Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Godzinę temu, GregM00 napisał:

Zastanawiam się, czy to co się dzieje to nie jest realizowanie przez pis jakiegoś absurdalnego planu. Teraz wzrost cen, a w przyszłym roku rząd znowu da kasę. Będzie lepszy psychologicznie efekt, niż jakby teraz rząd zadziałał antyinflacyjnie (ograniczając akcyzę na paliwo czy VAT na prąd). A tak teraz ludzi dociśnie, bo z oficjalnej TV "wina Tuska", a w przyszłym roku rząd ludzi uratuje (swój elektorat przede wszystkim, bo reszta nieistotna).

Też na to wpadłem. Mogą to specjalnie robić. W przyszłym roku wyskoczą z jakimś projektem, dofinansowaniem itd. Ludzie będą uradowani że coś zrobili dla społeczeństwa. I wybory mają wygrane. Tym bardziej się to nasuwa że mieli dostać kasę  od UNII ale na razie niedostaną. Więc wymyślić coś musieli. Wcale bym się nie zdziwił że ten stan wyjątkowy też ma coś z tym wspólnego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnej strategii. Strategia wymaga inteligencji. 

Weźcie groch, rozsypcie go po podłodze 1000x pod rząd. Za którymś razem entropia i losowość wykreują coś co będzie nosiło znamiona nieprzypadkowości. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy ład był projektem na przyśpieszone wybory 2022 - temat nieaktualny, więc musi być coś nowego. Strach się bać kto i ile za to zapłaci

Odebranie środków EU wcale nie musi bardzo zaszkodzić. Korzystający z projektów - firmy, przedsiębiorcy czy otoczka wokół ( doradztwo, specjalistyczne usługi, innowacja itp ) to  nie elektorat PiSu. Za brak inwestycji infrastrukturalnych obwinionią samorząd. 5 pensji minimalnych z Urzędu Pracy sfinansuje się z budżetu PL. Najbardziej zabolałoby rolnictwo, ale budżet unijny 2021-2027 w tej części zawetowano więc warunkowość nie obowiązuje. Do końca 2022 kiedy działa prowizorium budżetowe na zasadach 2014-2020. Dodatkowo ARiMR organizuje większość konkursów w lecie, a pieniądze wypłaca po roku. Czyli mimo teoretycznego zablokowania środków dla rolnictwa od 2023 i tak będzie psychologiczny efekt otrzymania pieniędzy w połowie 2023 z projektów 2022. Przed wyborami. 

Efekt zablokowania może być odwrotny i dojdzie mobilizacji oraz radykalizacji wyborców antyunijnych. Unia sama dokłada do pieca pomysłami jak FIT 55. Nie mówiąc o CO2, podatkach od plastiku itp. - ludzie są już tym poirytowani.

Edytowane przez bigovsky
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie inwestycje można zarzucić. Miało być tak że UE finansuje inwestycje, a budżet rozdawnictwo. Teraz trzeba będzie się dzielić, a to oznacza mniej kasy na "dej". Inna sprawa to kiedy uruchomią mechanizm praworządności. Jeśli TSUE stwierdzi jego legalność w tym roku to pierwsze decyzje mogą zapaść w lipcu-wrześniu przyszłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z plotek mówi, że Kaczyński ma szykować Błaszczaka na miejsce Pinokia :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Camil666 napisał:

Jedna z plotek mówi, że Kaczyński ma szykować Błaszczaka na miejsce Pinokia :szczerbaty:

