Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Roberto78 napisał:

 

Ty się licz ze  słowami  tu masz przekaz  z pierwszej  ręki  nie będziemy się czepiać  o miliardowe różnice :E

 

Kolega Przyprawowy ma już takie odjazdy że chyba a nie przeżyje klejonej kadeci PiSu  - czego sobie i wszystkim państwu życzę :E

 

Wow odsiecz przyszła i używa takiego samego łajna jak poprzednik. Naprawdę powinni wam jakieś szkolenia zrobić, albo coś.

 

Cytat

Okazuje się, że pieniądze nie zginęły, a ta różnica między kwotą 153 miliardów zabranych z OFE, a 134 miliardów złotych, o które spadł dług publiczny wynika z wcześniejszego... kuglowania przez byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Mówiąc najprościej: wczoraj rząd zabrał z OFE obligacje o wartości 153 miliardy złotych. Ich wartość nominalna, czyli ta która jest zapisana na papierze, wynosi 146 miliardów złotych. Z tej kwoty ponad 130 miliardów rząd zabrał w Skarbowych Papierach Wartościowych i tę kwotę odjął od długu publicznego. Resztę, tę brakującą ponoć kwotę (dokładnie 15,6 mld zł) rząd zabrał z OFE w formie obligacji Krajowego Funduszu Drogowego. Ich od długu publicznego odjąć się już nie dało, bo kilka lat temu minister Rostowski wyjął je poza definicję długu publicznego, żeby ukryć to, jak szybko zadłuża państwo. Te "zagubione" pieniądze trafiły więc do Funduszu Rezerwy Demograficznej.

I stąd właśnie to całe zamieszanie, które sprawiło pani rzecznik rządu tyle kłopotu w porannym Kontrwywiadzie RMF FM.

Jak to wygląda w dokładnych liczbach?

3 lutego OFE przekazały do ZUS aktywa o wartości 153.151,2 mln złotych. Wartość nominalna przekazanych papierów wartościowych wyniosła łącznie 146.054,2 mln zł, z czego:

- 130.187,6 mln zł stanowiły skarbowe papiery wartościowe,

- 15.614,2 mln zł stanowiły obligacje emitowane przez BGK na rzecz Krajowego Fundusz Drogowego, gwarantowane przez Skarb Państwa,

- 252,5 mln zł stanowiły inne papiery wartościowe opiewające na świadczenia pieniężne, gwarantowane przez Skarb Państwa.

- 1.862,2 mln zł w gotówce.

Ot i cała tajemnica.

Tylko się nie przemęcz czytając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kalderon napisał:

Słowo na "j" uchodzi za wulgarne.

Jarosław?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sabaru napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi wulgarnymi słowami na studniowce? Dwa razy sobie artykuł przeczytałem ale naprawdę nie wiem i pytam na poważnie.

https://www.o2.pl/plotki/j-na-studniowce-w-elblagu-wideo-trafilo-do-sieci-6727784968514400a

Co tu więcej komentować? ;)

 

17 godzin temu, Camis napisał:

Taka refleksja mnie naszła w związku z tą zbiórką oraz zbliżającym się finałem WOŚP.
Dlaczego Konfederacja czy inni zwolennicy pełnej liberalizacji i wolnego rynku nie wykorzystują tego politycznie? Tacy wolnościowcy chcący minimalizować rolę państwa, preferujący prywatne zaangażowanie, a nie promują tego typu akcji? Nie wykorzystują do pokazania, że bez udziału państwa da się organizować pomoc, opiekę itp.?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bono[UG] napisał:

Taka refleksja mnie naszła w związku z tą zbiórką oraz zbliżającym się finałem WOŚP.
Dlaczego Konfederacja czy inni zwolennicy pełnej liberalizacji i wolnego rynku nie wykorzystują tego politycznie? Tacy wolnościowcy chcący minimalizować rolę państwa, preferujący prywatne zaangażowanie, a nie promują tego typu akcji? Nie wykorzystują do pokazania, że bez udziału państwa da się organizować pomoc, opiekę itp.?

Bo ta ich wolnościowość to po prostu zwykły egoizm i olewanie innych ludzi na zasadzie "ja sobie radzę, to czemu mam płacić na tych, którzy sobie nie radzą?" Nigdy nie proponowali ani nie proponują niczego w zamian za usługi państwowe poza luźnym "wolny rynek rozwiąże wszystkie problemy".

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Trepcia napisał:

Niemowa przemowi?

To zależy, zawsze może z troską wysłuchać i na tym się sprawa zakończy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Damian-32 napisał:

Ja w dzieciństwie bałem sie ojca, wiec mu nie wszystko mówiłem, natomiast do Matki, zawsze miałem i mam do dzis zaufanie, wiec mogłem/moge z nia o wszystkim rozmawiać.

tak że kwestia też samego zaufania do rodzica.

