Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, lokiju napisał:

roksa.pl kończy działalność

Nie słyszałem...
Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, glauks napisał:

no aż tacy ciemni chyba nie są, żeby pompować pkb konsumpcją - gdyby tak można było robić trzeba by tylko drukować pieniądze i rozdawać, a w krótkim czasie pkb w lokalnych pieniądzach wzrósłby pewnie do trylionów, itd - chleb by kosztował milion zł; tyle, że realna konsumpcja, tzn ilość kupionego i skonsumowanego chleba by pewnie nie wzrosła dużo; zrozumienie, że gospodarka nie zależy od manipulowania wartością pieniądza chyba jako podstawowa zasada już w przysposobieniu do życia społecznego w szkole podstawowej; od tego typu manipulacji najwyżej zależy długość kadencji określonego rządu

inwestycje b. ważne, tylko że w normalnych krajach inwestuje prywatny kapitał, nie państwo - państwo też, ale w ograniczonym zakresie, np w infrastrukturę, tzn drogi, itd - im państwo bardziej rozwinięte tym mniej inwestuje, co najwyżej wspiera określone inwestycje; u nas, nie wiem dlaczego, ciągle oczekuje się od państwa inwestycji i tworzenie miejsc pracy; państwo tworzy, ale nieprodukcyjne, czyli w biurokracji

To, że wzrost PKB w czasie rządów PiS coraz mocniej wisi na wzroście konsumpcji a nie efektywności produkcji to jest akurat fakt. Sam program 500+ to pompowanie konsumpcji bezpośrednio o te kilkadziesiąt miliardów złotych. Chleba nikt więcej nie zje, ale powymieniają telefony/telewizory na nowsze czy kupią jakieś inne rzeczy. A że jednocześnie zadłużenie państwa rośnie, to realnie oznacza coraz więcej pieniędzy w obiegu bez pokrycia w towarach i usługach. Aż tak skrajnie nie da się tego robić, ale to faktycznie się dzieje.

Co do inwestycji, to kraje rozwinięte nadal inwestują i to dużo. Choćby w badania naukowe czy ogólnie wspieranie nowych i pożądanych technologii. Tyle że zamiast sypania kasy do państwowych firm ogłaszają np. konkursy grantowe na konkretne projekty albo ustanawiają dotacje/ulgi na wprowadzanie energetyki odnawialnej. Mechanizmów inwestycji państwowej jest sporo.

Zaś jeśli chodzi o inwestycje prywatne, to te stoją obecnie bardzo słabo ze względu na niepewność warunków prawnych w Polsce. Ładowanie pieniędzy w projekt, który ma szansę zwrotu po wielu latach ma sens wyłącznie wtedy, kiedy da się przewidzieć warunki rynkowe w tym okresie. Jak prawo jest przez władzę łamane a warunki prowadzenia przedsiębiorstw zmieniają się nagle i są kompletnie niejasne, to siłą rzeczy nikt nie będzie ryzykował. Stabilność i zaufanie do instytucji państwa jest niezbędne do rozwoju gospodarki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cytat

"Twój samochód - twój mandat" - pod tym chwytliwym hasłem kryje się pomysł, aby mandaty musiał płacić właściciel pojazdu. Chyba że będzie w stanie wskazać sprawcę wykroczenia, a ten nie będzie uchylał się od odpowiedzialności.

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-rzad-chce-zeby-za-mandaty-placil-zawsze-wlasciciel-auta,nId,5670125

Czy to nie jest aby przesada. Jak ja mogę za czyjeś wykroczenie odpowiadać jak nie będę wstanie udowodnić kto prowadził samochód. Tamten dalej sobie będzie chodził, a ja będę płacił za niego.

Przecież to jest bez sensu. Chyba że co innego się kryje za tym.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, sabaru napisał:

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-rzad-chce-zeby-za-mandaty-placil-zawsze-wlasciciel-auta,nId,5670125

Czy to nie jest aby przesada. Jak ja mogę za czyjeś wykroczenie odpowiadać jak nie będę wstanie udowodnić kto prowadził samochód. Tamten dalej sobie będzie chodził, a ja będę płacił za niego.

Przecież to jest bez sensu. Chyba że co innego się kryje za tym.

Głównie to, że do tej pory właściciel pojazdu się zasłaniał tym, że nie ma pojęcia, kto prowadził i nie dało się ustalić sprawcy. To jest dość nagminnie stosowany sposób uchylania się od mandatów. Czy proponowane rozwiązanie jest dobre, to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, crush napisał:

PIS NAWET ROKSE ZDOŁAŁ UBIĆ. ?

