Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.01.2022 o 18:35, Kaiketsu napisał:

Tylko że metoda D'Hondta generalnie penalizuje rozdrabnianie elektoratu i premiuje jednego, silnego molocha - Tusk i Hołownia osobno uzyskują zauważalnie mniej mandatów, niż partia Tusk+Hołownia jako sklejka.

Nie tylko D'Hondt jest winny. Swoje robią też małe okręgi. Do sejmu mamy 41 okręgów, z czego 19 (prawie połowa) ma 10 lub mniej mandatów. Więc choć ustawowy próg to 5% to faktycznie partia mająca mniej niż 10% nic w tych 19 okręgach nie dostanie niezależnie czy to będzie d'Hondt, St. League czy coś jeszcze innego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Maciek. napisał:

Jest jeden plus tej sytuacji, jak tak dalej pójdzie sami zobaczycie piewcy PIS-u jak to się fajnie żyło w naszym pięknym kraju przed tym złym Tuskiem. 

Człowieku, przecież są dziesiątki relacji jak Tusk biega po sklepach i mazakiem zmienia ceny, wsiada na wagę podczas ważenia i robi kolejki po paliwo!

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w sieci:

Cytat

Ostatni sondaż CBOS-u przed wyborami 2019 vs oficjalny wynik wyborów:

PiS: 46% (w wyborach było: 43,59%)
KO: 19% (w wyborach było: 27,40%)
Lew: 9% (w wyborach było: 12,56%)
PSL: 8% (w wyborach było: 8,55%)
Konf: 6% (w wyborach było: 6,81%)
-
Wnioski:
(1) Sondażowe zawyżenie wyniku PiS-u miało miejsce, ale było raczej umiarkowane.
(2) Uderza natomiast ogromne zaniżenie sondażowego wyniku Platformy.
(3) Także sondażowy wynik Lewicy został wyraźnie zaniżony.
(4) Sondażowy błąd dotyczący przewidywanego wyniku PSL-u i Konfy - mieścił się w granicach tolerancji.

Sondaż CBOS z 2022:

Pic 29,4%

KO 17,8%

Hołownia 11,8%

Konfa 5,2%

inni poza. Nie sumuje się do 100% bo reszta to niezdecydowani.

 

Gdyby to przełożyć w podobny sposób, to realistycznie byłoby coś takiego:

Pic ~28%

KO ~24%

Hołownia - pewnie koło 12%

Konfa - pewnie koło 6-7%

Lewica - pewnie koło 5%?

Nie wiadomo, co zrobią niezdecydowani, rzecz jasna.

 

To i tak nie brzmi miarodajnie, bo Konfa i lewica mają więcej w innych sondażach, a PSL czasem się łapie na 5%.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Everyman napisał:

Człowieku, przecież są dziesiątki relacji jak Tusk biega po sklepach i mazakiem zmienia ceny, wsiada na wagę podczas ważenia i robi kolejki po paliwo!

Cholera czyli jednak, patrze ostatnio na papierosy a tam nowa cena a obok malutki napis "fur deutschland" ... cholerny Tusk z Rostowskim od czasu jak odebrał władzę Jarosławowi i Mateuszowi w 2015 roku to nas tylko pogrąża, czas już aby przestał wszystko niszczyć i oddał władzę w ręce ojca narodu .......... a nie czekaj :goryl:

Edytowane przez Maciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wykopem:

Cytat

Materiał #wiadomości #tvpis z 1 lipca 2020 Duda się chwali, że Polska odzyskała 1.5 mld USD od Gazpromu, a Suski opowiada o tym jakie to otwiera możliwości. Cena gazu dzięki zerwaniu niekorzystnego kontraktu spadła o 10% by rok później wzrosnąć o 800%.

O dokonaniach gównianego midasa wiedziałem, ale że oni wtedy ugrali tylko 10%... wypowiadając umowę w dołku... to już trzeba być kompletnym debilem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie dopisali na ten moment na koncie zrzutki telefonu zaufania dla dzieci 1mln 166 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie muszą się zrzucać na coś, co leży w Państwa obowiązku.. Dramat..

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Everyman napisał:

Damianku, jakbym ja był Twoim rodzicem to byś takich rzeczy nie pisał, bo byś był zbyt zawstydzony swoją twórczością.

