Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Ostatnio, jakies 3-4 dni temu, bedac u mamy lub u babci, szly wiadomosci w TV Trwam i tam normalnie jechali po rzadzie, ze inflacja to ich wina. Szczerze to nie spodziewalem sie tego :)

Jak wszystko zdrożeje kto rencinkę będzie przekazywał, Rydzyk jest biznesmenem nie wariatem w przeciwieństwie do pisu.

Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Ja akurat robię odwrotnie to póki mnie stać na zakupy :E Zapasy jak przy pierwszej fali covid19

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Trepcia napisał:

@RyszardGTS

Ostatnio, jakies 3-4 dni temu, bedac u mamy lub u babci, szly wiadomosci w TV Trwam i tam normalnie jechali po rzadzie, ze inflacja to ich wina. Szczerze to nie spodziewalem sie tego :)

Chyba Kurski (i Zero) macza w tym palce. Już w TVP zdarzało mu się podszczypywać rząd Morawieckiego, za co dostał od Jarka po uszach (ban na Solidarną Polskę w programach tv publicznej, bo Kurski knuje razem z Zerem). Więc ruszył po pomoc do Pana Tadzia.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 209458 napisał:

A gdyby tu kiedyś staruszka w przyszłości...

A to być może wasza matka! ;)

14 godzin temu, kalderon napisał:

Krzysiu Bosak i jakieś 3/4 Konfederacji pewnie pękają z dumy jak ich zaplecze czci swojego bohatera...

Ale Konfederacja wcale, ale to wcale nie lubuje się w ideologii faszystowskiej. Ci wszyscy goście zagraniczni fetowani na Marszach Niepodległości to też zupełny przypadek.

Godzinę temu, Miton napisał:

Tv Trwam Rydzyka od dawna prezentuje o dziwo bardzo rzeczowe wiadomości.

Wiem bo oglądam wszystko.

Przy nich TVN i TVP to typowe gadzinówki. Wiadomo jeśli ktoś jest cięty na maxa na kościół może nie wytrzymać ?

Do budynków kościelnych nic nie mam - sporo jest nawet całkiem ładnych. ;) Za to Kościół ma sporo za uszami - zwłaszcza w Polsce. Tym niemniej media i inne przedsięwzięcia Rydzyka to w zasadzie ciężko łączyć z KrK. On jest zwyczajnym biznesmanem, który po prostu korzysta z przywilejów i możliwości jakie daje sutanna w naszym kraju. Osobiście nie oglądam żadnych wiadomości w telewizji i wolę szukać tekstów na różnych portalach informacyjnych.

Jeśli faktycznie TV Trwam się zrobiło bardziej wyważone, to byłby to ciekawy zwrot dla tej stacji. Być może Rydzyk wyczuł, że PiS się sypnie za jakiś czas i nie do końca wiadomo, kto będzie potem rządzić, więc trzeba taktycznie pójść na neutralność do czasu wyklarowania się sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Trepcia napisał:

Business is business.

"C'est la vie" jakby to powiedział Landryna :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamiyan napisał:

A czego ma się wstydzić? Jechał kawałek przez jakieś kompletne zadupie, gdzie dziennie może 5 osób przejdzie przez drogę, a przed/po masz normalnie trasę.

Taką drogą to wszyscy zapierdalają i nic się nie dzieje, bo to prościutko jedziesz wioską i widoczność 100%. Pech chciał, że nadział się na mandat (albo raczej akurat tam była łapanka).

Nie oceniam, bo sam bym zapierdalał tyle taką drogą. Każdy zapierdala.

Zachowania się jak burak na drodze, żeby nie powiedzieć dostadniej - jak idiota?

Ty jesteś jakimś tam zwykłym szaraczkiem w internecie, a i tak uważam, że publiczne chwalenie się łamaniem przepisów jest mówiąc lekko nie na miejscu.
W przypadku czołowego polityka, pokazuje gdzie ma prawo i wyborców. Przepraszając mógłby przynajmniej udawać, że szanuje innych na drodze, a nie ma wszystkich w...