Nie zdziwiłbym się, bo po każdej zmianie kaczor kupuje sobie kilka miesięcy czasu, a dalej może realizować swoje cele. Dla niego to wszystko to jest gra pionkami, w której w sumie nie ma żadnych zasad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej go tylko pozbawią wpływów. Morawiecki ma lepszy teflon od Tuska czy nawet Merkel. To jakaś nowa generacja teflonu - prawie nic nie przywiera. Bardzo lekki, w środku pusty.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej fałszywa plotka, Płaszczak jest ciężkostrawny dla sporej części elektoratu, z drugiej strony Morawiecki jest chyba jedynym politykiem PiSu z jako tako pozytywnym PR-em i zaufaniem który podbija im notowania. Kaczyński ma twardy orzech do zgryzienia między Ziobrą i Morawieckim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy się zużywa, Vateusz może się stać twarzą inflacji oraz drożyzny i trzeba będzie go poświęcić. Jak ustąpi UE to jego głowy będzie żądał Agent Zero. Przecież byli już inni kandydaci co zostali zatopieni: Rudy z MZ i jego maseczki i respiratory, Osrajtek i jego nieruchomości, a ostatnio Dworczyk, co miał się wypromować na organizacji szczepień a padł  przez aferę mailową. PiS po przepchnięciu polskiego wału może będzie chciał wrócić do korzeni i postawić na premiera, który jest blisko prostych ludzi, tak jak było to z Szydło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonę Grażynę posiada, wyśle WOT do spałowania uchodźców i będzie git. Zawsze można go wylansować, tak jak to było z Dudą i Szydło. Wcześniej nikt ich nie znał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błaszczaka nie wylansujesz bo wystarczy że się odezwie i czar pryska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Donald Tusk o KPO: Mogę wszystkich uspokoić. Polska dostanie pieniądze.

- Wróciłem wczoraj z Brukseli. Miałem okazję rozmawiać z wieloma pemieram, kanclerzowi i szefową KE. Mogę wszystkich uspokoić, że nikomu w Europie nie przyjdzie do głowy pomysł, by karać Polaków za konflikt rządu PiS z UE. To mogę zagwarantować...

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-23/donald-tusk-o-kpo-moge-wszystkich-uspokoic-polska-dostanie-pieniadze-moge-to-zagwarantowac/?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-6330649&utm_campaign=wykop-poleca

 

Cytat

Nowe podatki PiS. Rząd ściągnie miliardy z danin od paliwa, alkoholu i tytoniu

Podwyżki akcyzy mają zapewnić rzekę pieniędzy płynącą do budżetu co roku coraz szerszym strumieniem. Tylko z alkoholu i papierosów rząd chce ściągnąć dodatkowe 103,7 mld zł w 10 lat. Co więcej, głośna ostatnio akcyza na paliwa oznacza wpływy do budżetu rzędu 7 mld zł rocznie.

https://www.money.pl/gospodarka/nowe-podatki-pis-rzad-sciagnie-miliardy-z-danin-od-paliwa-alkoholu-i-tytoniu-6696584895101536a.html

 

Cytat

Czechy: Rząd znosi VAT na prąd i gaz. To niezgodne z przepisami UE?

Czeski rząd zdaje sobie sprawę z tego, że taki krok jest niezgodny z prawem UE. "Wysłałam prośbę do komisarza Paolo Gentiloniego o ten wyjątek dla Czech", oznajmiła minister finansów Alena Schillerová.

https://www.euractiv.pl/section/energia-i-srodowisko/news/czechy-vat-energia-prad-gaz-energetyka-ue/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morawiecki miał łagodzić konflikty z UE. Po jego ostatnim wystąpieniu chyba jednak wyszło odwrotnie.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrze, co ze zmiana czasu? Podobno chca zniesc letni od 2022 do 2026 i zostawic zimowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to chyba zmiana na zimowy w ostatnią sobotę października. O tym co piszesz nie słyszałem. Co niby miałoby być po 2026 r. Mnie sięzdawało, że na stałe zniosą i zostaniemy np tylko z letnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Flik napisał:

Na razie to chyba zmiana na zimowy w ostatnią sobotę października. O tym co piszesz nie słyszałem. Co niby miałoby być po 2026 r. Mnie sięzdawało, że na stałe zniosą i zostaniemy np tylko z letnim.

No wlasnie cos kombinuja, ze na lata 2022-2026 ma byc zimowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Trepcia napisał:

Angielski z Tuskiem sie klania, something is no yes :E

Byloby dwa m, ale przy slowie cumming, a to juz calkowicie co innego znaczy :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Flik napisał:

Na razie to chyba zmiana na zimowy w ostatnią sobotę października. O tym co piszesz nie słyszałem. Co niby miałoby być po 2026 r. Mnie sięzdawało, że na stałe zniosą i zostaniemy np tylko z letnim.

zimowy jest naturalny dla Polski - letni mierzy się na południku 30, tzn nad Rosją, nie nad Polską - dlatego zimowy na południku 15 to nasz naturalny czas

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Winter™ napisał:

Byloby dwa m, ale przy slowie cumming, a to juz calkowicie co innego znaczy :E

ale "basic meaning", podstawowe znaczenie, jest to samo; akurat z come łatwe do zapamiętania, że nie może być dwu m - podwojenie spółgłoski mają tylko słowa zakończone na tę spółgłoskę, nie na samogłoskę, np grin-grinning, let - letting, itp - ale np hide tylko hiding, thrive - thriving, itd; ale hid - ukryty, czas przeszły od hide zakończony na spólgłoskę, więc imiesłów hidding - ukrywanie\ukrycie (w przeszłości); to podwojenie spółgłoski oznacza, że poprzedzająca samogłoska jest krótka, więc hide=hajding, ale hid=hid, nie hajd, hidding=hiding, nie hajding, itp - czyli i ważna wskazówka co do wymowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, glauks napisał:

ale "basic meaning", podstawowe znaczenie, jest to samo; akurat z come łatwe do zapamiętania, że nie może być dwu m - podwojenie spółgłoski mają tylko słowa zakończone na tę spółgłoskę, nie na samogłoskę, np grin-grinning, let - letting, itp - ale np hide tylko hiding, thrive - thriving, itd; ale hid - ukryty, czas przeszły od hide zakończony na spólgłoskę, więc imiesłów hidding - ukrywanie\ukrycie (w przeszłości); to podwojenie spółgłoski oznacza, że poprzedzająca samogłoska jest krótka, więc hide=hajding, ale hid=hid, nie hajd, hidding=hiding, nie hajding, itp - czyli i ważna wskazówka co do wymowy

Dzięki mr Obvious. Jestem po filologii angielskiej, więc ten tego XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zmiany czasu, czas zimowy nie jest dużym problemem dla tych którzy mają ruchomy czas rozpoczęcia pracy - wystarczy latem wstawać wcześniej i przychodzić do pracy np. na godz. siódmą a nie na ósmą i tym samym wychodzić godzinę wcześniej. Gorzej będzie dla tych którzy nie mają możliwości negocjowania godzin pracy lub nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Winter™ napisał:

Dzięki mr Obvious. Jestem po filologii angielskiej, więc ten tego XD

akurat nie dla ciebie to było przeznaczone

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Andree napisał:

Wracając do zmiany czasu, czas zimowy nie jest dużym problemem dla tych którzy mają ruchomy czas rozpoczęcia pracy - wystarczy latem wstawać wcześniej i przychodzić do pracy np. na godz. siódmą a nie na ósmą i tym samym wychodzić godzinę wcześniej. Gorzej będzie dla tych którzy nie mają możliwości negocjowania godzin pracy lub nauki.

ale to przecież nie ma żadnej różnicy - jak ludzie mierzą czas i na którym południku nie wpływa na pozorny ruch słońca na nieboskłonie, o ile wiem

czytałem, że jak w USA wprowadzono strefy czasowe, gdzieś chyba na początku 20 wieku, to w wielu miastach odbywały się protesty przeciwko temu - ludzie obawiali się jakichś astronomicznych fenomenów; a jak np na ratuszu przestawiano wskazówki zegarów zgodnie z czasem strefowym tłumy gapiów stały przed budynkiem i część głośno się modliła albo śpiewała hymny kościelne

z kolei jak papież Grzegorz wprowadził tzw kalendarz gregoriański w 1582 roku, używany dziś, to Polska była jednym z krajów, który go najszybciej przyjął - jeszcze w tym samym roku, a kalendarz wprowadzono w październiku, pojawiły się dokumenty kancelarii królewskiej z datami wg nowego kalendarza; najpóźniej kalendarz przyjęła Turcja - dopiero gdzieś w latach 20 XX wieku, po chyba? tzw rewolucji młodych turków

ps - czas letni może mieć znaczenie, bo przesuwa ciepłą porę dnia, tzn powiedzmy powyżej 8, o 1 godz później, dlatego wydaje się lepszy - normalnie najniższe temperatury są ok 7 rano, wcale nie w środku nocy - jeśli teraz zmienimy na zimowy to zachód będzie wcześniej, ale i świt oczywiście o 1 godz wcześniej - tylko że świt w przeciwieństwie do późnego wieczoru jest mało produktywny, tzn jest nawet w lecie jeszcze dość zimno,  dlatego ludzie wolą aktywność nocą, kiedy jeszcze działa ciepło dnia, niż wyziębiony wczesny świt 

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...