Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie ja jestem zagrożeniem, to nie ja mam się izolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to zagrożeniem dla nie zaszczepionych są zaszczepieni bo to co u nich jest katarkiem u nie zaszczepianych będzie zapaleniem pluć albo jelit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego należy się zaszczepić. Żeby nie blokować miejsc w szpitalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kalderon napisał:

I dlatego należy się zaszczepić. Żeby nie blokować miejsc w szpitalach.

najpierw to trzeba mieć ciężki przypadek bo z byle sraczka to cie do szpitala nie przyjmą (czyli choroby towarzyszące)

mojego sąsiada tak leczyli zdalnie z COVIDA że przestali mu przypisywać leki na sercowe (facet brał ich tyle ze się nawet w tym nie orientował; dopiero jego dzieci) co dopiero wysłało go do szpitala ;(

 

nawet w TVPiS słychać narzekanie lekarzy na to ludzie za późno się zgłaszają

Edytowane przez Auberon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mimo to szpitale są zapchane i umierają niewinni ludzie nie mogąc doczekać się leczenia. I właśnie dlatego należy się szczepić, żeby samemu nie gibnąć ani nie mieć nikogo na sumieniu.

Edytowane przez kalderon
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Michaelred napisał:

No przed chwila bardzo sie cieszyles z mojej "wpadki". Wiec chyba cie jednak obchodzi czyj to byl zarodek albo zle zrozumialem?

W którym to miejscu tak bardzo się cieszyłem?

Źle zrozumiałeś. Mnie nie obchodzi. Prolifera chyba powinno. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi! Ktoś to już wcześniej wymyślił. Hasło: depopulacja :P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2021 o 18:55, Michaelred napisał:

Ludzie GW chca zamknac. Ktos wyslal juz list ze wstawiennictwem za Michnika? Moralny autorytet chca nam uciszyc. No tragedia nieslychana :(|
https://wyborcza.pl/7,162657,27889900,wyborcza-jest-moim-azylem-intelektualnym-drogowskazem.html
Bardzo mnie smieszy obecna sytuacja z GW, kiedy Michnik z "zalatwionej" kasy zakladal gazete i siedzial przy pasniku. Mial mega zaplecze finansowe i z innych upadajacych w poczatkach wolnego rynku niewybrednie szydzil. To teraz mamy odwrotna sytuacje. Inne gazety sobie jakos radza a w Gazecie Wyborczej trzeba robic ciecia? No szkoda szkoda :)

Michnik nie zna się na biznesie i nie chce się znać. Jak zakładano Agorę S.A. przysyługiwały mu udziały i miejsce w zarządzie ale dobrowolnie zrezygnował. Tutaj nie ma się co sprzeczać. Prawdziwy problem gazety jest gdzie indziej. Agora ma obecnie wiele biznesów: wydawnictwo książek, agencję reklamowo-plakatową AMS, sieć kin Cinema City. Sama Gazeta Wyborcza jest w tym dość mała i jedną z mniej dochodowych córek. Ale ze względów historycznych ma dużą autonomię. Np. w dziale książkowym zdarza się, że recenzent pojedzie po książce wydawanej przez Agorę, bo mu się nie spodobała. I nic mu za to nie zrobią. Wyobrażacie sobie taką sytuację, że w Gazecie Polskiej ktoś skrytykuje nowy film o Smoleńsku Gargasowej? No i właśnie nowy prezes Wyborczej też coraz mniej sobie takie coś wyobraża we współczesnym rynku prasowy i o to cała inba.

P.S. jesteś w stanie podać jakieś inne ogólnopolskie dzienniki, które sobie radzą bez dopłaty ze spółek skarbu państwa? Albo takie, którym nie spada sprzedaż? Skoro ta wyborcza tak źle sobie radzi, to kto radzi sobie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wystrzeliło szambo z Mejzą nagle pisowcy przypomnieli sobie o Grodzkim i jest grzanie tematu w końcu to "cecia" osoba w państwie ?

sdfdsfdsfsdrefw.png.42f013884e14e00fe64ef072296720a4.png

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest afera tsue, ziobro płaczę że na zakrapianej imprezie rozstrzygano sprawy polski (miedzy innymi Turów). Ofc partia Tuska całej pijackiej kolacyjce przewodziła, żałosne czopki ten PiS i cała ich złodziejska banda.