Jeżeli tobie nie robi to różnicy, jeżeli  większości wyborców to nie robi, to mamy to co mamy w polskiej polityce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bono[UG] napisał:

Zachowania się jak burak na drodze, żeby nie powiedzieć dostadniej - jak idiota?

Plz, przejechał króciutkim odcinkiem, po którym nikt pewnie nie chodzi, bo to jakaś zabita dechami wieś, a to ograniczenie do 50 to martwy przepis w takich miejscach. Nigdy nie widziałem, żeby ktoś przestrzegał.

Na wypadek też zbytnio nie ma szans, bo nawet nie ma w kogo wjechać. W sumie przejeżdżając przez takie miejsca, to ja chyba tylko na przystanku raz na ruski rok kogoś zobaczę (jeśli w ogóle jest, bo przeważnie nie ma).

Tu się nie ma co czarować, bo jechał tą drogą tak, jakby jechało nią blisko 95% kierowców (powiedzmy, że znajdzie się kilku przepisowych, którzy utrudniają normalną jazdę).

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak jechał przez resztę miejscowości.
Piszesz o krótkim odcinku, to ile trzeba jechać wcześniej żeby się zdążyć rozpędzić do ponad 100?

Serio nie ma się co chwalić i popierać buractwa na drodze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Piszesz o krótkim odcinku, to ile trzeba jechać wcześniej żeby się zdążyć rozpędzić do ponad 100?

No Tusk raczej nie jeździ jakimś gratem z 99, tylko nowym samochodem z potężnym silnikiem.

Buractwo można różnie interpretować, bo często zadajemy sobie pytanie, czy to ograniczenie do 50 jest zasadne w danym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te uzasadnienia co do szybkiej jazdy Tuska niesamowite ??? Czy Wy siebie słyszycie???

Choć jeśli Donek przyczyni się do podwyższenia limitu prędkości i karania za wolną jazdę Jestem Za!

Też często mnie to wnerwia, a najbardziej bezduszne fotoradary!

Choć pewnie słyszeli dzisiaj do czego może doprowadzić szybka jazda- posadzenie na 7 lat młodego człowieka, który przez własną głupotę zabił gościa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Trepcia napisał:

Prawo jest od tego aby go przestrzegac.

No już ostatnio mieliśmy krystaliczny pokaz przestrzegania prawa, jak zginęła matka, bo lekarz nie chciał dokonać czynności, bo mu prawo przeszkadzało

Wiem, że ten przykład jest z dupy, ale zwracam tylko uwagę na to, że trzeba też brać poprawkę na to, jak prawo wygląda. Bo akurat konkretne ograniczenia prędkości w konkretnych miejscach są kwestionowane nie od dziś.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro jak zatrzyma się przy 4.9 to 3010 zł brutto minimalnej z 2022 roku będzie warte 614 euro. 

Kisne podwójnie z tego kartonu. 

comment_1637580041i7tlSBhYpRhuVv7P0uho91,w400.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo jeszcze trzeba rozumieć, a nie tylko gębe piłować, że demokracja zagrożona.

Nie wiadomo, czy po prostu lekarze nie dali dupy

Do lekarzy mam takie samo zaufanie, jak do mechaników samochodowych.

 

 

Edytowane przez Miton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Miton napisał:

Prawo jeszcze trzeba rozumieć, a nie tylko gębe piłować, że demokracja zagrożona.

Nie wiadomo, czy po prostu lekarze nie dali dupy

Do lekarzy mam takie samo zaufanie, jak do mechaników samochodowych.

Tak też mogło być, ale lekarze jako tacy też nie mogli być pewni, jak prawo będzie zinterpretowane przez prokuraturę a przypadków gięcia bądź łamania prawa w imię politycznych celów było aż nadto w ostatnich latach. W ogóle sytuacja, w której trzeba się zastanawiać, kiedy dany zabieg będzie mógł być zakwalifikowany jako ratowanie życia, a kiedy nie, jest chora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We don't have any political prisoners

Not a single one?

