Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie, ustawa nie ma nic wspólnego z ochroną granic tylko ma zezwalać na ograniczanie swobód obywatelskich w stopniu zarezerwowanym przez Konstytucję wyłącznie dla stanów nadzwyczajnych.

  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

powołanie 24h TVP WORLD

Włączyłem YT o 22. 149 osób oglądało.

 

Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Dlaczego nasze służby nie nadawały live 24h na dobę z kilku ujęć? kamera nigdy nie kłamie i nagrywa "to co widzi" a stały stream w dodatku z wielu ujęć zniwelowałoby do zera np: wiarygodność "ustawek z dziećmi i foteczek podstawionych dziennikarzy".

Ale to jest całkiem proste. Narracja by się nie zmieniła bo dla części obserwatorów nawet normalna obrona jak armatka wodna czy granaty hukowe to już jest złamanie praw człowieka. 

To by nie pomogło bo to my jesteśmy dla tych osób tymi złymi bo dzieciaczków nie chcemy wpuścić.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zen3x napisał:

Nie przeszkadza wam, że 167 posłów PO, Polska2050 i Lewicy nie poparło ochrony granicy Polski?

 

Chodzi ci o ten bubel ustawa mur, dzięki której pisuary wypompują kolejne kilkaset milionów z kieszeni podatników do kieszeni swoich kolesi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, crush napisał:

Ale to jest całkiem proste. Narracja by się nie zmieniła bo dla części obserwatorów nawet normalna obrona jak armatka wodna czy granaty hukowe to już jest złamanie praw człowieka. 

Może wizerunkowo minimalnie byśmy zyskali bo przekaz szedłby live24h ale to prawda co napisałeś. "U siebie" na ich stronach/portalach mogą tworzyć takie fikołki logiczno-moralne że tylko się za głowę złapać ;) Przykładowo reżimówka Łukaszenki podaje że ich minister obrony będzie chciał się zwrócić do UN odnośnie "Polski która podżega do wojny", to już trzeba mieć tupet, ale Łukaszenka nie ma nic do stracenia. Putin też tak niby nie prowokuje ale jednak kłuje szpilką, jak nie parę dni wstecz bombowce zdolne przenosić broń jądrową to podobno wczoraj rozmieścił na Białorusi baterie S300 (dosyć blisko naszych granic).

 

 

 

 

 

Mnie przeszkadza to, PIS jak zwykle podżega do wojny polsko-polskiej i segregacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RyszardGTS napisał:

Putin też tak niby nie prowokuje ale jednak kłuje szpilką, jak nie parę dni wstecz bombowce zdolne przenosić broń jądrową to podobno wczoraj rozmieścił na Białorusi baterie S300 (dosyć blisko naszych granic).

 

No widzisz ale jak się chwalili że w trzy dni podbijamy Białoruś bo takie z nas mocarstwo i zatrzymany się dopiero w Moskwie to było Ok? Za kłapanie pyskiem też są konsekwencje tylko to wieśniactwo z pis  nadal tego nie pojmuje.  Oni świat będą podpinać, oni niech żołnierzy nakarmią złodzieje.

 

***** ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Spokxik napisał:

No widzisz ale jak się chwalili że w trzy dni podbijamy Białoruś bo takie z nas mocarstwo i zatrzymany się dopiero w Moskwie to było Ok? Za kłapanie pyskiem też są konsekwencje tylko to wieśniactwo z pis  nadal tego nie pojmuje.  Oni świat będą podpinać, oni niech żołnierzy nakarmią złodzieje.

 

***** ***

Który z Pisu pitolił, że Białoruś w trzy dni podbijemy?

Polscy żołnierze są głodni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wczorajszej dyskusji o ugodzie między Łukaszenką a Merkel: są to jednak tylko życzenia ze strony Łukaszenki zdementowane przez niemiecki MSZ. Lepszego źródła nie mam pod ręką, ale słowa niemieckiego ministra są jednoznaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zen3x napisał:

Nie przeszkadza wam, że 167 posłów PO, Polska2050 i Lewicy nie poparło ochrony granicy Polski?