Rozwiniesz, o co Ci chodzi ? jaka twórczość ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Damian-32 napisał:

Gdyby rodzice poświęcali wiecej czasu swoim dzieciom, zadna psychiatria dziecieca nie byłaby potrzebna.

Z własnego dzieciństwa wiem, że rozmowa z rodzicem, przynosi efekt.

problemy w szkole, wyśmiewanie przez rówieśników, szydzenie, traktowanie jak gorszy sort, bo ktos okulary nosi itp itd

Psychiatra dziecięca zawsze będzie potrzebna. Nawet najwspanialszy, najukochańszy i wyedukowany rodzic nie jest wstanie podołać wszystkiemu w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Suchy211 napisał:

Psychiatra dziecięca zawsze będzie potrzebna. Nawet najwspanialszy, najukochańszy i wyedukowany rodzic nie jest wstanie podołać wszystkiemu w tej materii.

Zwłaszcza że nie wszystkie problemy psychiatryczne mają podłoże psychologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, crush napisał:

On się zapytał skąd wywód TheMr, a Ty mu odpowiadasz, że to przez polemikę z narracją PiS.

Zapytał się dlaczego TheMr zbacza z tematu bo na krytykę obecnego stanu odpowiadał "a za PO...". Odpowiedź - bo jest wbrew narracji rządu, że jest świetnie, a jak nie jest świetnie to wina Tuska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mr.Spock napisał:

Dziecko rodzicowi wszystkiego nie powie, lekarz ma obowiązek dotrzymania tajemnicy dodatkowo analizuje i wyszukuje gdzie leży problem. Rodzice mogą się domyślać ale sami problemu nie rozwiążą (no chyba że są psychiatrami. Lol

Ja w dzieciństwie bałem sie ojca, wiec mu nie wszystko mówiłem, natomiast do Matki, zawsze miałem i mam do dzis zaufanie, wiec mogłem/moge z nia o wszystkim rozmawiać.

tak że kwestia też samego zaufania do rodzica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grechut napisał:

Ludzie muszą się zrzucać na coś, co leży w Państwa obowiązku.. Dramat..

Zgadzam się, z drugiej strony całościowo za szpitale i ich wyposażenie też państwo odpowiada, a jednak raz do roku wszyscy zrzutę robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wielki sukces rządu PiS - obniżka cen gazu o 10%

Materiał #wiadomości #tvpis z 1 lipca 2020 Duda się chwali, że Polska odzyskała 1.5 mld USD od Gazpromu, a Sasin opowiada o tym jakie to otwiera możliwości. Cena gazu dzięki zerwaniu niekorzystnego kontraktu spadła o 10% by rok później wzrosnąć o 800%.

https://streamable.com/0u74w1

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Camis napisał:

Pięknie się dali wydymac, teraz Rosja zwróci sobie podwyżkami dużo więcej. Tak to jest jak się patrzy tylko w 1 stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sabaru napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi wulgarnymi słowami na studniowce? Dwa razy sobie artykuł przeczytałem ale naprawdę nie wiem i pytam na poważnie.

https://www.o2.pl/plotki/j-na-studniowce-w-elblagu-wideo-trafilo-do-sieci-6727784968514400a

j... pis o to chodziło, nagranie jest na tik toku, standard na takich imprezkach ... żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sabaru napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi wulgarnymi słowami na studniowce?

Słowo na "j" uchodzi za wulgarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Damian-32 napisał:

Ja w dzieciństwie bałem sie ojca, wiec mu nie wszystko mówiłem, natomiast do Matki, zawsze miałem i mam do dzis zaufanie, wiec mogłem/moge z nia o wszystkim rozmawiać.

tak że kwestia też samego zaufania do rodzica.

Serio pytam, ile $$$$ za post? Bo albo to, albo po prostu jesteś tak oderwany od rzeczywistości, że to aż ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cr1mson napisał:

Serio pytam, ile $$$$ za post? Bo albo to, albo po prostu jesteś tak oderwany od rzeczywistości, że to aż ręce opadają.

Ale po co go pytać, przecież każda jego odpowiedź w jakiejkolwiek dyskusji w tym temacie to esencja przekazu partyjnego PIS. Jak mocno by PIS nie spie*****ł to i tak dowiemy się, że to albo wina Tuska/EU/Ruskich/Kosmitów, albo najlepsza rzacz pod słońcem jaka mogła spotkać ten durny naród.