Większość rodziców nie ma wiedzy na temat terapii psychologicznej, którą się stosuje w takich przypadkach. Już samo stworzenie z depresji jednostki chorobowej spowodowało, że tak poinformowany człowiek odczytuje depresję jako zjawisko zewnętrzne, wrogie organizmowi - co znacznie ułatwia zmierzenie się z nim.  Też to nie jest tak, że starzy zawsze są wtedy kiedy ich potrzebujesz. Na dodatek w okresie dojrzewania dziecku jest naprawdę trudno się z nimi dogadać. Warto przypomnieć jak to się rozgrywało w przypadkach pedofilii księży. Dzieci czasem wszystko zatajały wstydząc się, a czasem mówiły rodzicom. No i zbyt często ci rodzice albo nie wierzyli, albo zbywali że to niemożliwe żeby ksiądz pieścił moją córkę. Jeszcze inni wierzyli ale obawiali się skandalu na całą wioskę.

Tak więc nie, sama rozmowa z rodzicami nie załatwia problemów dzieci z psychiką.

20 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Zgadzam się, z drugiej strony całościowo za szpitale i ich wyposażenie też państwo odpowiada, a jednak raz do roku wszyscy zrzutę robią.

No fakt, są coroczne zrzuty. Nijak to nie wpływa na wagę posunięcia polegającego na tym, że państwo zamyka linię pomocową. Szczególnie przy tych wszystkich posadach dla aparatczyków władzy i ich rodzin.

19 godzin temu, koneser napisał:

Pięknie się dali wydymac, teraz Rosja zwróci sobie podwyżkami dużo więcej. Tak to jest jak się patrzy tylko w 1 stronę.

Poziom tego uzgodnienia poczynionego przez władzę PiS jest na miarę ucznia 5. klasy szkoły podstawowej. Normalnie osoba mająca minimalną wiedzę i doświadczenie w tych sprawach jest w stanie od razu przewidzieć zagrożenia wynikające z takich zmian umowy. Stąd wniosek, że sprawą obsługi kontraktu gazowego z Rosją w 2020r. zajmował się jakiś szympans z ramienia PiS.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Radar28 napisał:

To zależy, zawsze może z troską wysłuchać i na tym się sprawa zakończy.

Będzie pełnić rolę mąciwody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też będzie powodem dla pasków typu "Totalna opozycja nie słucha Pierwszej Damy"... czy innych reportaży jak to Urząd Państwa chciał mediować, a źli i niedobrzy nauczyciele swoje...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Plotki]

Podobno długopis ma zawetować Lex Czarnek.

 

 

Czyżby długopis i niemowa wyczuli pismo nosem że zaczyna się dzień sądu i ewakuują się z łajby?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczury uciekają z tonącego okrętu. Choć pewnie to wewnętrzna rozgrywka wewnątrz ZP. Czarnek reprezentuje największy beton i może za dużo sobie pozwala. Raczej nie jest człowiekiem Vateusza. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadro pomyj w komentarzach,jeśli chodzi o Kołodziejczaka i spółkę :E

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad połowa sympatyków AgroUnii przez takie "coś" odwraca się od nich ;) Ja bym dał na wstrzymanie i czas pokaże czy rzeczywiście PSL wywinie AgroUnii numer.

Natomiast zdaje mi się,że o wejście do Sejmu w najbliższych wyborach AgroUnia może już zapomnieć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Camis napisał:

Agrounia + PSL :rotfl:

Jedyny sensowny wybór. PSL od zawsze był mocno wśród rolników, wystarczy zobaczyć wyniki głosowań. Wcześniej Samoobrona. 

11 minut temu, Spl97 napisał:

Ponad połowa sympatyków AgroUnii przez takie "coś" odwraca się od nich ;) Ja bym dał na wstrzymanie i czas pokaże czy rzeczywiście PSL wywinie AgroUnii numer.

Natomiast zdaje mi się,że o wejście do Sejmu w najbliższych wyborach AgroUnia może już zapomnieć :(

Oni w ogóle mieli jakieś szanse? :E Przecież oni 1% by nie przekroczyli. Powiązanie z PSLem daje jakieś szanse żeby dostać się do sejmu, już szanse nie są zerowe jakby sami wchodzili, ale 20% :E 

W sumie czemu by nie, mamy baranów pokroju Kukiza, Jachiry, to będzie przynajmniej śmiesznie jak jąkała z krzywą gębą Kołodziejczak będzie coś nawijał na mównicy, i tak nic sensownego nie ma do powiedzenia. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymie, ale to jest .... do podłogi:


 

Cytat

 

Kukiz rozmawiał z Budką i Czarzastym. Komisja ds. podsłuchów coraz bliżej?


– Pełną wiedzę o tym, czy PO poprze wniosek o powołanie komisji ds. podsłuchów, będę miał w czwartek – powiedział Paweł Kukiz po spotkaniu z szefem klubu KO Borysem Budką. Kukiz w sprawie poparcia dla komisji spotkał się także z wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym z Lewicy.