 

nie bardziej mi przeszkadza destrukcja systemu sprawiedliwosci - rozppie... alnaie gospodarki przez tych idiotów z nierzadu uwazajacych sie najmadrzejszych na swiecie i wszystko wiedzacych a w rzeczywistosci to banda kmiotow i niedoukow ktora w normalnym zyciu miala by mialkie szanse na kariere- ot taka nasza klasa polityczna- smietnik

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zen3x napisał:

Nie przeszkadza wam, że 167 posłów PO, Polska2050 i Lewicy nie poparło ochrony granicy Polski?

 

Mi przeszkadza i to bardzo, zwłaszcza że są takie kraje gdzie opozycja nie przeszkadza w ciężkich chwilach.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, crush napisał:

Posłowie z PiS i Kucfederacji mi przeszkadzają.

I to, że zagranica musi za nas rozwiązywać konflikty bo mamy najbardziej nieudolną dyplomację w historii kraju.

Coś w tym jest. Nawet za czasów Księstwa Warszawskiego istniała polska dyplomacja. Także ten.

56 minut temu, Spokxik napisał:

No widzisz ale jak się chwalili że w trzy dni podbijamy Białoruś bo takie z nas mocarstwo i zatrzymany się dopiero w Moskwie to było Ok? Za kłapanie pyskiem też są konsekwencje tylko to wieśniactwo z pis  nadal tego nie pojmuje.  Oni świat będą podpinać, oni niech żołnierzy nakarmią złodzieje.

 

***** ***

Wczoraj w Polsacie było o tym, że panie gotują dla sg/żołnierzy. Pięknie wszystko grochówka, mięsko, usmiechy, ale w przekazie ani słowa co spowodowało, że jakieś stare baby w cywilu muszą robić żywność dla służb państwowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Radar28 napisał:

Co do wczorajszej dyskusji o ugodzie między Łukaszenką a Merkel: są to jednak tylko życzenia ze strony Łukaszenki zdementowane przez niemiecki MSZ. Lepszego źródła nie mam pod ręką, ale słowa niemieckiego ministra są jednoznaczne.

A pacz jaka jest potęga sprawnej propagandy. Od razu pół Polski w kwik, że Złałunia znowu zdradziła. Z resztą w dzisiejszej audycji radiowej słyszałem podobny news o ustępstwach UE, nieudokumentowanych oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Everyman napisał:

A pacz jaka jest potęga sprawnej propagandy. Od razu pół Polski w kwik, że Złałunia znowu zdradziła. Z resztą w dzisiejszej audycji radiowej słyszałem podobny news o ustępstwach UE, nieudokumentowanych oczywiście.

Kwik to był tutaj, że Niemcy wspaniałe a Polska dyplomacja leży i kwiczy.

Ale nawet i to można jak widzę teraz odwrócić.

Zaślepienie i nienawiść nie zna granic.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego będziemy w piekiełku tyłeczki grzać i ogonkami machać :devil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, polska dyplomacja jęczy dobij mnie.

Nie, nikt nie pisał że Niemcy są wspaniałe.

Głupota i analfabetyzm, jak widzę, nadal silne.

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Everyman napisał:

Tak, polska dyplomacja jęczy dobij mnie.

Nie, nikt nie pisał że Niemcy są wspaniałe.

Głupota i analfabetyzm, jak widzę, nadal silne.

Ależ pojawiły się głosy, że w Unii (pisane to było w odniesieniu do tego niby porozumienia) są odpowiedzialni politycy z siłą przebicia. Niektórzy tutaj jawnie chwalili ten news, gdzie wręcz się kłębiło od niezgodności z wcześniejszymi postanowieniami i zapewnieniami ważnych osób w UE. Przecież wczoraj nic się kupy nie trzymało. Jak można było pisać o świetnej polityce UE w odniesieniu do niby tego porozumienia skoro cały czas mieliśmy przekaz o zaostrzaniu sankcji oraz braku zgody na działania Białorusi. Wczoraj szef niemieckiego MSW mówi o tym, że nie ma zgody na przyjmowanie tych ludzi do krajów europejskich bo oznaczałoby to klęskę UE, a nieomylny @forfun klaska, że UE jest odpowiedzialna i deal Merkel- Łukaszenka jest git :E  Jeżeli tak miałaby wyglądać odpowiedzialność to na pewno nie słowna...

