej biedy

3. Nie likwiduje społecznych nierówności (dostają go wszyscy niezależnie od dochodów)

4. Jest wykorzystywany jako oręż propagandowy przez polityków i ich płatne, zbrojne hufce trolli.

 

Tymczasem dotacje unijne to program skuteczny, który nie ma nic wspólnego z populizmem:

1. Osiągnął zamierzony skutek, tj. podniósł poziom życia w biednych krajach Europy.

2. Doprowadził do powstania niezbędnej infrastruktury, dzięki której możliwy jest dalszy rozwój m.in. biedniejszej części PL.

3. Przyczynił się do zmniejszenia różnic między wschodem a zachodem EU.

4. Nie jest wykorzystywany jako oręż propagandowy - nikt w takich Niemczech nie robi z tego "sukcesu rządu", że PL dostaje kasę na rozwój, bo niby co to za argument dla niemieckiego podatnika?

 

Ergo, porównywanie tych dwóch rzeczy jest nietrafione.

Jak chcesz, to napisz swoją interpretację.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że ktoś tutaj odpisuje sam sobie ale pod innym nickiem? :E 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rainy napisał:

Cóż za zadziwiający zbieg okoliczności, iż w tym samym czasie pojawiło się w temacie dwóch antyunijnych trolli./s

Pamiętaj, że nieszczęścia zawsze chodzą parami :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Endrju1904 napisał:

Kolejny merytoryczny argument bezrefleksyjnych prounijnych klakierow. Juz sie z rego nie podniose chyba.

Korzystam z internetu od 23 lat i pomysł merytorycznej dyskusji z jawnym trollem wydaje mi się absurdalny wręcz groteskowy.

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się naparzacie z trollami, a ja szukając czegoś w internetach wykopałem artykuł o UE i Polsce z 2011 roku :) Blast from the past, można przeczytać jeśli ma się ochotę na dawkę gorzkiej nostalgii :D 

 

Cytat

Politycznie Polska z mozołem budowała swoją pozycję wewnątrz unii. Dopiero niedawno, najwcześniej w 2009 roku, dołączyliśmy do grona unijnych decydentów. Spory udział miała w tym tzw. zielona wyspa, gdy w szczycie kryzysu zadziwiliśmy Europę przyzwoitym wzrostem gospodarczym. Nadal nie możemy równać się z Berlinem czy Paryżem, jednak potrafimy już dbać o własne interesy i budować w tym celu koalicje (nie tylko zresztą blokujące, o czym świadczy projekt Partnerstwa Wschodniego). Silniejsza Polska w silniejszej Unii Europejskiej (oraz NATO) – to rzeczywistość, a także jeden z głównych elementów naszej racji stanu (musimy więc dbać o siłę kraju, głównie o wielkość gospodarki, a także o spoistość i sprawność działania unii i sojuszu).

Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się ino sznur :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie karmić tych trolli, bo jak wyczują dobrą karmę dla psów to będą powracać co chwilę w zwiększonych ilościach :E I zanim się obejrzymy to na pclabie zaświeci wizerunek Kaczego :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pisuar czy ruski troll to do pakuję do wora, Crush przepycha dalej, a Odin na koniec zamyka szlaban ?

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Endrju1904 napisał:

Sugerujesz, ze kazdy kto nie jest unijnym wlazitylkiem to z automatu Pisowiec?

Oczywiście, że nie. Są jeszcze Konfederackie śmieci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Endrju1904 napisał:

A ciebie ktos skrzywdzil, ze tak tymi smieciami epatujesz na prawo i lewo. Moze sie w domu takich epitetow nasluchales? To ci tylko przypomne, ze obecnosc tutaj wymaga minimum kultury.

E tam. Na kulturę i szacunek trzeba sobie zasłużyć. Konfidenci zasługują jedynie na splunięcie.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nie miał najmniejszej ochoty tracić czasu na dyskusje z tobą co ty przyjąłeś jako triumf. Tak czy owak, wszyscy szczęśliwi. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Endrju1904 napisał:

Spotkalem kiedys na zywo kogos podobnego. Internetowy "pogromca" Konfy. Dobrze wiedzial na kogo ja glosuje bo sie chloptas slowem nawet nieodezwal. Nagle z 1000 argumentow ktorymi zawala fora, fb, twittera w konfrontacji bezposredniej nie mial ani jednego tylko patrzyl jak najszybciej uciec ze spotkania "bo on nie tak sobie to wyobrazal" xD tak sobie ciebie wyobrazam a pewnie w rzeczywistosci jest jeszcze gorzej.

