Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ale Kaczyński to nie Sobieski - Sobieski był dzielnym rycerzem, ale kiepskim politykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to jak sprawa się zakończy, to zaraz się pewnie prawnicy uruchomią.

W zeszłym roku ETPCz zasądził 34 tyś. Euro od łba, dla 50 Czeczenów, którym SG odmówiła możliwości złożenia wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej.

https://www.prawo.pl/samorzad/prawo-do-miedzynarodowej-ochrony-po-wyroku-etpc-polska-zaplaci,501889.html

Bogaty kraj. Może będzie jakaś hurtowa zniżka teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje tego będą takie że w przyszłości nikt nawet nie pomyśli o pisie tylko wezmą sprawny we własne ręce, daje to również sygnał putkowi że jak odwali jakiś numer w obwodzie Kaliningradzkim nie ma się co przejmować, a na pewno nie negocjować z nami. Nosz sukces.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, glauks napisał:

ale Kaczyński to nie Sobieski - Sobieski był dzielnym rycerzem, ale kiepskim politykiem

Oj  w tym wypadku też podobnie ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy podobnie - Sobieski wykosztował się na wyprawę, stracił dużo wojska i ekwipunku (nie pod Wiedniem, ale potem na Węgrzech), a samo zwycięstwo poza sławą i mnóstwem panegiryków niewiele przyniosło - Kaczyński wszystko wygrał - sławę dla siebie i pisu, małe stosunkowo koszty, upokorzenie kacyka, do tego emigrantów biorą inni i problem z głowy, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Spl97 napisał:

@Kaiketsu To może i dobrze,gdyż ich elektorat może się w końcu obudzi i zobaczy na własne oczy realny problem,który być może doprowadzi do obalenia tego nieudolnego rządu u władzy.

Przecież ich elektorat twierdzi że drożyzna to wina Tuska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Spokxik napisał:

Konsekwencje tego będą takie że w przyszłości nikt nawet nie pomyśli o pisie tylko wezmą sprawny we własne ręce, daje to również sygnał putkowi że jak odwali jakiś numer w obwodzie Kaliningradzkim nie ma się co przejmować, a na pewno nie negocjować z nami. Nosz sukces.

jak Putin odwali numer w obwodzie kaliningradzkim to akurat ktoś będzie myślał o negocjacjach - wszyscy już dawno będą siedzieć w schronach, a potencjalni negocjatorzy z uwielbiającej przekomarzać się z nim Europy w tych najgłębszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, andzic napisał:

Przecież ich elektorat twierdzi że drożyzna to wina Tuska ?

To pokazuje,że są zupełnie oderwani od rzeczywistości. Ale tak to jest,gdy są u każdego źródła poddani manipulacji.

Jaką fundują media przychylne partii rządzącej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wingedhusar napisał:

perfidny i wyreżyserowany z pełnym sukcesem , pisowskie durnie nie chciały umiędzynarodowienia sprawy, nie chciały wpuścić fronteksu , nie chcieli niczyjej pomocy , no to sie dogadali ponad nimi i wyruchali bez mydła ?

A Tobie się to podoba... A tak, to pewnie nie Twój kraj, nie Twój prezydent itd... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

To pokazuje,że są zupełnie oderwani od rzeczywistości. Ale tak to jest,gdy są u każdego źródła poddani manipulacji.

Jaką fundują media przychylne partii rządzącej.

To pokazuje, że bzdury się Tu wypisuje! 

Chyba Ty z kolegą uważasz, że dzisiejsza drożyzna to wina Tuska.

Ja pierwsze słyszę takie stwierdzenie właśnie tutaj.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Merkel zgodziła się na korytarz humanitarny, to ja tu tylko widzę, że Łukaszenka wykiwał Niemców. Zarobił na przemycie ludzi, a Niemcy będą płacić za ich utrzymanie lub/i deportację.
To też by pokazało, że Niemcy dają się szantażować, a Polska nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pioy napisał:

A Tobie się to podoba... A tak, to pewnie nie Twój kraj, nie Twój prezydent itd... 

To jest niesłychanie zdumiewające, iż każda "porażka" dokopanie Polsce wzbudza salwy śmiechu i radości...

Zachwianie między ofiarą a oprawą.

"Dobrze tak zgwałconej, przecież w szpilkach i mini chodziła..."

A oprawca sprytny to i skorzystał- po prostu Gość, tylko uczyć się od niego...

3 minuty temu, wamak napisał:

Jeśli Merkel zgodziła się na korytarz humanitarny, to ja tu tylko widzę, że Łukaszenka wykiwał Niemców. Zarobił na przemycie ludzi, a Niemcy będą płacić za ich utrzymanie lub/i deportację.
To też by pokazało, że Niemcy dają się szantażować, a Polska nie.

