Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Suchy211 napisał:

Zgodnie z tym co mówicie, każda praca inna niż produkcja jest bezużyteczna. Natychmiast należy zlikwidować całą, dajmy na to branże rozrywkową i zagonić ich do produkcji ziemniaków.

Nie całą. Ale problemem jest to, że to się zaczyna nieproporcjonalnie rozrastać do zapotrzebowania. 

Kiedyś był taki wątek na Twitterze, gdzie młodzież zafascynowana "rewolucją" dyskutowała co by robili jak już takowa, socjalistyczna nadejdzie. Tam 8/10 osób pisało, że będą artystami, nauczycielami i terapeutami. To ja się pytam - kto ma zapierdalać? 

Robotyzacja to na razie pieśń przyszłości. Do końca nie wiadomo jak odległej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Branża rozrywkowa daje etaty. Szczekanie do mikrofonu strimując nic nie daje. To transfer kasy od znudzonego programisty15k albo bogatego niemieckiego incela do zaradnego NEETa z USA albo e-prostytutki z onlyfans.

Ach tak, nie podejrzewałem Cię o taką krótkowzroczność. Kamerka, porządny komp i mikrofon samoistnie się zmaterializowały.

1 minutę temu, crush napisał:

Nie całą. Ale problemem jest to, że to się zaczyna nieproporcjonalnie rozrastać do zapotrzebowania. 

Kiedyś był taki wątek na Twitterze, gdzie młodzież zafascynowana "rewolucją" dyskutowała co by robili jak już takowa, socjalistyczna nadejdzie. Tam 8/10 osób pisało, że będą artystami, nauczycielami i terapeutami. To ja się pytam - kto ma zapierdalać? 

Robotyzacja to na razie pieśń przyszłości. Do końca nie wiadomo jak odległej.

Podobno rynek wyreguluje, tak mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Suchy211 napisał:

I dlatego każdy, kto tworzy jakiś kontent rozrywkowy jest pętakiem, który potrzebuje coś rozwalić.

To raczej kwestia tego, że każdy "e-rozbawiacz" tworzy wraz z powiązanym z nim "e-sponsorem" grupę redystrybucji dochodów.

Chociaż dochodzimy do celu inną ścieżką, to mechanizm jest ten sam: grupa utrzymanków socjalnych i wypracowujący dochód sponsor. Ludzie za dużo uwagi poświęcają temu, czy jest to dobrowolne, czy nie. Nie ma to większego znaczenia - komunizm dla wielu też był dobrowolny (w ich mniemaniu).

1 minutę temu, Suchy211 napisał:

Ach tak, nie podejrzewałem Cię o taką krótkowzroczność. Kamerka, porządny komp i mikrofon samoistnie się zmaterializowały.

Dwie fabryki w chinach obgonią całe zapotrzebowanie świata strimerów i e-prostytutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Suchy211 napisał:

To wpompujmy 6 x tyle kasy co teraz aby było na te podwyżki i jeszcze wzrost jakości usług, bo te usługi też jakoś sfinansować trzeba. A teraz niech każdy się zastanowi, czy zdoła udźwignąć taką podwyżkę obciążeń podatkowych, czy tam danin, ubezpieczeń, zwał jak zwał. 500+ jest za chude aby to wszystko sfinansować.

To nic nie da. Tu nie chodzi o kasę, a mentalność w służbie zdrowia.

Dam inny przykład. Polska wydaje na armię niewiele mniej niż Turcja, a jak wygląda nasza armia, a jak turecka to dwa różnie światy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie aby ludzie pracowali, chcecie wolności, chcecie aby ludzie robili to co chcecie. Coś tu nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Słuchaj, ja sam uważam, że wiara ludziom jest potrzebna, bo inaczej zaczyna im odpierdzielać.

W jaki sposób? Chciałbym się dowiedzieć co ze mną nie tak.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Suchy211 napisał:

Chcecie aby ludzie pracowali, chcecie wolności, chcecie aby ludzie robili to co chcecie. Coś tu nie gra.