Walimy na solo? Xd Xd

10 minut temu, Endrju1904 napisał:

Wiedzial, ze nie ma na zywo multikont

Oj. Coś co Ty znasz z autopsji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Endrju1904 napisał:

Nie poprostu wiedzial, ze jego argumentu sa smiechu warte.

To samo mają tu wielbiciele Konfy czy PiSu. Poważniejszych for nie nawrócisz tanimi chwytami erystycznymi.

Tymczasem prawactwu dalej odwala, wszędzie wróg, wszędzie spiseq!

comment_1634215292LJzWWeRGeU1BReFDEcxu7O

 

I taka drobnostka, NBP tworzy nowy departament - Centrum Pieniądza NBP żeby Piotr Woyciechowski (bliski współpracownik Macierewicza) zarabiał jakieś drobne 30 000zł, na waciki.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Endrju1904 napisał:

Ja tu widze podniecanie sie w kolko trescia antypis.

PiS jest rządem tak złym, że nie ma o nim innych treści jak anty. A wpływa na życie nas wszystkich.

2 minuty temu, Endrju1904 napisał:

nie wiem za co bo to oni sami i ich wlasne srodowisko najwieksza krzywde im robia

Krzywdę robi im tylko jedna strona, która wzorem ustrojów totalitarnych lży i odmawia im człowieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Endrju1904 napisał:

Nie ma w tym co napisales nic logicznego tylko jakies bajania. Bylo konkretne pytanie o bezpieczenstwo i to gwarantuje nam Nato. Niemcy  i UE w razie konfliktu moze co najwyzej wyslac wyrazy oburzenia albo kolorowa krede ?

A zdajesz sobie sprawę, że Niemcy też są w NATO podobnie jak wiele innych państw wchodzących w skład UE? Dzięki silnym powiązaniom gospodarczym mają one poważną motywację, żeby nie dopuścić do przejęcia kontroli nad Polską przez Rosję - za dużo mieliby do stracenia. Gdyby nie te więzi handlowe, to sojusz militarny nie byłby wiele wart tak samo jak z Anglią i Francją w 1939 roku. Bezpieczeństwo obecnie to z resztą coś więcej niż kwestia siły militarnej, bo sposobów na przejmowanie kontroli jest znacznie więcej.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _randomize_ napisał:

demokrackie śmiecie

Mówiłem, że kuc monarchista :E

2 godziny temu, Endrju1904 napisał:

Pytam sie po co? Przeciez i tak tu nikt na Pis nie glosuje

Zdziwiłbyś się.

3 godziny temu, Endrju1904 napisał:

Jak ktos nie ma odwagi powiedziec na zywo co mysli to w ogole nie powinien tego mowic.

Rozumiem, że jeśli ktoś nie chce się bić z agresywnym kucem, to "nie ma argumentów" ? złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Endrju1904 napisał:

Zle rozumiesz. Masz jakas dziwna sklonnosc do nadinterpretowania prostych wydawaloby sie slow zeby ci pasowalo do narracji.

A może to Ty nie potrafisz wyrażać swoich myśli w sposób jednoznaczny i zrozumiały? :> zawsze są wszyscy winni poza Tobą?

 

Ludzie generalnie nie boją się spokojnej, rzeczowej rozmowy na żywo - chyba, że istnieje uzasadnione ryzyko, że będzie się wiązało to z agresją fizyczną. To raczej oczywiste.