 

15 godzin temu, Suchy211 napisał:

Teraz narobiło się za dużo simpów i inceli. Prostytutki już nie muszą się sprzedawać w realu. Wystarczy że pokażą cyca w wirtualu na onlyfans i donejty same wpadają.

 

11 godzin temu, lokiju napisał:

roksa.pl kończy działalność

 

5 godzin temu, Killer85 napisał:

Nie słyszałem...
Dlaczego?

Wyobrażam sobie kwik oraz wkurzenie pewnych wykopków z całkiem sławnego tagu,którego nazwy nie chcę wypowiadać :E Bo to była dla nich jedyna opcja na stosunek seksualny z obojętnie którą kobietą i zarazem na zaspokojenie jak kto lubili mówić,popędu seksualnego. Gdyby tak się wzięli za siebie i tak tyle żali nie wylewali aż do porzygu,to byłby z nich pożytek dla świata. A tak,no cóż,nie chcą pracować nad sobą,gdzie droga niekiedy jest długa i wyboista,to sami sobie gotują własny los. Wcale ich mi nie żal.

A co do śmierci portalu Roksa.pl,to szczerze jak dla mnie niezbyt odczuwalna strata w przeciwieństwie do potencjalnej ostatecznej śmierci laba,naszego forum,gdzie każdy z tutaj obecnych coś czuje,że prędzej czy później zaoranie forum nastąpi mimo głosów,że do zamknięcia forum czy merge z forum KŚ na pewno nie dojdzie,choć słowa napisane przez kogoś z wyższych sfer jak i jego samego nie należy traktować poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sabaru napisał:

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-rzad-chce-zeby-za-mandaty-placil-zawsze-wlasciciel-auta,nId,5670125

Czy to nie jest aby przesada. Jak ja mogę za czyjeś wykroczenie odpowiadać jak nie będę wstanie udowodnić kto prowadził samochód. Tamten dalej sobie będzie chodził, a ja będę płacił za niego.

Przecież to jest bez sensu. Chyba że co innego się kryje za tym.

czekaj czekaj, masz auto, komuś je dajesz, i nie wiesz komu ? hmmm dziwne trochę.

chyba że Ci ukradli, ale wtedy to zgłaszasz

Edytowane przez Damian-32
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Killer85 napisał:

Nie słyszałem...
Dlaczego?

Jedyna informacja jaką podali to taka, że niedługo powiedzą co i jak więc jak na tą chwilę nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bigovsky napisał:

Do RS musiałbym celowo kupić stary sprzęt by to obsłużyć. Więc tak, jest to problem. Akumulatorów NiHM nie da się obronić. To ogniwa wysokoprądowe, które nie lubią doładowywania. Jeśli nie będziesz stał z miernikiem i mierzył stopnia rozładowania ( brak wskaźnika ) to padną po 0,5 góra po 1 roku.  Dlatego słusznie zostały wyparte przez Li-Ion.

Konkurencja chińska w tym samym czasie ma komunikacje RS + USB + BT + aplikację, oraz ogniwa Li-Ion. Jedyny problem to brak legalizacji. Nawet jeśli wagi liczą tak samo jest to wymóg prawny

Są adaptery usb-rs.

Teoria ładna i prawdziwa, jednak praktyka pokazuje, że nie typ ogniwa się liczy, a jak dobrze został wykonany układ zasilania. Miałem i mam jeszcze urządzenia z NiMH i działają latami, trafił mi się też laptop z Li-Ion lub Li-Po gdzie akumulator padł w ciągu pół roku (coś namieszane w zasilaniu, bo wyłączony zżera akumulator w ciągu kilku tygodni, gdzie inny podobny może leżeć i pół roku nieużywany).
Litowe wyparły, bo mają lepszy stosunek pojemności do wagi/rozmiarów, gęściej upakowaną energię.

No ale pytanie było o praktykę, czy faktycznie ta słabość akumulatora jest odczuwalna.

3 godziny temu, sabaru napisał:

Czy to nie jest aby przesada. Jak ja mogę za czyjeś wykroczenie odpowiadać jak nie będę wstanie udowodnić kto prowadził samochód. Tamten dalej sobie będzie chodził, a ja będę płacił za niego.

Przecież to jest bez sensu. Chyba że co innego się kryje za tym.