Wszystko wynika z braku odpowiedniej edukacji.

To edukacja powinna być narzędziem kształtującym masy. nie zakazy. nie zamordyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Suchy211 napisał:

To wpompujmy 6 x tyle kasy co teraz aby było na te podwyżki i jeszcze wzrost jakości usług, bo te usługi też jakoś sfinansować trzeba. A teraz niech każdy się zastanowi, czy zdoła udźwignąć taką podwyżkę obciążeń podatkowych, czy tam danin, ubezpieczeń, zwał jak zwał. 500+ jest za chude aby to wszystko sfinansować.

Po prostu stopniowo podnośmy płace i poprawiajmy warunki pracy w tej branży, polepszajmy standardy.

Problemem jest to, że służba zdrowia, płace i warunki pracy, infrastruktura etc. w Polsce była zaniedbywana od wielu, wielu lat i mamy głębokie tyły do nadrobienia :E Teraz, aby to ogarnąć trzeba znacznie więcej hajsu na dobry start wyłożyć, aby w ogóle coś ruszyć, niż jakby zaczęli stopniowo poprawiać to np. 5 lat temu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Winter™ napisał:

To nic nie da. Tu nie chodzi o kasę, a mentalność w służbie zdrowia.

Dam inny przykład. Polska wydaje na armię niewiele mniej niż Turcja, a jak wygląda nasza armia, a jak turecka to dwa różnie światy.

No ale o to mi między innymi chodzi. Nie wystarczy tak po prostu tylko podnieść pensje i liczyć na to, że system się naprawi. Nie można podnieść składki i 100% z tego przeznaczyć na pensje, bo to w najlepszym razie zmniejszy tylko luki kadrowe. Jedyna korzyść to skrócenie kolejek, albo nie, bo przecież te szybciej realizowane usługi z czegoś trzeba będzie sfinansować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Suchy211 napisał:

Chcecie aby ludzie pracowali, chcecie wolności, chcecie aby ludzie robili to co chcecie. Coś tu nie gra.

Wydaje mi się, że masz niskie minimum życiowe. Wiara i tania rozrywka to nie powinno być celem ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, T.m.p1 napisał:

W jaki sposób? Chciałbym się dowiedzieć co ze mną nie tak.

 

A to co? w nic nie wierzysz? Absolutnie w nic? Co i kto Cię ukształtował?

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez braki w edukacji ludzie nabierają się na populizmy pisowskie.

Łapią się na te same tanie techniki, które rozpowszechnił imć Goebbels.

Nie mam na myśli jako takiego wykształcenia, ale odpowiedniego zainteresowania młodych ludzi ciągiem przyczynowo-skutkowym.

Zamiast tego króluje kult głupoty, szurstwo i plaga wyciągania wniosków z dupy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Suchy211 napisał:

A to co? w nic nie wierzysz? Absolutnie w nic? Co i kto Cię ukształtował?

Niewierzący rodzice? I co w tym złego? Ja wierzę w naukę, a niekogoś kto ukrywa się w szafie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kaiketsu napisał:

To raczej kwestia tego, że każdy "e-rozbawiacz" tworzy wraz z powiązanym z nim "e-sponsorem" grupę redystrybucji dochodów.

Chociaż dochodzimy do celu inną ścieżką, to mechanizm jest ten sam: grupa utrzymanków socjalnych i wypracowujący dochód sponsor. Ludzie za dużo uwagi poświęcają temu, czy jest to dobrowolne, czy nie. Nie ma to większego znaczenia - komunizm dla wielu też był dobrowolny (w ich mniemaniu).

Dwie fabryki w chinach obgonią całe zapotrzebowanie świata strimerów i e-prostytutek.

A takiego dajmy na to murarza 2 fabryki nie obsłużą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Suchy211 napisał:

A takiego dajmy na to murarza 2 fabryki nie obsłużą?

