Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, bigovsky napisał:

Gdyby rodzic był na poziomie i jedna rozmowa by wystarczyła to nie byłoby problemów psychicznych. Z drugiej strony pośpiech i kariera sprzyjają izolacji dzieciaków od rodziców, do tego same dzieci są izolowane i mamy efekt. Zgodzę się z tym, że większość problemów ma podłoże psychologiczne, a nie stricte psychiatryczne.

Z tego co obserwuje to ostatnio popularne jest posyłanie dzieci do psychiatry. Nie mówię o klasykach w stylu ADHD, a bardziej zaburzenia nastroju. Tabsy na depresje / chad to nie jest lekka ani bezpieczna rzecz. No ale cóż - psychiatra jest tańszy od psychologa.

Sporo dorosłych ludzi w ogóle nie powinno mieć dzieci. Młody człowiek bez wsparcia i kierunku to zmarnowane życie w bólu takim czy innym. Jeszcze do tego doszło ślęczenie cały dzień w pokoju a starzy do 18 w robocie przecież. Robią na kredyt no i na narty trzebe mieć za co pojechać a gdzie tu do psychola co od razu rozpisze terapię za 10000. Pod tym względem internaty/harcerka jednak spełniały swoją rolę, jak by to nie wyglądało.

11 godzin temu, gotrunks napisał:

 Cóż widocznie Sylwester Marzeń i TVP jest ważniejszą pozycją w obecnym budżecie niż jakiekolwiek wydatki na zdrowie narodu :E

Problem braku wsparcia psychologicznego ma większość krajów nazwijmy to kapitalistycznych. Politycy uważają, że to lanie w puste - bo skoro człowiekowi siada psycha przed pełnoletniością to jest do wyrzucenia jako kapitalista. Nie mówiąc już o jakimkolwiek systemowym wsparciu dla dorosłych. Ludzie jeszcze dekady temu zdychali w rowach a ty się smucisz bo jutub wyłączyli, phi.

12 godzin temu, Damian-32 napisał:

Gdyby rodzice poświęcali wiecej czasu swoim dzieciom, zadna psychiatria dziecieca nie byłaby potrzebna.

Z własnego dzieciństwa wiem, że rozmowa z rodzicem, przynosi efekt.

problemy w szkole, wyśmiewanie przez rówieśników, szydzenie, traktowanie jak gorszy sort, bo ktos okulary nosi itp itd

Damianku, jakbym ja był Twoim rodzicem to byś takich rzeczy nie pisał, bo byś był zbyt zawstydzony swoją twórczością.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2022 o 18:35, Kaiketsu napisał:

Tylko że metoda D'Hondta generalnie penalizuje rozdrabnianie elektoratu i premiuje jednego, silnego molocha - Tusk i Hołownia osobno uzyskują zauważalnie mniej mandatów, niż partia Tusk+Hołownia jako sklejka.

Nie tylko D'Hondt jest winny. Swoje robią też małe okręgi. Do sejmu mamy 41 okręgów, z czego 19 (prawie połowa) ma 10 lub mniej mandatów. Więc choć ustawowy próg to 5% to faktycznie partia mająca mniej niż 10% nic w tych 19 okręgach nie dostanie niezależnie czy to będzie d'Hondt, St. League czy coś jeszcze innego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Maciek. napisał:

Jest jeden plus tej sytuacji, jak tak dalej pójdzie sami zobaczycie piewcy PIS-u jak to się fajnie żyło w naszym pięknym kraju przed tym złym Tuskiem. 

Człowieku, przecież są dziesiątki relacji jak Tusk biega po sklepach i mazakiem zmienia ceny, wsiada na wagę podczas ważenia i robi kolejki po paliwo!

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w sieci:

Cytat

Ostatni sondaż CBOS-u przed wyborami 2019 vs oficjalny wynik wyborów:

PiS: 46% (w wyborach było: 43,59%)
KO: 19% (w wyborach było: 27,40%)
Lew: 9% (w wyborach było: 12,56%)
PSL: 8% (w wyborach było: 8,55%)
Konf: 6% (w wyborach było: 6,81%)
-
Wnioski:
(1) Sondażowe zawyżenie wyniku PiS-u miało miejsce, ale było raczej umiarkowane.
(2) Uderza natomiast ogromne zaniżenie sondażowego wyniku Platformy.
(3) Także sondażowy wynik Lewicy został wyraźnie zaniżony.
(4) Sondażowy błąd dotyczący przewidywanego wyniku PSL-u i Konfy - mieścił się w granicach tolerancji.

