Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Armatki wodne wystarczą. Zwłaszcza teraz jesienią i zimą. Nielegalne przekraczanie granicy, to nielegalne przekraczanie granicy. Jak ktoś ma problem ze zdecydowaną odpowiedzią to niech spier.... .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
- języki obce?
- wykształcenie?
- doświadczenie zawodowe?

Nie! ważne że bierny, mierny, ale wierny PI$.
Edytowane przez kanon7
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, indexinfio napisał:

Widzieliście jak wczoraj "opozycjonista" Bosak pięknie bronił Morawieckiego w TVN24?

Wszakże to jego przekonania i idee.

Ostatnio tak się zastanawiałem jak to jest:

- mamy ultra katolicką prawicę, która ssie Kościołowi aż miło, zakazuje aborcji, bo to zabijanie itd. Ale kiedy są uchodźcy to po katolickiemu głoszą, że trzeba tych gnoji zakopać w lesie.

- mamy anty-kościelną lewicę, która chce palić krzyże i wieszać księży. Ale kiedy są uchodźcy na granicy to chcą nimi się zaopiekować, dać posiłek i dach nad głową.

Coś im się pomieszało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspólne przekonania i jeden z elementów, który mógłby im ułatwić dogadanie się z Pisem.

Im zależy na poparciu kościoła i tyle. Wątpię żeby rzeczywiście byli tak wierzący. Chcą chronić tylko polskie dzieci i to do czasu narodzin. Potem to najlepiej żeby radziły sobie same.

Nie widzę sprzeczności w podglądach i postępowaniu lewicy, przynajmniej w tym przypadku. Chcą "wieszać" swoich wrogów i jednocześnie pomagać potrzebującym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Szambo napisał:

Wszakże to jego przekonania i idee.

Ostatnio tak się zastanawiałem jak to jest:

- mamy ultra katolicką prawicę, która ssie Kościołowi aż miło, zakazuje aborcji, bo to zabijanie itd. Ale kiedy są uchodźcy to po katolickiemu głoszą, że trzeba tych gnoji zakopać w lesie.

- mamy anty-kościelną lewicę, która chce palić krzyże i wieszać księży. Ale kiedy są uchodźcy na granicy to chcą nimi się zaopiekować, dać posiłek i dach nad głową.

Coś im się pomieszało :)

Problem z zestawieniem z powyższego posta jest taki, że jego pierwsza część to obserwowalna rzeczywistość, a druga to w dużej mierze fikcja i efekt namolnej narracji medialnej. No chyba, że jesteś w stanie  udowodnić, że pomiędzy zachowaniami z punktu pierwszego, a tymi z punktu drugiego istnieje stosunek 1:1, tzn. szkodliwość zachowań lewicy dorównuje szkodliwości zachowań prawicy. Jeśli nie, to przedstawienie sprawy w taki sposób jest uproszczeniem graniczącym z intelektualną nieszczerością. Sam nie trawię wielu zachowań lewicy, ale zachowajmy w tym jednak jakąś perspektywę i trzymajmy się faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Szambo napisał:

Wszakże to jego przekonania i idee.

Ostatnio tak się zastanawiałem jak to jest:

- mamy ultra katolicką prawicę, która ssie Kościołowi aż miło, zakazuje aborcji, bo to zabijanie itd. Ale kiedy są uchodźcy to po katolickiemu głoszą, że trzeba tych gnoji zakopać w lesie.

- mamy anty-kościelną lewicę, która chce palić krzyże i wieszać księży. Ale kiedy są uchodźcy na granicy to chcą nimi się zaopiekować, dać posiłek i dach nad głową.

Coś im się pomieszało :)

Właśnie jeszcze na przekór niektórym tutaj postom, to jak się tak obejrzy TVN i zobaczy ten obraz miłosierdzia ludzi z pobliskich  miejscowości (tych przy granicy) którzy chcą pomagać, to naprawdę można uznać nas za prawdziwych katolików. Nie chcę już mi się oglądać seryjnie oglądać faktów, ale na razie wszystkie, które obejrzałem pokazują chęć niesienia pomocy, tymczasowe pokoje w osp, pomoc strażaków z osp, pomoc ludzi, jakieś zielone światła nocą na domach, by uchodźca wiedział, że może zapukać do drzwi takiego domu. Serio miłosierdzie pełną gębą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Szambo napisał:

Ostatnio tak się zastanawiałem jak to jest:

- mamy ultra katolicką prawicę, która ssie Kościołowi aż miło, zakazuje aborcji, bo to zabijanie itd. Ale kiedy są uchodźcy to po katolickiemu głoszą, że trzeba tych gnoji zakopać w lesie.

- mamy anty-kościelną lewicę, która chce palić krzyże i wieszać księży. Ale kiedy są uchodźcy na granicy to chcą nimi się zaopiekować, dać posiłek i dach nad głową.