Dokładnie.

Dlaczego nikt nie śmieje się z Niemiec i nie potępia tego!

E tam lepiej dopitolić własnej ojczyźnie...

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrek00 napisał:

Oni chyba w ogóle nie myśleli, bo nasza wschodnia granica to najbardziej strzeżona granica Unii. :)

Jeśli to prawda, to słabo musi być z innymi granicami, skoro Niemcy musieli tych aktualnych nielegalnych imigrantów wyłapywać masowo na swoim terenie. Dopiero wzmocnienie straży granicznej policją i wojskiem jakoś dało radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram stanowisko glauksa. Ja jestem cięty na głaskanie bandytów. Jak tak ma wyglądać polityka EU, to ja ją serdecznie "pierdzielę". 

W następnych wyborach głosuję na PIS. Na lewactwo nie zagłosuję, choćby w nastëpstwie w Polsce miała wybuchnć bomba atomowa.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, glauks napisał:

 

bzdura - to tylko wasze antypisowskie zaślepienie każe wam tak to widzieć - pis wygrało, tzn nieugiętość wobec szantażu - przegrała EU, przegrała dyplomacja, przegrała polityka - na placu boju ostał się tylko bohaterski pis, i tak to widzi większość Polaków

zejść z piedestału na kolanach - dziękuję - postoję!

ps - w 39 Francja (i też Anglia) podeszły do sprawy pragmatycznie, jak Hitler zostawił na zachodzie kilka dywizji,  a Francja miała prawie 90 - jakie były skutki tego "pragmatyzmu" wszyscy wiemy

Nic co tu jest napisane nie ma sensu.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Miton napisał:

Chyba Ty z kolegą uważasz, że dzisiejsza drożyzna to wina Tuska.

Ja uważam,że drożyzna jaka jest obecnie to wina Tuska? Coś tobie się pomyliło. Prawda jest taka,że Tusk od kiedy przestał być premierem i objął ciepłą posadkę w UE jako przewodniczący Rady Europejskiej nie ma realnego wpływu na to,co się w Polsce wyprawia. I jeszcze do poprzedniego - PiS rządzi,ale zobacz jakim kosztem. Spójrz nie tylko na kwestie ekonomiczne,ale także na np.relacje z pozostałymi państwami. Praktycznie wszędzie są skłóceni,bo Kaczka twierdzi,że nasz kraj jest silny :E Raporty NIK wygłoszone przez Banasia czy wyciek maili Dworczyka także pokazują jakie machloje robi obecna partia rządząca. Dopowiem,że PO także robiła swoje machloje,kiedy byli u władzy,ale za to ich robili mniej niż PiS. Niektórzy już mówili,że po takich "numerach" jakie funduje PiS,to już dawno zostaliby pozbawieni władzy,ale do chwili obecnej mają ogromnego fuksa,którzy nie będzie trwał wiecznie.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, wamak napisał:

Jeśli Merkel zgodziła się na korytarz humanitarny, to ja tu tylko widzę, że Łukaszenka wykiwał Niemców. Zarobił na przemycie ludzi, a Niemcy będą płacić za ich utrzymanie lub/i deportację.
To też by pokazało, że Niemcy dają się szantażować, a Polska nie.

Mnie zaskakuje w ogóle fakt wagi takiego porozumienia. Dam sobie rękę uciąć, że jeżeli się dogadali to dodatkowo poszły za tym gwarancje np stopniowego łagodzenia sankcji. Umówmy się, Łukaszenka mógł sobie tych imigrantów w dowolnej chwili ulotnić i całą sprawę wyciszyć w wygodny dla siebie sposób, nie potrzebował jakiegokolwiek wyciągania ręki innych państw, gdyby nawet mu ciążyli (długim i bezowocnym procederem mającym dziś miejsce) to by sobie z nimi na swój sposób poradził. Generalnie na bank poszły za tym pewne ustępstwa ze strony UE. Wiadomo, że dyktatorowi zależało na kopanej od miesięcy sankcjami gospodarce (w jakimś stopniu pewnie też) słodkiej zemście.

Teraz ciekawy jestem sytuacji na granicy Ukraińsko Rosyjskiej, czy tam też powoli wygaśnie prężenie muskuł, czy jednak powyższa decyzja w ogóle na to nie wpłynie.

No i mamy jeszcze aspekt ogólnego załatwienia sprawy. Teoretycznie małym (bo jeszcze nic nie wiadomo) kosztem UE zyskuje spokój swoich granic, w praktyce poniekąd pokazuje nieco jej słabość oraz zdolność do skutecznego szantażowania wspólnoty przez tak mało znaczące kraje jak Białoruś. Generalnie można zaklinać rzeczywistość, ale zły posmak pozostaje ;)

Mało logicznym wydaje się też fakt głoszenia porozumienia w sprawie nowych sankcji dla Białorusi, gdzie nagle dostajemy info o ugodzie...