Przecież już teraz właściciel płaci za brak wskazania kto prowadził (chyba stała stawka 500zł). Bardzo częsty chwyt żeby uniknąć punktów karnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mnie zastanawia. Elektorat PiS jest mocno socjalny, więc dostał swoje plusy. W sondażach widać, że również nie jest za zaostrzaniem czy całkowitym zakazem aborcji. Więc nie rozumiem, czemu PiS idzie w stronę katolibanu i jeszcze spuścił Czarnka ze smyczy. Nie da się wygrać wyborów bez centrum czy tam miękkiej prawicy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni w tym PiS-ie robią wszystko,co Kaczyński im nakazuje :E Więc nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotrek00 napisał:

czy Stefan Niesiołowski wyraził już swoje zaniepokojenie zamknięcie roksy? 

:)

Chyba Lis

1472235486_urnkw8_600.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Radar28 napisał:

To, że wzrost PKB w czasie rządów PiS coraz mocniej wisi na wzroście konsumpcji a nie efektywności produkcji to jest akurat fakt. Sam program 500+ to pompowanie konsumpcji bezpośrednio o te kilkadziesiąt miliardów złotych. Chleba nikt więcej nie zje, ale powymieniają telefony/telewizory na nowsze czy kupią jakieś inne rzeczy. A że jednocześnie zadłużenie państwa rośnie, to realnie oznacza coraz więcej pieniędzy w obiegu bez pokrycia w towarach i usługach. Aż tak skrajnie nie da się tego robić, ale to faktycznie się dzieje.

Co do inwestycji, to kraje rozwinięte nadal inwestują i to dużo. Choćby w badania naukowe czy ogólnie wspieranie nowych i pożądanych technologii. Tyle że zamiast sypania kasy do państwowych firm ogłaszają np. konkursy grantowe na konkretne projekty albo ustanawiają dotacje/ulgi na wprowadzanie energetyki odnawialnej. Mechanizmów inwestycji państwowej jest sporo.

Zaś jeśli chodzi o inwestycje prywatne, to te stoją obecnie bardzo słabo ze względu na niepewność warunków prawnych w Polsce. Ładowanie pieniędzy w projekt, który ma szansę zwrotu po wielu latach ma sens wyłącznie wtedy, kiedy da się przewidzieć warunki rynkowe w tym okresie. Jak prawo jest przez władzę łamane a warunki prowadzenia przedsiębiorstw zmieniają się nagle i są kompletnie niejasne, to siłą rzeczy nikt nie będzie ryzykował. Stabilność i zaufanie do instytucji państwa jest niezbędne do rozwoju gospodarki.

Europa zachodnia i jej sposoby inwestowania to nie jest dobry wzór do naśladowania. Ameryka i Chiny zjadły EU w nowych technologiach, a szczególnie w IT. To co zostało na Zachodzie robi się przestarzałe. Trzyma się dzięki stuleciom akumulacji kapitału i ogromnemu impulsowi po planie Marshalla.

Sam pomysł Zachodu na przyszłość też nie jest fajny, bo bardziej opiera się na wyzyskiwaniu i dominacji prowincji EU niż realnej konkurencji z Chinami czy USA.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2021 o 15:35, Everyman napisał:

No patrz, Tusek podwyższył VAT na 2 lata i zostawił do dziś 

Przestań powielać tą głupotę ?

Od 5 lat to pis sam podnosi podatek VAT do 23%.

Obowiązujący przepis:
"Stawka podatku wynosi 22% […]"

Stawka 23% podwyższona za PO obowiązywała do 31 grudnia 2016 roku.
Od 1 stycznia 2017 głosami pis podwyższono na kolejne 2 lata stawkę VAT na 23%.
Wynik głosowania Sejmu za podwyżką VAT do 23% - "za" głosował rząd zjednoczonej prawicy i także sam Jarosław Kaczyński

1 stycznia 2019 pis ponownie głosuje za podwyższeniem VAT'u na 23%.
To pis doi osobiście nas od 5 lat VAT'em 23%, a tak nalegał na 22% będąc w opozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko political-fiction i zwykłe bajdurzenie, ale:

Słyszałem od osoby "która się zna" (nie od jasnowidza, żeby nie było?), że  USA mają napaść na Chiny,a Rosja w tym samym czasie napaść na Ukraine i Polskę.

USA mają się nie wtrącać w to co robi Rosja. Niby miało być na ten temat jakieś spotkanie Biden- Putin.

To co pisze traktować z dystansem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Flik napisał:

Może to tylko political-fiction i zwykłe bajdurzenie, ale:

Słyszałem od osoby "która się zna" (nie od jasnowidza, żeby nie było?), że  USA mają napaść na Chiny,a Rosja w tym samym czasie napaść na Ukraine i Polskę.

USA mają się nie wtrącać w to co robi Rosja. Niby miało być na ten temat jakieś spotkanie Biden- Putin.