Edytowane przez Spokxik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczynek do niedawnej dyskusji o dostępie do broni w USA

Oh, how he loved that gun,” said Tony Norman
in the Pittsburgh Post-Gazette. On Black Friday,
when his father bought a semiautomatic Sig Sauer
SP2022 for him in a sale, Ethan Crumbley, 15,
posted a photo of the weapon online, captioned
“my new beauty.” The next day his mother took
him shooting, proudly posting about her son’s
“new Christmas present,” and on Tuesday, Ethan
took his new beauty from his parents’ unlocked
bedroom drawer and killed four classmates and
wounded seven (including a teacher) at Michigan’s
Oxford High School. Crumbley is now in jail on
murder and terrorism charges. His parents have
been arrested and charged with involuntary man-
slaughter for their negligence. School officials share in the blame,
said Mitch Albom in the Detroit Free Press. The day before the
shooting, a teacher caught Ethan shopping for ammunition on
his phone. The morning of the shooting, another teacher found
a drawing on Ethan’s desk of a bleeding gunshot victim beside
the words: “The thoughts won’t stop. Help me.” No one did. At
a meeting in the principal’s office, with his parents present, the
“adults in the room” didn’t search Ethan’s backpack, let alone
send him home. They kept him at school, where he soon emerged
from a bathroom “with his Christmas present in his hand.

The decision of Michigan prosecutors to charge
Crumbley’s parents is a bold move that could actually have an
impact. At least 70 percent of school shootings are committed with
guns found at home, so establishing the precedent “that secure gun
storage is part of being a responsible gun owner” could compel
parents to lock up their weapons and save many, many lives.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, glauks napisał:

przyczynek do niedawnej dyskusji o dostępie do broni w USA

Oh, how he loved that gun,” said Tony Norman
in the Pittsburgh Post-Gazette. On Black Friday,
when his father bought a semiautomatic Sig Sauer
SP2022 for him in a sale, Ethan Crumbley, 15,
posted a photo of the weapon online, captioned
“my new beauty.” The next day his mother took
him shooting, proudly posting about her son’s
“new Christmas present,” and on Tuesday, Ethan
took his new beauty from his parents’ unlocked
bedroom drawer and killed four classmates and
wounded seven (including a teacher) at Michigan’s
Oxford High School. Crumbley is now in jail on
murder and terrorism charges. His parents have
been arrested and charged with involuntary man-
slaughter for their negligence. School officials share in the blame,
said Mitch Albom in the Detroit Free Press. The day before the
shooting, a teacher caught Ethan shopping for ammunition on
his phone. The morning of the shooting, another teacher found
a drawing on Ethan’s desk of a bleeding gunshot victim beside
the words: “The thoughts won’t stop. Help me.” No one did. At
a meeting in the principal’s office, with his parents present, the
“adults in the room” didn’t search Ethan’s backpack, let alone
send him home. They kept him at school, where he soon emerged
from a bathroom “with his Christmas present in his hand.

The decision of Michigan prosecutors to charge
Crumbley’s parents is a bold move that could actually have an
impact. At least 70 percent of school shootings are committed with
guns found at home, so establishing the precedent “that secure gun
storage is part of being a responsible gun owner” could compel
parents to lock up their weapons and save many, many lives.

