Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, severall napisał:

Interesuje bo właśnie za takich jak Ty trzeba niestety myśleć i dlatego właśnie wolność w społeczeństwie musi być ograniczona żeby sobie krzywdy nie zrobili sobie a przede wszystkim innym. A jak chcesz być "wolny" to jedź na bezludną wyspę i nie korzystaj ze zdobyczy cywilizacji. 

No wasze myslenie i troska za innych konczy sie zazwyczaj komorami gazowymi. Bo w pewnym momencie sie okazuje, ze lepiej bedzie jak juz nie bedzie "cierpial" To ja podziekuje jednak :)
Nie mierz wszystkich swoja miara. To, ze sam jestes nieogarem albo we wszystkim wyreczala cie od dziecka mamusia i przez to zatraciles umiejetnosc decydowania o sobie to nie znaczy, ze inni sa tego pozbawieni. Jak chcesz wprowadzać zamordyzm to sam jedz na bezludna wyspe i tam go wprowadzaj. Jak eksperyment sie uda to tu wrocisz i sie wszystkim pochwalisz :) To o czym mowisz to jest zaprzeczenie naszej cywilizacji.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Michaelred napisał:

No wasze myslenie i troska za innych konczy sie zazwyczaj komorami gazowymi. Bo w pewnym momencie sie okazuje, ze lepiej bedzie jak juz nie bedzie "cierpial" To ja podziekuje jednak :)

Już nie popadaj w skrajności. 

Po prostu zastanów się co byłoby jak nie będzie obowiązkowej składki zdrowotnej i emerytalnej. Znaczna część osób bezmyślnie wyda te pieniądze na bieżące potrzebny. I co zrobisz z nimi gdy będą potrzebować pomocy? 

Po prostu to rozwiązanie jest najlepsze, oczywiście nie idealne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Michaelred napisał:

Juz je dostales. To moze inaczej. Gdzie ja napisalem, ze nie ma korelacji miedzy bieda a przestepczoscia? Oczywiscie, ze jest.
Czy zgodzisz sie, ze czarnoskorzy jako rasa sa statystycznie bardziej agresywni? Proste pytanie. tak czy nie? Bo widze, ze ty z tym masz chyba najwiekszy problem.
Bogaci czarnoskorzy tez do siebie strzelaja czesciej niz biali tyle, ze z pozlacanych glockow ;)

Ale w tych danych, które dostałem nie ma nic o tym, że bogaci czarnoskórzy też do siebie częściej strzelają - tam nie ma ani słowa o sytuacji ekonomicznej podejrzanych czy też przestępców. Tam są suche statystyki zatrzymań (nawet nie wyroków) bez niczego innego. Także nie dostałem danych, które miałyby udowodnić twoją tezę.

Piszesz cały czas, że korelacja między biedą a przestępczością jest mniej istotna niż kolor skóry. Jako dobre źródło informacji podajesz stronę, która aspekt ekonomiczny omija po całości skupiając się wyłącznie na etniczności. A podlinkowane przeze mnie artykuły naukowe z kolei udowadniają, że etniczność praktycznie nie ma tutaj znaczenia - ciągle ten drobny szczegół ignorujesz.

Jeśli zaś chodzi o twoje pytanie, czy czarnoskórzy są statystycznie bardziej agresywni, to trzeba to doprecyzować: tak jak jest po całości, na pewno jest więcej przypadków przemocy wśród czarnych. Tyle że korelacja a związek przyczynowo-skutkowy, to dwie oddzielne kwestie. Skoro występuje jednocześnie korelacja między etnicznością a sytuacją ekonomiczną, to trzeba dobrze przeanalizować, co jest faktyczną przyczyną agresji i przestępczości. Z badań przeprowadzonych w krajach o innej kulturze i przekroju etnicznym jasno wynika, że przyczyną jest przede wszystkim bieda. Z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie przełknąć prostych faktów i nie mam pojęcia, czemu.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, severall napisał:

Już nie popadaj w skrajności. 

