Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, tylko na TVPis jest prawda sama prawda i tylko prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2021 o 16:09, zdunzdun napisał:

Serbia ogólnie lubi romansować w strony nam niezbyt przychylne, ale trzeba pamiętać jednak o specyficznej marginalizacji tego państwa, co jest łakomym kąskiem dla np Rosji i układów z nią związanych.

 

Po uznaniu  Kosowa, prowincji Serbii za niepodległe państwo ciężko wymagać od nich przychylności.

Inna sprawa to to że Serbia jest państwem przez który może iść jedwabny szlak, podobnie jak przez Polskę. Tutaj to niestety Polska polityka jest nieracjonalna. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zdzisiu napisał:

Po uznaniu  Kosowa, prowincji Serbii za niepodległe państwo ciężko wymagać od nich przychylności.

Oczywiście ja się im poniekąd w ogóle nie dziwię, po wojnie bałkańskiej nastąpiła taka sytuacja, że Serbia została nieco odtrącona więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kantar-PiS-popiera-28-proc-wyborcow-KO-26-proc-8244038.html

PIS 28% (-1%)

KO 26% (+2%)

comment_c2hdzBPyqSXY7mKL676oWIEe8PkewRfs

Co tam VATEUSZKU słychać? walnie wam "korytko rodzina pisowska na swoim"? czy nie walnie? ;)

A dopiero mamy grudzień "starego roku", za chwilę wchodzi POLSKI WAŁ, wtedy to wam konkretnie poleci poparcie w dół.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto zlecił ten sondaż? Bo jak KO, to wiesz. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był sondaż zlecony, Kantar co miesiąc robi "barometr opinii". Co ciekawe wyniki KO są tu lepsze niż w badaniu które Kantar przeprowadził na zlecenie TVNu.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>KLIK< (Gość Wiadomości 15.12.2021)

Klikasz na swoją odpowiedzialność, co się zobaczy nie da się odzobaczyć, co się usłyszy nie da odusłyszeć, wysokie niebezpieczeństwo dostania raka (szczególnie pani profesor jedzie tak z koksem że robota w Korei Płn już na nią czeka, nawija takimi absurdami których nawet Bareja by się nie powstydził ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś gaz blisko ATH. Prawie 1700$ za 1000m3.

Wiecie, ile byśmy płacili za m3, gdyby nie wysłano gównianego Midasa Sasina, by wywalczył nam "cenę rynkową"?

330 $ / 1000m3 8:E

BRAWO PIS ANI KROKU W TYŁ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebił Pawlaka, po prostu debeściak w wszystkim co odpierdala :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Nie dziwi mnie spadek poparcia PIS, za to dziwi mnie że zyskuje na tym KO. W 2015 od groma osób głosowało na PIS bo mieli dość PO i rządy PIS to niejako owoc degrengolady PO za ich drugiej kadencji. Ponadto PO/KO nadal nie wyciągnęło wniosków z 2015 i poza atakowaniem PISu(co nie wnosi nic nowego, bo jaki jest PIS widzi każdy z mózgiem w czaszce.), nie oferują własnych konkretnych pomysłów na przyszłość. Nadal są takim anty-PISem, a przez takie właśnie podejście zostali wykopani w 2015. Teraz nagle dla części wyborców PO ma być rozwiązaniem na PIS? Przecież to PIS był rozwiązaniem na PO :E W ogóle nie spina się to logicznie, ciekawi mnie zatem jak niektórzy wyborcy godzą te dwie myśli :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Czechoslaw napisał:

Nie dziwi mnie spadek poparcia PIS, za to dziwi mnie że zyskuje na tym KO. W 2015 od groma osób głosowało na PIS bo mieli dość PO i rządy PIS to niejako owoc degrengolady PO za ich drugiej kadencji. Ponadto PO/KO nadal nie wyciągnęło wniosków z 2015 i poza atakowaniem PISu(co nie wnosi nic nowego, bo jaki jest PIS widzi każdy z mózgiem w czaszce.), nie oferują własnych konkretnych pomysłów na przyszłość. Nadal są takim anty-PISem, a przez takie właśnie podejście zostali wykopani w 2015. Teraz nagle dla części wyborców PO ma być rozwiązaniem na PIS? Przecież to PIS był rozwiązaniem na PO :E W ogóle nie spina się to logicznie, ciekawi mnie zatem jak niektórzy wyborcy godzą te dwie myśli :) 