Not a single one

Wszyscy osadzeni w więzieniach to zachodni agenci/szpiedzy... wynika to z tego co później powiedział :rotfl: 

Ma bydlak tupet, ale żeby nie skończył jak Ceausescu, jak się naprawdę Białorusini wkurzą nie mając nic do stracenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tam się nie boji, najwyżej poprosi putka o pomoc w dławieniu powstania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamiyan napisał:

No już ostatnio mieliśmy krystaliczny pokaz przestrzegania prawa, jak zginęła matka, bo lekarz nie chciał dokonać czynności, bo mu prawo przeszkadzało

Wiem, że ten przykład jest z dupy, ale zwracam tylko uwagę na to, że trzeba też brać poprawkę na to, jak prawo wygląda. Bo akurat konkretne ograniczenia prędkości w konkretnych miejscach są kwestionowane nie od dziś.

Skoro wiesz że z dupy, to po co przytaczasz?

Skorą są kwestionowane, to od tego jest właściwa droga administracyjna, a nie "bo tak mi się wydaje".
Tak jak pisze Trepcia jest wiele czynników, które wpływają na ustalenie limitu prędkości, problem w tym, że przeciętny kierowca nawet nie próbuje się nad tym zastanowić, bo on musi zapier..., bo on ma super samochód, super umiejętności itd.

W tej konkretnej miejscowości teren zabudowany ma niecałe 2km. Jadąc 100 zamiast 60 "zyskuje się" niecałą minutę. Jeżeli przyśpieszasz 100-200m przed tablicą, to są jakieś pojedyncze sekundy zysku.
Tak ciężko wytrzymać, za trudno dojechać do tablicy zanim się przyśpieszy? Jesteśmy cywilizowanym krajem, czy bantustanem z troglodytami za kierownicą?

Po grzyba próbować usprawiedliwiać takie zachowanie, chcesz się poczuć lepiej, że nie robisz niczego złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesił się i nie zwolnił, takie akcje są często jak zjeżdżasz z autostrady czy szybkiego ruchu. Sypie 140 przez godzine i nagle 50 jedź, aż dziwne uczucie. Głupio że nie zwolnił, konsekwencje poniósł. Choć tylne, albo aż tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Spokxik napisał:

Zawiesił się i nie zwolnił, takie akcje są często jak zjeżdżasz z autostrady czy szybkiego ruchu. Sypie 140 przez godzine i nagle 50 jedź, aż dziwne uczucie. Głupio że nie zwolnił, konsekwencje poniósł. Choć tylne, albo aż tyle ;)

Ostatni odcinek szybkiego ruchu miał 50km temu, następny za 18km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łuuu to tryb Hołowczyc się włączył, konsekwencje poniósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kamiyan napisał:

No już ostatnio mieliśmy krystaliczny pokaz przestrzegania prawa, jak zginęła matka, bo lekarz nie chciał dokonać czynności, bo mu prawo przeszkadzało

Wiem, że ten przykład jest z dupy, ale zwracam tylko uwagę na to, że trzeba też brać poprawkę na to, jak prawo wygląda. Bo akurat konkretne ograniczenia prędkości w konkretnych miejscach są kwestionowane nie od dziś.

Nie do końca przemyślane oznaczenie dróg jest częścią problemu w kreowaniu złych nawyków kierowców.

3 godziny temu, Miton napisał:

Prawo jeszcze trzeba rozumieć, a nie tylko gębe piłować, że demokracja zagrożona.

Nie wiadomo, czy po prostu lekarze nie dali dupy

Do lekarzy mam takie samo zaufanie, jak do mechaników samochodowych.

 

 

Prawo ma być proste i przejżyste jeżeli błędy w interpretacji mają prawie się nie zdarzać, kiedy trzeba szybko podejmować decyzje i ponosić ich konsekwencje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się za bardzo nie podniecał tym czy on przeprosił, czy nie przeprosił. Jedną z pierwszych rzeczy którą na pewno zrobił to kontakt z jakimś specjalistą od PR i pewnie postąpił podług jego rad. W życiu mniej jest istotne co kto powinien, a czego nie powinien, a to co daje najlepszy efekt końcowy. Widocznie ktoś mu powiedział, aby przynajmniej na razie szerzej tego nie komentował, wliczając w to ewentualne przeprosiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...