Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Towarzysze... Jak żyjecie?

Tu Edek... Edek z Fabryki Kredek... 

aaa nie jednak nie... Mateusz z Księgowości.

Czy ktoś mi wytłumaczy jak to jest możliwe, że w Polskim Ładzie ktoś kto zarabia na Ryczałcie 5000 zł msc płaci taką samą składkę jak ktoś  kto zarabia 24999 zł msc? Nie miało być: OD TERAZ SPRAWIELIWIE :D

Wasza Fryzjerka płaci wyższą składkę zdrowotną niż Krezusi z kilkoma nieruchomościami podcierający swe dupsko dolarami. 

Bądzcie łaskawi dla tej Fryzjerki... Płaccie gotówką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy ze Prezydent nie podpisze ustawy posła Hoca (jeśli dojdzie do jej uchwalenia.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Trepcia napisał:

Polski Wal. Ja bym jeszcze bardziej skomplikowal przepisy.

Ja nawet nie wiem czy one są niezrozumiałe.

Czy może bardziej idiotyczne/niesprawiedliwe?

Cały czas byłem na ryczałcie... wystawiałem jedną fakturkę, płaciłem podatek, składki i jakoś to szło.

Teraz przechodzę na zasady ogólne, bo... wychodzi mi atrakcyjniej, bo wpadłem w składkę zdrowotną 560 złotych. Nie chcę takiej wysokiej płacić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grechut napisał:

Będąc na miejscu opozycji, która zaprosili do rzekomych "rozmów" to nie wiem co bym zrobił. Na pewno nie posłuchają ich i tak zrobią co uważają za słusze, a opozycja i tak zostanie umoczona w tej sprawie.

Po pierwsze z opozycją chcą rozmawiać o covidzie, a nie polskim wale. Po drugie opozycja powinna pójść bo nie są antyszczepionkowcami więc albo coś się uda przepchnąć i im to nie zaszkodzi, albo nic z tego nie wyjdzie i będzie można dalej walić w rząd. Powinien pójść przede wszystkim Tusk żeby PiSowcy się posrali jak to Pinokio paktuje z diabłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kalderon napisał:

Po pierwsze z opozycją chcą rozmawiać o covidzie, a nie polskim wale. Po drugie opozycja powinna pójść bo nie są antyszczepionkowcami więc albo coś się uda przepchnąć i im to nie zaszkodzi, albo nic z tego nie wyjdzie i będzie można dalej walić w rząd. Powinien pójść przede wszystkim Tusk żeby PiSowcy się posrali jak to Pinokio paktuje z diabłem.

Tylko podczas ewentualnego fiaska wtedy Wina Tuska i fur Dojczland nabiorą dopiero brzmienia w TVPiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On i tak jest wszystkiemu winien, a przynajmniej będzie fotka z Morawieckim - lokomotywą sondażową PiSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kalderon napisał:

 Powinien pójść przede wszystkim Tusk żeby PiSowcy się posrali jak to Pinokio paktuje z diabłem.

Szkoda jego czasu na te pisowskie wybiegi. Niech poślą Jachirę i tą panią z Lewicy od bieda-firm :E  Z takimi tuzami intelektu po obu stronach można liczyć na dużo śmiechu :P

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Czechoslaw napisał:

Szkoda jego czasu na te pisowskie wybiegi. Niech poślą Jachirę i tą panią z Lewicy od bieda-firm :E  Z takimi tuzami intelektu po obu stronach można liczyć na dużo śmiechu :P

glos rozsadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antysemici z PiSu i Ordo Iuris podnieśli dumnie głowy...

 

Cytat

Centrum Żydowskie w Oświęcimiu znalazło się na liście ponad 200 instytucji, które zdaniem Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci są "wysoce szkodliwe". Tę listę małopolska kurator oświaty Barbara Nowak przekazała posłom w odpowiedzi na pytania o to, kto łamie prawa rodziców. "Wspomniana lista jest próbą zniesławienia, pomówienia i zaszczucia" - komentuje dyrektor Centrum Tomasz Kuncewicz.

https://tvn24.pl/polska/kurator-barbara-nowak-i-lista-podmiotow-szkodliwych-centrum-zydowskie-w-oswiecimiu-informuje-amerykanski-konsulat-5571028

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szambo napisał:

Ja nawet nie wiem czy one są niezrozumiałe.

Czy może bardziej idiotyczne/niesprawiedliwe?

Cały czas byłem na ryczałcie... wystawiałem jedną fakturkę, płaciłem podatek, składki i jakoś to szło.

Teraz przechodzę na zasady ogólne, bo... wychodzi mi atrakcyjniej, bo wpadłem w składkę zdrowotną 560 złotych. Nie chcę takiej wysokiej płacić... 