Poniekąd też się nad tym zastanawiałem, ale tutaj chyba chodzi już o tak głębokie zacietrzewienie niechęci do PiSu i pewną specyfikę naszej upadłej i beznadziejnej sceny politycznej. Jak nie zagłosuje taki jegomość na PO, to na kogo? Inni też mogą mu niezbyt pasować, a może i nawet kogoś, by wybrał z tych malutkich partyjek, ale kto mu da taką namiastkę realnych szans na wygraną jak nie PO? To od lat była duża siła polskiej sceny politycznej więc z racji nijakości innych partii (bądź ich słabej ogólnej pozycji) dokonuje oczywistego "najwłaściwszego" wyboru.

I tak to się kręci, jak gówno w przeręblu.

Sam zresztą przyznaję się bez bicia, zrobiłem tak z Trzaskiem. Zagłosowałem na niego z racji wąskiego wachlarza możliwości (albo raczej, niesatysfakcjonującego wachlarza wyboru) a nie z jakichś naprawdę moich osobistych chęci. Ogólnie to też trochę smutne jest ;)

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to bardzo proste. Przez metodę D'Hondta głosowanie na polityczny plankton de facto nie ma sensu i jest głosem straconym. Jedynym realnym sposobem na zatrzymanie pisu jest głosowanie na największą ich opozycję.

Nie powiem, że kocham Peło, ale dopóki w PL obowiązuje ta metoda, dopóty nie ma innego sposobu na odsunięcie pisu od władzy. Niestety.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Haha 1
  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze jakiś sensowny plankton musiałby istnieć.
Poza tym nawet jakby wszedł, to nie stworzy większość i sterować będzie duża partia.

Okręgi mandatowe nie mają sensu ale obniżenie lub zniesienie progu wyborczego może by trochę odświeżyło scenę polityczną.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce? Sensowny plankton? Jak?

Myślę że wszelkie planktony polityczne to zazwyczaj coś spoza mainstreamu, ale jadące na jakiejś ideologii. Jaka to ideologia poza mainstream ma szansę na chociaż 1% nad Wisłą? 

Opozycja to jakieś heheszki, czasami "produkt zastępczy", ale jej największą zaletą jest to, że nie jest pisem. Jak się chce zmian w Polsce, to musi się zaakceptować, że one będą stopniowe: punkt pierwszy to elimimacja obecnych dewiantów, punkt drugi to...reakcja na rzeczywistość po pis.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Czechoslaw napisał:

Nie dziwi mnie spadek poparcia PIS, za to dziwi mnie że zyskuje na tym KO. W 2015 od groma osób głosowało na PIS bo mieli dość PO i rządy PIS to niejako owoc degrengolady PO za ich drugiej kadencji. Ponadto PO/KO nadal nie wyciągnęło wniosków z 2015 i poza atakowaniem PISu(co nie wnosi nic nowego, bo jaki jest PIS widzi każdy z mózgiem w czaszce.), nie oferują własnych konkretnych pomysłów na przyszłość. Nadal są takim anty-PISem, a przez takie właśnie podejście zostali wykopani w 2015. Teraz nagle dla części wyborców PO ma być rozwiązaniem na PIS? Przecież to PIS był rozwiązaniem na PO :E W ogóle nie spina się to logicznie, ciekawi mnie zatem jak niektórzy wyborcy godzą te dwie myśli :) 

Jak się nie podoba ta najgorsza z najgorszych Platforma, to zawsze można zagłosować na Konfederację bądź Kukiza.

2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Ależ to bardzo proste. Przez metodę D'Hondta głosowanie na polityczny plankton de facto nie ma sensu i jest głosem straconym. Jedynym realnym sposobem na zatrzymanie pisu jest głosowanie na największą ich opozycję.