Po prostu zastanów się co byłoby jak nie będzie obowiązkowej składki zdrowotnej i emerytalnej. Znaczna część osób bezmyślnie wyda te pieniądze na bieżące potrzebny. I co zrobisz z nimi gdy będą potrzebować pomocy? 

Po prostu to rozwiązanie jest najlepsze, oczywiście nie idealne. 

 

No to juz wy zaczeliscie to tak nakrecac. Ja zaczalem od tego, ze nie moge sie umowic na to, ze kolega bedzie mnie leczyl z kataru bo panstwo zakazuje takich dzialan i zwalcza konkurencje lekarzom a jednoczesnie zmusza mnie do placenia na ich pensje. No a co by bylo? No to samo ze jak ze wszystkim innym kiedy nie placisz za usluge. Nie otrzymujesz jej ze wszystkimi konsekwencjami.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Michaelred napisał:

To, ze sam jestes nieogarem albo we wszystkim wyreczala cie od dziecka mamusia i przez to zatraciles umiejetnosc decydowania o sobie to nie znaczy, ze inni sa tego pozbawieni. Jak chcesz wprowadzać zamordyzm to sam jedz na bezludna wyspe i tam go wprowadzaj. Jak eksperyment sie uda to tu wrocisz i sie wszystkim pochwalisz :) To o czym mowisz to jest zaprzeczenie naszej cywilizacji.

Zastanów się na moment co piszesz. Niektórzy ludzie są idiotami ( jak Ty), inni niepełnosprawni, chorzy i z innych przyczyn wykluczeni. Państwo musi w jakiś sposób o nich zadbać. 

Swoją drogę ciekawe, że można pozwolić człowiekowi umrzeć bo nie ma pieniędzy na leczenie, ale zdeformowany płod trzeba ratowac :D 

 

Teraz, Michaelred napisał:

No to juz wy zaczeliscie to tak nakrecac. Ja zaczalem od tego, ze nie moge sie umowic na to, ze kolega bedzie mnie leczyl z kataru bo panstwo zakazuje takich dzialan i zwalcza konkurencje lekarzom a jednoczesnie zmusza mnie do placenia na ich pensje. No a co by bylo? No to samo ze jak ze wszystkim innym kiedy nie placisz za usluge. Nie otrzymujesz jej

Jak będziesz potrzebować przeszczepu nerki to pójdziesz do kolegi też ? Jak nie będziesz miał na to pieniędzy to co wtedy ?

Apropo do lekarza nie musisz przecież chodzić, nikt nie zmusza. Możesz honorowo umrzeć demonstrując swoje poglądy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie do tzw. korwinisty. To marnowanie czasu.

I to takie skrajne, niczym odpisywanie netowym trollom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, severall napisał:

 

Apropo do lekarza nie musisz przecież chodzić, nikt nie zmusza. 

No do chodzenia nie ale do placenia juz tak :D

3 minuty temu, Badalaman napisał:

Piszecie do tzw. korwinisty. To marnowanie czasu.

I to takie skrajne, niczym odpisywanie netowym trollom.

o przyszedl blyskotliwy jakis :)

5 minut temu, severall napisał:

Swoją drogę ciekawe, że można pozwolić człowiekowi umrzeć bo nie ma pieniędzy na leczenie, ale zdeformowany płod trzeba ratowac :D 

Logika nie jest twoja mocna strona prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Michaelred napisał:

No do chodzenia nie ale do placenia juz tak :D

Możesz na czarno pracować i nie odprowadzać składek ;) nie bądź niewolnikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, severall napisał:

Możesz na czarno pracować i nie odprowadzać składek ;) nie bądź niewolnikiem. 