Sondaż CBOS z 2022:

Pic 29,4%

KO 17,8%

Hołownia 11,8%

Konfa 5,2%

inni poza. Nie sumuje się do 100% bo reszta to niezdecydowani.

 

Gdyby to przełożyć w podobny sposób, to realistycznie byłoby coś takiego:

Pic ~28%

KO ~24%

Hołownia - pewnie koło 12%

Konfa - pewnie koło 6-7%

Lewica - pewnie koło 5%?

Nie wiadomo, co zrobią niezdecydowani, rzecz jasna.

 

To i tak nie brzmi miarodajnie, bo Konfa i lewica mają więcej w innych sondażach, a PSL czasem się łapie na 5%.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Everyman napisał:

Człowieku, przecież są dziesiątki relacji jak Tusk biega po sklepach i mazakiem zmienia ceny, wsiada na wagę podczas ważenia i robi kolejki po paliwo!

Cholera czyli jednak, patrze ostatnio na papierosy a tam nowa cena a obok malutki napis "fur deutschland" ... cholerny Tusk z Rostowskim od czasu jak odebrał władzę Jarosławowi i Mateuszowi w 2015 roku to nas tylko pogrąża, czas już aby przestał wszystko niszczyć i oddał władzę w ręce ojca narodu .......... a nie czekaj :goryl:

Edytowane przez Maciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wykopem:

Cytat

Materiał #wiadomości #tvpis z 1 lipca 2020 Duda się chwali, że Polska odzyskała 1.5 mld USD od Gazpromu, a Suski opowiada o tym jakie to otwiera możliwości. Cena gazu dzięki zerwaniu niekorzystnego kontraktu spadła o 10% by rok później wzrosnąć o 800%.

O dokonaniach gównianego midasa wiedziałem, ale że oni wtedy ugrali tylko 10%... wypowiadając umowę w dołku... to już trzeba być kompletnym debilem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie dopisali na ten moment na koncie zrzutki telefonu zaufania dla dzieci 1mln 166 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie muszą się zrzucać na coś, co leży w Państwa obowiązku.. Dramat..

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Everyman napisał:

Damianku, jakbym ja był Twoim rodzicem to byś takich rzeczy nie pisał, bo byś był zbyt zawstydzony swoją twórczością.

Rozwiniesz, o co Ci chodzi ? jaka twórczość ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Damian-32 napisał:

Gdyby rodzice poświęcali wiecej czasu swoim dzieciom, zadna psychiatria dziecieca nie byłaby potrzebna.

Z własnego dzieciństwa wiem, że rozmowa z rodzicem, przynosi efekt.

problemy w szkole, wyśmiewanie przez rówieśników, szydzenie, traktowanie jak gorszy sort, bo ktos okulary nosi itp itd

Psychiatra dziecięca zawsze będzie potrzebna. Nawet najwspanialszy, najukochańszy i wyedukowany rodzic nie jest wstanie podołać wszystkiemu w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Suchy211 napisał:

Psychiatra dziecięca zawsze będzie potrzebna. Nawet najwspanialszy, najukochańszy i wyedukowany rodzic nie jest wstanie podołać wszystkiemu w tej materii.

Zwłaszcza że nie wszystkie problemy psychiatryczne mają podłoże psychologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, crush napisał:

On się zapytał skąd wywód TheMr, a Ty mu odpowiadasz, że to przez polemikę z narracją PiS.