Większość komentarzy w necie typu "na żywo byś mi tego nie powiedział" to zakamuflowana groźba pobicia przedstawiana jako "argument przeciw tchórzliwości" :E Generalnie gówno warta erystyka.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Endrju1904 napisał:

Stosujecie retoryke rodem z Tvpis straszac czolgami Putina to odpowiedzialem konkretnie, ze przed czolgami bedzie nas bronilo Nato. Wali sie wasza smieszna narracja, ze to Ue zapewnia nam bezpieczenstwo i robicie blazenade. Poto weszlismy do Nato zeby powiazania gospodarcze nie mialy juz takiego znaczenia i zeby nie bylo powtorki z 39r. Powtarzam jeszcze raz bo cos ciezko idzie wam to zrozumiec. Jak moj znajomy jedzie na poligon to cwiczy z zolnierzami krajow zrzeszonych w Nato a nie z armia UE. 

Btw Nato to oczywiscie nie tylko czolgi ale tez cyberbezpieczenstwo itp. Pozatym malo, kto chyba juz dzis pamieta po co bylo nato utworzone a to sie nie zmienilo.

"to keep the Russians out, the America in, and the Germans down"

Niemcom bardzo zalezy zeby pozbyc sie USA na dobre i rozpoczac budowe silnej europejskiej armii oczywiscie pod swoim przywodztwem co jest oczywiscie wbrew interesom Nato. Usa jak narazie skutecznie bombarduje te pomysly.

A ja ci po prostu spokojnie tłumaczyłem, że oficjalny sojusz nic nie znaczy, jeśli państwa NATO nie będą mieć prywatnego interesu w bronieniu Polski. W 39. też mieliśmy poważne sojusze militarne i co z tego? Pisałem też, że są różne sposoby przejmowania kontroli a ty piszesz o jakichś czołgach. Wiesz jak np. Chiny działają w Afryce i zdobywają tam wpływy? Albo w jaki sposób Rosja walczyła z UE o Ukrainę przed 2014 rokiem?

Nikt nie pisze o żadnej armii UE poza tobą. Chodzi o to, że powiązania gospodarcze sprawiają, że innym państwom europejskim (a są członkami NATO) będzie osobiście zależeć na bronieniu Polski.

edycja: w szczególności, liczenie na pomoc USA jest bardzo ryzykowne, bo dla nich środkowa Europa nie jest żadnym priorytetem a dla nich liczy się interes a nie ideały.

edycja2: jednym z narzędzi presji na państwa europejskie w rosyjskim repertuarze jest eksport gazu i ropy naftowej, z czego chętnie korzystają, jak mają okazję. Gdyby udało się wspólnie w ramach całej UE prowadzić negocjacje w tej sprawie, to trudniej byłoby Rosji wywierać nacisk na poszczególne państwa.

Edytowane przez Radar28
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Endrju1904 napisał:

Ja ci pisze jakie sa faktu a ty klepiesz jakies bajki bo ci sie cos wydaje xD ja wysiadam. Poczytaj sobie jak wygladaja zobowiazania Nato. Ja pisze o bezpieczenstwie militarny nie interesuja mnie twoje gadki o tym jak Chinny podbijaja gospodarczo Afryke. Co to ma wspolnego z tematem?  Sciana bajek nie poparta niczym. 

Ty się skupiasz wąsko na bezpieczeństwie militarnym i ślepo wierzysz w to, że państwa członkowskie NATO wypełnią zawarte w traktacie zobowiązania wobec Polski. Ja ci tłumaczę, że podbój niejedno ma imię i trzeba na kwestie bezpieczeństwa patrzeć znacznie szerzej. Jak nie chcesz o tym dyskutować, to przymusu nie ma.

edycja:

Powiem więcej: państwa z byłego bloku sowieckiego przyjęto do NATO po to, żeby stanowiły bufor między starymi członkami tego sojuszu a Rosją. Podobnie jak w Układzie Warszawskim strategicznie jesteśmy potencjalnym terenem działań wojennych i tyle.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Endrju1904 napisał:

Ale ja wytlumaczylem wyzej moje przypuszczenia dlaczego i opisalem "historie" a ty sobie zlapales jakies jedno zdanie miedzy postami i po mnie cisniesz.

E tam, od razu cisnę. Ja tam nic do Ciebie nie mam. Po prostu dziwi mnie, że mieszasz do dyskusji tchórzliwość jakiegoś kolegi ;) Nawet jeśli miał przed Tobą pełne porty, to co w związku z tym? Tchórz też może mieć spójne i sensowne poglądy.