Nooo ale to tutaj to akurat dziala w druga strone. Bo zazwyczaj takie osoby rejestruja sie jako bezrobotni i ubezpieczenie maja, oplacane przez innych pracujacych :P

Dobra troche polityki bo duzy offtop
Ile obstawiacie Biden jeszcze pociagnie?
https://streamable.com/hx2cne

 

 

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Radar28 napisał:

Ale w tych danych, które dostałem nie ma nic o tym, że bogaci czarnoskórzy też do siebie częściej strzelają - tam nie ma ani słowa o sytuacji ekonomicznej podejrzanych czy też przestępców. Tam są suche statystyki zatrzymań (nawet nie wyroków) bez niczego innego. Także nie dostałem danych, które miałyby udowodnić twoją tezę.

Piszesz cały czas, że korelacja między biedą a przestępczością jest mniej istotna niż kolor skóry. Jako dobre źródło informacji podajesz stronę, która aspekt ekonomiczny omija po całości skupiając się wyłącznie na etniczności. A podlinkowane przeze mnie artykuły naukowe z kolei udowadniają, że etniczność praktycznie nie ma tutaj znaczenia - ciągle ten drobny szczegół ignorujesz.

Jeśli zaś chodzi o twoje pytanie, czy czarnoskórzy są statystycznie bardziej agresywni, to trzeba to doprecyzować: tak jak jest po całości, na pewno jest więcej przypadków przemocy wśród czarnych. Tyle że korelacja a związek przyczynowo-skutkowy, to dwie oddzielne kwestie. Skoro występuje jednocześnie korelacja między etnicznością a sytuacją ekonomiczną, to trzeba dobrze przeanalizować, co jest faktyczną przyczyną agresji i przestępczości. Z badań przeprowadzonych w krajach o innej kulturze i przekroju etnicznym jasno wynika, że przyczyną jest przede wszystkim bieda. Z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie przełknąć prostych faktów i nie mam pojęcia, czemu.

Tak naprawdę to oboje wiemy czemu tak jest, potrafimy przejrzeć tę fasadę, ale słowa na literę R nie można wypowiadać na głos, bo przecież cały czas padają """"argumenty"""" """"ekonomiczne"""", które jedyne co mają robić to służyć jako listek figowy i wodzić za nos drugą stronę dyskusji ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michaelred napisał:

Te, Lewak, czyli co wolisz miec wybor czy lubisz byc niewolnikiem za ktorego ktos inny musi zdecydowac? 
Smieszne jak wydaje ci sie, ze w tych czasach zostac pilotem to jakies niesamowite osiagniecie jest :D 

Zadałem ci pytanie, proszę odpowiedz na nie, jest przecież proste.

Jakie to kryteria dla pilotów myśliwców ma w programie konfederacja?

Heheh, czy ktoś już zadał to tradycyjne pytanie o twój wiek? :)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Czechoslaw napisał:

Tak naprawdę to oboje wiemy czemu tak jest, potrafimy przejrzeć tę fasadę, ale słowa na literę R nie można wypowiadać na głos, bo przecież cały czas padają """"argumenty"""" """"ekonomiczne"""", które jedyne co mają robić to służyć jako listek figowy i wodzić za nos drugą stronę dyskusji ;)

No ja tu argumentu ekonomicznego nie podnosilem w tej kwesti. Napisalem nawet ze przy tym samym poziomie biedy czarnoskorzy i tak sa najbardziej sklonni do przemocy. Jest nadprezentacja czarnoskorych na kazdym poziomie zarobkow jezeli chodzi o szeroko pojeta przemoc.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radar28 napisał:

Ok, to fakt. Tym niemniej większość klepaczy kodu nie ma aż tak odpowiedzialnych zadań a rozwiązania powinny być wszechstronnie testowane przed wprowadzeniem do użytku. Troszkę inna sytuacja niż w przypadku lekarzy, gdzie tu i teraz trzeba podjąć decyzję, od której zależeć może czyjeś życie.