Nie znam osobiście aż takich ekstremistów co by chcieli zabijać dosłownie a nie w przenośni, ale jak sobie wyobrażam to:

- uchodźcy naruszyli najświętszą rzecz na świecie, czyli granice Przedmurza Chrześcijaństwa, więc sami są sobie winni i zasady ich nie dotyczą.

-księża firmują organizacje metodycznie kryjąca gwałcicieli, więc jak się od niej nie odcinają to sami są sobie winni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Trepcia napisał:

To jest najwiekszy hipokrytyzm pseudochrzescijan, jaki moze byc. Popatrzmy na to pod katem chrzescijankim - Bog dal ludziom Ziemie na wladanie (wszystkim ludziom, bez wyjatku). Wiec co zrobili ludzie? Wprowadzili sztuczne i wyimaginowane granice na darze od Boga i zaczynaja sie nawzajem zabijac (lamiac V przykazanie - Nie Zabijaj). Chore. Dla takich ludzi to sa chyba najczarniejsze zakatki piekla.

Jeśli ktoś jest katolikiem... ale takim prawdziwym to nie może głosować na PiS, bo jest w sprzeczności z ideałami kościoła.

Ile jest takich prawdziwych katolików w Polsce? A ilu jest ludzi, którzy myślą, że jak pójdą do kościoła i posłuchają Ojca Rydzyka to są "dobrzy"?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szambo napisał:

Wszakże to jego przekonania i idee.

Ostatnio tak się zastanawiałem jak to jest:

- mamy ultra katolicką prawicę, która ssie Kościołowi aż miło, zakazuje aborcji, bo to zabijanie itd. Ale kiedy są uchodźcy to po katolickiemu głoszą, że trzeba tych gnoji zakopać w lesie.

- mamy anty-kościelną lewicę, która chce palić krzyże i wieszać księży. Ale kiedy są uchodźcy na granicy to chcą nimi się zaopiekować, dać posiłek i dach nad głową.

Coś im się pomieszało :)

Gdzie ty ta lewicę widzisz? Bo jak dotychczas lewica wchodziła kościołowi gleboko bez wazeliny. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

Drukareczka robi trrrr.

Muszę sobie taką drukarkę sprawić.

Swoją drogą ciekawe czy nasz MSZ postanowił jakoś działać w krajach, które nas szturmują? Może jakieś bilbordy przed lotniskami ze zdjęciami jak to naprawdę wygląda. Skoro ci uchodźcy tacy niedoinformowani. 

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Klakier1984 napisał:

Muszę sobie taką drukarkę sprawić.

Swoją drogą ciekawe czy nasz MSZ postanowił jakoś działać w krajach, które nas szturmują? Może jakieś bilbordy przed lotniskami ze zdjęciami jak to naprawdę wygląda. Skoro ci uchodźcy tacy niedoinformowani. 

Zakładasz, że w naszym MSZ ktoś potrafi myśleć. Nie wspominając już o tym, że kryzys migracyjny jest w sumie władzy na rękę jeśli chodzi o kwestie poparcia dla partii rządzącej.

Realnie jak najbardziej powinna być prowadzona szeroko zakrojona kampania informacyjna w tamtych krajach, bo Łukaszenko kroi ich z kasy, obiecuje przerzut do UE a potem nie pozwala się nawet wycofać z pasa przygranicznego a często migranci są też po prostu ograbiani przez białoruskie służby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

To jest najwiekszy hipokrytyzm pseudochrzescijan, jaki moze byc. Popatrzmy na to pod katem chrzescijankim - Bog dal ludziom Ziemie na wladanie (wszystkim ludziom, bez wyjatku). Wiec co zrobili ludzie? Wprowadzili sztuczne i wyimaginowane granice na darze od Boga i zaczynaja sie nawzajem zabijac (lamiac V przykazanie - Nie Zabijaj). Chore. Dla takich ludzi to sa chyba najczarniejsze zakatki piekla.

Hola hola, to Bóg pomieszał ludziom języki i podzielił w konsekwencji na narody.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba miał świadomość, że jak ludzie nie będą się rozumieli, to będzie to prowadziło do kłótni?

Nowy Testament to inna bajka, tu zdecydowanie się zgadzamy, że wszelkiej maści ruchy narodowe łączące wiarę i nienawiść do innych narodów, to niezły fikołek.
Dla mnie jest niepojęte jak można z hasłem Bóg, Honor, Ojczyzna jednocześnie głosić hasła nacjonalistyczne, nawołujące do agresji, pogardy itp. To są kompletne przeciwieństwa tego co głosił Jezus.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Trepcia napisał:

.Troche teologiczny offtop sie zrobil :D Przepraszam, juz nie bede.

A to ja zacząłem temat, bo sorry... ale smieszne jest podcieranie sobie tyłka wiarą.

W Polsce przeważającą religią jest KATOLSTWO.

Chcemy mysleć o sobie jacy to jesteśmy wspaniali a tak naprawdę sąsiadowi byśmy gardło poderżnęli. Co to ma wspólnego z taką prawdziwą wiarą katolicką? Niewiele.

