Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, lukadd napisał:

A teraz też nie musi, a wręcz na nich zarabia :E

W 2021 roku do budżetu trafiło ~25mld złotych ze sprzedaży uprawnień CO2 :E Pisuary 50% tego szmalcu mają przeznaczyć na cele klimatyczne, a resztę mogą sobie rozdysponować jak chcą, na 500+, na zakupy lewych respiratorów, czy maseczek od instruktora narciarstwa :E

Chyba musi bo dostajemy  jakieś  100mil ton '' gratis''  a z 70 mil  ton  musimy  kupić.

Pewnie by nie trafiło gdyby nie wymóg UE, teraz UWAGA   w przyszłości  UE emisję CO2  przeżuci na transport  budynki / rolnictwo ...

To nie PiS zarabia  tylko państwo Polskie  kosztem obywateli jak już.

Z wami naprawdę ciężko dyskredytować ....

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

widze ze koledze @roberto78 chyba potrzeba chwile odpoczynku od forum bo go emocje ponosza

Raportuj myślisz, że mnie to zaboli?

Wpadam tu raz na ruski rok. A wyrazie czego założę  sobie  drugie konto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podano, ze Pegazusem podsłuchiwano także lidera AgroUnii.

Wcześniej mówiono o Adamie Hoffmanie i żonie agenta Tomka. Krótko mówiąc podsłuchiwali również swoich.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

Są bez sensu jak kłócą się z Twoją PiSdzielczą retoryką?

Lub z Twoim tokiem rozumowania / ale TVN  / Gw ten sam syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Roberto78 napisał:

Ale ty mi tego kurwa nie tłumacz...

A ja bym wolał zarabiać 15K miesięcznie podobnie jak kurwa każdy emeryt w Polsce chciałyby  tyle dostawać.

Sprawdź może min emeryturę / płacę  i przyjdź się wyżalać,   bo i  za takie pieniądze ludzie w Polsce muszą wyżyć....

Tak się składa, że znam statystyki i czasem niedowierzam... Nie wiem czym sie zajmujesz, ale cóż powstrzymuje od przekwalfikowania się i zarabiania innych stawek? 

Całe życie podnosze swoją wiedzę i kwalfikacje, często dla wlasnej satysfakcji, i ma to przełożenie na zarobki. Jak nie byłem zadowolony ze stawek bo np. panowała w nich za duza stagnacja to zmienialem robotę na lepiej platną jeszcze zanim zacząłem prace w it.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Roberto78 napisał:

Chyba musi bo dostajemy  jakieś  100mil ton '' gratis''  a z 70 mil  ton  musimy  kupić.

Pewnie by nie trafiło gdyby nie wymóg UE, teraz UWAGA   w przyszłości  UE emisję CO2  przeżuci na transport  budynki / rolnictwo ...

To nie PiS zarabia  tylko państwo Polskie  kosztem obywateli jak już.

Z wami naprawdę ciężko dyskredytować ....

 

 

 

"Dokładnie 25,3 mld zł dochodów z tytułu sprzedaży uprawnień spłynęło w ubiegłym roku – podał Business Insiderowi wydział komunikacji medialnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jak sprawdziliśmy w danych giełdy EEX, jesteśmy pod tym względem liderem w Europie."

 

Europa nie od dziś dąży do poprawy klimatu i jest to potrzebne. Polska jest w Unii i wszystkie kraje razem tworzą i przyklepują te programy.

A zgoda i przyklepanie przez Morawieckiego i PIS redukcji CO2 do 55% z wcześniejszych 40% to nie wina Tuska :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Flik napisał:

Właśnie podano, ze Pegazusem podsłuchiwano także lidera Agrounii.

Wcześniej mówiono o Adamie Hoffmanie i żonie agenta Tomka. Krótko mówiąc podsłuchiwali również swoich.

Zaraz się okaże ze Ciebie Też podsłuchiwali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejne nowe ofiary pisowskiego pegasusa,
 

Cytat

Według kanadyjskich ekspertów inwigilowany miał być również lider AgroUnii Michał Kołodziejczak oraz pisarz Tomasz Szwejgiert, współautor książki o szefie MSWiA Mariuszu Kamińskim.