Zapytał się dlaczego TheMr zbacza z tematu bo na krytykę obecnego stanu odpowiadał "a za PO...". Odpowiedź - bo jest wbrew narracji rządu, że jest świetnie, a jak nie jest świetnie to wina Tuska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mr.Spock napisał:

Dziecko rodzicowi wszystkiego nie powie, lekarz ma obowiązek dotrzymania tajemnicy dodatkowo analizuje i wyszukuje gdzie leży problem. Rodzice mogą się domyślać ale sami problemu nie rozwiążą (no chyba że są psychiatrami. Lol

Ja w dzieciństwie bałem sie ojca, wiec mu nie wszystko mówiłem, natomiast do Matki, zawsze miałem i mam do dzis zaufanie, wiec mogłem/moge z nia o wszystkim rozmawiać.

tak że kwestia też samego zaufania do rodzica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grechut napisał:

Ludzie muszą się zrzucać na coś, co leży w Państwa obowiązku.. Dramat..

Zgadzam się, z drugiej strony całościowo za szpitale i ich wyposażenie też państwo odpowiada, a jednak raz do roku wszyscy zrzutę robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wielki sukces rządu PiS - obniżka cen gazu o 10%

Materiał #wiadomości #tvpis z 1 lipca 2020 Duda się chwali, że Polska odzyskała 1.5 mld USD od Gazpromu, a Sasin opowiada o tym jakie to otwiera możliwości. Cena gazu dzięki zerwaniu niekorzystnego kontraktu spadła o 10% by rok później wzrosnąć o 800%.

https://streamable.com/0u74w1

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Camis napisał:

Pięknie się dali wydymac, teraz Rosja zwróci sobie podwyżkami dużo więcej. Tak to jest jak się patrzy tylko w 1 stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sabaru napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi wulgarnymi słowami na studniowce? Dwa razy sobie artykuł przeczytałem ale naprawdę nie wiem i pytam na poważnie.

https://www.o2.pl/plotki/j-na-studniowce-w-elblagu-wideo-trafilo-do-sieci-6727784968514400a

j... pis o to chodziło, nagranie jest na tik toku, standard na takich imprezkach ... żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sabaru napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi wulgarnymi słowami na studniowce?

Słowo na "j" uchodzi za wulgarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Damian-32 napisał:

Ja w dzieciństwie bałem sie ojca, wiec mu nie wszystko mówiłem, natomiast do Matki, zawsze miałem i mam do dzis zaufanie, wiec mogłem/moge z nia o wszystkim rozmawiać.

tak że kwestia też samego zaufania do rodzica.

Serio pytam, ile $$$$ za post? Bo albo to, albo po prostu jesteś tak oderwany od rzeczywistości, że to aż ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cr1mson napisał:

Serio pytam, ile $$$$ za post? Bo albo to, albo po prostu jesteś tak oderwany od rzeczywistości, że to aż ręce opadają.

Ale po co go pytać, przecież każda jego odpowiedź w jakiejkolwiek dyskusji w tym temacie to esencja przekazu partyjnego PIS. Jak mocno by PIS nie spie*****ł to i tak dowiemy się, że to albo wina Tuska/EU/Ruskich/Kosmitów, albo najlepsza rzacz pod słońcem jaka mogła spotkać ten durny naród.

 

Dzieło sprzed kilkunastu minut 

Cytat

A gdzie jest 150 Miliardów z OFE, wie tylko Tusk i jego świta

 

Nawet kłamać dobrze nie umieją bo ta ściema na 150 miliardów to już tylko do skończonych idiotów dociera, gość powinien dostać bana, za walenie przekazem partyjnym i cześć jak czapka.

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Maciek. napisał:

Ale po co go pytać, przecież każda jego odpowiedź w jakiejkolwiek dyskusji w tym temacie to esencja przekazu partyjnego PIS. Jak mocno by PIS nie spie*****ł to i tak dowiemy się, że to albo wina Tuska/EU/Ruskich/Kosmitów, albo najlepsza rzacz pod słońcem jaka mogła spotkać ten durny naród.

 

Dzieło sprzed kilkunastu minut 

 

Nawet kłamać dobrze nie umieją bo ta ściema na 150 miliardów to już tylko do skończonych idiotów dociera, gość powinien dostać bana, za walenie przekazem partyjnym i cześć jak czapka.

 

 

 

Ty się licz ze  słowami  tu masz przekaz  z pierwszej  ręki  nie będziemy się czepiać  o miliardowe różnice :E

 

Kolega Przyprawowy ma już takie odjazdy że chyba a nie przeżyje klejonej kadeci PiSu  - czego sobie i wszystkim państwu życzę :E

 

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...