Przecież takie porozumienie oznaczałoby jakiś rozłam w strukturach UE i załatwienie sprawy bez wiedzy bardzo ważnych osób. Pomijam już nawet nas bo tutaj dochodzi kwestia Litwy i Łotwy, dochodzi kwestia ciągłych głosów poparcia do obrony granic.

Bardzo cieszy mnie ten odpowiednio spreparowany na potrzeby propagandy Białoruskiej, kłamliwy news. Cieszy bo jeżeli naprawdę potwierdziłaby się jego prawdziwość, to dobitnie oznaczałoby kolejne słabości UE i jej ustępstwa z powodu zwyczajnego nie radzenia sobie z kryzysem. Polityka totalnych ustępstw do niczego nie prowadzi, można to robić, ale trzeba również szachować przeciwnika. Na razie to Putin zebrał armię i raczej on ze swoim pucybutem w miarę sprawnie (chociaż nie spektakularnie) rozdaje karty.

1 godzinę temu, Miton napisał:

Który z Pisu pitolił, że Białoruś w trzy dni podbijemy?

Chodzi dokładnie o to: https://wiadomosci.wp.pl/mocne-slowa-gen-skrzypczaka-trzy-dni-i-mamy-bialorus-6704310731004896a
Gość zapomniał dodać, że Białoruś ma za sobą Rosję i jej pomoc

Edytowane przez zdunzdun
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, zdunzdun napisał:

Chodzi dokładnie o to: https://wiadomosci.wp.pl/mocne-slowa-gen-skrzypczaka-trzy-dni-i-mamy-bialorus-6704310731004896a
Gość zapomniał dodać, że Białoruś ma za sobą Rosję i jej pomoc

Ale on był ministrem obrony za Siemoniaka.

On jest z Pisu?

I nie nie zapomniał, że Białoruś ma za sobą Rosję, powiedział, że miało by to miejsce bez pomocy Rosji.

Przeciesz takie wpisy to dezinformacja.

Edytowane przez Miton
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Miton napisał:

Ale on był ministrem obrony za Siemoniaka.

On jest z Pisu?

I nie nie zapomniał, że Białoruś ma za sobą Rosję, powiedział, że miało by to miejsce bez pomocy Rosji.

Przeciesz takie wpisy to dezinformacja.

Nie jest z PiSu, ale niektórym już trochę bije i po prostu wszystko jak leci (co jest złe) wrzucają na listę przewinień PiSu, efekt już pomieszania z poplątaniem i braku racjonalnego myślenia.
Nie zaprzeczył, ale jak miałoby to się rozegrać bez pomocy brata zza wschodniej granicy? Jest to praktycznie niemożliwe w obliczu niedawnych postanowień Rosji, to zwykłe mrzonki. Przecież niedawno Rosja oświadczyła wszystkim, że obejmuje atomowym parolem swojego kolegę i jeżeli ktokolwiek naruszy Białoruską nietykalność musi się z tym liczyć. Generalnie te słowa były niepotrzebne bo Białoruska propaganda może łatwo manipulować nimi w swoich mediach.

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdu, ile tu kłamstw jest wrzucanych...

Ciekawe czy świadomie, czy to tylko zaślepienie nienawiścią do pisu...

Niektórzy odlecieli zupełnie. 

Sory ale coś mi się pomyliło z cytowaniem.

Zdunuzdunie Ty to trochę wyjaśniłeś, ale i zdziebko zakręciłeś, bo gościu wspominał i o Rosji...