Pisał książkę o chłopie co został ułaskawiony mimo,że nie miał wyroku skazującego :szczerbaty:  Dlatego go podsłuchiwali, Kamiński to jest szycha, nie byle jaka

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Flik napisał:

Właśnie podano, ze Pegazusem podsłuchiwano także lidera Agrounii.

Wcześniej mówiono o Adamie Hoffmanie i żonie agenta Tomka. Krótko mówiąc podsłuchiwali również swoich.

Oczywiście, że podsłuchiwali swoich. Przecież cały aparat autorytarny opiera się na bezwzględnej podległości wodzowi, która jest utrzymywana wszelkimi środkami. Lojalność podwładnych się zazwyczaj kupuje, ale im się nigdy nie ufa, bo skoro taka miernota jedna z drugą została raz kupiona, to może się sprzedać ponownie, albo zażąda podwyżki.

Nie wspominając o tym, że Kaczyński wydaje się być paranoikiem wszędzie tropiącym spiski przeciw sobie i do tego chorobliwie pamiętliwym. Z resztą wystarczy sobie przypomnieć jak własnoręcznie wysadził w powietrze swój rząd w 2007 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

"Dokładnie 25,3 mld zł dochodów z tytułu sprzedaży uprawnień spłynęło w ubiegłym roku – podał Business Insiderowi wydział komunikacji medialnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jak sprawdziliśmy w danych giełdy EEX, jesteśmy pod tym względem liderem w Europie."

Nawet Pisowcy mówią że państwo na tym zarabia ale płacą obywatele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Flik napisał:

Właśnie podano, ze Pegazusem podsłuchiwano także lidera Agrounii.

Wcześniej mówiono o Adamie Hoffmanie i żonie agenta Tomka. Krótko mówiąc podsłuchiwali również swoich.

Swojak jest bardziej niebezpieczny od opozycji. Zna wszystkie brudy i może bardziej zaszkodzić partii jeśli zdecyduje się na przejście do innej partii lub granie na swoje konto. Jeśli Zero kablował i robił prowokacje już na studiach, to co się dziwić że mają takie metody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roberto78 napisał:

Nawet Pisowcy mówią że państwo na tym zarabia ale płacą obywatele

Jakby Unia zniosła limity to wtedy byście szczekali, że państwo nie zarabia? :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Flik napisał:

Krótko mówiąc podsłuchiwali również swoich.

 

yZaKbvn.png

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć rosyjski węgiel jest po prostu lepszy jakościowo i po prostu tańszy.

1 minutę temu, Trepcia napisał:

Ja czegos nie rozumiem. Mamy kopalnie wiec ok, trzeba je eksplorowac bo jestesmy dzieki temu niezalezni energetycznie i jest szeroko dostepny surowiec na ogrzanie domow. Jest to dobre, ale czemu 1/4 wegla uzywana w polskich elektrowniach jest z Rosji i czemu corocznie udzial importowanego wegla rosnie? Skoro juz jest kupowany surowiec energetyczny z Rosji to czemu nie jest to gaz? Z gazu wytwarza sie mniej CO2 niz z wegla przy tej samej ilosci wyprodukowanej energii wiec i ilosc kupowanych, nadmiarowych limitow bylaby mniejsza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Radar28 napisał:

Nie wspominając o tym, że Kaczyński wydaje się być paranoikiem wszędzie tropiącym spiski przeciw sobie i do tego chorobliwie pamiętliwym. Z resztą wystarczy sobie przypomnieć jak własnoręcznie wysadził w powietrze swój rząd w 2007 roku.

 

3 minuty temu, Crew 900 napisał:

Historia lubi się powtarzać.

Co wy,Kaczyński drugiego tego samego błędu nie popełni,jeśli chce utrzymać się przy władzy,a taki właśnie ma zamiar - choćby po trupach,ale utrzymać za wszelką cenę władzę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On wie co go czeka, jak ktoś inny przejmie prokuraturę, sądy, tam będzie masowe składowisko do "kicia"

Dodam, że aktualnie "Zero" pilnuje by nikomu włos z głowy nie spadł, stąd będą rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej. TVP w tym pomoże, a ludzie ze swoim zaślepieniem "jak to PiS pięknie rządzi" nadal będą wychwalać Jarosława, i będą krzyczeć "Jarosław zbaw nas"

"(...)" to są autentyki.

