Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ta w Polsce obniża podatki.

Ten cały Nowy Wał dokłada tylko następne. Już teraz ceny galopują jak szalone a część podatków z nowego wału jest przewidziana na początek 2022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ta w Polsce obniża podatki.

Ten cały Nowy Wał dokłada tylko następne. Już teraz ceny galopują jak szalone a część podatków z nowego wału jest przewidziana na początek 2022.

Teraz to jest konkretnie dowalenie.

Czeka nas ostre podniesienie cen, no bo każdy przedsiębiorca przyjmie na klatę nowy 9% podatek "zdrowotny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież przedsiębiorcy nie przerzucają wzrostu danin na konsumentów. Rząd tak przecież mówi. Nie wiesz? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu Kowalskiemu nie zostanie kasy na nic poza chlebem wtedy większość przedsiębiorców zwyczajnie nie będzie potrzebna bo nikt nie będzie sobie pozwalał na takie ekstrawagancje jak kino, restauracja, o nowym tv nie wspominając ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że instytucje UE tego nie sknocą. Powinny wywierać nacisk na pisowców, a nie na cały naród. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z drugiej strony jakie instrumenty nacisku na  ma UE: dać kase/ nie dać kasy ( i myśle nie tylko o Funduszu tym pocovidovym), zawieśić nas w prawach członka. Tyle. Może mi coś umknęło...

To uderzy właśnie w Polaków,a nie w PIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A tutaj dźwięk był intensywniejszy niż zwykle i dodatkowo dużo większa była odległość między obserwowanym samolotem a dźwiękiem, niż ma to miejsce w przypadku przelatujących samolotów pasażerskich.

Nie wiem na jakich wysokościach ci latają ale myśliwce nie powinny być w takim przelocie dużo szybsze. Prędkości rejsowców to 800-900km/h, F16 nie ma po co zbliżać się bardziej do naddźwiękowej.

 

Mam info od kolegi, dzisiaj w Krakowie był na pokazach jeden (słownie jeden) F16 i jak wracał to przelatywał nad moim domem. Ja to mam szczęście! :D

Mi się już różne trafiły ale ja mieszkam na osi pasa startowego.
Były już Su22, MiG29 (mam kilka fotek jak 4 w szyku leciały), były 747, trafił się startujący An-124 (niestety po ciemku), C-130, C-17 i kilka mniejszych mniej typowych, których z pamięci nie napiszę. Nie trafiłem na A400 i KC-135.

 

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Zrobi się specustawę, że te ulice przejdą na skarb państwa i sprawa załatwiona ;)

 

Nie wiem czego Czarnek doświadczył w młodości (albo raczej czego nie doświadczył a powinien doświadczyć tylko np: żadna dłuuugo go nie chciała i teraz się mści) ale gość ma chyba coś nie tak z główką. Może niech nakaże młodzieży chodzić w workach po ziemniakach lub innym "zgrzebnym stroju".

Może ma traumę po noszeniu fartuszka w podstawówce?

 

To uderzy właśnie w Polaków,a nie w PIS.

Koniec końców w partię też. Jak się zamknie kurek na inwestycje w gminach, to się w końcu ludzie chyba zorientują, że coś nie gra i trzeba to zmienić.
Niemniej będzie to długotrwałe i bolesne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To uderzy właśnie w Polaków,a nie w PIS.

No a kto jest winny temu, że PiS rządzi?

Większość wyborców.

My niestety dostaniemy też po dupie. Wszyscy rozsądni. Z taką ilością błaznów w tym kraju nie pójdziemy nigdy do przodu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

Mi się już różne trafiły ale ja mieszkam na osi pasa startowego.

Mnie się kiedyś trafił podchodzący do lądowania jakiś ogromny pasażerski (chyba jakichś azjatyckich linii lotniczych). Już bardzo nisko leciał. Jakieś kilkanaście kilometrów od Jasionki, ale to nie miejsce mojego

zamieszkania.

 

 

Koniec końców w partię też. Jak się zamknie kurek na inwestycje w gminach, to się w końcu ludzie chyba zorientują, że coś nie gra i trzeba to zmienić.
Niemniej będzie to długotrwałe i bolesne.