To co pisze traktować z dystansem.

To drugie, to political-fiction, ale to pierwsze to już political fantasy.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Trepcia napisał:

Ciekawe co bylo przyczyna smierci.

 

Cytat

 

Norweska policja ujawniła w komunikacie prasowym, że Tor Eckhoff stracił życie w sobotę rano w wyniku utonięcia. Wcześniej został odnaleziony przez nurków i przetransportowany helikopterem ratunkowym do szpitala.

– Eckhoff był sam na Tamie Jakobsa, gdzie przeszedł przez lód. Został znaleziony przez płetwonurków ratowniczych i na miejscu podjęto działania ratujące życie. Eckhoff został przewieziony lotniczą karetką do szpitala Ullevål, gdzie niestety zmarł w sobotę 27 listopada – podaje policja.

Policja dodała również, że w miejscu znalezienia 57-latka został wyrąbany otwór w lodzie. O śmierci mężczyzny jako pierwszy poinformował serwis Sandefjords Blad.

 

https://www.dobreprogramy.pl/apetor-nie-zyje-legenda-internetu-zostala-odnaleziona-w-przereblu,6709719191157376a

Edytowane przez Camis
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Flik napisał:

Może to tylko political-fiction i zwykłe bajdurzenie, ale:

Słyszałem od osoby "która się zna" (nie od jasnowidza, żeby nie było?), że  USA mają napaść na Chiny,a Rosja w tym samym czasie napaść na Ukraine i Polskę.

USA mają się nie wtrącać w to co robi Rosja. Niby miało być na ten temat jakieś spotkanie Biden- Putin.

To co pisze traktować z dystansem.

Przecież Rosja jest sojusznikiem Chin więc jakby nie miały się wtrącać skoro byłoby im to rękę? -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Crew 900 napisał:

Przecież Rosja jest sojusznikiem Chin więc jakby nie miały się wtrącać skoro byłoby im to rękę? -.-

Rosja trzyma więcej wojska na granicy z Chinami niż z Europą. Przed 2014 nawet 4x tyle. Do tego akcje rozdawania ziemi na wschodzie przeciwko chińskim przesiedleńcom, kradzież rosyjskiej technologii wojskowej przez Chiny - to naprawdę taki sobie "sojusz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Poseł PiS stracił żonę w pandemii. "Obostrzenia? Ludzie by nas na taczkach wywieźli" [WYWIAD]

Jak pan ocenia walkę rządu z pandemią?


Rząd zrobił dużo, bardzo dużo, ale medycyna jest zaniedbana od dekad. Brakuje lekarzy. Rządzimy dopiero od 6 lat, a wykształcenie lekarza to 12 lat. To ile osób teraz umiera – to wszystko dlatego, że nie ma lekarzy. I tego nie da się naprawić od razu pieniędzmi, to proces na pokolenia. Nie ma też jednolitego systemu danych o pacjentach.
Wiele osób ma do nas pretensje, ale zapominają, że tak właśnie jest. Opozycja tylko czeka, żeby nas skrytykować. Cokolwiek zrobimy jest źle, krzyczą, że jesteśmy krajem niehumanitarnym.
Dziś (24 listopada – red.) w epidemii straciło życie 460 osób. To tak, jakby wszyscy posłowie nagle zniknęli z Sejmu. Co pan czuje, słysząc takie doniesienia?
To tragiczne. Ludzie się nie szczepią, umierają… Z drugiej strony ich wolny wybór. Sytuacja jest trudna. Eksperci mówią, że skoro są setki zgonów, to trzeba wprowadzić obostrzenia. Ale wie pani, co by się wtedy stało? Ludzie by nas na taczkach wywieźli.

 

https://natemat.pl/385581,jerzy-materna-zona-posla-pis-zmarla-na-covid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Totalny pusty człowiek. Władza, partia co tam, że żona zmarła. Zero własnego rozumowania.

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Camis napisał:
Cytat

To tragiczne. Ludzie się nie szczepią, umierają… Z drugiej strony ich wolny wybór. Sytuacja jest trudna. Eksperci mówią, że skoro są setki zgonów, to trzeba wprowadzić obostrzenia. Ale wie pani, co by się wtedy stało? Ludzie by nas na taczkach wywieźli.

W jednym gość może mieć rację - jesteśmy już na tym etapie znużenia tematem, że większość ludzi obostrzenia i tak zleje ciepłym moczem, i będą one tylko po to żeby można było się poklepać po plecach że "coś" się robi. To już lepiej nie odstawiać szopki i nie silić się na grę pozorów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...