Dla mnie z Konfą jest taki problem, że reprezentują zbyt wiele nurtów naraz. Kiedy byli to tylko korwiniści, to chociaż było wiadomo, czego się spodziewać. Teraz doszła grupka freaków - szury, brunatni, etc. i wyszedł klops. Mamy taki amalgamat ludzi o niespójnych poglądach, np. "wolnościowy" Bosak głosujący za socjalistycznym zakazem handlu w niedzielę :E Jak tu coś takiego traktować poważnie? Nie czułeś się oszukany?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Endrju1904 napisał:

Glosowalem za Korwinem i nie czuje sie oszukany. Dla mnie to sa bzdury i szukanie dziury w calym.

Zaraz, zaraz.

Członkowie partii, na którą głosujesz - głosują za poglądami przeciwnymi do Twoich i są to dla Ciebie bzdury? :>

iVqESv9.jpg

 

bNWC9vY.png

Wolnorynkowiec głosujący za socjalistycznymi regulacjami? Ciekawe. Serio nie widzisz w tym problemu?

12 minut temu, Endrju1904 napisał:

Ktos kiedys napisal, ze mozemy "pieknie sie roznic" i dla mnie to bylo wlasnie to.

8:E

Ty tak na serio?

Człowiek, który deklaruje, że jest wolnościowcem głosuje razem z komunistami, a dla CIebie to powód do radości i "piękne różnice" ? 8:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cytat

Przed szkołą w Ostrołęce doszło do brutalnego ataku na jednego z uczniów. Uderzony przez znajomego nastolatek padł nieprzytomny na ziemię. Do sytuacji odniósł się minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek. W internetowej części "Gościa Wydarzeń" na portalu Interia, stwierdził, że agresja wśród nastolatków "jest m.in. efektem nieograniczonego dostępu do internetu".

Nietrudno się nie zgodzić. Internet na zachowanie dzieci i młodzieży jakiś tam ma ale nie bez przesady. Tego typu problemy istniały od bardzo dawna i to nie jest spowodowane tylko internetem i ciągłym siedzeniem przed komputerem.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-atak-na-ucznia-przed-szkola-w-ostrolece-przemyslaw-czarnek-a,nId,5582044

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Endrju1904 napisał:

Jak ty masz i dla ciebie to juz za duzo to trudno.

Ano mam. Tu nie chodzi o to, że ktoś zagłosował inaczej, niż "wódz" nakazał. Tu chodzi o to, że facet publicznie deklaruje poglądy A, a głosuje za poglądami B - do A przeciwnymi.

Ja chętnie zagłosuję za partią, która zniesie takie komusze wypierdy, jak zakaz handlu czy 500+, ale niestety - jak widać - takowa nie istnieje.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakim jest człowiekiem. Jako polityk jest w zasadzie najgorszym politykiem z możliwych - gdyż nie głosuje zgodnie z poglądami, które sam (podobno) wyznaje. Czyli osoba, która zagłosuje na Bosaka w nadziei, że będzie on głosował wolnościowo - dostanie w "nagrodę" głosy prokomunistyczne.

Mówiąc jeszcze inaczej - lekarz ma leczyć, nie zabijać; policjant ma łapać przestępców, a nie im pomagać; polityk ma głosować zgodnie z deklarowanymi poglądami, a nie na odwrót. To nie jest cherry picking, tylko postawienie sprawy na głowie. Ten pan ma jedno zadanie - reprezentować swojego wyborcę. I spieprzył to zadanie koncertowo na tym głosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kaiketsu napisał:

Ano mam. Tu nie chodzi o to, że ktoś zagłosował inaczej, niż "wódz" nakazał. Tu chodzi o to, że facet publicznie deklaruje poglądy A, a głosuje za poglądami B - do A przeciwnymi.

Ja chętnie zagłosuję za partią, która zniesie takie komusze wypierdy, jak zakaz handlu czy 500+, ale niestety - jak widać - takowa nie istnieje.

Ale Ty się go czepiasz. Jakby nie można było mieć poglądów wolnościowo-autorytarnych. Jakby nie można było być liberalno-konserwatywnym.

On taki jest. I ma do tego pełne prawo. O!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...