9 minut temu, zdunzdun napisał:

Nie jest z PiSu, ale niektórym już trochę bije i po prostu wszystko jak leci (co jest złe) wrzucają na listę przewinień PiSu, efekt już pomieszania z poplątaniem i braku racjonalnego myślenia.
Nie zaprzeczył, ale jak miałoby to się rozegrać bez pomocy brata zza wschodniej granicy? Jest to praktycznie niemożliwe w obliczu niedawnych postanowień Rosji, to zwykłe mrzonki. Przecież niedawno Rosja oświadczyła wszystkim, że obejmuje atomowym parolem swojego kolegę i jeżeli ktokolwiek naruszy jej nietykalność musi się z tym liczyć. Generalnie te słowa były niepotrzebne bo Białoruska propaganda może łatwo manipulować nimi w swoich mediach.

 

Edytowane przez Miton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no PiS jest kryształowy, prawdziwie polski, patriotyczny, narodowy, bez skazy. Uprzejmie prosimy im nie przeszkadzać w rządzeniu, a problemy zrzucać na opozycję, Unię, Rosję, no i przede wszystkim na Tuska.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czlonkowie-spolek-Skarbu-Panstwa-sfinansowaly-kampanie-wyborcza-Morawieckiego-8226507.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spokxik napisał:

No widzisz ale jak się chwalili że w trzy dni podbijamy Białoruś bo takie z nas mocarstwo i zatrzymany się dopiero w Moskwie to było Ok? Za kłapanie pyskiem też są konsekwencje tylko to wieśniactwo z pis  nadal tego nie pojmuje.  Oni świat będą podpinać, oni niech żołnierzy nakarmią złodzieje.

 

***** ***

Brawo!

Grunt to chlapnąć i luz. Powiedz jak traktować Twoje newsy poważnie?

Lubię przeczytać coś aby poszerzyć swoją wiedzę, a nie być ogłupianym.

Piszesz o tvp info, a sam odwalasz gorszą dezinformację.

 

 

4 minuty temu, andzic napisał:

Nie no PiS jest kryształowy, prawdziwie polski, patriotyczny, narodowy, bez skazy. Uprzejmie prosimy im nie przeszkadzać w rządzeniu, a problemy zrzucać na opozycję, Unię, Rosję, no i przede wszystkim na Tuska.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czlonkowie-spolek-Skarbu-Panstwa-sfinansowaly-kampanie-wyborcza-Morawieckiego-8226507.html

Kolejna dezinformacja.

Kto napisał, że pis jest kryształowy?

Takie wpisy są dziecinne, a zwłaszcza z Tym Tuskiem.

Edytowane przez Miton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Cena za posty w dół poleciała, kryzys chwilowo zażegnany to trzeba klepać bez sensu. Znów jest 40gr za post?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spokxik napisał:

Widzę Cena za posty w dół poleciała, kryzys chwilowo zażegnany to trzeba klepać bez sensu. Znów jest 40gr za post?

Kolejna prymitywna wypowiedź.

Dlaczego sądzisz mnie swoją miarą człeku.

Ja piszę od serca, nawet nie wiedziałem do niedawna, czym jest opcja trolowania za goldy, dopóki nie poznałem Ciebie i gładkich zakłamanych wpisów.

Jeśli gdzieś podczas pisania czekogolwiek pomyliłem się, z chęcią przeproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miton napisał:

Mi przeszkadza i to bardzo, zwłaszcza że są takie kraje gdzie opozycja nie przeszkadza w ciężkich chwilach.

Zamiast podgrzewać emocje powtarzając ślepo za przekazem TVP warto chociaż przeczytać, jakie argumenty podnosiła ta opozycja: wszystkie nowe narzędzia i regulacje dotyczące obrony granic, które podobno nowa ustawa ma wprowadzać, już dawno istnieją - w tym zakresie nic się nie zmienia. Dodany jedynie jest zapis o arbitralnym i wybiórczym dostępie mediów do terenu przygranicznego i to bez jakiejś szczególnej przyczyny. Czyli wcale nie przeszkadzają w obronie granic, tylko zwracają uwagę na bezsens nowej ustawy i jej jedyny faktyczny cel: kontrola dostępu mediów do tego, co się dzieje na granicy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...