No, ale chodzi o to by tylko w partie, a nie karać całe społeczeństwo.  W ogóle chodziło mi o to, że UE ma dość mizerny arsenał tych środków nacisku na krnąbrnych członków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ile jest projektów, które są całkowicie bezsensowne, a powstają tylko dla dotacji ? Ile firm zaczęło wliczać kwotę dotacji w cenę sprzętu jako swój należy zysk ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No, ale chodzi o to by tylko w partie, a nie karać całe społeczeństwo.  W ogóle chodziło mi o to, że UE ma dość mizerny arsenał tych środków nacisku na krnąbrnych członków.

Tylko w partię ciężko, może jakimiś stanowiskami w KE.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Z drugiej strony ile jest projektów, które są całkowicie bezsensowne, a powstają tylko dla dotacji ? Ile firm zaczęło wliczać kwotę dotacji w cenę sprzętu jako swój należy zysk ?

 

a ile firm powstało, których jedną działalnością było pisanie wniosków o dotację, UE stworzyła miejsca pracy ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Z drugiej strony ile jest projektów, które są całkowicie bezsensowne, a powstają tylko dla dotacji ? Ile firm zaczęło wliczać kwotę dotacji w cenę sprzętu jako swój należy zysk ?

 

Zawsze są tacy, którzy występują o dofinansowanie z UE czy innych źródeł bez zamiaru wprowadzenia danego produktu na rynek. Tak samo jest w przypadku zbiórek społecznościowych.

Są nawet naukowcy, którzy specjalizują się w wyciąganiu pieniędzy na projekty o wątpliwej przydatności. 

 

 

Ciekawe czy nasz wspaniała opozycja radę się zjednoczyć żeby podczas najbliższych wyborów odsunąć PIS od władzy. 

Cały czas brakuje sensownego przywódcy. Lepszy już Tusk od wielu innych, ale on może nie wystarczyć.

Edytowane przez indexinfio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to jestem ciekawy co z Nowym Wałem, skoro niby miał być w dużej części finansowany z KPO, a UE nie za bardzo będzie się spieszyć z przelewaniem kolejnych transz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Zawsze są tacy, którzy występują o dofinansowanie z UE czy innych źródeł bez zamiaru wprowadzenia danego produktu na rynek. Tak samo jest w przypadku zbiórek społecznościowych.

Są nawet naukowcy, którzy specjalizują się w wyciąganiu pieniędzy na projekty o wątpliwej przydatności.

Najlepsze zawsze były szkolenia u mojej żony. Przyjeżdżał do nich do firmy elegancko ubrany cwaniaczek i całe dnie przesiedział na zapleczu przy swoim laptopie. Kiedyś wpadł bo w ogóle nie przyjechał, a teoretycznie powinien być i szkolić pracowników, przyszła jakaś kontrola i cudem się wytłumaczył. Po tym incydencie kazał każdemu pracownikowi potwierdzać, że jeżeli kiedyś jeszcze będzie taka kontrola, to niech mówią, że szkolenia były i właśnie on pakuje się na zapleczu bo już się skończyły :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mam nadzieję, że instytucje UE tego nie sknocą. Powinny wywierać nacisk na pisowców, a nie na cały naród. 

No nie da rady, zresztą ta logika jest bez sensu. Człowiek zaczyna zwykle myśleć, kiedy ma problemy. Jak ich nie ma, to ma wylane.

Im prędzej zaczną być odczuwalne szeroko problemy związane w tym, że pis rządzi, tym ostatecznie będzie lepiej dla wszystkich. Nie da rady zadziałać punktowo na pis, żeby dla reszty nadal było "łatwo i przyjemnie".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mamy zamiaru cenzurować, blokować czy zmieniać jakichkolwiek treści - mówi w wywiadzie dla Geekweeka dr Karol Jędrasiak, członek zespołu pracującego nad pierwszym polskim systemem do walki z fake newsami. - Program będzie oceniać w jakim stopniu informacja, z którą użytkownik się zapoznaje bądź która chce opublikować, nosi znamiona manipulacji, fałszu czy jest nacechowana emocjonalnie, następnie wyświetli taką ocenę i to wszystko.

https://geekweek.interia.pl/nauka/news-antyfakenews-jak-bedzie-dzialac-pierwszy-polski-system-do-wa,nId,5593603#comments4-1

Ciekawe na jakiej podstawie oni będą sprawdzać czy dany news to fake czy nie. Żeby to wiedzieć to trzeba być obeznanym w tym temacie od podszewki i do tego sprawdzać u źródła czy faktycznie tak jest, a  to praktycznie nie możliwe. Wątpię czy komukolwiek będzie się to chciało robić.