Dlatego wg mnie w dyskusji na te tematy bardziej powinno się kłaść nacisk na rozróżnienie czy mówimy właśnie o "klepaczach kodu", którzy znają parę utartych schematów i je ciągle stosują, a płaci im się faktycznie za wstukiwanie kodu, czy o programistach, którym głównie płaci się za myślenie o problemach, rozbijaniu ich na mniejsze kawałki, wdrażaniu rozwiązań, a następnie składanie wszystkiego ponownie w całość :) Kod w tym drugim przypadku jest w sumie najmniej ważny. Jednego i drugiego można nazwać programistą albo koderem, ale w realiach pracy i wykonywanych obowiązków jest między nimi przepaść ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Michaelred napisał:

No ja tu argumentu ekonomicznego nie podnosilem w tej kwesti. Napisalem nawet ze przy tym samym poziomie biedy czarnoskorzy i tak sa najbardziej sklonni do przemocy. Jest nadprezentacja czarnoskorych na kazdym poziomie zarobkow jezeli chodzi o szeroko pojeta przemoc.

Tylko danych potwierdzających tą tezę nadal brak. Jak zapodasz jakieś źródło pokazujące, że czarnoskórzy na każdym poziomie zarobków częściej dopuszczają się przestępstw, to będzie o czym podyskutować. Podpowiem: zbiorcze dane dla wszystkich czarnoskórych/białych się do tego nie nadają ze względu na znacząco inną dystrybucję zarobków (na to dowody też dostałeś wcześniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radar28, szanuję, wręcz podziwiam Twoją cierpliwość, ale dyskusja z tym osobnikiem, to moim zdaniem po prostu strata czasu.

Przecież jego logika jest doprawdy porażająca: składka zdrowotna to zamach na wolność osobistą, natomiast nie ma on żadnego problemu z przymuszaniem kobiet do rodzenia w sytuacji zagrożenia zdrowia czy nawet życia matki, już nie wspominając o takim "drobiazgu" jak gwałt, ponieważ tak twierdzi jeden z jego idoli (Mentzen).

Trudno doprawdy o bardziej jaskrawy przykład skrajnego zideologizowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

11 minut temu, rainy napisał:

Radar28, szanuję, wręcz podziwiam Twoją cierpliwość, ale dyskusja z tym osobnikiem, to moim zdaniem po prostu strata czasu.

Przecież jego logika jest doprawdy porażająca: składka zdrowotna to zamach na wolność osobistą, natomiast nie ma on żadnego problemu z przymuszaniem kobiet do rodzenia w sytuacji zagrożenia zdrowia czy nawet życia matki, już nie wspominając o takim "drobiazgu" jak gwałt, ponieważ tak twierdzi jeden z jego idoli (Mentzen).

Trudno doprawdy o bardziej jaskrawy przykład skrajnego zideologizowania.

To twoj brak logiki jest porazajacy. Chronimy tych, którzy sami obronic sie nie moga. Gwalt to tragedia wiec dlaczego ma byc kolejna i czemu dziecko jest winne? Poza tym ja raczej nie widze szans na to, ze kobieta, ktora zdecydowala sie na aborcje zeby chronic swoje zdrowie poniosla by kare. To ty jestes sadem zeby wydawac wyroki? To tacy jak ty chca narzucac innym swoja wole a ja proponuje sprawiedliwy proces jezeli faktycznie tak bylo, ze kobieta ratowala swoje zycie. Nie mierz wszystkich swoja miara ja nie musze sie sluchac innych zeby uwzazac zabijanie dzieci za cos zlego. To, ze ktos dla ciebie jest idolem i sluchasz go bezkrytycznie i nie masz wlasnego zdania to nie znaczy, ze inni tak robia.
Jeszcze mnie wyzwij od PISowcow i juz mozesz sobie isc:)

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rainy napisał:

Radar28, szanuję, wręcz podziwiam Twoją cierpliwość, ale dyskusja z tym osobnikiem, to moim zdaniem po prostu strata czasu.

Przecież jego logika jest doprawdy porażająca: składka zdrowotna to zamach na wolność osobistą, natomiast nie ma on żadnego problemu z przymuszaniem kobiet do rodzenia w sytuacji zagrożenia zdrowia czy nawet życia matki, już nie wspominając o takim "drobiazgu" jak gwałt, ponieważ tak twierdzi jeden z jego idoli (Mentzen).