Broń palna daje gigantyczną przewagę napastnikowi, bo ma przewagę zaskoczenia, a nie temu który ma się za jej pomoca bronić, bo zwyczajnie nie będzie miał szansy jej dobyć. Zresztą USA to kraj głupich ludzi, w którym przypadkiem też jest najwięcej geniuszy. Jak długo nie zrobią porządku z dostępem do broni niech umierają.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna ciekawa informacja z serii "nowy wspaniały świat"

w położonej na północy Serbii miejscowości Zrenjanin strajkuje 500 wietnamskich robotników - skąd się tam wzięli - przywieźli ich Chińczycy i zakwaterowali w barakach po jakiejś nieczynnej fabryce - mają budować nową fabrykę dla chińskiej firmy Linglong; to już ich 3 strajk w ciągu 6 miesięcy - teraz strajkują z powodu braku ogrzewania, bieżącej wody i elektryczności w barakach; 2 poprzednie strajki spowodowane były niewystarczającym wyżywieniem i nie płaceniem pensji w terminie

nie tak dawno czytałem o "romansie" między Serbią i Chinami, jakie to dobre stosunki między nimi i jak Chińczycy są zainteresowani Serbią jako oknem na Adriatyk i w ogóle Bałkany; chyba "widmo" Milosevica zmartwychwstało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serbia ogólnie lubi romansować w strony nam niezbyt przychylne, ale trzeba pamiętać jednak o specyficznej marginalizacji tego państwa, co jest łakomym kąskiem dla np Rosji i układów z nią związanych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Suchy211 napisał:

w którym przypadkiem też jest najwięcej geniuszy

Geniuszy kupują z Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem gdzie, ale chyba do politycznego to najbardziej się nadaje :E

"Akademia Muzyczna w Gdańsku niedawno zwolniła profesora Macieja Grzywacza, który stanął w obronie utworu swojej studentki. Piosenka nie spodobała się rektorowi, który dopatrzył się w niej politycznego wydźwięku. W tekście znajduje się bowiem wzmianka o Jarosławie Kaczyńskim, Andrzeju Dudzie czy Jacku Kurskim."

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,27903499,gdansk-profesor-jazzu-zwolniony-po-obronie-pracy-studentki.html#s=BoxOpImg5

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj kaczka może sobie zaśpiewać, 40 lat minęło jak jeden dzień. Mały ubek obesraniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba naprawdę nie mieć choćby krzty kręgosłupa moralnego, by robić z faktów takie fikołki i brutalną rzeczywistość zawsze przeinaczać pod wygodny przekaz partii. Nóż mi się w kieszeni otwiera...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2021 o 13:17, glauks napisał:

przyczynek do niedawnej dyskusji o dostępie do broni w USA

dopisuję do własnego postu bo przypadkowo natknąłem się na tegoroczną statystykę dla USA za bieżący rok

do 1 grudnia  - zabitych 18.958 osób

rannych - 37.376

masowych zabójstw (co najmniej 4 osoby zabite i ranne) - 652

wynika z tego, że masowe zabójstwa co najmniej 2 razy na dzień -  nie słyszy się raczej o tym!

ps -  z tego samego źródła - w Los Angeles urządzono 25 listopada w narodowe święto tzw Dziękczynienia bankiet uliczny dla bezdomnych - wg oficjalnych danych 4mln miasto liczy 63 tys bezdomnych

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, glauks napisał:

ps -  z tego samego źródła - w Los Angeles urządzono 25 listopada w narodowe święto tzw Dziękczynienia bankiet uliczny dla bezdomnych - wg oficjalnych danych 4mln miasto liczy 63 tys bezdomnych

Ich kraj, taki piękny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam mieszka ponad 380mln ludzi, 40% broni świata jest w USA na stu obywateli wychodzi 120,5 sztuki broni. Tam jest więcej broni niż łącznie w 25 państwach kolejnych z listy. 

Mniej niż 20 tysięcy rocznie zabitych :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Spokxik napisał:

Tam mieszka ponad 380mln ludzi, 40% broni świata jest w USA na stu obywateli wychodzi 120,5 sztuki broni. Tam jest więcej broni niż łącznie w 25 państwach kolejnych z listy. 