Państwo z kartonu

Skorzystałem z faktu, że ZUS definiuje rok składkowy jako trwający od kwietnia danego roku do marca następnego roku. Wypełniłem w grudniu DRA za styczeń, luty, marzec - system zweryfikował poprawność, sam wyliczył ( ! ) zaktualizowana płacę do składek wg danych za 2022  i wystawił UPO. Zgodnie z prawem deklaracja DRA jest wiążąca prawnie i jest tytułem wykonawczym do ściągnięcia należności

Co się stało ? Deklaracje wysłane elektronicznie zaginęły w locie. Są wysłane, ale w ZUSie ich nie ma.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mr.Spock napisał:

Dopóki to państwo nie będzie brało odpowiedzi za swoje czyny dopóty tu będzie bagno, urzędnicy nie odpowiadają za nic nawet sami gubią się w przepisach. A o politykach to już szkoda gadać, syf, kiła i ameby. Odpowiedzialność karna za niegospodarność, przewalutowanie pieniędzy i eutanazja dla pisowców. Wiadomo.

Do ministerstwa finansów wysyłają kolejnego wiceministra, który ma zrobić porządek z polskim wałem. A ja się pytam, który wiceminister stracił stołek? Nikt za nic nie odpowiada, może tylko księgowe co zostały otumanione przez Tuska.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na POLszmacie coś mówiono, że na dniach ma pojawić się jakaś gruba afera związana z gazem, że mają paść grube nazwiska z ZP i opozycji. Niby takie ploty chodzą po Warszawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Camis napisał:

comment_1643050135tZpcYeoNcc3CwbMitK98k4

To prawdziwe? bo dzisiaj już trudno odróżnić mema od tvp :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camis i to z jednego dnia? W sensie jedno i drugie w jednym wydaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Del

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blanty które pali Tusk, kosztują 50zl za grama...

O to chodziło ? lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne materiały - na całe szczęście nie zapomniano o zaciskającej się pięści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mlody_tarnow napisał:

Genialne materiały - na całe szczęście nie zapomniano o zaciskającej się pięści.

Bo to przecież najważniejszy element ? 

Aż dziw że zabrakło für deutschland, chyba że mi umknęło

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

bPRKYAI.png

 

 

Cytat

Ceny wzrosły 300 proc. To zamach na przedsiębiorców – mówi właściciel sklepów z sieci Lewiatan

– Nikt nie jest w stanie udźwignąć tak potężnych wzrostów kosztów utrzymania firm. Będziemy musieli zamknąć sklepy i wypowiedzieć umowy naszym pracownikom – mówi przedsiębiorca Ireneusz Wróbel.

– Koszty energii elektrycznej i gazu wzrosły o ponad 300 proc. To jest zamach na małe i średnie przedsiębiorstwa – mówi w rozmowie z serwisem Wiadomości Handlowe Ireneusz Wróbel, właściciel kilku sklepów, które działają w ramach sieci Lewiatan Podkarpacie.

Przyznaje, że prawdopodobnie będzie musiał podejmować trudne decyzje. Jak mówi "największym dramatem" będzie zwalnianie ludzi. – Nasi pracownicy są z nami od ponad 20 lat. Mają swoje rodziny, dzieci, chcą normalnie żyć i nadal funkcjonować na przyzwoitym poziomie – opowiada.
Czy w jego sklepach od lutego będzie obniżka cen w związku ze zmniejszeniem podatku VAT do zera na niektóre towary? Wróbel zapewnia, że tak. – Do dzisiaj wciąż nie mamy ostatecznej listy produktów, których dotyczy ta zmiana – dodaje jednak.

Podkreśla także, że ostateczna cena towaru na półce zależy od bardzo wielu czynników

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/zamach-na-przedsiebiorcow-mowi-wlasciciel-sklepow-z-sieci-lewiatan/8xntzj4?utm_source=www.wykop.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

A biedronka zwiekszyla ceny na niektore produkty. Jak tam beneficjenci Nowego Walu, podwyzki o 100zl zrekompensuja wzrosty cen?

No mnie śmieszą emeryci, którzy cieszą się, że dostali 100 zł więcej emerytury, a ktoś im powie, że tych 100 zł dawno nie ma, bo inflacja to jeszcze się bulwersują, że to nie prawda.

Ciekawe też co powiedzą, jak polecą za rok do skarbówki z "fakturami za leki" i dowiedzą się, że sorry, leków od podatku nie da się odpisać, bo nie ma od czego :E 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym się kończy bratanie z Kukizem:

 

Cytat

- Wniosek złożę dopiero wówczas, kiedy zbierzemy podpisy, a na konferencji prasowej opozycja ogłosi moją kandydaturę na przewodniczącego tej komisji. Chcę, żeby ta komisja była bezstronna. Ani Platforma, ani PiS nie mogą mieć w tej komisji przewagi. Jedynym gwarantem bezstronności tej komisji jestem ja. Ja chcę wyjaśnić problem, a nie babrać się w ich politycznych interesikach - zapewniał Kukiz.

Przekazał, że wymagane przez ustawę 46 podpisów niezbędnych do powołania komisji śledczej "albo już jest, albo będą". - To jest pewne - dodał. - W tej chwili głoszę taki komunikat, który wcześniej mówiłem przedstawicielom innych środowisk opozycji, że komisja powstanie jedynie wówczas, jeśli zostanę przez opozycję wskazany na jej przewodniczącego. Na konferencji prasowej oczywiście - powtórzył.

Demokrata, wolnościowiec(!) i światły umysł. Ludzie którzy głosowali na taką kreaturę powinni puknąć się w czoło, a potem zrezygnować ze swoich praw wyborczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...