Nie powiem, że kocham Peło, ale dopóki w PL obowiązuje ta metoda, dopóty nie ma innego sposobu na odsunięcie pisu od władzy. Niestety.

No przecież widać, że ludzie się w tym gnoju już urządzają od dłuższego czasu. Co tam jakaś Platforma co jak minister rozmawiał na cmentarzu to po tygodniu mu głowa spadła. A konferencje prasowe, co to?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagle PO przypominało o Polakach ? Bardzo ciekawa pomysłowość,ale tych ślepo zapatrzonych w Jarka i w to co mówią w TVPiS,że wysoka inflacja to tylko i wyłącznie wina Tuska za uja nie przekonają.
https://wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-pis-drozyzna-platforma-obywatelska-z-najwieksza-kampania-od-,nId,5709671

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jagular napisał:

W Polsce? Sensowny plankton? Jak?

Myślę że wszelkie planktony polityczne to zazwyczaj coś spoza mainstreamu, ale jadące na jakiejś ideologii. Jaka to ideologia poza mainstream ma szansę na chociaż 1% nad Wisłą? 

Opozycja to jakieś heheszki, czasami "produkt zastępczy", ale jej największą zaletą jest to, że nie jest pisem. Jak się chce zmian w Polsce, to musi się zaakceptować, że one będą stopniowe: punkt pierwszy to elimimacja obecnych dewiantów, punkt drugi to...reakcja na rzeczywistość po pis.

To jest tak jak z tymi szczepionkami. Ludzie się obudzili jak się okazało, że teraz Policja może wszystko. Wycie w niebogłosy, że policjant przegiął, jak nie ma środków obywatelskiej kontroli jego postępowania. A jak masakrowano bezpieczniki systemowe i prawa obywatelskie to cicho siedzieli.

To teraz trzeba się zastanowić czy pozwolić państwu zgnić do końca, czy jednak jeszcze spróbować to wszystko odkręcić.

1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Nie. Przyklad PIS i SP. Kto kogo cisnie? Wiekszy PIS czy mniejsza SP Ziobry?

Dzisiaj jest taka patologia, że ten plankton jest mały, to szachuje. Wynika z tego, że są 2-3 wielkie bloki i 20 posłów między nimi.

Jakby były dwie duże partie i 4-6 planktonowych kół poselskich, to by się szachowały nawzajem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

Nie. Przyklad PIS i SP. Kto kogo cisnie? Wiekszy PIS czy mniejsza SP Ziobry?

Kwestia czy te +/- 20 posłów to nadal plankton czy już nie.
No i przede wszystkim czy koalicja ma na styk głosów czy z zapasem. Jeżeli dwa większe ugrupowania połączą siły, to małe niewiele zdziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są ważniejsze rzeczy jak wybór Kielecki, Winiary czy Hellmanns babuni. Reszta to pikuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2021 o 10:20, Spokxik napisał:

Wiadomo, tylko na TVPis jest prawda sama prawda i tylko prawda.

Dzisiaj ogłoszono dokładną lokalizację dla CPK i z tego powodu włączyłem TVP aby zobaczyć co tym razem nasmaruja. Temat CPK jest dla mnie istotny ponieważ bezpośrednio dotyczy mojej ojcowizny, ziemi i całego dobytku mojej rodziny. 

Do gminy wysłali przedstawiciele spółki CPK na czele z kobietą tak aby jej nie zlinczowano publicznie jak by to miało miejsce z Wildem czy Horała. Na miejscu był olbrzymi protest na czele z agrounia ale oczywiście tego w TVPIs nie pokazano. Generalnie pokazano coś czego nie było a mianowicie nagrane wcześniej wystąpienie Horaly. 

Standard medialny tej telewizji jak najbardziej zachowany. Żenada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comment_1639666191CNb4wsZLDSJhuGPID8RocB

No nie wiem, no nie wiem  ;)

Za PO były ośmiorniczki, a dziś karp droższy od łososia (gdzieś w któreś gazetce marketowej widziałem płaty karpia po 47,90zł :rotfl: [średnio w marketach 29,90-37,90], a płat/filet łosoś przeważnie po 29,90zł).

 

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...