Nie za bardzo. Za duże zapotrzebowanie.

Poza tym murarz jest tylko jednym elementem olbrzymiego procesu (budowlanego) który daje zatrudnienie olbrzymiej ilości osób.

Strimer na sobie zaczyna, i na sobie kończy. A sorry, kupił laptopa z chin i mikrofon blue yeti na starcie. :D

E-rozrywka to redystrybucja dochodu, a nie przemysł czy usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kaiketsu napisał:

Wszystko wynika z braku odpowiedniej edukacji.

To edukacja powinna być narzędziem kształtującym masy. nie zakazy. nie zamordyzm.

Nie zakazy, nie zamordyzm, i dlatego chciałbyś zakazać, dajmy na to sexmasterce tworzyć to co ona tam chce tworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Suchy211 napisał:

Nie zakazy, nie zamordyzm, i dlatego chciałbyś zakazać, dajmy na to sexmasterce tworzyć to co ona tam chce tworzyć.

Dziękuje za świetny przykład tego, na czym polega wyciąganie wniosków z dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujące, przykro mi kochani, ale wielu z was mi dzisiaj pokazało, że nie daleko leży od polityków, którzy6 nami rządzą. Tak jak oni każdy ciągnie w swoją stronę, a cała reszta musi się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Suchy211 napisał:

Chcecie aby ludzie pracowali, chcecie wolności, chcecie aby ludzie robili to co chcecie. Coś tu nie gra.

Ja chcę rozsądnej wolności. Realistycznej, a nie mrzonek. Ty myślisz, że ja bym nie chciał leżeć brzuchem do góry? Nie da się. I jeszcze bardzo długi czas, o ile w ogóle nie będzie sie dało.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Nie za bardzo. Za duże zapotrzebowanie.

Poza tym murarz jest tylko jednym elementem olbrzymiego procesu (budowlanego) który daje zatrudnienie olbrzymiej ilości osób.

Strimer na sobie zaczyna, i na sobie kończy. A sorry, kupił laptopa z chin i mikrofon blue yeti na starcie. :D

E-rozrywka to redystrybucja dochodu, a nie przemysł czy usługi.

Nie mój kochaniutki, za co lepszym streamerem ktoś stoi, jakiś sponsor, który coś produkuje i coś sprzedaje, zatrudnia ludzi. Zresztą nawet taką popierdółkę jak te lody po 200zł. Nawet jeśli nie, to oglądający kontent też chcą kupić, to co ich ulubiony influencer używa i tak dalej. Sorry, nie jesteś wyjątkowy i jak każdy człowiek oceniasz rzeczywistość przez pryzmat samego siebie. Ale nie martw się, to naturalne i nie ma w tym nic złego.

2 minuty temu, crush napisał:

Ja chcę rozsądnej wolności. Realistycznej, a nie mrzonek. Ty myślisz, że ja bym nie chciał leżeć brzuchem do góry? Nie da się. I jeszcze bardzo długi czas, o ile w ogóle nie będzie sie dało.

No to wyobraź sobie że ja też "...chcę rozsądnej wolności. Realistycznej, a nie mrzonek. Ty myślisz, że ja bym nie chciał leżeć brzuchem do góry? Nie da się. I jeszcze bardzo długi czas, o ile w ogóle nie będzie sie dało."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Suchy211 napisał:

Nie mój kochaniutki, za co lepszym streamerem ktoś stoi, jakiś sponsor, który coś produkuje i coś sprzedaje, zatrudnia ludzi.

E-sportowców wśród streamerów jest malutki ułamek. E-prostytutki nie mają oficjalnych sponsorów - nie muszą. 10$ za zdjęcie stóp, 20$ za fotkę kakaowego oka.

2 minuty temu, Suchy211 napisał:

Sorry, nie jesteś wyjątkowy i jak każdy człowiek oceniasz rzeczywistość przez pryzmat samego siebie

To nie ma żadnego znaczenia w dyskusji, co o sobie myślę i jak wielkie (bądź jak małe) mam ego.