W ogóle okropnym narodem jesteśmy. Dlatego PiS rządzi i będzie rządził. A jak nie oni to inni psychole.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Troche teologiczny offtop sie zrobil :D Przepraszam, juz nie bede.

Za późno! :E 

Żaden ze mnie teolog ale w starym testamencie to z tym szeroko rozumianym miłosierdziem chyba jednak średnio. Oczywiście potem się słyszy, że to kwestia interpretacji itd. :P 

Cytat

Owszem, ale nie narzucil zadnych granic ani tym bardziej nie nakazal aby zabijac innych ludzi tylko dlatego, ze stoja po drugiej stronie granicy. 

A czy w swojej wszechwiedzy nie przewidział jakie będą następstwa tego podziału? :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Szambo napisał:

 

W ogóle okropnym narodem jesteśmy. Dlatego PiS rządzi i będzie rządził. A jak nie oni to inni psychole.

A tam okropny naród... wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Klakier1984 napisał:

A tam okropny naród... wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Spoko... podobnie Białoruś, Rosja, Ukraina... ta sama mentalność... ZSRR nigdy z nas nie wyszło. Uwielbiamy być w***** w dupsko za przeproszeniem.

Ja wiem, że my tu na forum jesteśmy z innej beczki raczej... ale co z tego, że ktoś za Ciebie wybierze jakiś kretynów. 

Ktoś kto mysli, że PiS ma swoje pieniądze, a przedsiębiorca powinien płonąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no tych co myślą że PiS ma swoje pieniądze jest raczej mniejszość...mi się wydaje ze u nas od dłuższego czasu ludzie głosowali przez pryzmat światopoglądu, gospodarkę mając w tyłku. Może teraz coś się zmieni jak nie jednego ceny w sklepach dobiją choć będąc uczciwym zawalenie wszystkiego na PiS ma niemal tyle podstaw co słynna " wina Tuska"

Edytowane przez Klakier1984
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Wiecie, i tak kazdy z Nas kiedys umrze i pojdzie do piachu wiec jaki jest sens wojowania? By szybciej wachac kwiatki od spodu?

IMO słowo "sens" jest tutaj nie na miejscu. Mamy tendencje do wynajdowanie tego "sensu" gdzie tylko się da i na siłę a odpowiedzi są często całkiem proste. Ta wojowniczość wynika z natury samej w sobie. Taka cecha gatunkowa i tyle. W przyrodzie walka o terytorium i jego wyraźne wyznaczanie jest czymś powszednim. 

To, że jesteśmy bardziej świadomi (o ile tak faktycznie jest, bo to też temat rzeka) i zbudowaliśmy cywilizacje nie oznacza wcale, że swojej natury się zupełnie wyzbyliśmy albo kiedykolwiek wyzbędziemy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Heh no tych co myślą że PiS ma swoje pieniądze jest raczej mniejszość...mi się wydaje ze u nas od dłuższego czasu ludzie głosowali przez pryzmat światopoglądu, gospodarkę mając w tyłku. Może teraz coś się zmieni jak nie jednego ceny w sklepach dobiją choć będąc uczciwym zawalenie wszystkiego na PiS ma niemal tyle podstaw co słynna " wina Tuska"

Nowy Ład to akurat w całości zasługa PiS... Polskie Firmy będą zmuszone podnosić ceny, bo składka zdrowotna sama się nie zrefunduje.

Swoją drogą, czy jakość usług medycznych się poprawi... jak tyle szmalcu będzie tam trafiało?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Trepcia napisał:

Wiecie, i tak kazdy z Nas kiedys umrze i pojdzie do piachu wiec jaki jest sens wojowania? By szybciej wachac kwiatki od spodu?

Taki sens, że jesteśmy prymitywnymi zwierzętami i rywalizujemy między sobą jak te prymitywne zwierzęta :)

Najważniejsza jest dominacja naszego DNA, a nie DNA osobników zza góry i 2 rzek. Stąd modele zachowań i instynkty priorytetyzujące najbliższą, stosunkowo małą grupę osobniczą.

Naszą wielką  inteligencję, zdolności abstrakcyjne w dużej części zużywamy na samookłamywanie siebie że to nie prawda.

Wprawdzie przynajmniej część populacji mniej lub bardziej walczy ze swoimi instynktami, ale globalnie one są silne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dominacja naszego dna, bo naszego dna nie ma - nie wybieraliśmy sobie dna, więc w jakim sensie jest ono "nasze"

że jesteśmy zwierzętami oczywiste, ale czym bylibyśmy jeśli nie zwierzętami - zwierzęce popędy i instynkty, ewentualnie trochę okrzesane przez tzw kulturę,  stanowią realną treść naszego życie, bez nich czym byśmy się zajmowali i jak wyglądałyby, np, nasze rozrywki zamiast, np, ryku stadionu - obliczalibyśmy w pamięci energię kwantową elektronów na orbicie psi (jeśli taka jest) np irydu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...