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle. Nie zdecydują się na przyspieszone wybory w sytuacji cociazby spadających słupków poparcia. Nie wiem co musiałoby sie wydarzyć by były przyspieszone.

2 minuty temu, Spl97 napisał:

 

Co wy,Kaczyński drugiego tego samego błędu nie popełni,jeśli chce utrzymać się przy władzy,a taki właśnie ma zamiar - choćby po trupach,ale utrzymać za wszelką cenę władzę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roberto78 napisał:

 

 

No Kołodziejczyk  jak to Twój guru to szacun... :E

Zaraz ogłoszą, że pół Polski podsłuchiwali,   tak mi was szkoda debile.

Cześć   i pa. Wpadnę za jakiś czas

 

Jaki "guru", mi on koło ogona lata... chłopa nie znam, nie jest mi z nim po drodze, nie mój kolega, ja nie wychwalam "wpisz kogokolwiek" tak jak pisiaki PiS i jego super wodza napoleona, kuźwa zwał jak zwał Jarosława jedynego... etc.
Wypisałem, że kogoś podsłuchuje ten twój cały PiS, nie ma znaczenia czy to Pan Jarek, Waldek, Sonia, czy jakiś Krzysiek, takie praktyki są złe i powinno się je tępić i pokazywać jak działa obecna władza, to jest gorzej jak za PRL.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Trepcia napisał:

Ja czegos nie rozumiem. Mamy kopalnie wiec ok, trzeba je eksplorowac bo jestesmy dzieki temu niezalezni energetycznie i jest szeroko dostepny surowiec na ogrzanie domow. Jest to dobre, ale czemu 1/4 wegla uzywana w polskich elektrowniach jest z Rosji i czemu corocznie udzial importowanego wegla rosnie?

I to jest dobre pytanie... ja co roku słyszę inną odpowiedź od rządzących. Pisali już, że Rosyjski węgiel jest tańszy, potem mówiono, że nasz ma gorsze parametry więc go trzeba importować,  opowiadano też, że mamy zakontraktowane dostawy, które po prostu trzeba odebrać...  

Prowadzenie naszego górnictwa to jest jeden wielki dramat i wszystko zmierza w jednym kierunku- niekontrolowanego uwalenia całej branży. Te pisanie o tym, że ostatnie kopalnie będą działać do 2049r to sobie można między bajki włożyć...przy obecnej skali inwestycji (a raczej ich totalnym braku) to będę mocno zdziwiony jak już w okolicach 2030r będzie u nas funkcjonować jakakolwiek kopalnia oprócz tych z KGHM.

Jak już te wszystkie elektrownie upadną to prąd będziemy mieć chyba z d**** bo o atomie możemy zapomnieć. Nie po to Niemcy wszystko wygaszają, żeby pozwolić sobie na powstanie takiego obiektu pod ich nosem.

Nie przepadam za zimą ale chyba tylko kilka lat takich naprawdę tęgich mrozów może jeszcze kogokolwiek otrzeźwić w kwestii naszej energetyki.

Jeszcze odnośnie importu węgla to jedyny kraj w UE, który nas pod tym względem przebija to Niemcy właśnie.

Edytowane przez Klakier1984
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Roberto78 napisał:

No Kołodziejczyk  jak to Twój guru to szacun... :E

Skumaj to,że Kołodziejczak zaczął z PSL współpracować,a większość z sympatyków AgroUnii jak się dowiedzieli o tym fakcie,to pokazali Kołodziejczakowi środkowy palec albo porównali go do Kukiza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Roberto78 napisał:

Zaraz ogłoszą, że pół Polski podsłuchiwali,   tak mi was szkoda debile.

Cześć   i pa. Wpadnę za jakiś czas

Poł Polski to nie - w końcu Suski powiedział, że podsłuchiwano "tylko" kilkaset osób, czyli nic takiego. Nie wspominając o tym, że przecież TVP publikowała materiały nielegalnie zdobyte z telefonów polityków opozycji, więc teraz po prostu się mówi znowu o tym, na co były dowody już wcześniej. Nic to, że system Pegasus w ogóle nie może być legalnie używany w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...