Trudno doprawdy o bardziej jaskrawy przykład skrajnego zideologizowania.

Człowieka, który wybiera że będzie się kierował swoimi przekonaniami a nie faktami i statystykami nigdy nie przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Suchy211 napisał:

Człowieka, który wybiera że będzie się kierował swoimi przekonaniami a nie faktami i statystykami nigdy nie przekonasz.

jak narazie to ja tu burze wasz watpliwy swiatopoglad konkretnymi danymi i elementarna logika. Dlatego tez takie nerwy u niektorych :) Przepraszam nie chcialem :(

Edytowane przez Michaelred
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Michaelred napisał:

Poza tym ja raczej nie widze szans na to, ze kobieta, ktora zdecydowala sie na aborcje zeby chronic swoje zdrowie poniosla by kare. To ty jestes sadem zeby wydawac wyroki?

Czemu w ogóle w takiej sytuacji miałoby dochodzić do śledztwa i rozprawy? Poza tym w dyskutowanym niedawno projekcie całkowitego zakazu aborcji była zostawiona ledwo furtka odstąpienia od wymierzenia kary, czyli dana kobieta i tak byłaby skazana, co grubo miesza w papierach. O traumie związanej z rozwlekaniem całej sprawy przez prokuraturę i sądy już nie wspomnę. Ani słowem też ani wtedy, ani teraz nie wspomniałeś, kto miałby tej aborcji dokonać, skoro byłaby ona całkowicie nielegalna?

8 minut temu, Michaelred napisał:

jak narazie to ja tu burze wasz watpliwy swiatopoglad konkretnymi danymi i elementarna logika. Dlatego tez takie nerwy u niektorych :) Przepraszam nie chcialem :(

A ja nadal na te konkretne dane czekam, więc...

Czemu te linkowane przez ciebie nie są adekwatne też już nie raz pisałem.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Radar28 napisał:

Czemu w ogóle w takiej sytuacji miałoby dochodzić do śledztwa i rozprawy? Poza tym w dyskutowanym niedawno projekcie całkowitego zakazu aborcji była zostawiona ledwo furtka odstąpienia od wymierzenia kary, czyli dana kobieta i tak byłaby skazana, co grubo miesza w papierach. O traumie związanej z rozwlekaniem całej sprawy przez prokuraturę i sądy już nie wspomnę. Ani słowem też ani wtedy, ani teraz nie wspomniałeś, kto miałby tej aborcji dokonać, skoro byłaby ona całkowicie nielegalna?

A ja nadal na te konkretne dane czekam, więc...

Czemu te linkowane przez ciebie nie są adekwatne też już nie raz pisałem.

Wyzej cenie zycie czlowieka niz mozliwosc traumy kobiety. Kobiecie z trauma bedzie mozna pomoc zabitemu dziecku juz nie. Co nie zmienia faktu, ze w przypadku traumy tez byloby mi jej szkoda. Jednak inaczej patrzymy na pewne wartosci
Jestes tak leniwy ze nie chce ci sie policzyc z tego co juz ci pokazalem. To tylko % a juz potrafia przyblizyc temat. Prawde mowiac ciezko znalezc swieze rozsadne opracowania na ten temat. Pamietam, ze kiedys takie czytalem i bylo tego sporo teraz jest juz wiekszosc pokasowana a nie mam w zwyczaju archiwizowac internetu i badan.
byly takie w miare swieze wykresy ale nigdzie nie moge tego znalezc ;/ to na szybko masz to
BTW. Liczba aborcji wsrod czarnoskorych nie sa wliczane do tych statystyk bo wtedy to juz calkiem bylby kosmos. Aborcji tez robia najwiecej.
google-chrome14.png?resize=495,426&ssl=1

Edytowane przez Michaelred
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Michaelred napisał:

Wyzej cenie zycie czlowieka niz mozliwosc traumy kobiety.  Co nie zmienia faktu, ze w przypadku traumy tez byloby mi jej szkoda. Jednak inaczej patrzymy na pewne wartosci

Jakie konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, T.m.p1 napisał:

Jakie konkretnie?