Mniej niż 20 tysięcy rocznie zabitych :>

wynika z tego, że gdyby wprowadzono zakaz posiadania broni dla osób prywatnych, gospodarka USA by padła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam klawiatura działa częściowo, np nacisne I to wpisuje się O, na F7 nawias, na Shift przecinek, część klawiszy qwerty, asdf nie działa całkowicie. Wyciągałem złącze z płyty głównej wkładałem na nowo, bez reakcji. Włożyłem nowy dysk z systemem, żeby wyeliminować problem software to samo. Ustawienia biosu do domyślnych to samo. Usunięcie w menadżerze urządzeń i dodanie na nowo również. Więc chyba klawiatura do wymiany. Pytanie czy lepiej kupić osobno i rzeźbić czy cały palmrest + klawiatura? Ogólnie dużej dostępności nie ma    Poniżej filmik jak go wygląda    https://youtube.com/shorts/YJJLpsXiXpI
    • Udało mi się to ogarnąć, przynajmniej firmware update od Gigabyte, bo ten od Nvidii dalej boję się uruchomić. Trzeba było zmienić język systemu windows na English USA i dopiero wtedy się zaktualizowało poprawnie.
    • Witam, potrzebuje pomocy z wyborem. Moja sieć: - internet radiowy (antena na dachu), przy antenie router od ISP, nie mam do niego dostępu admina, ale nadaje on sieć wifi do której mogę się zalogować jako uzytkownik - z routera idzie kabel rj45 na poddasze, gdzie laczy się z "POE Ubiquiti" (również od ISP) -Ubiquiti laczy się kablem rj45 z moim routerem TP-Link AX1800, który tworzy nową sieć wifi6 do której podłączają się domownicy Owa sieć wifi6 ma zasieg na dom ale chciałbym rozszerzyć na cały teren -minimum 50 metrów dalej. Ciągnięcie dodatkowego kabla rj45 nie wchodzi w grę. Internet podpowiada aby dokupić urządzenie (jedno lub wiecej) typu repeater kompatybilne z EasyMesh i Wifi6. Ale czy to jest najlepsze rozwiązanie? Ponadto tych kompatybilnych urządzeń jest sporo i nie wiem  które wybrać. Optymalnie nie chciałbym wydać za dużo pieniedzy,  ale jeżeli jest jakiś jeden świetny repeater który załatwi sprawę to może byłoby najlepiej. Zastanawiałem się nad https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/wzmacniacze-wi-fi/wzmacniacz-sieci-tp-link-re505x?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiYOxBhC5ARIsAIvdH52XEsBX_dForirTnCAQKJdhPU8hk19YqzitPqBBqraDo9tzPBdk5cQaAjsBEALw_wcB Ktoś mi zasugerował żeby podlaczyc drugi router AX1800. To ma sens?
    • Ale ta "mniejszość" wystarczy, w cudzysłowiu bo to mniejszość jest przeciwko i grożą odwołaniem spikera i paraliżem izby, byle tylko nie dopuścić do głosowania bo wtedy pakiet pomocy przejdzie, żeby Johnson który notabene dostał ostatnio poparcie od Trumpa, mógł myśleć o utrzymaniu stołka jak podda pod głosowanie te wsparcie musi mieć poparcie Demokratów, a ci z jednej strony chcą pomóc Ukrainie, z drugiej chętnie by popatrzyli jak GOP sam się niszczy, odwołując własnego spikera i paraliżując izbę, co zauważają już nawet mocno prawicowi komentatorzy na Foxie. Pytanie czy u demokratów zwycięży "interes narodow" czy interes partyjny.  Marjorie Taylor Greene is an idiot. She is trying to wreak the GOP | Fox News Musisz zrozumieć, że problem nie jest w poparciu partyjnym dla pomocy Ukrainie, tylko w samym poddaniu tego pod głosowanie, co próbują blokować indywidua pokroju Greene czy Thomas Massie który jest tak jawnie pro-rosyjski jak tylko się da. Patrząc po tym jak duże i jawne są wpływy rosyjskie w USA to chyba czas u nich na nowego McCarthy-ego i nowe polowanie na czarownice.
    • Przepraszam, że się wtrącam, ale o jaką funkcję w BIOS-ie chodzi?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...