Ugrupowanie Pawła Kukiza ma gotowy wniosek w sprawie powołania komisji śledczej w sprawie podsłuchów w latach 2007-2021. Poparcie wyraziły już koła Konfederacji, Porozumienie i Polskich Spraw
Czarzasty podkreślił, że jest za tym, aby komisja śledcza w tej sprawie powstała, bo taka instytucja ma moc "atomową". Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział z kolei, że jest za poszerzeniem obszaru badania sprawy o czas pierwszych rządów PiS
We wtorek lider PO Donald Tusk przekonywał w TVN24, że szanse na powstanie w Sejmie komisji śledczej w sprawie podsłuchów ocenia na 90 proc.

W ubiegłym tygodniu Paweł Kukiz poinformował PAP, że jego ugrupowanie ma gotowy wniosek w sprawie powołania komisji śledczej w sprawie podsłuchów w latach 2007-2021. Aby wnieść projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej, należy zebrać podpisy co najmniej 46 posłów. Lider Kukiz'15 wysłał więc swój wniosek do wszystkich klubów i kół wraz z prośbą o poparcie inicjatywy. Poparcie wyraziły już koła Konfederacji, Porozumienie i Polskich Spraw.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sejmowa-komisja-ds-podsluchow-kukiz-rozmawial-z-budka-i-czarzastym/k685vx3,79cfc278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TheMr. napisał:

Oni w ogóle mieli jakieś szanse? :E Przecież oni 1% by nie przekroczyli. Powiązanie z PSLem daje jakieś szanse żeby dostać się do sejmu, już szanse nie są zerowe jakby sami wchodzili, ale 20% :E 

W sumie czemu by nie, mamy baranów pokroju Kukiza, Jachiry, to będzie przynajmniej śmiesznie jak jąkała z krzywą gębą Kołodziejczak będzie coś nawijał na mównicy, i tak nic sensownego nie ma do powiedzenia. 

Jeszcze jest grubo ponad rok do wyborów terminowych (o ile PiS nie zrobi znienacka skrócenia parlamentu i zarazem przedterminowych wyborów,co raczej jest wątpliwe),więc mieli o co walczyć i zachowując przy tym swoją niezależność,tym bardziej,że PiS ma rolników gdzieś od dłuższego czasu.
A tak to Kołodziejczak pokazał dzisiaj swoim potencjalnym wyborcom,że może wyjść na drugiego Kukiza... i ważniejsze jest dorwanie do koryta,czego wyraz dali w komentarzach jego sympatycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

Jeszcze jest grubo ponad rok do wyborów terminowych (o ile PiS nie zrobi znienacka skrócenia parlamentu i zarazem przedterminowych wyborów,co raczej jest wątpliwe),więc mieli o co walczyć i zachowując przy tym swoją niezależność,tym bardziej,że PiS ma rolników gdzieś od dłuższego czasu.
A tak to Kołodziejczak pokazał dzisiaj swoim potencjalnym wyborcom,że może wyjść na drugiego Kukiza... i ważniejsze jest dorwanie do koryta,czego wyraz dali w komentarzach jego sympatycy.

Wyjść na Kukiza bo chce przekroczyć próg? Proszę cię. To rozumiem że żadna partia ma nie łączyć się bo ma wyborców gdzieś? Powtarzam, AgroUnia nic by nie ugrała sama, mieliby te ~200k głosów (chociaż grubo wątpię), to mieliby ten 1%. Nie mają żadnych postulatów, Kołodziejczak to większy brainlet od Kukiza, ekonomiczna ameba, nie mają ludzi, struktur, dofinansowania, niczego. Mają kanał na YT :E Podobna sprawa jak z Maksem Kolonko co chciał wejść w politykę bo miał 500 czy 600k subów i myślał że każdy sub odda głos :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy partie mają się łączyć czy nie,ale chodzi też o zasady. Z miesiąc temu Kołodziejczak na pierwszej konwencji jechał po całej opozycji(na PiS także,ale to już swoją drogą),by teraz z PSL współpracować. Ci którzy go popierali,teraz mają prawo czuć się okłamani i oszukani.

Przypomnę też,że Kukiz też się kręcił z PSL-em i ba,nawet PSL wraz z Kukiz'15 startowali w poprzednich wyborach ze wspólnej listy. A jak to później się potoczyło,to już każdy obeznany wie.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cytat

Minister edukacji i nauki podczas czatu z internautami stwierdził, że nie powinno się używać słowa "rodzic", tylko "mama" lub "tata". Pytany o wychowanie seksualne w szkołach, Przemysław Czarnek zaapelował do młodzieży, aby skupiła się na nauce. - Na seks przyjdzie czas - podkreślił.

 

Cytat

Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Jeśli ktoś chce działać bez kuratorium, to może działać sobie wszędzie indziej poza szkołą - stwierdził.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-skupcie-sie-na-nauce-na-seks-przyjdzie-czas-czarnek-apeluje-,nId,5781302

Jeżeli on myśli że uczniowie go posłuchają to nie wiem na jakim on świecie żyje. To drugie zdanie też jest dobre.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

A Pisiaki krzyczą, że to wina Tuska.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...