Zastanawia mnie jeszcze to zdanie poniżej. Można z tego wywnioskować że jak ktoś chce coś opublikować to będzie musiał przepuścić dany artykuł przez tą maszynkę!?

bądź która chce opublikować

// no nie ma co. Nie ten temat. bravo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 UE nie za bardzo będzie się spieszyć z przelewaniem kolejnych transz.

Już nawet chyba rzecznik rządu to przyznał, że możliwe iż zaliczki w tym roku nie będzie.

Źródło

"Im prędzej zaczną być odczuwalne szeroko problemy związane w tym, że pis rządzi, tym ostatecznie będzie lepiej dla wszystkich."

Może ta drożyzna i inflacja...Problemy z sądownictwem nie dotyczą każdego. Drogi olej jadalny już jak najbardziej.

Przypomniało mi się jak onegdaj Duda wrzeszczał na jakimś wiecu, że musztarda staniała.?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Może ta drożyzna i inflacja...Problemy z sądownictwem nie dotyczą każdego. Drogi olej jadalny już jak najbardziej.

Właśnie w tym rzecz, żeby to pole problemów przerzucić tak, żeby była odczuwalna dla każdego. Bo im dłużej pisu, tym większa demolka.

Na dobrą sprawę jedna rzecz, to odsunąć pis od władzy, ale druga, co dalej z tym, co napsuli. I trzecia, jak zmienić system, żeby to się nie mogło powtórzyć (jakieś specjalne prerogatywy dla SN, z możliwością doprowadzenia do przyspieszonych wyborów w przypadku łamania prawa przez władzę wykonawczą/ustawodawczą?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

I trzecia, jak zmienić system, żeby to się nie mogło powtórzyć (jakieś specjalne prerogatywy dla SN, z możliwością doprowadzenia do przyspieszonych wyborów w przypadku łamania prawa przez władzę wykonawczą/ustawodawczą?).

Nie wymyślisz takiego systemu, którego nie będzie się dało złamać lub wykorzystać w złej wierze. Kwestia zdobycia przewagi w parlamencie/SN/TK i przepychasz co chcesz.
Tu trzeba by zmienić społeczeństwo, żeby nie wyrażało aprobaty na łamanie prawa, żeby wybierało ludzi, którzy tego prawa łamać nie będą, żeby łamiący wiedział, że to koniec jego kariery, żeby czuł się odpowiedzialny. Po prostu, żeby społeczeństwo było na tyle dojrzałe, że klasa polityczna będzie stała na znacznie wyższym poziomie niż obecnie.

Kolejny trybik, to edukacja, przesunięcie nacisku na samodzielne myślenie, a nie wykucie.

Robota na wiele pokoleń.

  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tu trzeba by zmienić społeczeństwo, żeby nie wyrażało aprobaty na łamanie prawa, żeby wybierało ludzi, którzy tego prawa łamać nie będą, żeby łamiący wiedział, że to koniec jego kariery, żeby czuł się odpowiedzialny.

Masz 100% racji. Powiem więcej, policjant nie musi wykonywać poleceń, jeśli są niezgodne z prawem. Prokurator podobnie. Itd. pis robi to co robi, bo znajduje wystarczająco wiele osób które za profity zrobią wszystko.

Ale dopóki społeczeństwo się nie zmieni, i po stronie wyborców i też tych, którzy wykonują potem rozkazy, to jedyne wyjście, to maksymalnie rozproszyć władzę.

Przecież "sukces" pisu polegał na tym, że po wygranych wyborach nie istniał inny ośrodek, który mógłby powiedzieć stop władzy ustawodawczej/wykonawczej. Brak jakiegoś nadrzędnego arbitra, który pilnowałby grania wg reguł. Bo to co wymyślili "ojcowie założyciele" po 89r to zbytnie skupienie władzy w rękach polityków (wiadomo, robili pod swoje potrzeby).
Absurdalny poziom władzy TK, którego skład jest wyłaniany przez Sejm. Dlaczego pilnowanie zgodności aktów niższych z Konstytucją nie zostało oddane w gestię SN i NSA? Podejrzewam, że wtedy ciężej byłoby politykom tym manipulować. Efekt takiej konstrukcji widać od kilku lat. A wystarczyłoby gdyby to SN badał zgodność ustaw, pis nie dałby rady tego przejąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tylko z drugiej strony jakie instrumenty nacisku na  ma UE: dać kase/ nie dać kasy ( i myśle nie tylko o Funduszu tym pocovidovym), zawieśić nas w prawach członka. Tyle. Może mi coś umknęło...