 

Dzieło sprzed kilkunastu minut 

Cytat

A gdzie jest 150 Miliardów z OFE, wie tylko Tusk i jego świta

 

Nawet kłamać dobrze nie umieją bo ta ściema na 150 miliardów to już tylko do skończonych idiotów dociera, gość powinien dostać bana, za walenie przekazem partyjnym i cześć jak czapka.

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Maciek. napisał:

Ale po co go pytać, przecież każda jego odpowiedź w jakiejkolwiek dyskusji w tym temacie to esencja przekazu partyjnego PIS. Jak mocno by PIS nie spie*****ł to i tak dowiemy się, że to albo wina Tuska/EU/Ruskich/Kosmitów, albo najlepsza rzacz pod słońcem jaka mogła spotkać ten durny naród.

 

Dzieło sprzed kilkunastu minut 

 

Nawet kłamać dobrze nie umieją bo ta ściema na 150 miliardów to już tylko do skończonych idiotów dociera, gość powinien dostać bana, za walenie przekazem partyjnym i cześć jak czapka.

 

 

 

Ty się licz ze  słowami  tu masz przekaz  z pierwszej  ręki  nie będziemy się czepiać  o miliardowe różnice :E

 

Kolega Przyprawowy ma już takie odjazdy że chyba a nie przeżyje klejonej kadeci PiSu  - czego sobie i wszystkim państwu życzę :E

 

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roberto78 napisał:

 

Ty się licz ze  słowami  tu masz przekaz  z pierwszej  ręki  nie będziemy się czepiać  o miliardowe różnice :E

 

Kolega Przyprawowy ma już takie odjazdy że chyba a nie przeżyje klejonej kadeci PiSu  - czego sobie i wszystkim państwu życzę :E

 

Wow odsiecz przyszła i używa takiego samego łajna jak poprzednik. Naprawdę powinni wam jakieś szkolenia zrobić, albo coś.

 

Cytat

Okazuje się, że pieniądze nie zginęły, a ta różnica między kwotą 153 miliardów zabranych z OFE, a 134 miliardów złotych, o które spadł dług publiczny wynika z wcześniejszego... kuglowania przez byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Mówiąc najprościej: wczoraj rząd zabrał z OFE obligacje o wartości 153 miliardy złotych. Ich wartość nominalna, czyli ta która jest zapisana na papierze, wynosi 146 miliardów złotych. Z tej kwoty ponad 130 miliardów rząd zabrał w Skarbowych Papierach Wartościowych i tę kwotę odjął od długu publicznego. Resztę, tę brakującą ponoć kwotę (dokładnie 15,6 mld zł) rząd zabrał z OFE w formie obligacji Krajowego Funduszu Drogowego. Ich od długu publicznego odjąć się już nie dało, bo kilka lat temu minister Rostowski wyjął je poza definicję długu publicznego, żeby ukryć to, jak szybko zadłuża państwo. Te "zagubione" pieniądze trafiły więc do Funduszu Rezerwy Demograficznej.

I stąd właśnie to całe zamieszanie, które sprawiło pani rzecznik rządu tyle kłopotu w porannym Kontrwywiadzie RMF FM.

Jak to wygląda w dokładnych liczbach?

3 lutego OFE przekazały do ZUS aktywa o wartości 153.151,2 mln złotych. Wartość nominalna przekazanych papierów wartościowych wyniosła łącznie 146.054,2 mln zł, z czego:

- 130.187,6 mln zł stanowiły skarbowe papiery wartościowe,

- 15.614,2 mln zł stanowiły obligacje emitowane przez BGK na rzecz Krajowego Fundusz Drogowego, gwarantowane przez Skarb Państwa,

- 252,5 mln zł stanowiły inne papiery wartościowe opiewające na świadczenia pieniężne, gwarantowane przez Skarb Państwa.

- 1.862,2 mln zł w gotówce.

Ot i cała tajemnica.

Tylko się nie przemęcz czytając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku 😄 na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
    • @Kelam u mnie ostatni bios to 7 luty, wrzuciłem gdy tylko się pojawił. Jak wtedy ustawiłem tak praktycznie nie wchodziłem w uefi. Problemy były chyba tylko głównie na płytach MSI z tego co pamiętam, przez zbyt małą pojemność kości bios. Że akurat "trojaczki" MSI na b450 królowały na forum, to problem akurat tu był dość powszechny.   Ps. piszesz jakby na intelu nie było żadnych problemów...zwłaszcza ostatnio  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...