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Suchy211 napisał:

W następnych wyborach głosuję na PIS. Na lewactwo nie zagłosuję, choćby w nastëpstwie w Polsce miała wybuchnć bomba atomowa.

Nawet jeśli popieram działanie PiS w sprawie granic, to całościowo dla mnie PiS jest bardziej szkodnikiem. Podobnie jest z Konfederacją. Z opozycji został mi PSL.

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Everyman napisał:

Nic co tu jest napisane nie ma sensu.

No patrz a ja zrozumiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

46 minut temu, Spokxik napisał:

Konsekwencje tego będą takie że w przyszłości nikt nawet nie pomyśli o pisie tylko wezmą sprawny we własne ręce, daje to również sygnał putkowi że jak odwali jakiś numer w obwodzie Kaliningradzkim nie ma się co przejmować, a na pewno nie negocjować z nami. Nosz sukces.

To jest właśnie ten sukces PiS. Oni już nie muszą prowadzić polityki zagranicznej, bo robią to za nas inni. W sprawach Polski oczywiście.

21 minut temu, Pioy napisał:

A Tobie się to podoba... A tak, to pewnie nie Twój kraj, nie Twój prezydent itd... 

Tobie się za to podoba strzelanie ostrą aminucją do kobiet i dzieci.

17 minut temu, wamak napisał:

Jeśli Merkel zgodziła się na korytarz humanitarny, to ja tu tylko widzę, że Łukaszenka wykiwał Niemców. Zarobił na przemycie ludzi, a Niemcy będą płacić za ich utrzymanie lub/i deportację.
To też by pokazało, że Niemcy dają się szantażować, a Polska nie.

Można tak to odbierać, a można też tak, że Niemcy wzięły i rozwiązały problem w kilka dni po podjęciu go przy pomocy swojej dyplomacji. Nie mają zagrożenia na swojej granicy a 2 tysiące osób w ponad 90mln kraju to jest nic.

Inaczej gdyby to trwało i obejmowało coraz to nowe grupy idące w dziesiątki, setki tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Miton napisał:

To pokazuje, że bzdury się Tu wypisuje! 

Chyba Ty z kolegą uważasz, że dzisiejsza drożyzna to wina Tuska.

Ja pierwsze słyszę takie stwierdzenie właśnie tutaj.

No niestety, wiem że ciężko w to uwierzyć, ale niestety głupota ludzi (albo może podatność na tępą propagandę reżimowej) nie zna granic

https://www.youtube.com/watch?v=YJDr8KmjS5Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie kolejny raz nie zagłosuje na nikogo.

No chyba, że Liroy z Jakubiakiem Coś stworzą.

Ale za konsekwencje i postawę na granicy Pis zyskał w moich oczach.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, glauks napisał:

odwrotnie - nieprzejednana postawa pis utarła nosa despocie, który musiał zgodzić się na niestrawny dla niego kompromis - i taka "narracja" powinna pójść w świat, i to ogólnopolska, tzn wszystkich odpowiedzialnych polskich polityków; to zwycięstwo powinno być głoszone jako 2 wiktoria wiedeńska - Polska uratowała honor Europy  

Myślę że ta narracja znadzie wielu odbiorców, gdyż w ogóle nie jest sztucznie przerysyowana oraz całkowicie pozbawiona niczym nie usprawiedliwionego patetyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Suchy211 napisał:

Ja popieram stanowisko glauksa. Ja jestem cięty na głaskanie bandytów. Jak tak ma wyglądać polityka EU, to ja ją serdecznie "pierdzielę". 

W następnych wyborach głosuję na PIS. Na lewactwo nie zagłosuję, choćby w nastëpstwie w Polsce miała wybuchnć bomba atomowa.

Ok, to co w takim razie byś konkretnie zrobił? Glauks też nie podał żadnego rozwiązania. O tym, czy sankcje będą stopniowo zdejmowane, to sobie możemy gdybać dopóki nie będzie wiadomo więcej. Jak na razie o porozumieniu mówią wyłącznie media białoruskie a ich wiarygodność jest nieszczególna. Być może jest to w ogóle myślenie życzeniowe Łukaszenki lub też próba negocjacji.

Teraz, Everyman napisał:

Myślę że ta narracja znadzie wielu odbiorców, gdyż w ogóle nie jest sztucznie przerysyowana oraz całkowicie pozbawiona niczym nie usprawiedliwionego patetyzmu.

Polska Winkelriedem narodów!

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...