Jak z tego prostego zdania sam niczego nie wywnioskowałeś to imho nie ma ma wiekszego sensu ci niczego tlumaczyc xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Michaelred napisał:

Wyzej cenie zycie czlowieka niz mozliwosc traume kobiety sorry.  Co nie zmienia faktu, ze w przypadku traumy tez byloby mi jej szkoda. Jednak inaczej patrzymy na pewne wartosci

Inaczej byś gadał gdyby ktoś zbałamucił Ci żonę/córkę/matkę (nie życzę tego NIKOMU!!). Ciekawi mnie, jakie byłyby dalej Twoje poglądy w tej teoretycznej sytuacji. Czyli dobrze rozumiem, że chcesz za kobietę decydować co ma zrobić ze swoim ciałem mimo faktu posiadania płci męskiej? Ja cenię życie matki i dziecka po równo, z tym, że jestem całkowicie za tym by kobieta decydowała sama o sobie a nie jakiś dziad morowy z Mickiewicza w Wawie bądź taki w/w użytkownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Radar28 napisał:

Czemu w ogóle w takiej sytuacji miałoby dochodzić do śledztwa i rozprawy? Poza tym w dyskutowanym niedawno projekcie całkowitego zakazu aborcji była zostawiona ledwo furtka odstąpienia od wymierzenia kary, czyli dana kobieta i tak byłaby skazana, co grubo miesza w papierach. O traumie związanej z rozwlekaniem całej sprawy przez prokuraturę i sądy już nie wspomnę. Ani słowem też ani wtedy, ani teraz nie wspomniałeś, kto miałby tej aborcji dokonać, skoro byłaby ona całkowicie nielegalna?

Przecież tak już rozmawiacie parę stron. On leci jakimś debilizmem nie znając materii, Ty mu tłumaczysz, on się tego uczy i dalej improwizuje debilizmami. Można tak do końca świata, bo taki zawsze będzie mądrzejszy mimo że się ciągle ośmiesza ujawniając swoją ignorancję.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Michaelred napisał:


 

To twoj brak logiki jest porazajacy. Chronimy tych, którzy sami obronic sie nie moga. Gwalt to tragedia wiec dlaczego ma byc kolejna i czemu dziecko jest winne?

W innych postach pisałeś, że składki zdrowotne to zamordyzm. Okej, przyjmijmy na chwilę, że zgodnie z prawicową wizją państwowa służba zdrowia przestaje istnieć i jest tylko prywatna. A jednocześnie każde poronienie byłoby obiektem śledztwa aby wykazać czy aby płód nie został "zaniedbany" przez matkę.

Co ma zrobić kobieta która:

1. Została zgwałcona i nosi w sobie dziecko gwałciciela.
2. Nie stać jej na prywatne ubezpieczenie zdrowotne pokrywające badania prenatalne i poród w szpitalu.

Gdzie ma chodzić na te badania? Kto to ma finansować? Czy może liczyć na łut szczęścia, a poród w wannie? I jak by to potem w sądzie wyglądało w razie poronienia? Pójdzie siedzieć bo sobie ginekologa przez gofundme nie ufundowała?

  

Godzinę temu, Michaelred napisał:

No ja tu argumentu ekonomicznego nie podnosilem w tej kwesti. Napisalem nawet ze przy tym samym poziomie biedy czarnoskorzy i tak sa najbardziej sklonni do przemocy.

W sumie racja. Bardziej nowocześni konserwatyści czynią chociaż te minimum wysiłku aby w razie czego móc się zasłonić "argumentem ekonomicznym". Ty nawet tego zaniechałeś, wszystko jest na wierzchu. Plus za szczerość, I guess :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...