 

To może napiszę inaczej - "sexmasterka" to produkt współczesnego pokolenia i współczesnych problemów: wyposzczonych, młodych mężczyzn na socjalu, którym najwyrażniej nikt nie wytłumaczył, że simpowanie i płacenie po kilka dolarów za pozdrowienie na czacie nie spowoduje, że zamoczą. Zwykłe żerowanie na prymitywnych instynktach połączone z samotnością znaną dobrze naszym pokoleniom - rodzice wielu tu obecnych byli w pracy/chlali wódkę a w szkole tego "nie uczo". Trzeba dojść do pewnych rzeczy samemu.

 

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kaiketsu napisał:

Nie za bardzo. Za duże zapotrzebowanie.

Poza tym murarz jest tylko jednym elementem olbrzymiego procesu (budowlanego) który daje zatrudnienie olbrzymiej ilości osób.

Strimer na sobie zaczyna, i na sobie kończy. A sorry, kupił laptopa z chin i mikrofon blue yeti na starcie. :D

E-rozrywka to redystrybucja dochodu, a nie przemysł czy usługi.

Krótki wzrok krótki wzrok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Suchy211 napisał:

Nie mój kochaniutki, za co lepszym streamerem ktoś stoi, jakiś sponsor, który coś produkuje i coś sprzedaje, zatrudnia ludzi. Zresztą nawet taką popierdółkę jak te lody po 200zł. Nawet jeśli nie, to oglądający kontent też chcą kupić, to co ich ulubiony influencer używa i tak dalej. Sorry, nie jesteś wyjątkowy i jak każdy człowiek oceniasz rzeczywistość przez pryzmat samego siebie. Ale nie martw się, to naturalne i nie ma w tym nic złego.

Tylko Ty nie łapiesz skali. Ilu masz tych "lepszych" streamerów? Milion? A na to ile setek milionów osób które brną w to bez szans. Tu chodzi o nauczenie ludzi jakiejś samoświadomości jeśli ta elipsoida ma się jakoś obracać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kaiketsu napisał:

E-sportowców wśród streamerów jest malutki ułamek. E-prostytutki nie mają oficjalnych sponsorów - nie muszą. 10$ za zdjęcie stóp, 20$ za fotkę kakaowego oka.

To nie ma żadnego znaczenia w dyskusji, co o sobie myślę i jak wielkie (bądź jak małe) mam ego.

 

To może napiszę inaczej - "sexmasterka" to produkt współczesnego pokolenia i współczesnych problemów: wyposzczonych, młodych mężczyzn na socjalu, którym najwyrażniej nikt nie wytłumaczył, że simpowanie i płacenie po kilka dolarów za pozdrowienie na czacie nie spowoduje, że zamoczą. Zwykłe żerowanie na prymitywnych instynktach połączone z samotnością znaną dobrze naszym pokoleniom - rodzice wielu tu obecnych było nieobecne, a w szkole tego "nie uczo". Trzeba dojść do pewnych rzeczy samemu.

 

Ty masz jakieś zboczenie z tym socjalem. Zupełnie jakby większość żyła z socjalu, podczas gdy w rzeczywistości jest to stosunkowo mały odsetek ludzi.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

@glauks

Ty chyba jesz ksiazki na sniadanie, ze taka wiedze masz? :)

historia kultury to akurat prawie moja specjalność, więc odwrotnie, jestem zły, że tyle rzeczy już pozapominałem - nauki ścisłe to nowe zainteresowanie, jestem z kolei zły, że kiedyś lekceważyłem i stąd mam często chwiejne podstawy

a wiedza - kiedyś miałem dużo czasu, żyłem z korepetycji, a wtedy ma się 3-4 razy więcej czasu niż normalnie, coś trzeba było robić (komputer miałem, ale - na szczęście - nie internet)

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...