To uderzy właśnie w Polaków,a nie w PIS.

Nie ma takiego rozwiązania, żeby tylko politycy odpowiadali. Zawsze to zwykły Kowalski dostanie po dupie a nie polityk. Oni mają swoje szpitale i swoje urzędy, sądy i prokuraturę. Swoje posady w spółeczkach, limuzyny itp.  Oni nawet nie wiedzą ile te rzeczy kosztują, więc jak ma im to leżeć na sercu.

 

No, ale chodzi o to by tylko w partie, a nie karać całe społeczeństwo.  W ogóle chodziło mi o to, że UE ma dość mizerny arsenał tych środków nacisku na krnąbrnych członków.

Yyyy...bo takiego członka jak Polska jeszcze nie było.

 

Ciekawe czy nasz wspaniała opozycja radę się zjednoczyć żeby podczas najbliższych wyborów odsunąć PIS od władzy. 

Cały czas brakuje sensownego przywódcy. Lepszy już Tusk od wielu innych, ale on może nie wystarczyć.

Ciągle jest parcie na jedną listę ze względu na premię za jedność, ale nic na to nie wskazuje że będzie. PSL musiałoby przyjąć do wiadomości, że nie przekracza progu. Lewicę może dałoby się przekabacić.

 

Ja za to jestem ciekawy co z Nowym Wałem, skoro niby miał być w dużej części finansowany z KPO, a UE nie za bardzo będzie się spieszyć z przelewaniem kolejnych transz.

Nie ma rady, będą nowe daniny.

 

No nie da rady, zresztą ta logika jest bez sensu. Człowiek zaczyna zwykle myśleć, kiedy ma problemy. Jak ich nie ma, to ma wylane.

Im prędzej zaczną być odczuwalne szeroko problemy związane w tym, że pis rządzi, tym ostatecznie będzie lepiej dla wszystkich. Nie da rady zadziałać punktowo na pis, żeby dla reszty nadal było "łatwo i przyjemnie".

Smutna prawda . Dopóki życie jest wygodne to nie bardzo docierają jakieś abstrakcyjne problemy. Bez unijnych pieniędzy znów zacznie się poszerzać dystans państw UE do naszego w poziomie życia.

Rolnicy na ten przykład obudzili się dopiero jak na ich poletku coś zaczęło skrzeczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Robota na wiele pokoleń.

To też, ale trzeba będzie działać na zasadzie improwizacji. PiS stworzył narzędzia, którymi można będzie go rozliczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Najlepsze zawsze były szkolenia u mojej żony. Przyjeżdżał do nich do firmy elegancko ubrany cwaniaczek i całe dnie przesiedział na zapleczu przy swoim laptopie. Kiedyś wpadł bo w ogóle nie przyjechał, a teoretycznie powinien być i szkolić pracowników, przyszła jakaś kontrola i cudem się wytłumaczył. Po tym incydencie kazał każdemu pracownikowi potwierdzać, że jeżeli kiedyś jeszcze będzie taka kontrola, to niech mówią, że szkolenia były i właśnie on pakuje się na zapleczu bo już się skończyły :E

Przykłady można mnożyć. Portal dla bezdomnych za 1 mln, hotel na godziny Banasia, setki milionów dla firmy Szumowskiego ( tu chyba rekord ), miliony na "rewolucyjny" sklep oparty na technologi blockchain córki prezesa Belki, który oczywiście już nie istnieje... Tyle ewidentych scamów i ile osób dostało zarzuty ? Wystarczy się pilnować i papier wszystko przyjmie.

Dlatego mam ambiwalentne podejście do dotacji. Kasa pomaga, ale po tylu latach jest zbyt dużo ludzi, którzy nauczyli się wykorzystywać system i zrobili sobie stałe źródło dochodów z pisania bezsensownych projektów. Na szkodę firm, które rzeczywiście coś chcą zrobić, ale ich projekty przepadają. Później na wolnym rynku te firmy i tak muszą płacić cenę sprzętu + VAT + wliczoną dotacje.... 

Edytowane przez bigovsky
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...