Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Spl97 napisał:

Aż nie możliwe,że PiS będzie w stanie uzyskać w ew. ich przyszłej kadencji 2/3 Sejmu.

Bez problemu. Kwestia tego, ile pieniędzy zostanie rozdane. Biednych jest więcej, niż bogatych. Przejdą na pełny robinhoodyzm i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Lypton napisał:

Ursula von der Leyen jest Niemką, urodzoną w Brukseli z niemieckich rodziców. Jest mąż też jest Niemcem. Skąd ta Holandia się wzięła - nie wiem.

van der Leyen - van wskazuje na Holandię, nie na Niemcy - Niemcy = von; tzn ma holenderskich przodków i pochodzenie; że urodzona w Brukseli ok, bo w Belgi większość to Flamandzi = Holendrzy; flamandzki i holenderski prawie ten sam język

Leyen też wskazuje na Holandię, bo w niemieckim nie ma takich nazwisk - Leyen = to samo co w nazwie miasta Leyda - no i wpiszcie do google van Leyden - wyrzuci wielu malarzy holenderskich

porównywałem z van Beethoven, nie von ..., bo Beethoven też pochodzenia holenderskiego

Edytowane przez glauks
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

"von der Leyen" to jest nazwisko po mężu, rozpatrywanie jej rodowodu nie ma sensu.

A odnośnie męża mąż "His family are Lutheran members of the Evangelical Church of Germany."

Nie jestem pewien, czy w Niemczech nazwiska "rodowe" (czyli te z przedrostkiem "von", czyli po polsku "z" .... "z Leyenów") muszą coś znaczyć. Bo nie pochodzą tak jak inne np. od nazwy zawodu (Tischler, Baumgarten itd.).

To trochę jak polskie np. Tarczyński a od zawodu np. Kowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

von oznacza z = miejscowość, majątek, kraina, itp - więc van Leyden - z  Lejdy (Leyda w oryginale)

van der Leyen = nie wiem, ale może oznaczać coś jak z łąk, z błonia=rozległych łąk - rdzeń ley = łąka, po rosyjsku ług, polski łęg - łąka nad rzeką - en = tzw odmiana słaba=koncówka

van beethoven = z majątku uprawiającego buraki - beet= burak, hoven- zagrody, majątek

mój post i korekta wzięła się tego, że wielu pisze błędnie von der Leyen, itp; van = holenderska wersja von

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, GregM00 napisał:

"von der Leyen" to jest nazwisko po mężu, rozpatrywanie jej rodowodu nie ma sensu.

Rodowe ma Albrecht według Wikipedii. Więc rzeczywiście może być i jest Niemką.

Cytat

Ursula Gertrud von der Leyen i z domu Albrecht

 

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym zagłosować na PiS, jeśli spełnią absolutnie wszystkie warunki poniżej:

-wyrzucenie Solidarnej Polski z Ziobrą na czele
-przywrócenie kompromisu aborcyjnego
-delegalizacja działalności Bąkiewicza
-wstrzymanie finansowania Rydzyka
-pogonienie antyszczepionkowców
-odpartyjnienie TVP
-elektrownia atomowa zamiast CPK
-gwarancja, że nie wejdą w koalicję z Konfederacją

Chyba niemożliwe ?

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

Rodowe ma Albrecht według Wikipedii. Więc rzeczywiście może być i jest Niemką.

to fatalnie, rzeczywiście Niemka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wamak napisał:

Ja mógłbym zagłosować na PiS, jeśli spełnią absolutnie wszystkie warunki poniżej:

-wyrzucenie Solidarnej Polski z Ziobrą na czele

Jak PiS-iory wyrzucą ministra Zero oraz jego ludzi ze swojego szeregu,to szanse na samodzielne rządzenie w kolejnej kadencji bez potrzeby posiadania koalicjanta np.Konfederacji zmniejszą się i ciałkiem możliwe,że nawet drastycznie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gówno SPAM wrzucają do skrzynek pocztowych:

 

dae5cf90d9adb455.jpg

82cf8f2ba7f9ffa3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, glauks napisał:

mój post i korekta wzięła się tego, że wielu pisze błędnie von der Leyen, itp; van = holenderska wersja von

https://en.wikipedia.org/wiki/Von_der_Leyen_(family_from_Krefeld)

Nie wiem, czy trolling, czy za dużo nasypane było.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Camis napisał:

Gówno SPAM wrzucają do skrzynek pocztowych:

Wyliczenia zakończyły się na 5500 brutto ? i  już widzę tego fryzjera z miesięcznym dochodem 4000zł. Chyba w KPRM nie wiedzą ile kobita potrafi zostawić u fryzjera. Widać to po tłustym łbie narodowej czempionicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ghostdog napisał:

Wyliczenia zakończyły się na 5500 brutto ? i  już widzę tego fryzjera z miesięcznym dochodem 4000zł.

Bo od tylu mamy już porządną klasę średnią, a jak ktoś jest  bogaty to przecież nawet nie poczuje, że stracił :) 
Pamiętajmy, że według pewnego Pana, klasa średnia zaczyna się od 4000 brutto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Spl97 napisał:

Jak PiS-iory wyrzucą ministra Zero oraz jego ludzi ze swojego szeregu,to szanse na samodzielne rządzenie w kolejnej kadencji bez potrzeby posiadania koalicjanta np.Konfederacji zmniejszą się i ciałkiem możliwe,że nawet drastycznie :cool:

Może 4 fala wybiję trochę te stare wapniactwo i jakoś faktycznie coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andzic napisał:

Zamknąć wszystko byleby ktoś nie napisał nie po naszej myśli - bez sensu, dyktatorskie podejście, no ale w sumie w stylu PiSu, najchętniej by wszystkich co nie z nimi pozamykali albo wywieźli.

I raczej wątpię żeby ich elektorat oglądał przebrzydły TVN.

Żeby nie było też mi się nie podoba narracja "biednych imigrantów" i "okrutnych służb" - granic powinniśmy bronić przed takimi atakami. Ale przy okazji nie powinno się przeginać i zachowywać gorzej niż reżim.

No bo to jest polityka. Wpuszczenie mediów typu TVN nie zmieni absolutnie nic w sytuacji na granicy. Ale może zaszkodzić PiSowi, dzięki narracji o biednych uchodźcach. Tu nie chodzi o ich twardy elektorat i elektorat socjalny. Tu chodzi o niezdecydowanych.

Media zagraniczne już swoją narrację obrały i kropka. W tym temacie media niezależne, opozycyjne, czy jak je zwać, nic już nie zmienią.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Spokxik napisał:

Może 4 fala wybiję trochę te stare wapniactwo i jakoś faktycznie coś się zmieni.

Myślę,że wystarczy,że Jarek umrze w obojętnie jaki sposób i może to wszystko rozsypać się w drobny mak :P

Spoko,minister Zero unieważni ew.niekorzystne wyroki :E
https://www.o2.pl/informacje/akt-oskarzenia-na-celowniku-pawlowicz-i-11-osob-z-pis-6706412393315104a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Lypton napisał:

Nie wiem, czy trolling, czy za dużo nasypane było.

uznaję tylko Liptona, a Lipton chyba za słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, indexinfio napisał:

Powiedzmy, że jakimś cudem będziemy mieli te miliony elektrycznych samochodów. Nadal nie znam odpowiedzi na pytanie czym je zasilimy.

w Polsce elektryki w bród, aż za dużo, nie wiadomo aktualnie, co z nią robić

ostatnio musiałem urządzić wyprawę na obrzeża mojej metropolii (ok 3 tys), i przechodziłem obok starego parku, który niedawno "zmodernizowano" - stary = stare drzewa i chaszcze, nowy - chodniki z kostki, klomby, jakieś wybetonowane placyki, i rzadki pozostawiony (chyba przez zapomnienie) krzaczek; cały park otoczony latarniami, chyba co 10 metrów latarnia, i to nie byle jaka, tylko fikuśna, jak dla zabytków (okoliczne ulice z takimi samymi, żeby było stylowo) - do tego wiele latarni w środku, placyki obstawione latarniami - i to wszystko jarzy się od światła, w środku parku można bez problemu czytać gazetę - oczywiście w parku żywej duszy, tylko w dzień rzadko okupowany przez nastolatków, jak kiedyś za chaszczy; zastanawiam się, czy te latarnie tak "gorzeją" całą noc - jeśli to po co -  a wy przewidujecie brak prądu, itd - na razie chyba nadmiar i nie wiadomo, do czego go użyć, samochody elektryczne będą jak znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wamak napisał:

Ja mógłbym zagłosować na PiS, jeśli spełnią absolutnie wszystkie warunki poniżej:

-wyrzucenie Solidarnej Polski z Ziobrą na czele
-przywrócenie kompromisu aborcyjnego
-delegalizacja działalności Bąkiewicza
-wstrzymanie finansowania Rydzyka
-pogonienie antyszczepionkowców
-odpartyjnienie TVP
-elektrownia atomowa zamiast CPK
-gwarancja, że nie wejdą w koalicję z Konfederacją

Chyba niemożliwe ?

Ta... i może jeszcze frytki do tego ? ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwko, grzaniec, winko, fajki i kebap jest brakuje tylko burdelu :rotfl: 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosja nieopatrznie wyzbyła się republik azjatyckich, a tak mogłaby teraz dostarczyć całe partie hurys potrzebującym; i demografia by się im polepszyła; a może on woleliby hurysów!

39 minut temu, lokiju napisał:

Ta... i może jeszcze frytki do tego ? 

frytki drobnostka, ale np legalizacja burdeli, jak w Holandii i Niemczech; która partia odważy się na taki postulat

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...